Florence je vzdělaná mladá žena, jejíž rodiče zemřeli po útoku lvů v Africe, když byla ještě dítě. Sama byla zachráněna jedním vesničanem. Po studiích se zabývá odhalováním šarlatánství a "lovením duchů", na něž nevěří. Roku 1921 přijíždí do chlapecké internátní školy, kde panuje strach kvůli duchovi, který zabil jednoho z žáků. Nejprve vše racionálně vysvětluje, avšak postupně zjišťuje, že ne všechno je tak, jak se zdá, a že ve školní budově už kdysi dávno byla. (Bolldar)

bari68

Film, ktorý má dobrú auru, tajomné gotické fluidum a atmosféru, ktorá celkom funguje...- až do doby než film odhalí všetky svoje karty, hrajúcimi na hádanku, však vo finále prináša pointu akú sme už v pár filmoch videli. Naviac sú v scenári určité nelogické diery. ()

Hanys_

Nepodařená duchařina. Hodně jsem se Awakening těšil, zpočátku jsem byl atmosférou ve škole nadšený, a ikdyž se půl filmu skoro nic nedělo, tak ta atmosféra hodně zachraňovala (ikdyž lekačky nefungovaly vůbec). Boužel když se konečně začlo něco dít a vysvětlovat, bylo všechno špatně. Včetně zpackaného závěru. 4/10 ()

MareT.

Stará, pochmurná anglie je parádní kulisa pro jakykoliv horor. Tady se povedlo něco vyjimečného. Hlavní hrdinka je právě jediná, která nevěří, že duchové existují, ale vydává knihy o tom, kolik podvodníků a šarlatánů běhá po celém Londýně. Pak dostane případ staré internátní školy, kde se asi přesvědčí o opaku. Musíte být hodně trpělivý, protože atmosféra je rozvlečená. Ale za to by se dala krájet. Čtrvrtou hvězdu dávám hlavně za pointu (nebo dvě?), které mile překvapily. ()

Michalechal

Tohle je ale hodne zvlastni ducharskej kousek. Krome par scen v pulce filmu se mi to libilo. To prostredi, doba ... Jen takovej zmatek v tom pribehu byl, jinac bych dal hned 4*. ()

Asmodin

No horor to nebyl, spíš to bylo strašně smutný. Dobře i slzyčka ukápla. :o) Takhle vypadá hraný Casper pro dospělé. Neváhejte a pusťte si tento film, rozhodně stojí za shlédnutí. ()

mosnak

Pusťte si Ženu v černém, odstraňte představitele Harry Pottera, nahraďte jej Rebeccou Hall a dostanete The Awakening. Klasický duchařina bez zuřivých duchů. Takže stejné hodnocení jako u "Ženy..." čili 35% ()

Ricky_CZ

Jak zabít film ve třiceti minutách. Naštěstí to Rebecce pekelně seklo a párkrát mi zamrazilo. Jen některé prvky děje, které měly nejspíše za cíl dodat tajemnou zápletku mezi řádky jsem nerozluštil... Očividně nejsem sám a je to škoda. Tohle je ten druh filmu, kde méně znamená více.... ()

Tomin88

A to to tak pěkně začalo: sympatická hrdinka, ponurá atmosféra. Po půlhodině se to zvrtlo v něco úplně fádního a dementního. Velká škoda! ()

Illy

Pro mě tedy docela nadprůměrný zážitek, hlavně svým zpracováním a atmosférou. Klišé se nevyhneme, ale engliš reálie a obsazení zvedají film z průměru. ()

Silviaxx

Pre The Awakening je charakteristické vláčne, ťahavé tempo, ktoré sa nikam neponáhľa a postupne odhaľuje presne to, čo odhaliť chce. Určite mu prospieva zasadenie do prostredia z roku 1921 - chlapčenská internátna škola - už budova sama o sebe vyzerá tak trochu strašidelne. Celý čas som nadobúdala dojem, že sa bude jednať len o ducha chlapca, ale na moje prekvapenie podstata celého príbehu a niektorých postáv tkvie omnoho hlbšie a nakoniec do seba všetko krásne zapadne. K tomu sa pridáva skvelá remeselná práca s kamerou a hlavne taká tmavá, ponurá atmosféra a obraz. Takýchto filmov je tu už síce viac, ale The Awakening sa medzi nimi určite nemusí vôbec hanbiť. ()

