Mládeži nepřístupno

• USA Movie 43 (více)
Povídkový / Komedie
USA, 2013, 98 min

Předloha:

Bill O'Malley (povídka), Claes Kjellstrom (povídka) (více)

hous.enka

Největší slabinou tohohle filmu je jeho plytký děj (pojďme bráchovi zavirovat počítač pornem?). Nicméně u některých skečů jsem se dobře bavila: Kate Winslet fascinovaná kulkami Hugha Jackmana, podivná fekální žádost Anny Faris, nečekaně menstruující Chloë Grace Moretz nebo plastikou vylepšená Halle Berry. Bonusovka s otravným animovaným kocourkem byla dobrou tečkou. Není to film, který bych potřebovala vidět znovu a znovu, alena jeden úterní večer to nebylo špatné. ()

FFilipCZ

Podle mě celkem povedený originální námět. Z filmu se stává v podstatě taková změť různých miniscének, na které "hlavní hrdinové" narazí na internetu hledajíc super ultra tajný a zakázaný film Movie 43. Úvodní koulová scéna s Kate a Hughem docela slušná ujetost, ale ještě v rámci mezí a i poměrně vtipná (3*). Domácí škola mě také celkem pobavila (2*). "Will you poop on me" scéna naprostý hnus(Odpad!), stejně jako hovor v supermarketu zaznamenaný rozhlasem (Odpad!). Superheroes jakž takž ušli (2*). iBabe reklama i miniscénka mě pobavily (2*). Měsíčky s Chloë nechutný, ale vtipný (4*). Leprikonskej kýbl zlata taky zabodoval (3*). Catwoman Halle Berry při rande na slepo ve stylu Truth or Dare mě hodně pobavilo, možná to taky někdy vyzkoušim, i když určitě to nepovedu do takovýho extrému (5*, asi nejlepší scénka). Černošský basketbalový tým průměr (2*). A na závěr kočka Elizabeth vs kocour Beezel (3*) Celkový počet takovýchto více či méně ujetých, zvrácených, nechutných či zábavných scén ve filmu je: 11 - jestli umím dobře počítat a nepočítám "reklamy" a bloopers na konci, který se hodně povedly. Byl jsem celkem zvědav, jak se někteří herci poperou se svými charaktery. Nejvíce jsem se těšil na Chloë Grace Moretz (z dámského obsazení) a Johnnyho Knoxvilla (z pánského obsazení) - obě scénky nezklamaly. Musel bych si ale dát tři facky z každý strany, abych tomuhle filmu dal víc jak 2-3*, navíc mi to tak v průměru i vyšlo (přesněji 2.45*). Docela mě zaráží, jak je možné, že se k tomu celá ta plejáda herců nechala překecat. ()

Kryton

Pokus o film alá ONION MOVIE se opravdu nepovedl. Nevtipné scénky, kde si např. Hugh Jackman nechá koule na krku a Elizabeth Banks pochcat gay kocourem. Jsem asi jediný, ale tohle mě nepřišlo vtipné a celý film nemá žádný smysl nebo nosný příběh. Typicky buranská US komedie! Hodnocení OST: V zaplavě hnusného humoru jsem si ani nevšiml nějaké hudby. 0/10 ()

schizmo

Doufám, že můj společenský kredit nespadne do záporných hodnot, když se veřejně přiznám k tomu, že u této podprůměrně hodnocené komedie, jsem se královsky bavil. Tahle kompilace absurdních mini příběhů seskupuje nejrůznější slavné herce v ještě absurdnějších rolích, a to snad ještě fatálněji než jak to známe od mistra ponížení filmových hvězd - Tarantina, a navazuje se na tak jeté kousky jako Scary Movie, Epic Movie a podobné pokleslé zábavy. Většinou nejsem příznivce podobných banalit, ale tohle má takovej tah na bránu, že jsem se řezal skoro celý film a potutelný úsměv na tváři se mi vrací, kdykoli si jednotlivé epizody vybavím! Jen pro otrlé hovězáky! ()

nirvana91

Nezmyselné mrhanie času a talentu hercov veľkého kalibru. Občas mi ušiel úškrn priznávam ale inak pointa a záverečná scéna s mačkou 0 bodov. ()

