Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

Nikkki

Wow, neskutečné finále. Už začáteční titulky byly naprosto skvělé a celým filmem proplouvala neskutečná hudba, prostě respekt. Naprosto souhlasím s tím, že finále bude věčné, protože na tenhle zážitek jen tak nezapomenu. Nově zrozená Bella je skvělá a zápas s Emmettem byl opravdu úsměvný:-) Jinak závěrečná bitva mě také dostala a byla jsem překvapená, jak lehce jsem se nechala nachytat:-) Prostě doporučuju všem příznivcům Twilight Ságy;) ()

Prochy84

Vypovídací hodnota o kvalitě či nekvalitě filmů na ČSFD padá opravdu rapidně. K samotnému filmu téměř není co dodat, protože vše podstatné napsal ve své recenzi Tom Hardy, jehož výtvor je veskrze precizní a ztotožňuji se s ním ve všem až na tvrzení, že na "Na druhý Rozbřesk se velmi slušně dívá". Takovou dávku vyumělkované přesladké romance aby člověk pohledal i v jihoamerické telenovele nebo v té nejčervenější knihovně. Tolik k první třetině až polovině filmu. Pak už se na druhý Rozbřesk opravdu dívat dalo, přestože trikově i nějakým vtáhnutím diváka do děje to je neskutečně nedotažené. Celou dobu filmu (až na několik málo výjimek) jsem měl pocit, že herci - přestože potenciál bezesporu mají, ať se to kritikům líbí nebo ne, nehráli, nýbrž se pouze nechali snímat kamerou. Dalším neodpustitelným kiksem je konstantní ufňukaný EMOvýraz naprosté většiny herců, se kterým takto "hrají". I když objektivně uznávám, že tvářit se dvě hodiny jako by vás tlačily boty a navíc jste měli v zadku zaraženou basseballovou pálku asi trochu pseudoumění vyžaduje. Zkrátka nejEMOtivnější a nejEMOcionálnější film, který jsem místy nEMOhl rozdýchat a málem jsem z něho onEMOcněl. Spíš je smutné, jaká průměrnost stačí dnešnímu divákovi k tomu, aby své laciné idoly nechal vyšplhat až do červených čísel. Na druhou stranu od prvního dílu série nabrala alespoň trochu zábavnější směr a útěchou nám musí postačit jak napsal pan Hardy, že dopadnout to mohlo opravdu o moc hůře. ()

Paladin25

Skvelé zakončenie série. Samozrejme našli by sa chyby v porovnaní s knižnou verziou ale všetko je odpustiteľné keď zoberiem v úvahu všetky klady. Film fungoval fantasticky. Vidieť, že si to herci užívali a tak to aj vyzeralo. Nemám vážnejšie výhrady... ()

Jas3

Byl jsem donucen na to jít svou 14.ti letou dcerou. Takže rada pro rodiče, kteří mají podobný problém: Není to tak blbé! Klidně na to běžte. Uděláte tím svému teenageru radost :-) ()

moviereaper

konečně konec! tenhle okamžik asi vyhlížela spousta lidí, jelikož Twiligh můžou mít opravdu rády snad jen náctileté fanynky nebo totální filmový masochisti... v první více než polovině filmu se nám opět dostává prázdných dialogů a smutných hereckých výkonů - pokud se to dá vůbec tak nazvat a v závěrečné části se dočkáme jedné nezáživné bitky...trailery slibovaly epické vyvrcholení ságy, zajímalo by mě, kde to vyvrcholení bylo a v čem bylo epické, jestli to měla být závěřečná "řežba", která se nakonec vlastně ani nestala díky tomu, že jsme celou dobu sledovali vizi jedné z upírek, tak nevím nevím, ale filmový tvůrci asi pořádně nenastudovali význam slova "epic"... abych jenom nehanil, tak "pochválím" alespoň 2 věci: na filmu se mi líbil šílený smích Michaela Sheena na bitevním poli, který mě dokonale rozesmál a druhá nejlepší věc na filmu byly závěrečné titulky... nyní nezbývá nic jiného, než se modlit, že se dlouhou dobu nedočkáme nějakého sequelu, prequelu, remaku či něčeho tomuto filmu podobného... ()