Flopik

Čakal som strašidelnú ducharinu a dostal som drámu.  Po hororovej stránke som sa nezľakol hádam ani raz, ani len sa netrhol pretože nebolo čoho. Nejaké ľakačky boli, ale strašne slabučké. Po príbehovej stránke je to snaživé aspoň zato palec hore. A druhý palec za nádhernú Rebecu, na ktorú sa aspoň dobre pozeralo. Rozuzlenie dobré, ale vôbec mi nesadlo a ja som sa nudil.. Dávam 2*, za mňa pomalé a ťahavé. ()

Faila

Zhlédnutí tolika různých filmů a tolika šílených hororů mě naučilo očekávat neočekávané a očekávatelné neočekávat - takže pro mě byl tenhle horor plný překvapení. Mistrně zahraný s velmi napjatou atmosférou, dokonalá kamera a střih a já už dlouho neviděla tak povedený film s hororovými prvky. ()

Kingjiri

Filmařina po technický stránce povedená a herci rozhodně nepatřili mezi nejhorší. Základ teda špatnej nebyl, jenom je škoda, že byl scénář hodně nezjímavej a neoriginální. Měl jsem pocit, že už jsem něco hodně podobnýho už viděl, protože časovym určenim i pointou to hodně přpomíná Ti druzí. Místama se v budově školy povedlo vytvořit slušnou atmosféru v rámci který vyšlo i pár lekaček. To už ale nedokázalo zachránit skutečnost, že jsem se při sledování dost nudil a snímek dokoukal jen z povinnosti. Potenciál na slušnou duchařinu byl, za jeho nevyužití tu třetí hvězdu prostě nedám. ()

denisavary

Jak říkám..děti v hororech mě hrozně děsí..první polovina filmu byla průměrná, ale přesto skvělá...za to druhá část...při té jsem ani nedutala..výborné překvapení, tohle to já zbožňuji, "nečekané vyvrcholení". Atmosféra temné a deštivé Anglie, hudba byla padnoucí...vše podle mého gusta. ()

Romi1010

Hororvý nadpriemer za posledné roky, ktorý ide v stopách filmov ako Tí druhí, kvalitné herecké obsadenie a pekná výprava. ()

mira.l

Hodně netradiční podívaná, která se zpočátku vyvíjí celkem podle všech zákonitostí "normálního" světa. Postupně se ve starém domě začnou dít věci, které zase tak normální asi nebudou a které i jinak celkem nebojácnou Florence celkem vyvedou z klidu, velmi kulantně řečeno. Na konci se velice zajímavě poskládá dohromady to, co se dá tušit už nějakou dobu před ním. A já jsem si tuhle psychárnu s Rebeccou docela užíval. Protože ona je prostě skvělá. ()

Shredder

Duchariny zboznujem, takze akonahle sa objavi horor s touto tematikou a nevyzera ako odpad natoceny za par korun, ponahlam sa film co najskor zhliadnut. Zaciatok bol zaujimavy, nastal klasicky presun do odlahleho strasidelneho sidla a vsetko vyzeralo velmi dobre. Spociatku som nechapal to nizke hodnotenie, no postupne moje prvotne nadsenie zacalo vyprchavat. Pri takychto filmoch pre mna plati v jednoduchosti je krasa, dajte tam ucinne lakacky, mrazivu atmosferu, napatie a scenar, ktory nie je priblbly a budem spokojny. Namiesto toho sa scenaristi v poslednej dobe rozhodli, ze budu vymyslat super komplikovane scenare, ktore su v konecnom dosledku uplne stupidne, alebo sa rozhodnu, ze najlepsie je budovat strach tym, ze sa 50 minut nic nestane. To je aj pripad The Awakening, objavi sa jedna-dve lakacky a jedna efektna scenka (domcek pre babiky) a zvysok uz je radoby psychologicka drama, kde sa niekde za polkou filmu atmosfera rozpadne ako domcek z kariet a zaver je tak zle spracovany, ze to je posledny klinec do rakvy. ()

Zombiepod

Neokukaná staroanglická atmosféra a sympatickí herci, pár slušných lakačiek a to všetko pochované pod neuveriteľne nudným a nezáživným scenárom. Najväčšie pozitívum filmu je samotný záver, ktorý celkom uspokojil a dokázal príjemne prekvapiť. Bohužiaľ je to len priemerná ducharina, ako horor skôr uspávanka, pred ktorou by som dal prednosť jednoznačne Watkinsovej Woman in Black, s ktorou má film čo-to spoločné, avšak v úplne inom rozsahu. ()