I Gordon Ramsay se nechá poučit (TV pořad)

• Česko

S Gordonem Ramsaym kolem světa

Gordon's Great Escape

Reality-TV

Velká Británie, 2010, 3x50 min

Martha Delap

Gordon Ramsay

Martha Delap

Gordon Ramsay, zjavne inšpirovaný Jamie Olivierovým dobrodružstvom skrze Itáliou sa rozhodol precestovať krajinu, ktorej kuchyňou sa sám venuje viacej ako 10 rokov. Stretáva sa s rôznymi prekvapeniami, a zisťuje, že jedlá nazývané v Anglicku „indickými“ s tými originálnymi majú len málo spoločného. Je to pekný dokument, o láske a rešpekte k potravinám ale hlavne k Indii samotnej. Gordon je vtipný, a na nositeľa 12 michelinských hviezd sa nebojí byť len lokajom lokálnych kuchárov aby sa niečo naučil. Zo slovom fuck , taktiež nešporí :)(28.7.2010)

V některých dílech mám pocit, že to Gordon dělá jen z nějaké povinnosti a celé to putování ho nebaví, Jindy bych ocenil víc z jeho cest (třeba vlakem). Nebo víc podrobnějších receptů, jak by to dal Keith Floyd. Ale jindy je to zase velmi vtipné, vidět třeba Gordona, jak kope jámu v poušti, nebo jak baští mravence, taky stojí za to. Jsou chvíle, kdy je vidět, jak mu vadí kuchyně plné much a nefungujících kohoutků s vodou, ale snaží se přizpůsobit, aby poznal tu skutečnou indickou kuchyni. Celkově nakonec příjemný nadprůměr.(17.12.2012)

Cesta za jídlem po všech koutech Asie, napříč všemi společenskými vrstvami a tradicemi je dost výživná, poučná a navrch hodně zábavná. Kdo chce vidět Ramsayho jinak, než řvoucího a házejícího jídlem, směle do toho! Mimo jiné můžete vidět model "Gordon vylučuje maggi v kostkách" a "Gordon nechce jíst (určité) maso", což jsou opravdu pozice, ve kterých slavnýho chefa jen tak neuvidíte. Pokud jsem jeho hatery stále nepřesvědčila, věřte tomu, že V Gordon's great escape se nám ukazuje ten nejpokornější a (občas nekorektně) nejvtipnější Gordon Ramsay vůbec.(3.10.2013)

To, čo tu Gordom predvázdza už nie je len o varení, kreatívnosti a zmyselnosti chutí, vôní a farieb... On dvihol takú latku gastronómie (pritom, každý ťuťmák pri základnom pozretí musí navariť obdobnú vec), že aj keby sa ho snažil niekto napodobniť, už nikdy nedosiahne jeho vrcholu... Všetko má svoje opodstatnenie, príslušnosť a hlavne pointu. Ja si ho najviac vážim pre úctu k základu - surovinám, ktorými nikdy neplytvá a pristupuje k nim ako k niečomu jedinečnému, vznešenému... On sa pre tento svet narodil, niet čo viac dodať :-)(15.9.2014)

Naprosto úžasné! Spojení cestovatelského dokumentu s vařením. Cestování po Indii je super, spoustu receptů, které jsem si z tohoto pořadu našel jsem vyzkoušel a jsou skvělé. Vzhledem k tomu, že indické jídlo miluji stejně jako Gordon a Indii jsem procestoval, byla to opravdu pěkná vzpomínka. Druhá série je také skvělá.(20.10.2011)