iamx_

Asi nejsnesitelnějši díl z celé série. I když romantické prvky, grafické kraviny (malá renesme) nebo vtipné-nevtipné vtipy docela zanechávají špatný dojem, nicméně pro ženskou část publika je tu buď zanedbatelná stránka nebo naopak, romantické pasáže jsou pro dělané přímo pro ně. Nicméně z mého pohledu na mě nechalo dojem hlavně grafické zpracování (úvodní titulky) a hlavně závěrečný boj, který byl dle mého nejlepší moment celé série. ()

maniacxl

Hurá,už je konec!No to teda byla bída!Měl jsem pocit,že sleduju úplně jiný film.Dvouhodinový bíločervenej videoklip s pár akčími scénkami,který ještě byly odfláklý,a kde vlastně jakákoliv krev(kdyby aspoň digitální)chyběla.To je hodně málo,co skoro po roce čekání přišlo.Nebýt té vydařené hudby,tak dám....Zklamanej jsem teda hodně Bello a Edwarde!30% a to jen z úcty k předešlým částem a již zmiňované výborné hudby. ()

Lukynekk

Asi bych řekl, že 1.část byla lepší. Nebylo to ale špatné takže 3 plus. Konec filmu mě překvapil, jsem zvědav jestli budou další díly.:) ()

a0001 odpad!

Najhorší film o upíroch. Naslaadly, malinovkový, lekvárový odvar, ktorý presne spĺňa kategóriu "bravo girl" časopisov a ak by to nestačilo, to čo niektoré považujú vo filme za romantiku je iba "švédska trojka" o tom, že žena si nevie vybrať medzi zoofíliou a nekrofíliou. A ak by som bol už vážne nie náročný a tiež aspoň minimálne vidiaci divák iba na jedno oko a aj to na 17.5 % nemôžem si nevšimnúť tie otrasné herecké výkony, otrasné efekty a zúfalo primitívne dialógy. Ak tieto všetky defekty divákovi nevadia môže pozerať tiež "Farmu", "Farmár hľadá ženu" a ďalšie primitívne relácie. Je pre mňa nepochopiteľné ako môže niekto tomuto shitu dať čo i len jednu hviezdu. ()

lobo87

Tak, a máme to za sebou. Myslím, že je zbytočné hodnotiť samostatne posledný diel, ktorý sa ničím nevybočoval z priemeru ságy. Twilight ako filmová séria určite stojí za pozornosť, hlavne ako vydarený komerčný produkt, ktorý si získal svoje teen publikum. Z hľadiska kvality sa ročne natočia tucty lepších, nápaditejších, originálnejších filmov. Hlavné pozitíva Twilightu sú určite v skvele vyberanej hudbe, krásnych exteriéroch a ústrednej dvojici. Nie, Pattinson ani Stewart si za svoje výkony nezaslúžia Oscara, to skôr Malinu, ale v iných snímkach ukázali svoj talent a finančný úspech Twilightu im určite prinesie viacero ponúk, aby nám mohli ukázať svoje skutočné kvality. Hlavné negatíva - Taylor Lautner je neskutočne zlý a nesymptaciký herec (baby nejačte toľko), chýbajúca atmosféra upírskej tematiky, Volturiovci vyzerajú ako banda tupcov, kostýmy celkovo dosť slabé, herecké výkony hlavných i vedľajších postáv... Celkovo je Twilight akýsi Potter pre dievčatá, ktoré si myslia, že trhanie hláv bez krvi je to najhoršie, čo môžu na plátne vidieť. Romantický blábol s upírskou tematikou - pre mňa jednoznačne stráviteľný a pozerateľný, ale s nevyužitým potenciálom... 65% ()

raffi

Tento díl se nejvíc držel knížky, proto má u mě 4*. A nemůžu si pomoct, ale Jacob je prostě úchyl, Bella je jak z reklamy na šampon a Edward zacákanej od sádry... Ale jooo, líbilo se mi to :D ()