maddy

Slátatina plná fekálneho až sprostého humoru, pri ktorej je vidieť, že mnohopočetné herecké osadenstvo si zrejme užilo kopec zábavy, tá sa bohužiaľ nedostavila v požadovanom množstve aj smerom k divákovi. S Movie 43 je to ako na pokazenej horskej dráhe, občas ste na samotnom vrchole (napr. prvá scéna s Hughom „Wolverinom“ Jackmanon, alebo záver s animovanou mačkou) a fór prekvapí, omnoho častejšie ste však zaseknutý na úplnom dne a len zúfalo prevraciate očami, kým daná situácia odznie. Najväčšiu pútavosť tak drží len samotné herecké obsadenie, kedy čakáte aký herec/herečka sa doslovne zhovädí v nasledujúcej scénke. JEDNOTLIVO: "Movie 43" = hlavná dejová línia o záhadnom filme, ktorá má za úlohu pozliepať jednotlivé komediálne výstupy, záver pripomenie Terminátora a ako v jedinej sa v nej neobjaví žiadna hollywoodska star (2*) / "The Catch" = síce dosť nechutná, ale v rámci tohto filmu jedna z tých vtipných scénok o guliach na krku, tiahnu to hlavne uvoľnené herecké výkony Hugha „Wolverina“ Jackmana a Kate „Titanic“ Winslet (3*); "HomeSchooled" = satira na americký spôsob domácej výučby detí ich rodičmi, v rámci satiry trefné, zachádzajúce až do absurdity, pokazil to jedine trápny záver, v úlohách Naomi „Kruh“ Watts a Liev Schreiber (2,5*) / "The Proposition" = ďalšia viac menej satira na ľúbostný vzťah, kde rozdielnosť chlapov a žien v chápaní slov „sex/make love“ a „fuck“ nahrádza výraz „poop“ a „shit“ a variujú sa z toho rôzne situácie, vychádza z toho však až absurdne fekálna nechutnosť, v úlohe Anna „Scary Movie“ Faris (2*) / "Veronica" = úplna zbytočnosť v supermarkete postrádajúca akýkoľvek vtip, v úlohe poteší akurát Emma „Spider-man“ Stone (1*) / "iBabe" – ďalšia priam až absurdná satira na produkty spoločnosti Apple s Richardom Gereom a Kate Bosworth, kde problémy s iPod-om nahrádza problém s ventilátorom umiestneným v ženskom rozkroku, nápad ako taký by bol fajn, ale spracovanie je len zúfalo nevtipné (1,5*) / "Super Hero Speed Dating" = paródia na komiksové filmy, ktorá sa pokúša uťahovať si z klišé komiksových hrdinov vo forme slepého rande, bohužiaľ čím bližšie k záveru, tým viac skĺzla k trápnosti, v úlohách Uma „Kill Bill“ Thurman, Kristen Bell, Justin Long (2*) / "Machine Kids" = krátka reklama s tým najomieľanejším námetom o tom, ako by to vyzeralo, keby v automatoch (na nápoj, kopírkach, bankomatoch) boli ľudia, ktorí by túto pracú vykonávali, tz. podávali Vám papier a pod., navyše je do toho zamiešaný patetický motív o deťoch, ale keď už nič iné je to aspoň veľmi zručne natočené (2*) / "Middleschool Date" = príbeh o prvej menštruácii s Chloe „Carrie“ Grace Moretz, v rámci možností vtipné, aj keď opäť raz v závere až príliš prehnané (2,5*) / "Tampax" = trefná reklama na tampóny situovaná do mora so žralokom (zvyšok si už vie asi každý domyslieť), z tých pár krátkych reklám, ktorú vypĺňajú stopáž rozhodne najlepšia, takto by mohli vyzerať aj skutočné televízne reklamy (3*) / "Happy Birthday" = príspevok s Johnnom „JackAss“ Knoxvillom, Seannom Williamom „Stiflerom“ Scottom a Gerardom „300“ Butlerom o škriatkoch je skôr trápny ako vtipný (1*) / "Truth or Dare" = na príspevok s Halle Berry som sa tešil najviac, bohužiaľ zbytočne, pretože výsledkom je len jedna zúfalo nevtipná variácia na to, čo sme ochotný urobiť na prvom rande, aby sme okúzlili opačnú stranu, tu sa to variuje na hru Truth or Dare (u nás to je tuším známe pod názvom Pravda alebo Odvaha), (1*) / "Victory's Glory" = nie veľmi vtipný príspevok s Terrencom Howardom, ale aspoň s celkom slušnými hláškami, navyše sa mu vyhli nejaké výrazne fekálne a sexuálne nechutnosti (2*); „Beezel“ = to najlepšie na záver, jeden z najvtipnejších príspevkov, trefne nechutný a úchylný príspevok s animovanou mačkou, kreácie hercov budem mať pred očami asi ešte dlho, v úlohách Elizabeth Banks a Josh „Transformer“ Duhamel (3*). CELKOVO: 26,5* x 100 : 65* = 40% (2*). Pár slušných vtípkov nepreváži tú kopu trápnosti, nechutnosti a zbytočnosti. () (méně) (více)

