Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

kinghome

Vlk z Wall Street si zaslouží 5* už jen proto, že zvládl svojí megadlouhou stopáž 180 minut a ani chvíli nenudil. Film je nabitej vtipem a úžasnými scénkami a hláškami. DiCaprio je úžasnej herec, který umí zahrát všechno a tady to znovu ukázal. Pobavil i Jonah Hill, kterej hrál divnýho chlápka co píchá svojí sestřenici, ale zahrál to úžasně a nakonec to nejlepší. Teda co se vzhledu týče. Kde sakra vyhrabali Margot Robbie? Doteď jsem jí neznal, ale musím říct že hraje úžasně, je nádherná a nebojí se použít svoje tělo, takže naprostej ideál herečky, lepší herečku na tuhle roli vybrat nemohli. Na začátku jsem si řikal, že je to zase nadhodnocený a jak může dát někdo 5* filmu, kterej má 3 hodiny a je z prostředí Wall street, ale spletl jsem se, je to prostě úžasná podívaná s hromadou vtipů a scének, které se stanou legendárními. Nejlepší scénka je rozhodně ta část, když si dá Jordan drogu Lemmon (nevím přesně jak se to psalo) A pak slejzá schody a jede autem, takovejch hlášek a úžasnej výkon Leonarda se jen tak nevidí, takhle jsem se už dlouho nezasmál. Snad první film, u kterýho jsem vydržel 3 hodiny sedět a nepřemejšlel jsem o tom, kdy už to konečně skončí. ()

flawi.f

Jestli se ještě vůbec najde nějaký pochybovač o DiCapriově výjimečném herectví, tak jeho výkon ve Wolf of Wall Street je tím nejpádnějším argumentem, jak jim zavřít hubu. To, co prakticky celé tři hodiny předvádí ,je naprosto neskutečné a sledovat ho je čirá radost. Jestli mu Akademie ZASE!!!, OPĚT!!! nedá toho zpropadeného Oscara, není svět v pořádku....Scorsese dovedl ve svých 71 letech natočit film, který dost možná i v lecčems překoná jeho nejlepší a nejslavnější díla - klobouk dolů. Wolf of Wall Street - Ďábelský tandem Scorsese&DiCaprio servíruje tříhodinovou bláznivou, strhující, fascinující a živelnou jízdu, při které zaplesá srdce každého filmového fanouška. Rozhodně jeden z nejlepších filmů roku! ......Scéna Lea plazícího se do auta, věřím, že vstoupí do dějin :-) ()

Honzek

Tak tohle byla petarda! Od začátku do konce žádná nuda, vynikající Leo v hlavní roli, super dotažený scénář, ukrutně výborná režie, krutopřísná kamera, bravurní soundtrack! Martin Scorsese je prostě frajer, na tohle jen tak nezapomenu! A jakmile dopíšu tyto řádky, stávám se fanouškem filmu! Nejlepší snímek za posledních pár let, co jsem měl možnost vidět. Určitě se nebojte stopáže, protože to uběhne jak nic a vy se budete jen a jen bavit! Máte moje nejvřelejší doporučení jít ihned do kina, nebo si pořídit Blu-ray. BRAVO! ()

Blacks

Už dlouho jsem nebyl v kině v den premiéry filmu - a bylo to znát, takhle narvané kino bývá akorát u projekcí ČSFD. Celý film stojí hlavně na DiCapriovi a musím uznat, že opšt potvrdil, že je to Pan herec, který jako obvykle předvedl parádní výkon kupříkladu scénu, kdy se plazí ke svému autu, považuji za vrchol filmu. Kameře by se také nedalo moc vytknout, stopáž mohla být trochu kratší, i když netvrdím, že bych se vysloveně nudil. Nejsem žádný vzorňáček, ale tolik nadávek za tak krátkou dobu jsem už dlouho neslyšel. Bavil jsem se, to ano, výkon hlavního hrdiny super, výkony ostatních už o poznání slabší, přesto pořád dobré, přesto mi to přišlo moc dlouho se opakující jedno a to samé, s místy laciným humorem a hlavně mi trochu leží v žaludku, že člověk, co odíral o peníze na akciích za cent pošťáky, instalatéry a další, prohnal si nosem a dalšími tělními otvory kilogramy drog a prokurvil pěkných pár let, je brán skoro jako vzor, toho jak si užít život. Asi jsem moc velký idealista, ale tohle mi prostě vadí. (17.1.2014) Přes DiCapriův skvělý výkon jsem se rozhodl změnit na 2*. (13.3.2014) ()

