Pomáhat a chránit

• Irsko The Guard (více)

Komediální thriller POMÁHAT A CHRÁNIT se odehrává na západním pobřeží Irska. Policista z malého městečka Gerry Boyle (Brendan Gleeson) má konfliktní povahu, zvrácený smysl pro humor, umírající matku, zálibu v prostitutkách a hlavně ho vůbec nezajímá mezinárodní obchod s kokainem, kvůli kterému mu jednoho dne na dveře klepe agent FBI Wendell Everett (Don Cheadle). Víc než aktivnímu řešení případu se Boyle věnuje posmívání a podrývání Everettovy autority, okolnosti mu ale nepřejí. Nejprve jeho nový horlivý parťák zmizí, pak ho začne vydírat jeho nejoblíbenější šlapka a nakonec se ho ¨C podobně jako všechny ostatní členy místní policie ¨C pokusí podplatit samotní pašeráci drog. To už je příliš i pro Boylea, který pochopí, že musí vzít věci konečně do vlastních rukou a jediným člověkem, kterému může věřit, je právě Everett. Vše se schyluje k výbušnému finále. (oficiální text distributora)

dopita

Jsem z toho trochu rozpolcenej. Famózní okamžiky plné nekorektního humoru jsou bohužel mohutně prokládány nudnou vatou, která film hlavně v druhé polovině neúměrně natahuje. Škoda, protože některý okamžiky jsou opravdu nezapomenutelný (třeba hned úvodní scéna je pro mě "legendární" už teď). ()

Paity

Skutešn zvláštní komedie, ale hlavně nevím, co mi na tom má připadat legračního. Irské rasistické vtipny na černocha co stojí hned vedle? Asi jsem z jiné doby, nebo tam byl nějaký skrytý vtip, který mi unikl. ()

ti88na odpad!

Dávno som nevidela film, ktorý by ma tak nasral, že som pri ňom premrhala drahocenný čas a zároveň ma uspal. Asi od tej zlosti. ()

HArna

Pro mě trochu pokažený, z charisma Gleesona v hlavní roli by se mohlo vytěžit trochu víc. Je to komedie a dobrá, ale když se ve filmu střetnou herci jako Gleeson, Strong nebo Cunningham čekal bych trochu víc. Ale i tak je to dobrý. ()

SpaceOdyseus

Spousta narodnich stereotypu, ale svete div se, jsou chytre a hlavne vtipne pouzity! Ustredni dvojka ira a amika je naprosto skvela jak svym obsazenim, tak charakterem. Jejich verbalni strety jsou highlightem celeho filmu. Za zminku jeste stoji zaporaci, kde perli Mark Strong, skoda, ze ho nebylo ve filmu vic. Skvela komedialni prace! ()

kolemjdouc

velice dobrý inteligentní film který nepostrádá suchý anglický humor.Výborné výkony herců,skvělá kamera,sympatické interiéry..opravdový zážitek! ()

ondrula

Čekal jsem mnohem víc. Na to, že je to komedie, jsem se ani jednou nepobavil. Tvůrci se sice snažili, seč to šlo, ale nedokázali ze střetu mladého ambiciozního amerického agenta FBI a starýho irskýho policajta vytěžit ten potenciál, který očividně zamýšleli. Nejvíc mě tam brala atmosféra irskýho venkova, ta byla fakt kouzelná. Jako zeměpisný dokument dobrý, jako komédie propadák. ()