Lula.cz

Twilight ságu nehodnotím objektivně a rovnou to přiznávám....knižní předlohu jsem totiž četla jedním dechem od prvního dílu a samozřejmě jak už to bývá, knižně to bylo mnohem lepší. Ale i pro mě jako fanouška papírové verze má ta filmová několik velkých ALE a mínusů a naopak bych i leccos mohla pochválit. Je faktem, že jsem čekala lepší bojové scény, protože tímhle zpracováním jsme asi tak 15 let zpátky. Utrhnuté hlavy a končetiny by měly v dnešní době vypadat skutečně jinak. Každopádně emočně si tady vyhráli, chvílemi se budete smát (i když si nejsem jistá, že to byl pokaždé záměr tvůrců), chvílemi budete alespoň trošku napjatí a slabším povahám možná i slza ukápne. Na truc všem zdějším haterům ságy dávám vyšší hodnocení, protože na odpad to fakt není. ()

jokerik

(: Už to skončilo? Super! Každopádně tenhle díl byl nejlepším ze všech 5ti. Strašně jsem se nasmála při trhání hlav. Leč jsem zastáncem fantasy, můžu být ráda, že téhle sérii už odzvonilo. ()

HellFireFery

Nikdy jsem nebyl fanouškem knižní ani filmové verze ságy "Twilight". Na druhou stranu musím přiznat, že první díl mě velmi bavil a po zhlédnutí závěrečné části si uvědomuji, že liché díly jsou výrazně lepší, než sudé. Po mizerné dvojce a poměrně nudné čtyřce, dostává poslední díl nečekané grády, které vrcholí závěrečnou bitvou, při které mi až slza ukápla nad smrtí několika hlavních hrdinů. Pak se však něco stalo a já se rozzářil radostí nad skvělým (a tradičním) happy endem. Ano, je to zaběhnuté klišé a některé scény jsou (slušně řečeno) mírně komické a fádní, ale jsem rád, že závěrečný díl předčil má očekávání, a přestože to není žádná mega pecka, tak já se bavil a emoce by se daly krájet. ()

Quentin14 odpad!

Ano, viděl sem všechny díly Twilight ságy a ano, u všech mám odpad! Otázkou zůstává proč sem se na to kurva díval? Opravdu netuším... asi bych měl omezit přísun chlastu a halucinogenů! ()

Blongie

První a čtvrtý díl 2. část nejlepšííí z celé Ságy... Byla jsem napjatá až do konce... Samozřejmě bylo jasný, že vše dopadne happy endem.. A moc jsem už od toho ani neočekávala do té doby, dokud nezačla velkolepá bitva, která mohla vše změnit... Začal boj mezi rodinou Cullenových a vládnoucím rodem Volturiových, kde si navzájem trhali hlavy a zabíjeli se, a to mě dostalo... S otevřenou pusou jsem zírala, jestli to má jako fakt skončit tím, že se všichni vyvraždí... A nestalo se tak, bylo to jen v myšlenkách upírky Alice... prostě srdcovka, proto 5 hvězdiček ()

Cerebrum

Pojďme si kopnout. Twilight, synonymum všeho zlého filmového veškerenstva končí. Herci jsou mizerní, je to nuda, nic se neděje, triky jsou příšerné, dialogy pitomé, emařské filtry.... Ale moment! Nejenže poslední díl dílu limonádového fenoménu je koukatelný, on je dokonce velmi zábavný! Konečně jsme se (ne)dočkali megabitvy - dvě desítky rebelských krvesajů a team Jacob proti upírským panicům. Teenky/maminky kojící novou generaci savců si jistě zakrývají svá zděšená očka a oplákavají své milované hrdiny, ale já se královsky (a přitom čistě heterosexuálně) bavím. Bellina úchylka konečně naplněna, zvyšuje její sexappeal. A to více než u tupých osmdesátkových výplachovek, které naši spolučsfďáčtí intelektuálové, kdovíproč, glorifikovali coby geniální kulturní dědictví a staví jim mauzoleum na pražském Vítkově. ()

S3MIR

Sklamanie,sklamanie,sklamanie. Knihy boli fajn,filmy sa postupne aspon nieco malo zlepsovali,ale tento posledny bol proste obrovske sklamanie.... ()