KanjiVital

Jako skalní fanoušek Martina Scorseseho jsem měl po projekci smíšené pocity. Film měl neskutečný spád, jak už to bývá u toho tvůrce tradicí, ale převaha komediálních momentů u mě občas navozovala dojem (zvláště pak ve střední části filmu), že zvítězila forma nad obsahem. Naštěstí nám, fanouškům, pak Marty přeci jen naservíroval toliko vytouženou symbiózu emocí a násilí. Cílem tvůrce bylo zobrazit člověka, který je produktem moderní kapitalistické společnosti, a který v neutuchajícím konzumu ztratil schopnost rozeznávat hranice mezi tím, co slast ještě je, a co už zdaleka není. Scorsese to podle mého názoru vyvedl záměrně do extrému, takže pro oko prostého a konzumního diváka to bude komediální podívaná ("komedie roku") a pro druhou větev zase velká zžírající satira naší společnosti, ve které si každý ve svém nitru vytvořil všepohlcujícího "Leviathana". Věc, o které není třeba dlouho diskutovat, je nadpozemský výkon Leonarda DiCapria. Kvalitativně vystoupal na pomyslný herecký Olymp, a je nutno zdůraznit, že v tom hrála nemalou roli i dlouholetá spolupráce se Scorsesem. Troufám si říct, že se zdaleka nejedná o poslední počin této dvojice, a tudíž se máme ještě na co těšit! ()

Sokkk_y

Což o to, podívaná to skutečně byla. Ovšem kdyby se Scorsese vykašlal na některé nekonečně dlouhé a obsahově prázdné scény, decentně vykastroval kus scénáře a omezil hluché části, nejen, že by tím zkrátil snímek o hodinu, ale dosáhl by také plynulého chodu děje. Bohužel, obávám se, že tenhle zabijácky dlouhý film znovu nikdy neuvidím... STATUS UPDATE: Po kalbě s přáteli jsme si pustili Wulfíka znovu, a když se člověk prokliká na ty nejlepší scény, je to fakt nářez. ()

