Florence je vzdělaná mladá žena, jejíž rodiče zemřeli po útoku lvů v Africe, když byla ještě dítě. Sama byla zachráněna jedním vesničanem. Po studiích se zabývá odhalováním šarlatánství a "lovením duchů", na něž nevěří. Roku 1921 přijíždí do chlapecké internátní školy, kde panuje strach kvůli duchovi, který zabil jednoho z žáků. Nejprve vše racionálně vysvětluje, avšak postupně zjišťuje, že ne všechno je tak, jak se zdá, a že ve školní budově už kdysi dávno byla. (Bolldar)

stration

Moc se o tom napsat nedá. Prostě pěkné, působivé interiéry, fungující atmosféra a sympatická hlavní představitelka. Závěrečný twist celkem v pohodě. To je ale všechno. Někomu to stačí, mně ne. Pokud na mě vybafne někdo za měsíc jméno tohoto hororu, těžko si vzpomenu, o co vlastně šlo. Chybí něco, kvůli čemu bych si ho zapamatoval delší dobu. ()

AlistairMir

Strašlivá škoda. Herci, prostředí a kamera super, jenže co je to všechno platné, když film nedovede to nejdůležitější - Vtáhnout do děje. Atmosféra se skoro nedostavuje, osobně jsem si jí užil jen u scény s domečkem pro panenky a v tu chvíli jsem měl pocit, že sleduji úplně jiný, lepší, film . Zbytek bohužel ani zdaleka nedovedl zaujmout, scény jdou jedna za druhou s tím, že ve mně nenechaly absolutně žádný napínavý pocit a těch pár lekaček, co ve snímku jsou, je tak průhledných, že víte na vteřinu přesně, kdy přijde ono BAF. Rejža je tam hodil asi z povinnosti podle šablony. Závěr to celé tak nějak docmrndá a člověku tak zůstane v ústech divná pachuť. Přitom to mohl být fakt dobrej horor... ()

grogodil

Ďalší pokus o horor postavený na prievane, otváraní a zatváraní dverí, rozmazaných šmuhách a xichtoch, ktoré zase nejaká skeptická čúza naháňa, aby jej zase časom docvaklo, že teraz kápla konečne na skutočného bubáka. Keďže je rok 1921, tak akurát všemožné termokamery nahradil starý foťák, baterky sviečky a pohybové senzory zvončeky na špagátikoch - proste je to hodne zábavné vidieť, ako táto praveká lovkyňa duchov rozkladá po dome takýto vercajg a naháňa bubáka. Našťastie po hodine atmosferického ničoho aj duch zo zvedavosti, čo za zmindrákovanú dementku tu pobehuje, vystrčí nos a začne sa niečo diať. Tu sa však začne film lámať zo síce mierne nazáživného, no aspoň jemného brnkania na nervy, na vyslovene stupídnu kravinu, kde všetci pobehujú ako zblúdelé kravy z izby do izby, duch servíruje jeden zvrat za druhým a sentimentálny záver je už vyslovene na odpad. ()

Dubro

Zručne natočený snímok, kvalitné herecké výkony, zaujímavé lokácie kontra nezmyselne prekombinovaný scenár, ktorý pokazí celý cirkus kdesi na polceste. Tak rád by som niekomu nakládol po paprčiach.... ()

Martin741

The Awakening je slabucka ducharina, kde vzdelana mlada zena je expertom na nasranu militantnu ektoplazmu. Ono jej aj ide to vyhananie nasranej militantnej ektoplazmy, len rezia, herecke vykony, strih a kamera su priserne podpriemerne. 10 % ()

bourec

Je fakt,že prvních dvacet minut slibuje hodně.Historický kulisy starý budovy,mysteriózní strašení,překvapivá,a hlavně dramatická koncovka.A hovno.Postupně se to změnilo v psychologickou,volovinu,která má míle daleko k hororu nabo thrilleru.30%. ()

Flaxik

Ten film je úžasný! Skvěle budovaná atmosféra, možná i několik atmosfér! Sympatická herečka, která navíc dobře hraje a to je v hororech dneska něco jako pětiprstá postava v Simpsonových! Zajímavě udělané vedlejší postavy! Slušné napětí! Ale co je to všechno platné, když je film od začátku do konce vykradený jak auto na okraji Chánova. Je to obrovská škoda, jsem převelice smutný až lítostivý, protože jsem měl chvílemi i husí kůži a to v rodové linii husy (ani jinou drůbež) nemám. Mrzí mě to, ale za to vykopírování snad všech úspěšných duchařin posledních let jsem neschopen udělit větší hodnocení. V každém případku ale doporučuji shlédnout. Pokud jste neviděli Sirotčinec, Šestý smysl, Ty druhé, Prince bez království, Případ č. 39 ani Frágile, tak budete z tohohle snímku na větvi. ()

Joges

Příběh se postupně odvíjí, mrazí a hrozivě straší, až skončí poněkud rozpačitě. I když jde o obyčejný duchařský snímek, udílím The Awakening čtyři body, filmy z produkce BBC totiž zbožňuju. Tyto britské filmy mně pokaždé přenesou o mnoho let později, kamsi do historie, do pozoruhodného příběhu, k zajímavé události. Ne jinak tomu bylo i v tomto případě. ()

dubinak

The Awakening vám toho moc nenabídne. Osobně mi moc nesedla ani Rebecca Hall, takže jsem se do její postavy nikterak nevžila. Starodobá anglická atmosféra v určitých chvílích funguje docela obstojně, nicméně hodně toho nebylo dotaženého do konce. Lekačky a strašení nejsou tím, čím by měly být a tak toho ve vás příliš nezanechají. Pointa pro mě byla vyloženě neštěstím a působila přitaženě za vlasy. Jenom kvůli tomu tížívému ovzduší internátní školy stojí za to to vidět, ale velehoror nečekejte. ()

