Evidence

všechny plakáty

Štyria najlepší priatelia vyrazia na výlet spojený s kempovaním. Ryan túto cestu chystá už dlhšie, pretoťe chce nakrútiť dokument o kamarátovi Brettovi.Pri prechádzke lesom si táborníci čoskoro uvedomia, že tu nie sú sami. Ich cestu skríži tajomná postava, ktorá ich začne loviť. (Slavigrom)

Sedliak

Pozerané v noci, v ideálne hororovej atmosfére, ale aj tak to so mnou nič nerobilo. O nejakom pocite strachu sa tu nedá hovoriť. Postavy sú vrcholne hnusné a nepríjemné. Ich smrť bola jedinou satisfakciou, ktorú som pri tomto shitíku prežíval pozitívne. Veľké percento divákov tu chváli mega akčný half-life-like survival nášup, ktorý sa udial behom poslednej polhoďky, no pre mňa to bola naopak úplná kokotnosť (dve upišťané histerky šprintujú najprv lesom, potom ihriskom, potom domami, budovami, výskumným centrom ... jáj ja som zabudol napísať, že sa to odohráva v strede lesa pri ohníčku!). Film vhodný ako pseudo-hororová kulisa k menšej párty s dievčatami a alkoholom (na záverečnú polhodinu môžete užiť metamfetamín ... kameraman ho musel šňupať na kilá) ()

GoustDog

Tohle je s prominutím fakt trapárna. Začátek, kde se nic nedělo, se mi líbil paradoxně víc než následující "akce". Ano, asi chápu původní "vizi", jak si tvůrci přáli, aby film vypadal a působil - ta představa je mi velmi sympatická, jenomže se to absolutně nepovedlo. ()

Agneszka

No, někdy si říkám, že kdyby se lidi nechovali tak nelogicky a stupidně, neměli by autoři hororů co točit... Pravdou je, že jsem se od prvního "strašidelného okamžiku" bála jak malá. Napětí také trvalo až do konce. Určitě se najdou diváci, které to ohromí. Ale teda ten závěr... posledních asi 20 minut se dělo pořád jedno a to samé. Utíká se, utíká se a utíká se. Ale napínavý ten závěr je, to jo. Jen mě nebaví koukat pořád na ty samé zadky...:D ()

Greendell

Z počátku jsem si sice řikal "Ty vole, co sis to zase stáhnul za kokotinu?", protože koukat se na čtyři mentály s amatérskou kamerou jak někde kempujou a v noci jim tam do toho cosi "děsivě" ječí, mě moc nebralo. Ale pak se to najednou nějak zvrtne, a je z toho nakonec docela slušná jízda. Jak už tady někdo trefně napsal, závěr je jak z Half-Lifu :-) Takže nakonec docela milý překvapení. ()

Cechyno4

Další horor od kterého jsem si velice moc sliboval. Dostal jsem to po čem jsem tak toužil? Tak na půl. Evidence rozhodně je HOROR, a to bezpochyby nadprůměrný. Ze začátku dobrá atmosféra uprostřed lesů. Stísněný pocit nejistoty hlavních hrdinů, kteří neví co se kolem nich děje ovšem kazil ten blázen s kamerou! Chápu, že musel všechno natáčet, ale ty jeho argumenty a dialogy, to bylo vážně něco :( Evidence rozhodně dokáže vystrašit, možná dokáže nahnat i husí kůži. Mě ale vadil jeden aspekt, z kterého bývám obyčejně u ostatních hororů nadšený. A to byl styl amatérská kamera. Ze začátku je to bez problémů, ovšem jak se blíží konec nastávají problémy a poslední půl hodina je díky velice roztřesené kameře velice chaotická. Musím uznat, že i vysvětlení a konec filmu mě spíše zklamal než nadchl a scény v lese se rozhodně nevyrovnají v napětí z Blair Witch(i když jsou napínavé). Ovšem tyhle dva horory se nedají srovnávat. Já beru Evidenci jako nadprůměrný horor. I když musím uznat, že jsem přece jen čekal o trošku více ! ()

Crybaby

Skoro priemerny horor ktory prvu polovicu priam uplne kopiruje Zahadu Blair Witch a ked uz si clovek zacne mysliet ze rezisera napadlo aj nieco z vlastnej hlavy, tak o 10 minut tu mame dokonale zmenenie deja na zombie epidemiu a okopirovanie zase ineho filmu a to [REC]. Dobre, tych kopii je vela, ale keby to spravili lepsie, tak nepoviem ani slovo. Ale ta druha polovica filmu len ubrala a uz to bola len zombie strielacka. Cakal som od toho presne takyto film ale necakal som ze tej ocakavanej kvality to dosiahne neustalym kopirovanim inych filmov. Malo to zaujimavy "Credits" poprepajany s koncom filmu ale ten koniec bol zufaly. ()

Ltblue odpad!

Píčovina na entou.Cez tu kameru som videl iba ich posrané xsichty ktore táraju píčoviny.A z celého filmu som mal akurát tak velké hovno.Tých 75min som si radšej mohol posediet na záchode v pokoji a nie na gauči kde som stresoval aký su tam prijebaný "heroes" ()

ali-n

No ale kto by toto povedal! K tomuto počinu som sa dostal prezeraním trailerov na všetko, čo nepoznám a mohlo by to aspoň vzdialene pripomínať horor. A teda musím povedať, že tento pokus ma potešil. Iste, priame natáčanie dokumentu sa predsa neobíde bez jedného blba, ktorý má pravačku v kŕči a nemôže ju teda zložiť z nadočnicového oblúka. Prvé prekvapenie: konečne niekto nečaká na tmu a keď sa v pozadí pohne ten divný pakrík za plného svetla, poviete si len, že treba prehodnotiť aj denné návštevy prírody. Druhé prekvapenie: začnete sa postupne strácať v priestore, čo je pravdaže spôsobené hlavne zmätočným pobiehaním postáv. Lenže zrazu sa objavujú divne chatky, stavby, podchody až haly a vám dôjde, že do tej prírody sa už ani neoplatí, lebo všade nájdete aspoň kus betónu. No a tretie prekvapenie: ten záver, nuž, rýchlo som začal hmatať po joysticku, pretože túto halušku by som si teda rád zahral. Zrazu tu nie sú len pakríky a tempo má taký spád, že na joysticku hľadáte pauzu. Uf a palec hore. MOJE NAJ: mi pripomína názov jedného filmu, ktorý som nedávno zhliadol - hlava hlavnej protagonistky v zábere a Now you see me ... ()

Sticks

Evidence sa snaží vyťažiť z minima maximum a darí sa mu to úspešne po väčšiu časť filmu. Vycibrené hranie sa s neznámym a dobre napísané postavy mi apelovali na korunováciu nového kráľa všetkých found footage. ALE nesleduje lajnu čo si vykreše, žena neumiera, ba na samom závere sa z minima snaží vyťažiť maximum až trojnásobné, čo pôsobí extrémne lacne. Napriek tomu, vzhľadom na krátku stopáž(ešte skrátenejšiu kvôli dlhým titulkom) je to u mňa za päť. ()

lucccaso

Tak jsem to vůbec nepochopil. Začalo to podobně jako kultovní horor Blair Witch, nebo spíš se opičili, ale to bylo tak do první půlky filmu. Druhou půlku filmu začal zřejmě natáčet jiný filmový štáb. Lesnaté prostředí vystřídali během chvíle hangáry a k nahánějícím chlupatým žvejkalům se přidali pankáči s plynovými maskami kvičící jak prasata před porážkou. Konec vyřešili třesoucí rozmazanou kamerou a závěrečnými titulky najednou. Hvězdičky dám dvě, nezachránili to bradavky ani lesbické choutky hlavní blonďaté hrdinky ;) ()

Honzulik

EVIDENCE - tak toto musím hodnotit jako solidní film, který má slušné napětí a v divákovi ponechává šanci hádat co bude dál... K dispozici je také těžko odhadnutelný zvrat ke konci filmu, což jsem vítal. Takže žádné mimořádné překvapení, ale film určitě také nezklame. Dobré herecké výkony hlavních představitelů, ale zas nic velkolepého. V divákovi zůstane dojem, že z tohoto dobrého scénáře mohl být mnohem lepší film... ()

DonBraso

Kdybych byl nepolíben stádiem FF stylem,tak budu vcelku spokojen,ale nejsem. Zahřívačka není špatná,trochu toho kempingu na rohlík taky by nebyl špatný a co už by vůbec nebylo špatný je,vynechat ty dívčí tenory a nechat holky řvát radši do muzikálu.Bohužel postrádá naprosto všechno.Invence a nápad naprosto nulová,protože jakmile se objeví příšerka,tak si řikám,to musí být zas ta epidemie o který spolek čtyř mudrců samozřejmě neví.U kamery se zase zastavím,ono je to hlavní docela a nejvíc diskutující,když jde o tento žánr.Tak co nejvíc člověka dokáže fakt naštvat je,když se všechno třese a co ba co víc,když po konci filmu zjistí,že mu přímo elektrizují oči,z těch rádoby debilních vypadávajících obrazů na kameře.Hold je nejspíš rok 2012 a díky napínavosti (to film samozřejmě vůbec nezná) se to hemží jak mouchy nad hovnem.Ultra dementní longer twist,kdy káča běhá jak lev v kleci,kamera se vybíjí,sem tam zvířátko a finíto.Tohle je hororová extáze pro pacienty léčeben.Neleknul jsem se za film ani jednou,sice jsem se nenudil,ale ona stopáž filmu není zrovna prodloužená verze Ponorky :D Takže filcky stranou a tohoto snímku taktéž.PS:Když Vám za film někdo řekne,až netočí tak po dvacáté a vzápětí je Vám to jedno,tak to znamená jediné. NatočTo! s Petrem Rychlím alá Rychlý prachy do evidence (Parodox feat Petr Rychlí po druhé) ()

Facerr

Hodně silný tři hvězdy pro solidní horor, při kterým se přepínaj dvě perspektivy, stejně jako kamery (normální a milovaná, i nenáviděná třesavka). I proto tenhle film nenudí. Sice bych za milovníky krvavejch chuťovek moh filmu vytknout, že toho moc vidět nebylo. Přesto nápady by tu byly a závěr taky dobře překvapil. ()

libca100

tenhle film mě docela rozsekal...fakt jsem nečekala, že i found footage může být tak příjemně děsivej B-) sice mi trochu vadilo, že na konci jsem si připadala, že jsem viděla asi tak 3 filmy za sebou, ale jinak musím dát palec nahoru. Fakt parádní nakládačka, po který si nějaký stanování v lese na nějakou dobu rozmyslíte... ()

ill

Zářný příklad rčení, že méně je někdy více, je zde zejména ve druhé polovině naplněn bezezbytku. Frenetická poslední třetina se tak namísto kardiakálního zážitku ála REC stává sebeparodující fraškou, čirým amatérismem. ()