kristianzen

Není mi pomoci abych necítil to co cítim, abych se nenudil téměř celé tři hodiny ve vyprodaném kině! Film začal komentářem, vše nám odhalil a pak se neustále do všeho a ve všem mluvilo. Vyprávění obrazem? Tak necelých 10 procent filmu, všechny obrazy jsou puhé ilustrace ke slovům, ke komentáři. Film měl šokovat? Mě šokoval svojí povrchností. O burze jsme se záměrně a samozřejmě nedozvěděli vůbec nic, narozdíl o drogách mnohé. Dicaprio to zahrál dobře, samozřejmě. To jinak nelze za ty prachy co bere. Musí být perfektní. Jen jsem se s ním nedokázal ztotžnit, protože jako postava to byl nesympatickej chlápek, kterýmu všechno moc dobře, bez vysvětlení, prochází. Když jsem celou dobu čekal na zvrat, který celý film otočí, posune jiným směrem, postavy dostanou hloubku a budou muset o něco bojovat, nic se nestalo, všechno dál stejně plyne. Chcem víc a víc peněz. V podání Scorseseho vcelku klasika, nic objevného, dost podobnéněkterým jeho předešlým filmům. Film šokuje svojí sprostotou a pro mě neodtaženým scénářem, předlouhými dialogy, které mě vůbec nepřišly, že by nějak posouvaly děj. Měli prostě bavit, ale IQ dialogů byla dosti neinteligentní, rádobyvtipná slátanina, plná sprosťáren a sexuálních narážek. To co film kritizoval, mi přišlo, že přesně předvedl. Vydělat na hlupácích, chytrým a nadšeným přesvědčením, majlant. Zatímco ten co přesvědčuje, nebo v tomdle případě vytváří film, ukazuje na diváky prostředníček a směje se jim za jejich zády. Mohutná reklama, slavný herec, slavný režisér a všichni běžíme do kina. A co jsem dostal za svojí investic. "Fucking nothing you fucking mother fucker, fuck you bitch." - jak by se asi řeklo slovníkem z filmu. Takže pro mě naprosté zklamání a nuda. Nehledě na to, že Caprio by po takových dávkách drog musel nějak vypadat, nějak by se to na něm muselo projevit. Samozřejmě nic. Pořád vypadá jak nejzdravější klučíček bez kruhů pod očima ať do sebe cpe tuny svinstva. Hlavně aby se líbil a všichni to zhltali. Už dál nechci psát a ztrácet čas tímdle mizerným snímkem. Včera jsem viděl American History X - To je Film z velkým F. Vlk z Wall Street je spíš - Fuck hell no more fucking fucker. (Ano, film mě opravdu inspiroval :) ) A ještě jedna rejpavá, úsměvná poznámka, Caprio vysvětluje svýmu "tátovi", jak jsou všechny holky v dnešní době, kolem něj, krásně vyholený "no bush" - však jak si ve filmu všimneme, není ani jedna. No to je samozřejmě chyba! :D A tak sem se na tento snímek těšil... Vyprodané kino, aspoň to jediné udělalo radost. ()

Tosi

Cože jsem to vlastně tři hodiny sledoval?...film řadící se u mě na první místo v počtu zbytečných scén a dialogů, přehlídku rádoby cool nadávek, sjíždění drog a laciného sexu, a tohle všechno bez jakéhokoliv smyslu. ...dále jsem viděl velmi dobré herectví DiCapria i několika ostatních heců, k tomu mě bylo nabídnuto pár bláznivých scén které mě rozesmály a jako nepovedený dezert jsem dostal utahování smyčky od FBI, které probíhalo naprosto bez napětí. Pokud někdo (jako třeba já), čekal od Scorseseho tříhodinové drama se skvělým, nervy drásajícím vyvrcholením, bude obrovsky zklamán. ()

viperDavid

V podstatě se tu oslavuje zdrokovanej zloděj, co málem zabil své dítě. Vážně pohádka na dobrou noc. Ale mi tu musíme hodnotit film a né kokota co vydělával na píčovinách. Loe je Leo naprosto skvěle toho zmrda zahrál, až ho potkám, koupím mu whisku. No a to je vše 3* ()

Dado

Tri hodiny nespútaného filmové žúru pod taktovkou režisérskej ikony Scorseseho na čele s geniálnym Leonardom DiCapriom, ktorý hrá doslova o život a posúva tým hranice svojich hereckých schopností do donedávna nepredstaviteľných výšin. Prečo potom "len" štyri hviezdy pre snímku, ktorá má vďaka nezabudnuteľným scénam a geniálne napísaným hláškam zaručené, že bude už v blízkej budúcnosti označovaná ako kult? Asi to bude očakávaním nejakej hlbšej myšlienky, niečoho, čo vo vás po záverečnej pasáži zanechá ešte niečo viac, než len úsmech na tvári a desiatky momentov, na ktorých sa s partiou kamarátov budete smiať ešte dávno po zhliadnutí filmu. Niečoho, čo Vlkovi z Wall Street, aj napriek jeho vysokej kvalite, skrátka chýba. (85%) ()