Cimr

Vypořádat se s tímto filmem jako s laciným vulgárním blábolem - jako to udělali lidé, co rozdávají Zlaté maliny - je velmi snadné. Ale já bych si to tak nějak nedovolil. Ano, o spojovacím příběhu snad ani nemá smysl mluvit, ten je strašný a kdyby se o něj tvůrci nepokoušeli a prostě za sebe zařadili jednotlivé skeče, bylo by to lepší. A přestože jsou tu povídky, co jsou opravdu trapné a ubohé (např. přídavek po titulkách s animovaným kocourem nebo povídka ,,vykadíš se na mě?" - jedno z nejohranějších klišé současných ,,provokativních" komedií), jsou tu i takové, u nichž jsem chtě nechtě zpozorněl, protože mi připomněly jeden z mých nejoblíbenějších filmů - Monty Pythonův Smysl života. Tak třeba povídka o rodičích, co jdou ve výchově svého syna tak daleko, že mu hrají šikanující spolužáky nebo zprostředkovávají první sexuální zážitky... Až chlapec odchází na večírek se svojí dívkou - koštětem, na kterém je nalepená fotka matky. Nebo nový MP3 přehrávač, který náhodou vypadá úplně jako nahá ženská a kluci do ní strkají penis - k tomu Richard Gere divící se - proč to ksakru dělají? A nebo nebohé vykořisťované děti zavřené v tiskárnách, kopírkách, rádiích... To jsou všechno věci tak strašně divné, že se u jejich sledování mísí provinilý smích s nevěřícným zíráním. Ale ať jsou blbé jak chcete, jedno je jisté - jsou to obrazy, co jen tak nejdou z hlavy. ()

LV.Helter

Krásny prostredník na väčšinu popcornových divákov. Movie 43 je žumpa a nehanbí sa za to. Geniálne zrobený projekt aby ukázali svetu, že aj mainstream može byť niekedy špináva žumpa. To sa podarilo. Niekedy zasa to chce byť až prehnané a nekorektné a zbytočne to tvorci posielajú do prdele. Predovšetkým kostra príbehu je na taký film až vynikajúca. Mnoho zaujimavých tvári, podpriemerných režiserov a ich debilné nápady. Snáď už dlho som sa nesmial tak pri Hoolywoodskom filme. Nádherne čierny a absurdný humor. Najlepšia časť sa vybrať nedá. Zatiaľ čo najhoršia je potitulková napodobenina Garfielda. Nebyť tej časti idem vysšie.65% ()

SaNcHeZ_cz odpad!

Představte si snímek, který shrnuje všechno špatné, co se na poli americké komedie a parodie za poslední dvě desítky let udělo. Dále si k tomu představte zástup známých tváří, který by vystačil sám hned na podobné dvě desítky filmů. Máte? Tak popusťte uzdu fantazii ještě o něco více, na tohle vám totiž nebude stačit představivost. Mládeži nepřístupno je totiž něčím, co dokáže za pouhou hodinu a půl čistého času fyzicky poškodit váš obličej od neustálého zvedání obočí z údivu a psychicky poničit vaše vědomí už jen z principu toho, co se na plátně odehrává. Pokud se zrovna tedy cítíte na menší lobotomii před nastoupením do trvalého pobytu pod křídlem páně Chocholouška, přeji příjemnou zábavu. Ostatním doporučuji se této šílenosti velkým obloukem vyhnout. Pokud se pohne vaším směrem, utíkejte. [10%] ()

Paxxx.cz odpad!