Teabag

Myslím, že to nebyla ani komedie ani kriminálka. Spíš mi to přišlo jako takové komorní drama o stárnoucím podivínském policajtovi, který se při odchodu na odpočinek (?) rozhodl naposledy pořádně praštit do stolu. Brendan Gleeson byl naprosto skvělý, což celý film neuvěřitelně zvedlo. Slabší 4*. ()

pih-poh

Gleeson sice hraje dobrýho šmejdskýho fízla, ale jinak tenhle film v podstatě nemá co nabídnout. Humoru je pomálu a s thrillerem (což je tad napsáno) to podle mě nemá nic moc společnýho. Celkem jsem se nudil. ()

vander19

V poslednej dobe nevychádza veľa kvalitných kriminálnych komédií a ešte k tomu s britským humorom. No táto je parádna, Brenden Gleeson strúha jednu lepšiu hlášku za druhou na adresu FBI agenta a vlastne celé USA: "nezabavil sa tak od kedy pálil ženy a deti vo Vietname:-))))", "ja viem bude to pre teba nebezpečná, to nie je ako u vás, kde útočíte na bezbranné deti a ženy" :-))) a Don Cheadle (tohto chlapíka mám vo filmoch veľmi rád) mu tak isto neostáva nič dĺžny... Dá sa povedať, že zobrazené Írsko vo svojej podstate. A ani záverečná scéna to s akciou moc nepreháňa, čo ma milo prekvapilo. 7,5/10 ()

ThomasCrown

Bratove Brugy sú rozhodne lepšie a prepracovanejšie, najmä čo do dialógov, no nemôžem povedať, že by Brendan Gleeson hral druhú ligu čo sa hlášok týka. Skvelý starý Ír, možno trochu netypický policajt, ale film utiahne s ľahkosťou, rovnako ako v Belgicku. ()

DannyBoy80

Průměrný film, herecky sice zajimavé, ale něco tomu chybělo. Byla i špetka černého humoru, ale celkově mi to přišlo příliš prvoplánové a vycucané z prstu. Škoda obsada slibovala více, ale chyběla tomu rafinovanost. ()

lucijelucije

The Guard byl pro mě velkým překvapením a určitě také nadprůměrným. B. Gleeson byl parádní a ta jeho prostořekost celému filmu přidala pořádný nad - náboj. Určitě jsem se dobře bavila, a také musím poznamenat, že krimi tady bylo taky dost zřetelné, takže tím pádem i dost napínavé a tahle kombinace se jen tak nevidí =) 7/10 ()

Mitin

Moc často se nestává že zapnu televizi. A už vůbec, že zapnu televizi a dávají takový vynikající film. Film trochu odlišný od ostatních komedií, i od ostatních kriminálek, ale to na tom bylo to, co mě zaujalo! ()

angloumene

Tak nějak začínám mít pocit, že mi pan J. M. McDonagh prostě úplně nesedí. Okatě klasický příběh vyšperkovaný řadou opravdu neuvěřitelně vtipných hlášek sráží na kolena častá hluchá místa... Škoda. Celkově 67 %. ()

Schuldiner

Tak humor je tu dost suchý, což bych bral, ale je to zkrátka nuda... Neni to trapné, neni to úplně špatné, ale ani jsem si z toho nic nevzal, což je zkrátka a jednoduše vystihující. ()

yehudit

Chvílema se to táhlo, ale zejména začátek a první polovina filmu mě fakt bavila - sympatický, politicky nekorektní humor, vtipné hlášky. Dále musím pochválit samotný závěr. To, co bylo mezi tím, bych nazvala asi jako parodii na mafiánské, Tarantinovsky laděné filmy ()

Phorbo

Netradiční, zhovadilá, směšná a s irským přízvukem. Více komedie než nějakej thriller. Gleeson je tady k sežrání. K tomu se nedá co víc říct. Depresivní prostředí západního Irska je už samo o sobě thriller. Navíc jejich slang, kterej zní jako kdyby zrovna žvýkali kilo špeku v hubě, tomu dodává zvláštní kouzlo ()

mazadlo

Nejsem příliš zastáncem komedií. Ale jestli se na něco přes rok těším jsou to britské, irské a francouzské komedie všeho typu. A ani tento koncept nevychází ze zažitých regulí tohoto průmyslu. Prostě černý humor jak má být. Nevěříte? Tak si představte fízla který se ocitl nejdřív v Brugách aby dnes mohl sahat na koule vychladlým prostřelencům. Pořád nic? Tak potom asi nevíte co to je sranda... ()