Honzíno

Prostopouhá 'reportáž' bez jakéhokoli vneseného úhlu pohledu, přidané hodnoty. Staví na vtipnosti šokantních scén, která funguje opravdu skvěle. To je tak vše. Rovné jak žehlící prkno, na druhou stranu přeplácané, barevné, kýčovité a zábavné. Scorsese i DiCaprio umí určitě o něco lépe. Naštěstí DiCaprio nesleze z plátna a odvádí výborný komediální herecký výkon. Odmyslete si DiCapria a co zbyde? Bohužel nám Scorsese nenabízí víc než skvělou, hodně černou komedii ve stylu one man show, ale proč ne, že.. ()

skrblik007

Tenhle film mi jenom potvrdil všechny klady a zápory Martina Scorseseho. Režíruje kvalitně, zábavně, občas inovativně, ale jeho filmy jsou zbytečně "so dlou-fuckin'-hý". U The Wolf of Wall Street jsem se bavil, chvílemi dokonce královsky. Je to skvělý film, který táhne úžasný, fenomenální herecký koncert Leonarda DiCapria (který se tímto asi oficiálně zaškatulkoval do kategorie "prvotřídní podvodníci"). Děj je sice o hovně, ale vem to čert... dokud se směju. Jenomže tahle báječná komedie se místy zvrhne v něco, co se snaží být vážné, až dramatické. A to mi ve filmu, ve kterém je od začátku všechno pojato s velkou nadsázkou, nesedí. Hromada kritiků a jiných filmových intelektuálů to sice může rozpitvávat do nekonečna a hledat v tom nějaké přesahy, mně to ale jaksi vytrhávalo z té zábavné vlny, na kterou jsem byl naladěný. V druhé řadě pak tyto sekvence celý film prodlužují na docela dlouhou stopáž, během které bohužel sem tam ztrácí dech. ()

LiborGondek

Tohle nejde hodnotit jinak, než výborně. Ačkoliv by mě podobně nemravný a po všech směrech zkažený snímek obvykle spíše znechutil, zde mi to vůbec nevadilo a dokonce uznávám, že to k filmu prostě patřilo. Koutkem oka jsem zahlédl nepřeberný počet známých tváří a všichni vykonali svoji práci precizně, jak hlavní postavy, tak ty vedlejší. Popravdě od dvojice Scorsese DiCaprio jsem nic špatného ani nečekal, nicméně film mé očekávání ve všech ohledech předčil. Vtipné, odstrašující, poučné, prostě fenomenální. 100% ()

Johnny.ARN

Viete čo vznikne spojením geniálnej réžie, hereckých špičiek Hollywoodu, námetu z reálu a samozrejme podmanivými exteriérmi?? Vlk z Wall Street. Lebo jednoducho, môžete sa na to pozrieť s rôznych uhlov, môžete v tom hľadať chyby, ale buď to prijmete alebo zatratíte. A zatratíte to len vtedy, pokiaľ ste si nikdy neskúsili formu takéhoto podnikania. Mňa dostal nie len po technickej stránke ( ok, Luhrman vedel spraviť lepšiu a vizauálne krajšiu žúrku ) ale hlavne po obsahovej. Tie myšlienky, ktoré tam sú zakomponované, jeho správanie a hlavne rečníctvo, to ma úplne dostalo. A kto mi povie, že jednej z kľúčových scén neostal namotivovaný, tak film nepochopil. Jednoducho skvelé. DiCaprio kraľuje. Čo rola to perla, čo Scorsese to klenot. McConaughey je ako víno. Čím starší, tým lepšie úlohy dostáva. Dialóg na obede je jeden z TOP dialógov vo filme. A koho iného obsadiť do role švajčiarského bankára, ak nie Dujardina?? A Hill, tak ako som predpovedal, stúpa. Stúpa ako akcie o ktorých bola tri hodiny reč. Pritom ten čas zbehol ako voda. Dalo by sa vytknúť niekoľko vecí ( rozťahané dialógy, ktoré boli väčšina mlátenie prázdnej slamy, jedno tempo, dramatickosť až v závere ) ale ozaj, koho to zaujíma, keď mu je predložený asi najlepší film o financiách a živote, po ktorom každý túži? Zaradil sa do TOP 10 a určite si ho ešte niekoľko krát pozriem, lebo nikdy neviete, kto od Vás bude chcieť, aby ste predali pero..... A pozdravujem všetkých Židov sediacich v Akadémií, ktorý mu závideli predkožku, 5 z 5 ()