Cedr

Definice průměrného hororu, který neohromí ani neurazí. Sympatické obsazení a ucházející atmosféra vzbuzující slibná očekávání film trochu zvedají. Awakening bohužel ale "doesn't deliver" a vyzní tak nějak do prázdna. ()

uiu

Začíná to dobře. Hlavní hrdinka potírá spiritistické zločiny a všechny duchařinky vysvětluje logikou. Přijíždí do chlapecké internátní školy, kde prý straší duch malého chlapce. Pak se příběh mění na vykrádačku Sirotčince, Těch druhých nebo Šestého smyslu, následuje překroucení zápletky a máme tu další z nadějných hororů, který vás svou neoriginalitou spíš naštve. Sice to nenudí, ale po skončení filmu si už ani nebudete pamatovat, o čem to bylo. Absolutní průměr. ()

lennyd

Florence (Rebecca Hall) navzdory předsudkům nestojí doma u plotny, ale zabývá se vyvracením mýtů týkajících se nadpřirozených a nevysvětlitelných jevů (a většinou dost úspěšně). Jednoho dne ji pozvou do chlapecké internátní školy, kde několik chlapců vidělo ducha a jeden ze studentů se ze strachu zabil. Navíc duch byl vidět i na několika dobových fotografiích ze stejného místa. Florence je jako vždy velmi skeptická, ale po příjezdu začíná zjišťovat, že na tom všem možná něco bude ... něco co se dotýká i její vlastní minulosti... Takovéto filmy mám rád, a proto dokážu docela jednoduše přivřít oči nad některými nelogičnostmi, které z celého filmu plynou. Jinak jsem si tuto duchařinu docela hezky užíval, a musím říct, že jsem se taky párkrát dost lekl (ačkoliv většina z těchto scén byla náležitě uvozená, takže by protřelý divák mohl lekačku očekávat). Nejvíc mne asi zaujal "aktivní model domu", a jen lituju, že tohoto tématu nebylo využito o chlup víc. Po filmové stránce (herci, hudba, vizuál) nemám vcelku nic co bych napsal - šedý průměr, ze kterého nic nevyčnívá.. ()

Mishqo

Ak máte chuť na zaujímavý a celkom originálny britský duchársky horor s nejakými tými ľakačkami, dobrou hudbou a nevysvetliteľnými zvratmi tak sa môžte pustiť do tohto. ()

jitrnic

Awakening je horrorem typu Šestý smysl nebo ještě spíše Kruh, který sází na nevysvětlitelný atmosférický děs. Probuzení v některých svých pasážích tuto podívanou nabízí a je v nich velice působivé (i když ti vážní chlapečkové v horrorech už jsou trochu otravní). Bohužel jich není až tolik a příběh nejenže postrádá gradaci ale také nějaký smysl. Byl jsem rád, že moji spolusedící v kině měli v ději podobný guláš jako já a nejsem tudíž hloupý sám. Poprvé jsem pozdvihl obočí hned na začátku (při zjištění, čím se hlavní hrdinka živí) a pak ještě několikrát, a když jsem si to pak v hlavě poskládal dohromady (s tím vám samozřejmě ve filmu pomohou nezbytné flashbacky), vyšla mi z toho jednoduše pitomost. To nic nemění na tom, že Rebecca Hall je krásná a Dominic West sympatický a oba dva velice slušně hrají, a že tahle prapodivná duchařská báchorka má místy výtečnou atmosféru (hlavně ten domeček byl povedený). ()

KR4T4S

Koukám, že jakmile není lekačka každých 5minut, tak tu film není moc napínavej... Já si teda napětí dost užil, celé to bylo pěkně znepokojující. Zápletka taky ok, srazil to akorát konec, kdy mě vlastně rozhodily cca poslední dvě minuty, kde jsou možné dvě interpretace této scény (na schodech v zahradě). A nemyslím, že to tak bylo plánováno, ale spíš je to důsledek špatné režie této scény. Dost mi to zkazilo dojem. 65% ()

Šakalík

Duchařiny mám moc rád a přestože začínají být již docela ohrané, já obdobným tématem nikdy nepohrdnu. Tento film mi svým námětem i místem, kde se odehrává, lehce připomněl vynikající El Orfanato, i když jeho kvalit bohužel nedosahuje. Přesto je i toto záležitost docela zdařilá. Filmařům se povedlo vhodně obsadit hlavní role, takže ústřední postavy jsou sympatické, přičemž Rebecca Hall si svou úlohu vyloženě užívá. Ozdobou snímku je výborná kamera, která místy doslova čaruje a prezentuje některé scény velmi vymazleným způsobem. Jenomže něco tomu prostě chybí. Tak předně si myslím, že těch duchařin tam mohlo být přece jen malinko víc a že některé scény šly vygradovat daleko lépe. Především v druhé polovině filmu zůstala atmosféra prázdné školy trestuhodně nevyužita. Navíc samotný závěr mi přišel už notně překombinovaný a těžkopádný, takže já osobně zůstanu jen u průměrného hodnocení. ()

netahlo

Vyborne vygradovany psycho thriller odeny do hororoveho havu. Urceno vyhradne tem, co uprednostnuji atmosferu pred akci. Poctiva, stara dobra Anglie. ()

DavidS.

Emancipované ženy s fotoaparáty a muži traumatizovaní válkou v duchařině, kde je milostná linka synonymem pro nadrženost a kde celek ztrácí překombinovaným dějem i závěrem... ()