Pomáhat a chránit

• Irsko The Guard (více)

Komediální thriller POMÁHAT A CHRÁNIT se odehrává na západním pobřeží Irska. Policista z malého městečka Gerry Boyle (Brendan Gleeson) má konfliktní povahu, zvrácený smysl pro humor, umírající matku, zálibu v prostitutkách a hlavně ho vůbec nezajímá mezinárodní obchod s kokainem, kvůli kterému mu jednoho dne na dveře klepe agent FBI Wendell Everett (Don Cheadle). Víc než aktivnímu řešení případu se Boyle věnuje posmívání a podrývání Everettovy autority, okolnosti mu ale nepřejí. Nejprve jeho nový horlivý parťák zmizí, pak ho začne vydírat jeho nejoblíbenější šlapka a nakonec se ho ¨C podobně jako všechny ostatní členy místní policie ¨C pokusí podplatit samotní pašeráci drog. To už je příliš i pro Boylea, který pochopí, že musí vzít věci konečně do vlastních rukou a jediným člověkem, kterému může věřit, je právě Everett. Vše se schyluje k výbušnému finále. (oficiální text distributora)

bukowski83

Další klenot z pokladnice Irské komedie, luxusní atmosféra sychravého Irska parádně kontrastuje s břitkým humorem hlavního hrdiny, dokonale ztvárněném panem Gleesonem. Bavil jsem se a to pořádně, no a ty rozhovory mezi ním a černým agentem FBI o rasizmu mě posílaly do kolen.75% ()

cubajz

osvěžující úlet nominující seržanta Boylea na jednu s nejzábavnějších filmových postav poslední doby. Jinak Irsko a jeho mentalita jsou tu zachycené jako málokde. ()

Lanark

Jojo, celou dobu jsem si pokládal stejnou otázku jako FBI agent Everett...je tenhle film úplně blbej a nebo úplně chytrej...řekl bych, že spíš prohnaně mazanej...aneb panoptikum vesnice irské...žít bych tam teda fakt nechtěl, ale ten jejich humor mě dostává...it´s kind of tricky... ()

C0r0ner

Irové se rozhodli natočit si nějakou šaškárnu zesměšňující celou Británii a docela se jim to povedlo. Není to sice žádná přehlídka geniálních vtipů (o scénáři pomlčím), ale celý film rychle uteče a vůbec mě nenapadlo se dívat na hodiny, kdy už bude konec. Sice to byla velmi jednoduchá, ale také dobrá zábava na jedno použití. 70% ()

Flynn

Jelikož mám rád komedie z UK prostředí, tak jsem se těšíl, Obsazení vypadalo lákavě. Začátek více než slibný, ale potom se to jaxi vytratí do slabého průměru. Což je skutečně škoda. Postavičky jsou prostě skvělé, pašeráci s dobrýma hláškama, maloměstský polda s trochu až moc pokřivenou náturou, co více si přát? Snad jen trochu více spádu a trochu více hlášek, než jen ty, které se objevily v traileru. Škoda, mohlo to být hodně stylové, nakonec jsou z toho jen další komedie s proklatě suchým humorem. ()

Andre3000

Parádní filmek, který naprosto předčil má očekávání. Tenhle film prostě "má koule" :-) Prostě takový humor, který si na nic nehraje a nesnaží se sám sebe prodat za každou cenu je super. Don a Brendan vytvořili kontrastnío ale naprosto skvělou dvojici. Oba je mám jako herce rád. "Já nejsem psychopat, sem sociopat. To mi vysvětlili v blázinci. A jaký je v tom rozdíl? To mi neřekli." :-) ()

sulimo

"I can't figure out if you are mother-fucking dumb or mother-fucking smart"....asi nevýstižnější popis Boyla a jeho charakteru, prostě netušíte, jestli si ten rasistickej hulvát a primitiv, co se tak rád škrábe v rozkroku a spí s děvčaty né zrovna moc seriózními, dělá prču nebo to myslí vážně. K Boylovi si přidejte jednoho seriózního FBI černocha, hafo drog a irsko-americkejch nedorozumnění a ještě větší množství hlášek a máte skvělou komedii. Dlouho mě tak něco nepotěšilo, konečně dost dobrá komedie, která vám rozhoupe bránici :-) No a navíc, nikdy se mi neokouká stále podobsazovaný Mark Strong. ()

papaJA21

Agent FBi přijede do Irska řešit případ pašování kokainu. Shodou okolností mu na pomoc přidělí opravdu svérázného místního policistu. Skvěle napsaná komedie balancuje na ostří nože. Anglický humor v nejlepším podání. Moc mě to překvapilo a potěšilo. ()

Icefist

Zde je humor sušší a černější a mluva hlavního klaďase sprostší a nevybíravější, než jste kdy kde viděli. Dobře, mírně možná přeháním, což nemění nic na tom, že Pomáhat a chránit jede na samém horním limitu. A důvodem, proč je tak vysoko hodnocen, je to, že je sice extrémní, ale nikdy nepřejde pomyslnou hranici směrem k nevkusu. Gleeson je boží, Cheadle hraje taky fajn a hlavně jsem byl totálně odvařen z oné černovlásky, kterou si Gleeson objedná. To je přesně můj vkus, jak já mu záviděl! 80 % Oblíbená část- Cheadleův ranní "drsnej a frajerskej" jogging ()

Jermann

Ne právě elegantní, ale zato upřímný irský kopanec do zadku všem americkým krimi klišé o bezúhonných hrdinech v obleku a rukavičkách. Takhle nějak si představuju CSI: Galway. ()

Loki81

Myslel jsem, ze drogovi dealeri jsou pouze cernosi... ... a Mexicani :) :) Myslel jsem, ze cernosi neumi lyzovat... ... nebo to bylo plavani? :) :) ()

tomeek

Celý film jsem čekal, kdy to "vypukne", ale nedočkal jsem se. Zasmál jsem se 1x, příběh je postavený velice nepřehledně a měl jsem co dělat, abych pobíral děj. Zlé to nebylo, herci skvělí, šílená irská angličtina, ale červeně bych to neviděl... Slabší 3. Film, který jsem nemusel vidět. ()

bartias

Hodně neobvyklý příspěvek do žánru buddy movie je krimi komedií o tom, že "u nás to děláme jinak". Kdyby se to odehrávalo v méně specifičtějším prostředí než je to irské, nebylo by to tak zábavné. Brendan Gleeson nemá chybu. ()

dr.fish

Parádní komedie, kterou bych nazval "irský policejní western". Asi není způsob, jak popsat charakter hlavního hrdiny, je to prostě svéráz. Život na venkově ho ve službě naučil mnohému, hlavně se nerozčiluje, z ničeho nedělá vědu. Opravdové kriminální případy ho vždycky míjejí, a tak přežívá, pije, šuká prostitutky, navštěvuje matku v ústavu, občas drogy, prostě klídek. A najednou vražda, přijíždí agent FBI... Humor suchý jako drn, sarkasmy, tvrďáctví, gangsteři-filozofové, drsné dialogy. Tempo sice pomalé, ale pořád se něco děje. Ovšem Brendan Gleeson vystřihl svého policistu tak dokonale, že si to člověk prostě nemůže neužít. A závěrečná střílečka je prostě boží...90% ()