Film, který posouvá hranici trapnosti a nevkusu do zcela nových rozměrů. Tendle sranec u mě vyvolal za celou dobu jen jedno opakuji jen jedno malé pousmání, což mi tedy přijde zatraceně málo. Komu se to líbí tomu to neberu, ale v mých očích jsem našel aspiranta na nejhorší komedii všech dob...0/10. ()

Lamiczka

K tomuto "filmu" psát hlubokomyslnou recenzi nemá žádný význam. To je jako házet perly sviním. Jen nechápu vybrané jedince, kteří i po shlédnutí tohoto bludu, hnusu a nevkusu, dokáží na něm něco ocenit či dokonce najít i něco pozitivního. Jako pardon, ale tohle bylo i na mě dost (a to se ráda podívám na střelené komedie). Snad jedině scénka Emmy Stone s Kieranem Culkinem se stala světlým bodem celého martyria. Byla to jediná povedená část, která ale bohužel hodně rychle skončila. Zbytek blaf a to, že se jedná o hvězdně obsazený kolotoč kýče, prasečin a sexuálních narážek, na tom nic nemění. Pokud zrovna netoužíte ztratit hodinu a půl svého života touto zoufalostí, dejte na má slova a pusťte si radši film Blbý a blbější, který sice pochází ze stejné tvůrčí skupiny, ale alespoň za něco stojí. ()

javak810i

What the fuck? Zprvu jsem se na film těšil v domnění, že se bude jednat o pořádnou 18+ komedii kde se odváže herecká elita z Hollywoodu. Když pak přišly první dojmy, má očekávání dosti opadla, avšak pořád jsem si říkal, že to ti kritici určitě nepochopili a jsou jen úzkoprsí. No, nakonec jsem se ke shlédnutí dostal i já a bohužel jim musím dát za pravdu. Z filmu se vyklubala trapná pseudo-skandální komedie typu Disaster Movie. No, alespoň měli na začátku pravdu, Movie 43 opravdu je tak špatný, jak o něm tvrdí. Jednu hvězdičku dávám za herecké obsazení, které přecijen alespoň z části naplnilo má očekávání, a taky za pár vtipných scének (i když jich moc nebylo). ()

ivishka

Vcelku zábavný film, který u mě místy vyvolával záchvaty smíchu. Bavilo mě pozorovat postavy, jak jsou v absurdní životní situaci a neví si sami rady. Drtivá většina herců stála za pozornost a tím je pro mě film zajímavějším. Vzhledem k tomu, že film byl mnou pochopen jako sběrný celek krátkometrážních vtipných situací, tím příjemnější pro mě byl celkový dojem. Bohužel nemohu si dovolit hodnotit více než průměrnými třemi hvězdičkami, jelikož i když jsem pochopila o co v tomto snímku tvůrcům šlo, tak jsem horko těžko občas vydýchávala přehnaný humor. ()

ArsenalEagle

Odporné! Zvrácené! Naprostá hovadina. Ale? Tohle je tak blbý, až je to místama fakt vtipný. Ať už se jedná o scénu s Carrie (Chloe Grace Moretz), o scénu s trpaslíkem a nebo o závěrečný basket.. Já se fakt místy smál. Kdyby nebyl film tak přeplněný hvězdným obsazením, pohyboval by se v šedých číslech. ()

Tayen

Možná film revoltuje proti moralistickým zákazům v Hollywoodu a možná si režie chce splnit všechny své perverzní choutky tím, že je vyblije na plátno, ale bohužel to není zábavné ani podnětné, ale jen nechutné. Zůstává mi otázkou, co přimělo všechny ty hvězdy ve filmu účinkovat. ()

JJ.Gibson

Movie 43! Dá se říci, že je to nefalšované pokračování Onion Movie, který byl skvělý!!!  Řekl bych, že možná občas zachází i dále, než jeho předchůdce. Ale na škodu to rozhodně není. Tento film zase rozdělí diváky na dva tábory. Jedni si ho užijí, jako já a druzí ho budou nenávidět a pošlou ho do horoucích pekel. Kdo tu hledá nějaký smysluplný příběh nebo spojitost, bude hledat marně, ale hlavně by takou věc ani  hledat neměl, spíš by se měl zamyslet nad tím, jak originální či šokující nebo zábavné jednotlivé příbehy byly! Mě defacto bavili všechny! Ale asi nejvíce mě dostalo a za celý zbytek filmu už nebyl překonán příběh Rande naslepo s Hughem Jackmanem a Kate Winslet 10/10. Prostě dokonalost!!! Pro mě jednoznačně překvapení, příběhy byly nápadité a povětšinou i vtipné, takže spokojenost!!! K plnému hodnocení něco chybí, ale pro mě za 4,5* ()