Pomáhat a chránit

• Irsko The Guard (více)

Komediální thriller POMÁHAT A CHRÁNIT se odehrává na západním pobřeží Irska. Policista z malého městečka Gerry Boyle (Brendan Gleeson) má konfliktní povahu, zvrácený smysl pro humor, umírající matku, zálibu v prostitutkách a hlavně ho vůbec nezajímá mezinárodní obchod s kokainem, kvůli kterému mu jednoho dne na dveře klepe agent FBI Wendell Everett (Don Cheadle). Víc než aktivnímu řešení případu se Boyle věnuje posmívání a podrývání Everettovy autority, okolnosti mu ale nepřejí. Nejprve jeho nový horlivý parťák zmizí, pak ho začne vydírat jeho nejoblíbenější šlapka a nakonec se ho ¨C podobně jako všechny ostatní členy místní policie ¨C pokusí podplatit samotní pašeráci drog. To už je příliš i pro Boylea, který pochopí, že musí vzít věci konečně do vlastních rukou a jediným člověkem, kterému může věřit, je právě Everett. Vše se schyluje k výbušnému finále. (oficiální text distributora)

Herr_Flick

Bláznivý, flegmatický morous Gerry Boyle, pravý opak parťáka Wendella Everetta, kolikrát už tohle tady bylo? Třetím do party, který přispěje svou troškou do mlýna je (pro mě asi nejlepší) malý Eugene Moloney. Peníze, vraždy, drogy, šlapky. Prostě ohrané. Jak se ale k mému úžasu ukázalo, je to úplně jedno, protože všechno v duchu svérázného irského humoru funguje, jak má. Nic nechybí, nic nepřebývá. Tedy až na pořádný westernový konec. Překvapivě velmi povedená irská variace na téma Smrtonosná zbraň. 75% ()

katuska138

Trocha z Jednotky příliš rychlého nasazení, náznak Brugg. K tomu hodně chlastu a pár Irů a je tu komedie, která je chvílema tak absurdní, až z toho jen kroutíte hlavou. A stejně jako při tom chlastu, tak i tady po chvílích plných smíchu a super zábavy začnete po čase střízlivět a nastupuje kocovina a pocit, že už to probůh nechcete zažít znovu. ()

Foma

Skvělá, inteligentní zábava. Že by z Británie (Ježišmarja, pardon! Z Irska!) vzešel jeden z impulsů proti přihlouplej "korektnosti", která nenápadně začíná terorizovat naše životy? ()

Dont

Nevšední krimi komedie o venkovském policajtovi a jednom velkém případu drogových překupníků. Film má několik vydařených momentů, ale celkově nijak zvlášť nenadchne. Vtipná byla např. schůze policejního sboru a návštěva jednoho z gaunerů u hlavního hrdiny doma, vydařily se dialogy s novým parťákem, zajímavý byl otevřený konec. Bohužel film je pro mne až příliš snadno zapomenutelný. ()

IceQueen

Seržant Boyle je nepochybne veľmi vydarená figurka, jeho držka nepozná cenzúru a zápal pre prácu policajta je absolútne nulový. V tomto prípade mi však vyššie spomínané žiaľ nestačilo. Zopár momentov je naozaj zábavných a tá strašlivá írska angličtina + galčina je pecka sama o sebe, ale to je tak všetko. Ja to vidím na priemer s nevyužitým potenciálom. ()

Petroff

Tak ohromně jiný, než všechny ty západní komedie, až se u toho "bežnej" divák možná jen tak 3x pousměje. Já se taky smíchy neřezal, ale celou dobu se velmi dobře bavil. Završila to přestřelka natočená úplně jinak, než v jakémkoli jiném snímku. Nedá se to moc popsat, to byste museli vidět. Jo, a po celou tu cca hodinu a půl se táhne, jako jakási červená nit, poctivej irskej rasismus, podanej ovšem navýsost humorně... ()

kinderman

Za čtyři: jednak v tom hraje můj oblíbenec B. Gleeson, jednak tvůrci do závěrečných titulků pustili Leaving on a Jet Plane (a to naštěstí nikoli ve zprzněné verzi, jakou můžeme slyšet v Armageddonu). Někdy mi holt stačí ke štěstí málo... ()

dee-key

Nevim, jestli je to přímo na pět hvězd, ale já mám prostě tyhle sucharský věci rád. Irové mají ještě o stupínek vytříbenější humor, než jejich utlačovatelští sousedi a Gleeson skvěle ztotožňoval všechno, co podle jeho postavy Irové jsou, totiž alkoholičtí, bezprostřední a jaksi nepřítomně rasističtí parchanti. ()

Carlossss

Tu třetí hvězdu přidávám za povedený konec. A mám pocit, že se z toho všeho dalo vytřískat mnóóóóóóhem víc.. ()

easaque

nedá mi abych nepomohl této nekorektní irské černé komedii k vyššímu hodnocení. Od začátku mi byl hlavní hrdina sympatický a soucítil jsem s ním a chápal jeho činy. Možná se chová hrubě, ale nepřehání to a v hlavě to má srovnaný. Příběh je taky dobře napsaný, a proto jsou moje lepší čtyří hvězdy adekvátní známka a doporučuji všemi deseti. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

honajz2

Překvapivě celkem povedená a příjemná komedie, u které jsem měl hlavně radost z toho, že Brendan Gleeson tady má hlavní roli (on totiž většinou hraje jen ty vedlejší). Sice k nějakým záchvatům smíchu u mě nedošlo, ale pousmíval jsem se docela často a bavil se tak po celou dobu, takže jsem s výsledkem nakonec celkem spokojený. Škoda jen toho, že to po filmařské stránce nebylo nějak nápaditější, protože jsem celou dobu měl pocit, že si s tím režisér mohl víc vyhrát. A v určitých chvílích mi to přišlo i příliš pomalé, ale jinak jsem spokojen. Slabé 4* ()

Caminzind

Jo, tak to se vám bude líbit, děcka. Al Bunda v policejní uniformě, který je tak cool, že ač moc nekrká a neprdí, neváhá si prohrabat varlata na kameru. Prostě PRASE, které doma nemůžete vystát, ať je to váš fotr, starej nebo strejda verbal z vedlejší dědiny. V reálu se vám z něj chce zvracet, ale na plátně je tak rozkošnej, že byste mu ten šourek samou láskou snad podrbali sami. A neříkejte, že nemám pravdu, pokrytci. Ostatně nejsem o nic lepší, i já se bavil, takže klid. PS: Jeden z nejlepších dialogů před smrtí: "Myslím, že jsi mě zabil." / "Jo, taky myslím. Už vidíš světlo?" / "Nesměj se mi." ()

M.i.k.e

správně černohumorná ostrovní záležitost s výborným Bredanem Gleesonem,ve které prakticky nikdo nemluví anglicky :-) Nicméně pro lepší hodnocení chybí filmu trošku větší tah na bránu a rozhodně by bodlo méně hluchých míst.Lepší tři...70% ()

Necron

Jak řekl jeden tlouštík: když budete opatrný abyste moc nepili... je to proto, že nevěříte, že to jinak uděláte. :-)) ()

Martin741

Rezisera John Michael McDonagha prakticky vobec nepoznam, ale zasmiat sa ani nebolo velmi comu. Rezia je nevyrovnana a amaterska a herci ako Cheadle /Hotel Rwanda/ a Gleeson /BraveHeart/ su tu dost zbytocni. Ulet, ktory ani poriadne nepobavi. 30 % ()

Rocky88

Brendan Gleeson tady naprosto válí, každou vteřinu, kdy je na scéně, si divák do syta užije. Háček je v tom, že při odmyšlení Gleesona vám nezbyde nic. Ani příběh. Kdyby Gleesonovi scény setřídili do pár desetiminutových videí a dali to na youtube, vyšlo by je to levnějc. ()

Skleena

Úlet roku. Super nekorektní hlášky, přímočarost příběhu je v tomto případě vítaná... a Brendan se toho nebojí. ()

bourec

Jediný,co v tomhle filmu je nad průměrem,je výkon B.Gleesona,jinak je to hodně v průměru.Celej film prskaj hlášku za hláškou,ale jen asi dvakrát sem se pousmál.Prostě Angláni!Co se týče tý krimi zápletky,ta je úplně na druhý kolejiProstě mě to moc nebavilo,což ovšem u ostrovních filmů u mě neni nic divnýho,a ta závěrečná rádobypřestřelka to z průměru už nevytáhne.40%. ()

dezorz

Ir je clovek, ktory vyzera akokeby sa dozvedel dve spravy naraz. Vyhrali ste milion. Zajtra zomriete. V tomto filme do zajtra zomrie jeden ir a tych milionov je 500. ()

Streeper

Jediný, kdo mě na filmu bavil byl ironický Brendan Gleeson, u jeho hlášek jsem se smála a bylo to hlavně díky tomu nezaujatému pojetí. Prostě mu bylo všechno jedno a to se mi na jeho postavě vážně líbilo, ale jinak jsem se docela nudila. ()