Florence je vzdělaná mladá žena, jejíž rodiče zemřeli po útoku lvů v Africe, když byla ještě dítě. Sama byla zachráněna jedním vesničanem. Po studiích se zabývá odhalováním šarlatánství a "lovením duchů", na něž nevěří. Roku 1921 přijíždí do chlapecké internátní školy, kde panuje strach kvůli duchovi, který zabil jednoho z žáků. Nejprve vše racionálně vysvětluje, avšak postupně zjišťuje, že ne všechno je tak, jak se zdá, a že ve školní budově už kdysi dávno byla. (Bolldar)

Megynka

Totální chaos, který zjevně čerpá z filmů jako Sirotčinec nebo Ti druzí. Atmosféra téměř nulová, ale příběh to nějaký mělo, no ... ()

Kozy9

Awakening je taká vyspelejšia žena v čiernom spojená s anglickou verziou The Others. Zatiaľ čo s oboma spomenutými filmami zdieľa prvotriedne rastúce napätie a prelínanie istej reality s reálne nebezpečným snením, tak si zároveň drží výnimočný atmosférický odstup, ktorý je nadmieru ťažké dosiahnuť. Od prvej scény po poslednú je divák napĺňaný neistotou a klamlivými pocitmi poznania príčiny dianí v komplexnom, no jednoducho podanom príbehu. Aj keď sa nejedná o bytostne výnimočný, nikdy nevidený námet, stále film dosahuje dokonalosti čo sa týka podania a samotného prevedenia. K vysokej kvalite pridávajú herecké výkony, podmanivá nevtieravá hudba a čarokrásne prostredie. Jedinými prekážkami k legendárnej 100/100 sú niektoré "lakačky", ktoré síce splnili svoj účel, no v rámci deja neboli až tak potrebné, mimo nich nemám čo vytknúť. CELKOVÉ HODNOTENIE: 95%. ()

DoubleJo

Originalny ducharsky film je v tejto dobe asi velmi tazke vymysliet. Napriek tomu sa tento film nemusi hanbit za svoje zaradenie, ani spracovanie. Nechava priestor na vlastne vysvetlenia, ma atmosferu a nie je az taky priehladny. Rozhodne stoji vyssie ako nedavna, zbytocna Zena v ciernom, ktora nepriniesla vobec nic nove, ani zaujimave. Par logickych nedostatkov sa Awakeningu nevyhnu, ale na to sme si asi uz zvykli. ()

Brmbolec

Klasický duchársky film, ktorý chce na nás vybafnúť zaujímavú pointu na záver (Niečo ako "Tí druhí"). Na mňa to celkom zafungovalo - pritom mám ako milovník žánru pozretých množstvo filmov :) Naivne som naletel na vypointované rozuzlenie:) Celkovo však nejde o nejak pozoruhodný snímok ale o ľahko nadpriemerný horor, s pár dobrými scénami. 65-70/100 ()

Horxus

Nebylo to až tak hrozné, naopak, párkrát jsem se dost lekla a to mi u hororu stačí. Atmosféra je pěkně mrazivá, příběh sice ničím nepřekvapí a na konci se až moc zkomplikuje, ale celkové množství adrenalinu v mé krvi vytlačuje hodnocení na lepší 3* hvězdy, skoro čtyři. Jasné, je to obyčejná duchařina s už ohranými záběry ale.... já se prostě vždycky tak úžasně leknu. ()

kakyn

Trošku lepší průměr. Hlavní představitelka je celkem dobrá a i slušně koukatelná. Bohužel je film až moc předvídatelný. Už pár minut dopředu sem věděl že ted má přijít na řadu lekací scéna, tak se prostě připravím abych se nelekl. Většinou to i vyšlo. Jde-li o příběh či zápletku... začátek mě zaujal ale postupem času se to akorát zbytečně zamotávalo a komplikovalo. ()

regentor

Británie po I. světové válce je zemí, kde je nejen plno žalu ale i podvodníků na tomto se snažících vydělat. Florance je mladá ,nezávislá , emancipovaná žena která za podivných událostí přišla o své nejbližší jako mladá dívka. První polovina snímku naprosto záživná kdy hlavní hrdinka odhalí v Londýně doupě šarlátánů kteří se "zabývájí" světem zesnulých zcela zištně a komerčně.Po této odhalené podvodné seanci ji však vyhledá člověk z chlapecké internátní školy z anglického venkova.Po velmi chladném přijetí a omdmítnutí však Florance příjímá výzvu a odjíždí na venkov.Ponuré sídlo chlapecké školy je však jen úvodem do ještě temnějších zákoutí události které se mají stát. Striktně logicky uvažující a prakticky jednající mladá žena která má po ruce velice novátorská "vědecká udělátka"( mimochodem velmi zajímavá) tehdejší doby záhy odhalí prvotní příčinu děsu v internátu. Poté bohužel scénarista i režisér patrně dostali vnuknutí " z hůry" a smotali dohromady všeliké možné , patrně i vlastní, psychozy žánrové propletence a s tím i divácky nezáživné nedotahy, kdy zorientovat se v ději má problém zřejmě i filmový štáb... Vyústění snímku je pak samo o sobě thriller.Moje vlastní polemika a mystérium se poté scvrkla jestli dvě * nebo *** . S ohledem na Rebeccu Hall to vyhrála druhá varianta.Solidní ale v závěru promarněný potenciál filmu, ale koukatelá záležitost. ()