Sfinkter

Všichni se tu rozjařili nad nemorálností hlavního hrdiny a potažmo režiséra, který to ještě hodí na plátno. Neviděl bych to tak zle, Scorsese zkrátka svou originalitou zaznamenal osud jednoho člověka a možnosti obohacení v této společnosti. Nic víc, nic méně, já se bavil celou dobu. I když pro mě osobně má Scorsese spoustu lepších snímků. ()

plechulka

Bohužel jsem se s tímhle filmem poněkud minula... 3* hlavně a pouze za výkon Leonarda - a musím se opakovat: jak mi v "dobách Titanicu" byl protivný, tak dnes je jeden z mých nejoblíbenějších herců! ()

Avathar

Groteska. Kokaín, štetky, jachty, prachy, prachy, prachy... hlavne prachy. Čo na tom, že už nemáte za čo utrácať, pretože máte všetko, sú to predsa prachy, nie? Zábavný exkurz do sveta, ktorému nerozumiem a ani rozumieť nechcem. Musím ale povedať, že som sa bavil, film má doslova vražedné tempo, takže tie tri hoďky prejdu ako nič. Herecky nemám príliš čo vytknúť, všetci odohrali svoje party tak ako sa žiadalo. DiCaprio si toho svojho sociopata dosť dával, hoci sa mi uňho aj u ostatných hercov zdalo, že to bolo miestami hodne za hranou prehrávania – na druhej strane, tí psychopati sa asi inak ani zahrať nedali. Takže to ani nie je výtka, len také konštatovanie. Sympatizovať nie je s kým (a je to zámer), audiovizuálne je to lahôdka, Margot Robbie je kus a štek McConaugheyho potešil. Žeby to bola nejaká výrazne ostrá satira si ale nemyslím. Proste „len“ výborná čierna komédia plná postáv, ktoré by každý normálny človek rád videl horieť na hranici. Napriek tomu je zábavné smiať sa na nich, pretože Scorsese nám otvorene ukazuje, aké sú to - pod všetkou tou nablýskanosťou - totálne úbohé trosky, ktoré by vysmial aj ten posledný krájač uhorky v Mekáči. Takže fajn, dobrá robota. ()

BROKEN_

Scorsese + DiCaprio = KVALITA. Vlk z Wall Street je sakra dlouhý film. Který má vynikající režii, a hlavně fungující scénář. Ale scénář by nefungoval, nebýt režiséra a DiCapria, který podává takový výkon, že jsem nevěřil, že nedostal OSCARA!! Ať jdou všichni do prdele, protože Leo je BŮH! Ano, může se zdát, že Leo někdy přehrává, ale je to PAN herec, tady to jen potvrdil. To stejný Jonah Hill. Ukázal že vážnější roli zvládá. A pak je tady SEXY Margot Robbie!!!! Kurva, já ji chci, omlouvám se že jsem vulgární, ale ona je bohyně! Film má scény, na které dlouho nezapomenu, ať už je to scéna s DiCapriem, kdy se snaží dostat do auta, nebo na scénu v letadle, kdy se Leo snaží opíchat letušku. Ten film je vulgární až po uši, všude nahota, drogy, ale je to všechno tak neskutečně fungující, že si to nejde neužít. Kdo by věřil, že tohle, je skutečný příběh. No, to je zkrátka America, ne? :-D ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení