Pomáhat a chránit

• Irsko The Guard (více)

Komediální thriller POMÁHAT A CHRÁNIT se odehrává na západním pobřeží Irska. Policista z malého městečka Gerry Boyle (Brendan Gleeson) má konfliktní povahu, zvrácený smysl pro humor, umírající matku, zálibu v prostitutkách a hlavně ho vůbec nezajímá mezinárodní obchod s kokainem, kvůli kterému mu jednoho dne na dveře klepe agent FBI Wendell Everett (Don Cheadle). Víc než aktivnímu řešení případu se Boyle věnuje posmívání a podrývání Everettovy autority, okolnosti mu ale nepřejí. Nejprve jeho nový horlivý parťák zmizí, pak ho začne vydírat jeho nejoblíbenější šlapka a nakonec se ho ¨C podobně jako všechny ostatní členy místní policie ¨C pokusí podplatit samotní pašeráci drog. To už je příliš i pro Boylea, který pochopí, že musí vzít věci konečně do vlastních rukou a jediným člověkem, kterému může věřit, je právě Everett. Vše se schyluje k výbušnému finále. (oficiální text distributora)

Nocturno culto

Tyhle filmy mám rád, není tam vynucovaný happy end po americku, vždycky to může dopadnout úplně jakkoliv a to mě baví. Tohle byla pecka, postava seržanta Boyla byla úžasná, jeho hlášky mi utkvěly v hlavě. Jinak plno otevřených i skrytých fórků a k tomu skvělé finále, při kterém vám dojde že když se někde točí půl miliardy, chtějí si z toho něco utrhnout i místní kriminalisté. ()

BaronX

Nejlepší film jakej jsem za poslední rok viděl ... a není to tak těžké, natočit něco u čeho se člověk královsky baví 5* ()

LudkovaLevaRuka

Doufal jsem, že takový bude Hot Fuzz. Chtěl jsem, aby takový byl Blinkende lygter. Myslel jsem, že tak bude vypadat In Brugge (naštěstí byli Bruggy jiné a ještě lepší). Rasistické narážky seržanta Boyla mi neustále připomínali autogramiádu z Chasing Amy, kde Hooper X zaníceně rozebírá rasový podtex Hvězdných Válek. Ale dost už bylo srovnávání . The Guard je film, jaký jsem už dlouho potřeboval vidět. ()

merlinovic

Nudná "komedie" s blbou "detektivní zápletkou". Většina humoru jsou posměšky ze strany irů na angličany a američany pár jich sice vtipných je jako například Myslel jsem, že drogoví dealeři jsou pouze černoši. Myslel, jsem že černoši neumí plavat. Za zmínku stojí ještě scéna se šlapkama, ale zbytek filmu je brak. ()

Looka

90% pro Gleesona mám velkou slabost a tady si vystřihl parádního buranskýho poldu, který naprosto nevinně trousí rasistické poznámky přímo před černým parťákem. ()

celticek

I přesto, že Irsko je moje srdcová záležitost, nemohu jinak. Některé hlášky opravdu na Iry sedí jak prdel na hrnec, ale že by to zas byla taková sláva, to teda rozhodně ne. ()

markyzgero

ACAB? Možná ne všichni jsou bastardi a já pomalu přicházim na chuť Brendanu Gleesonovi, kterej mě bavil už v Generálovi. Když si stárnoucí polda v první scéně frkne tripa pod jazyk, čte Gogola (i když ho jinak rusové moc nebaví, protože jim dlouho trvá, než se dostanou k pointě) a vede neotřelý dialogy s umírající matkou, tak nějak se vám dostane pod kůži. A když k tomu přidáte pašeráky drog, co se v autě zkoušej ze znalostí filozofie, začne se vám tohle, ve svý podstatě komorní, drama líbit... Jen bych byl opatrnej s tim zařazením do komediálního žánru. Boyleovo nekorektní hlášky jsou výborný, ale komedie? I když nakonec proč ne:) ()

filip289

"Seržant Gerry Boyle, fízlárna." Od začiatku do konca nekompromisná (S drogama kšeftujou jenom černoši.), zábavná krimi komédia preplnená hláškami či už od vedľajších postáv (Mark Strong) alebo najmä od seržanta Gerryho Boylea - asi jedna z najlepších Gleesonových rolí, neskutočne mu sadla. Skoro to isté môžem povedať aj o tiež skvelom Donovi Cheadleovi. Skvelá, zábavná oddychovka s perfektným koncom. "Jak říkal ten osel co šoustal hrocha: Jdeme do tlustejch." - "Co? Co to ma kurva znamenat?" ()

Adrai

Komedie bez servítek, která mě ale krom pár okamžiků za srdce nijak nechytla. Vtipný začátek, několik výborných hlášek, hlavní postavy jako protipóly ... Já jsem Ir - rasismus je součástí mé kultury. ()

Lilien

Íri sú fakt škaredý ľudia, pár dobrých vtipov a hlášok ktoré hlavný hrdina chrlí počas celého filmu tu je.Aj záporáci na čele so Strongom sú fajn ,ale je to také chladné a má to i hluché miesta,a aj tá záverečná prestrelka je dosť mimo. ()

havran

Takový Svéráz irského lovu - film je názorným příkladem, že z otřepaného a možná i trochu zapáchajícího schématu hodnej polda + zlej (ale v jádru taky hodnej) polda jde ukroutit dlooouhý bič a ještě s ním pořádně zapráskat, když to herci a režisér umí a chtějí... ()

Bastinka

Podle hodnocení na csfd jsem čekala něco hodně dobrého, ale místo toho jsem viděla film, který sice je ftipný, ale suchým humorem, je akční, ale asi jako želva v krunýři......ale je dost možný, že nemám ráda irské filmy kdo ví.... ()

TommyDiamond

Ano, je pravdou, že určité věci v tomto filmu mě pobavili. Ale podruhé bych se na tento kousek nekoukl. Člověk se zasměje, ale zapomene. Celkově 50% ()

Milda003

John Michael McDonagh je pro mně neznámou osobou, avšak jestli hodlá psát a točit filmy podobného kalibru začnu se o něho zajímat trošičku víc ... Perfektní sarkasticko kriminální komedie, která lze srovnat snad jen s "jednotka příliš rychlého nasazení" ()

Bounded

Velké překvapení. McDonaghům to režírování jde oběma. Brendan Gleeson je tu v životní roli a don Cheadle mu vhodně přizvukuje. Velký nešvár moderních krimi filmů, nezajímavý padouch, je tu také zapuzen. Celkově se jedná o neskutečně vtipnou, dobře napsanou i zahranou komedii, kterou ještě navíc ověnčili svým soundtrackem Calexico, kteří jsou taková moje malá srdcovka. ()

.killer.

Pokud bych mohl srovnávat s filmem V Bruggách, který je žánrově orientován velmi, ale opravdu velmi podobně, musím říct, že V Bruggách je o něco lepší. Každopádně je tu pár opravdu dobrých momentů, u kterých si nejen milovníci černého humoru přijdou na své. Pokud se vám tedy líbilo V Bruggách, nemůžu nic, než The Guard doporučit. ()

Rimland

Západní Irsko vs. Dublin, Anglie (a angličtina), protestanti, černoši, Američani, Rumuni, konvence, no prostě na co si vzpomenete. Hlod za hlodem, suchý humor se špetkou nekorektnosti (takové, která vás nutí svíjet se smíchy), Gleeson v životní roli klejícího, chlastajícího, fetujícího, děvky klátícího, mírně flegmatického, ale hlavně brutálně hláškujícího irského gardisty, trio filozoficky založených pašeráků (Mark Strong, yay!) a k tomu oživující westernové finále. Maith thú, Éire! ()