Reklama

Reklama

I Gordon Ramsay se nechá poučit

(pořad)
  • Česko S Gordonem Ramsaym kolem světa (více)
Reality-TV
Velká Británie, 2010, 7x50 min

VOD (1)

Světoznámý šéfkuchař Gordon Ramsay se vydal poznat taje indické kuchyně a zjistit, jak mají opravdová indická jídla chutnat... (TV Prima)

Recenze (19)

candy_daze 

všechny recenze uživatele

Cesta za jídlem po všech koutech Asie, napříč všemi společenskými vrstvami a tradicemi je dost výživná, poučná a navrch hodně zábavná. Kdo chce vidět Ramsayho jinak, než řvoucího a házejícího jídlem, směle do toho! Mimo jiné můžete vidět model "Gordon vylučuje maggi v kostkách" a "Gordon nechce jíst (určité) maso", což jsou opravdu pozice, ve kterých slavnýho chefa jen tak neuvidíte. Pokud jsem jeho hatery stále nepřesvědčila, věřte tomu, že V Gordon's great escape se nám ukazuje ten nejpokornější a (občas nekorektně) nejvtipnější Gordon Ramsay vůbec. ()

Richard_Ba 

všechny recenze uživatele

Gordon Ramsay, zjavne inšpirovaný Jamie Olivierovým dobrodružstvom skrze Itáliou sa rozhodol precestovať krajinu, ktorej kuchyňou sa sám venuje viacej ako 10 rokov. Stretáva sa s rôznymi prekvapeniami, a zisťuje, že jedlá nazývané v Anglicku „indickými“ s tými originálnymi majú len málo spoločného. Je to pekný dokument, o láske a rešpekte k potravinám ale hlavne k Indii samotnej. Gordon je vtipný, a na nositeľa 12 michelinských hviezd sa nebojí byť len lokajom lokálnych kuchárov aby sa niečo naučil. Zo slovom fuck , taktiež nešporí :) ()

Reklama

BoPo 

všechny recenze uživatele

Kedže je indická kuchyňa vo Veľkej Británii veľmi populárna, tak sa Gordon Ramsey rozhodol urobiť TV program čisto len o putovaní po Indii. Až v druhej sérii navštívil kulinárske zákutia typu Kambodža, Vietnam, Malajzia, Thajsko. Gordon's Great Escape má koncept ako S kuchařem kolem světa, len vďaka sile značky GR sa k návštevam domorodých obyvateľov, trhov a nemichelinských reštaurácií pridalo aj varenie pre členov vlád a spol. Len škoda, že Ramsey občas pôsobil unaveným, nenadšeným dojmom. Veď ho dokázal nenadchnúť dezert v podobe sladkej polievky vyrobenej z netopiereho hniezda. Ale to som asi zblblý z nečeskoslovensky nadšeného francúzskeho pupuša, ktorý by aj na ľudské mäso povedal:"Mmmmmm, úžasné, úžasné." ()

DocBrown 

všechny recenze uživatele

Dle českého názvu se Gordon možná nechá poučit, ale nás zrovna moc neupoučí. Za celou sérii tam není jediný recept, který by byl kompletně popsán, vždy jen pár ingrediencí. Navíc Gordon zrovna není dvakrát zábavný sympaťák. Je tam pár zajímavých momentů a poslední dva díly jsou už lepší nad 50%, ale v silné konkurenci ostatních britských kulinářských cestopisů (Rick Stein, James Martin, John Torode, Ainsley Harriot, Jamie Oliver, i Hairy Bajkeři) je to ten nejslabší. ()

Zeck 

všechny recenze uživatele

Zapomeňte na Masterchefa, Pekelnou kuchyni nebo Noční můry, tohle je jednoznačně nejlepší a nejhodnotnější pořad, který kdy Gordon natočil, bez diskuze. Nehrají zde roli umělé emoce, televizní pózy a tvrdá gesta. Tady se jede čistě na strunu poznání exotického menu asijské kuchyně, což ve výsledku přináší příjemný cestopisný dokument s těmi pro Gordona typickými prvky reality-show. Ramsay zde představuje čistého turistu na poznávacím zájezdu, takže svojí mediální pózu ze svých reality-show ponechal doma a divák má díky tomu možnost vidět jeho nejpřirozenější povahu, včetně té profesionální. Každý díl má podobný průběh, Gordon sežere pár asijských hnusů, naučí se několik lahodných receptů z lokální domácí kuchyně a na konci skládá "zkoušky" před přísnou komisí v luxusních restauracích, což divákovi přináší celkem ojedinělé scény, ve kterých sám velký Kondom Ramsay kazí, je pomalý a fuckuje sám sebe. Naučné, cestopisné a zábavné. 90% ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama