MencaCZ

Postradatelní 2 jsou vlastně takový normální akční film, který byl obdařen býčími koulemi a injekci testosteronu do žíly ! ()

vyfuk

Chcete vědět jaké jsou rozdíly mezi Expendables 1 a Expendables 2? Pokusím se to zodpovědět tak aby neměl nějaký šťoural připomínky: více krve... jednoznačně více krve. Více střel, více akčních hvězd, více napětí a více obsáhlí příběh. Jednička se mi velmi líbila, ale už předtím jsem věděl, že se mi dvojka bude líbit víc, a taky že ano. Je fakt, že mnohým lidem se nemusí líbit, to jasné véítězství týmu, ale zase nutno říci, že (SPOILER!!!) ve filmu někdo zemře. Je tedy trochu ménědůvodné házet hned flintu do žita. Myslím, že trojka se mi bude líbit ještě víc, ale to teď sem nechci tahat. Jednoznačně musím říct, že jsem byl spokojen, byl jsem rád, že si ve filmu záhráli tito herci, jsem rád, že si konečně hvězdy typu Arnie a Bruce zastříleli a také jsem rád, že se můžu těšit na trojku a že můžu i gratulovat štábu, že přivolal další hvězdy typu Chana a Cage, kteří se na plátně (doufám) objeví déle než deset minut! Děkuji. ()

Scar

Fatálne sklamanie. To, čo sa v jednotke tvárilo ako pocta klasickým akčňákom, dnes vyznieva ako paródia na ne. Žiadny Rambo, Predátor a dokonca ani Chuck N(bojím sa to dopísať), by si nikdy nedovolili natrepať dvesto vojakov do letištnej haly a nechať ich s AK-čkami čakať, dokým ich do jedného vystrieľajú. Pritom partička svalnáčov stojí v širokom stoji rozkročnom, s gulometmi pri boku a kosia úrodu záporákov. Zbrane vytunované kolimátormi a taktickými rukoväťami vie používať iba Statham, za čo vlastne dávam jednu hviezdičku. Kolimátory vyzerajú cool, ale načo ich používať, keď ich trafím aj s jednou rukou v nohaviciach? Záporáci bez pohybu, bez výstrelu čakajú na smrti. Niekoho to možno vzrušuje, ale ja som sa hambil. ()

Guzo

Až na Norrise, který je je tam spíše do počtu, všichni perfektní. Hlavně scény, kdy je na place Arnold s Brucem, jsou špičkové a jejich odkazy na různé akční filmy odlehčují atmosféru tím správným způsobem. ()

mkubalikova

Dokonalé!! Zde deset důvodů, proč mě Postradatelní 2 tolik dostali: 1. "You've been back enough, I'll be back!" aneb jedna vtipnější hláška za druhou, 2. Nejmenovanou substancí neustále sjetý Dolph, 3. Brutální chůze, výraz, přízvuk a sluneční brýle JCVD, 4. Sexy Billy the kid (možná ještě víc, než jeho božský bratr), 5. Připomínka mého nejoblíbenějšího westernu, 6. Souboj Sly vs. JCVD, 7. Chuck a kobra, 8. Duo Sly a Jason a jejich morální úvahy, 9. Připomínka všech akčňáků, které mám ráda: Terminátor, Komando, Rambo, Dvojitý zásah, Kurýr, Prezidentův muž, Univerzální voják, Smrtonosná past atd., 10. Bruce, Arnie, Chuck, Sly, JCVD, Jason, Jet a Dolph jako dokonalá přehlídka veteránů, kteří to berou s obrovským nadhledem: "This thing belongs in a museum." "We all do." Zkuste je nemilovat... 90% ()

Kosmik 1

Přátelé, tak z tohohle filmu bude v budoucnu legenda! Film stvořený od srdce a s láskou pro fanoušky drsných akčních filmů, nezapomenutelných hrdinů a jejich zbraní. A nejen to. Film je totiž nabitý neskutečnýma hláškama, snaží se navázat na 80.léta a vzpomíná na akčňáky, které jsme tolik žrali. Expendables 2 jsou neuvěřitelně napumpovaní vtipem, a to jak současným, tak i tím "osmdesátkovým". Herci si dělají srandu i sami ze sebe, což se mi líbí. A když jsou všichni spolu, tak to teprve stojí za to. Neskutečná řežba a nepřátelé padají po stovkách, přičemž naši hrdinové je kosí ze všech možných pozic a úhlů a vším, co mají po ruce. A že ten arzenál není malý. "I´ll be back!" , "Rest in pieces." a spousty a spousty nádherných hlášek, včetně nesmrtelného Chucka Norrise: "Po pěti dnech neskutečných bolestí kobra zemřela." (Kdo by tenhle vtip neznal). Tohle a mnoho dalšího člověk prostě jen těžko rozdýchává. Zvláště pak klouzání po VN kabelech elektrické sítě. Fandovy legend akčních filmů musí plesat srdce radostí a bušit alespoň na 200 tepů za minutu po celou dobu filmu. :-) 100% ()