Cechyno4

Nemám moc rád horory, které se odehrávají v dávné minulosti. Ovšem začátek tohoto filmu vypadal na velmi zajímavý, atmosférický horor. Když jsem viděl budovu internátu, věřil jsem, že tento horor dokáže hodně vystrašit. Ale hororových prvků tu je pramálo. Je to spíše taková modernější pohádka. Kdo viděl alespoň pár hororů(nejlépe španělských), pointa mu brzy dojde. I když byl film příjemně natočený, musím hodnotit takto. Dvě lekačky a obehraný příběh nemá šanci prostě uspět. ()

Vasyl

Sice jsem čekal něco víc "horor", ale mělo to svoje momenty. Ale celkově se mi to líbilo dost, asi mám slabost pro tu koc s parádním akcentem...hmm, Rebecca. ()

g3rtrud

Nechápem nízke hodnotenie. Ukradnutá pointa zo Šiesteho zmyslu sa nedá poprieť, aj keď to nieje presná kópia a podobné dejové zvraty som už videl vo viacerých hororoch. Pointe a normálnemu ukončeniu filmu som sa potešil a čudujem sa všetkým ktorých koniec naštval. Po tom množstve hororov s divnými závermi ktoré pre blbosť deja radšej ostali otvorené mi The Awakening pripadá ako naozaj dobrý film. ()

Keen.lady

Neuspokojivé. Nápad by byl, ale celkově byl spíše vykradený a pozměněný, než originální a zajímavě zpracovaný. Postavy mi byly navíc šumák, plochá bezcitná melancholie. ()

J.Mayen

Jedna y dalších duchařských rychlokvašek, kde jsem se docela dost ztrácel v příběhu, takže doporučuji se na film dívat za střízliva a aspoň malinko se koncetrovat na příběh, zase nic tak náročnýho to nebylo, tedy doufám, protože určitě není v mých plánech se na film ještě někdy podívat. Dýlka bohužel sprostě dlouhá. Za mě opravdu ne, i když začátek vypadal slibně, ale to tak velmi často bývá. ()

Djmacik

Celkom zaujímavé, len to bolo treba trochu dotiahnuť. Napr. na začiatku stopy, kam potom viedli? keď nikam nikde, nikto nebolo nič? :))) A koniec? ...no veď uvidíte sami. Ale, chýbalo tam trochu viac napätia :) ()

Naghavi

Mám rád duchařiny, které jsou situovány dějově počátkem minulého století...Pointa filmu byla hodně předvídatelná, ale vůbec jsem se u toho nenudil... ()

Venceslao90

Pokud se vám libil Sirotčinec a Ti druzí, zkuste i tohle, je to stylově dost podobné. Mě to nakonec docela příjemně překvapilo. Tak dobré jako zmíněné snímky to není, ale pokud máte rádi mysteriozní filmy se zajímavým příběhem, tak zklamaní nebudete. 3,5 * ()

Dacsus

Skôr psychothriller ako duchárina (i keď s duchom) - zaujímavé, ovšem najskôr pre mnohých ťažko stráviteľné. Ak by som mal hodnotiť len atmosféru a hercov, čisto za päť (napokon, čo iné očakávať od hercov ako Rebecca Hall a Dominic West). ()

SpicyNugget

Florence se věnuje odhalování šarlatánských praktik a falešným "hledačům duchů". Když si ji pozve chlapecká škola k vyřešení záhady s duchem, bere to jako další podfuk - rutinně odhaluje všechny nepravosti. Jenže když začne i ona vídat duchy, už nenachází racionální vysvětlení a musí si sakra rychle vzpomenout, co má s touhle školou ona sama společného... No, začalo to skvěle, ale tenhle nápad tady už byl. Ve stylu Ti druzí mě závěr nepřekvapil a byl tak zamotaný, že mě to nudilo. Ti druzí měli svižné a jasné finále, ale tohle bylo tlačené na sílu. Průměrný film, nenadchne, ale ani neurazí. ()

Mangano

Velmi plochý horor těžící hlavně z atmosféry britských přírodních scenérií a dobrých dobových kostýmů. ()