Plivu na váš hrob

• USA I Spit on Your Grave (více)

Krissty

Nechutný film, opravdu hnusný... Ale jsem si jistá, že měl vyvolat přesně takové pocity, jaké ve mně vyvolal, a proto nemůžu hodnotit záporně, ale přesně naopak. Opravdu od srdce jsem jí fandila!!! A mimochodem i jeden z násilníků byl opravdový sympaťák! ()

baribal

V podstatě dost povedené, ale některé části děje jsem musel ohodnotit lehce povytaženým obočím. Zvrácené je to místy naštěstí dostatečně, takže nehrozí úpadek do podprůměru, trochu víc si pohrát se scénářem a byl bych nadšen. ()

Krt.Ek

Oko za oko, zub za zub. Vskutku nepříjemná podívaná. Nechte si zdát o venkovské idylce! I Spit on Your Grave je filmem zprvu šikanujícím a sadistickým, pak hned nemilosrdným a brutálně ironickým (tj. mohla by to být i sranda, kdyby to nebylo pro všechny zúčastněné tak moc bolestivé...) - tím chci jen říci, že zkrátka a jednoduše máme tu čest s filmem, jenž svému diváku nedává ani chvíli nadechnout, nechává jej celou dobu se topit ve sračkách odvracené stránky našeho tu-bytí. Co dál? Teď už je to na každém z nás! Pokud máte toto zacházení rádi, račte vstoupit, pakliže jste útlocitné nátury, radši na tento film pěkně rychle zapomeňte. Já sám sebe řádím do první kategorie, tak proto jsem si tento snímek nějakým zvláštním způsobem i "užil". 70% ()

NinonL odpad!

Tyhle bezduché masakry vážně nemusím. Na posledních 20 minut se vůbec nešlo dívat, jen hnusné mučení a potoky krve. ()

zahubicku

Originál jsem neviděl, takže nemůžu posoudit jak moc byl brutální ale tady by neuškodilo snížit množství brutality (sice žádné detailní záběry ale přece...) Hlavní hrdinka je sympatická takže jsem jí valnou část filmu fandil aby to všem vrátila i s úroky :) Uštěpačná poznámka -> Kdyby šerif přežil tak by si asi dlouho nesedl :D ()

Lukrecie

Bylo to pěkně hnusný, znovu už bych to vidět nechtěla. V druhé části mi to připomnělo Saw. Komentáře některých uživatelů jsou na pováženou. ()

Vxxx

Noooo dost zajímavý film. Takový něžný, jemný, romantický :D Musím říct že zvládnu dost, ale na zuby a achilovky jsem citlivá. Takže když přišlo na zuby, odvracela jsem zrak.. Ale jinak dobrý. Hlavně ta druhá polovina. 3* ()

GodComplex

Rozhodne bych to neoznacoval za horor, protoze se strachem, nebo atmosferou to nema vesmes nic spolecneho, ale pokud ma nekdo chut na krasne nasnimanou podzimni prirodu u jezirka, ktera se stala idylkovou lokaci pro kvalitni znasilneni a nasledny brutalni masakr, pak jste na spravne adrese. Nic noveho to sice neprinasi, ale original jsem nevidel, takze nemam duvod to strhat a odchazim relativne spokojen. 5/10 ()

Freemind

Po technické stránce velmi slušná práce, ale jinak nic, co by stálo za zvláštní doporučení. Původní film jsem neviděl, ale asi si doplním vzdělání. Remake je řemeslně zdařilý, atmosférický kus, který bohužel shazují hodně špatní herci, v čele se spektakulárně zpackanou postavou retarda, tedy role, která je obvykle výtečnou šancí pro každého alespoň trochu schopného herce. Ani ostatní členové "rape gangu" neperlí, takže jsem byl v podstatě rád, že je hrdinka nakonec hezky zmasakrovala. Pokud rádi relaxujete u řezničin, tak mohu klidně doporučit, jinak znám ale spoustu možností, jak promrhat čas mnohem smysluplněji. ()

lestyna

První polovina filmu-mučení a znásilňování městské dívky skupinkou venkovských buranů. Druhá polovina filmu-slečinka už toho má plné zuby, rupne jí v bedně a začne její velkolepá pomsta. Způsoby smrtí, které si pro ně připravila jsou brutální a směšné zároveň, jestli se při tom popadat za břicho, nebo to brát vážně je vlastně otázka, která mě doprovázela celý film. S vypětím sil jsem se na to dodívala a řekla si ,,Už nikdy víc ! ". Nevadila mi brutalita ani herecké obsazení, ale celý ten námět, který byl tak předvídatelný a ohraný. Konec u mě taky nevyhrál, byl nudný a neoriginální. Jedna hvězdička , protože jsem byla schopná se na to dokoukat, ale jinak zážitek opravdu nulový. ()

Alementina

Od filmu ocekavam apriori prijemnej zazitek, obecne nesnasim horory, povazuju za nemocne, ze nekoho bavi se divat na tyrani lidi, zvirat... Tohle je dejove hnus, kterej nechci uz nikdy videt.... je mi z toho zle. Z druhoho uhlu pohledu, cele zmrtvychvstani je pekne nerealisticke a Sarah je sice pekna, ale herecky je to bida. ()

Verka13

Chlapi, co tohle provedou si nezaslouží nic jinýho, než trpět taky. Pak už stačí mít trochu narušenou osobnost, vykouřit jointa,zapít to vodkou a pomsta je na světě. ()

gogos

Slušná atmosféra, slušnej gore, slušnej hudební podkres, hodně drsná úchylná žánrovka. Na druhou stranu typicky stupidní postavy, nic moc herecké výkony a epická předvídatelnost děje. Plivu na váš hrob je zdařilý remake, který se v rámci žánru nemá zač stydět. V širším kontextu se však jedná jen o lehce nadprůměrnou podívanou. 3* ()

Gorehound

Remake, ktorý priekopnickému exploitation originálu hanbu rozhodne nerobí. Skvelé je, že tvorcovia šli v jeho stopách, a preto je tu len minimalistická, ale veľmi efektívna hudba a geniálne lesné prostredie. Dej sa nikam neponáhľa, Jenniferino znásilnenie a poníženie je naozaj bolestivé, pomsta krutá. Tu sa mi však o trošku viac páčil originál, pomsta bola viac "ručná", menej prešpekulovaná, ale zároveń o štipku pôsobivejšia. Chápem však i maximálne hodnotenia, mínusy sú čiste subjektívne, natočené je to veľmi dobre a vlastne ani poriadne nie je na čo "kafrať", no ja si v porovnaní k nostalgickému vzťahu k originálu jednu hviezdičku ešte nechám. ()

Remedy

Domnívám se, že v rámci žánru lze tento film zařadit celkově mezi to lepší, co bylo na podobná témata natočeno. Nejsem expert na horrory ani na exploatační filmy, nicméně si myslím, že pokud chcete v dnešní době zaujmout vetší část publika takovýmto filmem, měli byste být schopni jej natočit dostatečně poutavě, po technické stránce vypiplaně (roztřesená kamera či dokumentární styl není v dnešní době až na výjimky v kurzu) a snažit se přijít s několika zcela šokujícími prasárnami, protože si to (bohužel) dnešní publikum žádá. Zkrátka čím více brutálních a šokujících scén bude vaše dílo obsahovat, tím více se o něm bude mluvit a tím více pozornosti na sebe dokážete strhnout. Nechci až za hrob generalizovat, spíš se snažím přijít a poukázat na to, co může cílovou diváckou skupinu na takovémto filmu zaujmout či z jakého důvodu by vám někdo tuhle brutalitku doporučil. Abych to nakonec všechno shrnul, technické provedení je slušné (viděl jsem to v bluray kvalitě, takže mě to možná taky trošku ovlivnilo), některé scény pro mě byly zcela „nové“ (hranice toho, co už je tabu, zde opravdu neexistuje), casting čistě průměrný a abych se vrátil k „novosti“ některých scén, scénář je v určitých momentech asi ta nejsilnější zbraň, kterou tento film má POZOR SPOILER (koupel v louhu, uříznuté koule, brokovnice v análním otvoru) KONEC SPOILERU. Při hodnocení ale nemůžu jít pod 4*, protože je to prostě masakr, jaký se každý rok netočí. ()

Maq

Obával jsem se, že celý scénář bude sestávat z výčtu poloh a použitých nástrojů a že casting bude amatérský (v oboru hraného filmu). Ale mýlil jsem se, má to ucházející charakterní minimum a produkce je profesionální. ()

Herr_Flick

Tak tohle má i něco do sebe. Když člověk pomine tu nadsázku a nechutnosti, vyjde z toho takový pěkný béčkový thriller. Škoda, že střed je trochu slabší a přesvědčivost Sarah Butler od výborného začátku postupně klesá. Jinak by to bylo za 5☆. Naopak malá pochvala Matthewovi (Chadu Lindbergovi), i když Daniel Day-Lewis jako Christy Brown to zdaleka nebyl, ten je nedostižný. ()

Hadža

Tak vzit svou drahou ,neznou polovicku na tento film,bych po nedavnych zkusenostech jiz nevidel jako nejlepsi napad.Ten zacatek je opravdu ,snad az zbytecne vyhroceny,a jak jsem se dozvedel,uz ji vic nemam tahat na nic ,kde se budou opakovane "kourit"zbrane!Nasledna jizda uz splnuje vsechna ocekavani,sladke a zaslouzene pomsty a tady jsem si to snad trochu vyzehlil.Ale stejne vecer nebylo nic...........:) Priste se snad obetuju i na to stmivani! ()

katuska138

Takový sofistikovanější Run bitch run. Slečna byla velice pěkná, vidláci byli ukázkově drsní, drzí, oprsklí a zvhlí. Slečna se mstila velice vynalézavým způsobem, Saw hadr, to musím uznat, tolik originálních způsobů vraždy už jsem ve filmu tohoto ražení dlouho neviděla, to jsou všude pořád jenom pily, porcování, podřezávání... Jen teda když už se to celé snaží vypadat tak realisticky, mohli si odpustit to celkem dost nelogický a naprosto nevysvětlený z mrtvých vstání. ()