Autogram

O DVE triedy lepšie ako jednotka. Moja pozornosť bola napätá od začiatku do konca nie kvôli komplikovanosti alebo hĺbke príbehu, ale aby som nepremeškal niektorú hlášku či situáciu, ktoré nasledujú v neskutočnej kanonáde. Pár krát to celkom nečakane klincuje aj vlk samotár, ktorý si robí srandu sám zo seba, lebo nikto iný si to dovoliť nesmie. Posadenie akcie do vyľudnenej základne, albánskej bane a zvláštnej ženskej dediny je oveľa lepšie oproti predchádzajúcemu tropickému raju. A to najlepšie príde, ako inak, na záver ako netradičný letiskový check-in, kde množstvu nepriateľských strelcov nemôže konkurovať ani počítačová hra. Celú partiu by aj sám Arnold poslal do múzea, ale určite by si za tento film zaslúžila čestné miesto. -- Rest in pieces. ()

Joe123

Ešte akčnejšie, ešte krvavejšie, ešte zábavnejšie než prvý film. Pocta starým dobrým akčňákom. 100% ()

TheRoller

"Čo to robí?" - "Asi vyrába bombu, spýtaj sa ho." - "Hej Gunner, čo to robíš?" - "Vyrábam bombu." Akciou až po samý vrch napumpovaná plochá jednohubka s úplne všetkými akčnými hrdinami, na ktorých som vyrástol. Kým minule do úplného balíka chýbali práve Chuck Norris a Van Damme, tento krát mi chýbal najmä Jet Li. Prítomný síce bol, ale vzhľadom na to, že jeho štýl boja mám najradšej, mi jedna bitka na celý film ani zďaleka nestačila. Dolph Lundgren mohol tiež dostať viac priestoru. Bitka Statham &Adkins - síce štýlová, ale krátka. Poslednou chybičkou krásy je fakt, že vždy, keď sa tím dostane do bezvýchodiskovej situácie mu na pomoc príde niekto nový (Hemsworth, Norris, Schwarzenegger). Pri konci som čakal ešte jednu prevahu súpera a pomoc od Jeta Li-ho, pretože bol vo filme naozaj veľmi krátko a takto by sa aspoň zmiernil dojem nedostatku, no nestalo sa. Naopak skvelé hlášky, humor a hudba oveľa lepšia ako v jednotke, až parodický nástup Norrisa s typickou "legendou" o tejto stálici (už to bolo dlho trápne, ale keď to interpretoval sám, znovu som sa smial), sympatické narážky na Lundgrena a chémiu (už dlho som čakal, kým to niekto niekde spomenie),dobré efekty a hlavne legendárne Van Dammové kopy z otočky! Ten prekvapil najviac - záporáka stvárnil skutočne na jednotku. Váham medzi silnejšími 4* a veľmi slabými 5*, no vzhľadom na to, že popri Kocúrovi v čižmách a Tom a Jerrym sú všetci títo páni hrdinami a tvorcami môjho detstva, nemôžem inak. ()

Kurikmoon

Toto nie je moja šálka kávy. Fánúšikovia tohoto štýlu ale možno budú vo vytŕžení. Ostatní, ktorých zaujíma herecký výkon, príbeh, prekvapenia... No skrátka, toto nie je film pre Vás. ()

Bagr_007

Řemeslně mizerný, ale ve výsledků daleko zábavnější, druhý sraz důchodců. Víc hvězd, víc šíleností, víc spokojenosti. ()

mirec88

Ach, tie hlášky. Fakt nemali chybu. Som sa zasmial najmä, keď Arnie povedal: "Ja sa vrátim." a Bruce Willis nato: "Už si sa vracal mnohokrát.", tak to bola fakt hláška nad hláškami. Ale celkovo tak ako prvý diel, aj tento stál za to a priniesol krásny chlapský film ako z 80. rokov. Dávam plný počet, lebo to bola fakt pecka. Teším sa na trojku. ()

manonfire

Já jsem přesně ten, kdo nesnáší akční meganářezy. (Většinou ty falešné jako jsou Komiksové adaptace a Fantasy, nebo Bayovsky Transformerské hračkování). Nejen, že je v těchto filmech hrdina neprůstřelný, Fyzika does not exist a je v nich scénářům doslova srána na hlavu kopa nedomyšleností a levných oslích můstků jen proto, aby se ta velká action prostě udála, lhostejno, že je takové udílení se děje naprosto nelogické. A říkám to nerad, děje se to i v tomhle filmu a to hned několikrát. (Připravená lanovka) (Šílený Náletopřílet) (Celá ta ufňukaná a pitomá záležitost s porobenými vesničany.) (Ústup padouchů z letiště měnící se v pohodový odjezd bůhvíkam)................Jééééééénže je tu JENŽE jako KRÁVA. Ano, přiznávám se k dvojímu metru, jelikož to co budu i dál kritizovat u blockbusterů nové doby, tak u toho zde přivřu oko. Protože jestli si někdo zaslouží přivřít oko, či spíš na moment odkysličit mozek, aby furt neřval alarmem před neduhem hlouposti.........Je to tahle parta. Nic ale není zadarmo. Ano, hoši mají slušný vklad za zásluhy, ale to samo nemůže stačit, pokud by mi neukázali něco, co mě nadchne. A jelikož vidíte všechny ty hvězdy v mém hodnocení a já nejsem schizofrenik(ač se tomu tak dle úvodu komentáře může zdát) ...tak si buďte kurva jisti, že to taky přišlo. Jednak je celá akce opět na špičce filmařských možností a je jí více než v jedničce. Vtip nehodnotím, jelikož má angličtina pochytila místy jen fragmenty...přesto musím říci, že hlavně Stalloneho "Rest in pieces!" mě rozsekalo slušně a ač nejsem Norrisův fanda, tak tady byl prostě milej. Co je ale v mém hodnocení hlavní, je neskutečně vygradovaná rivalita mezi dvojicemi Statham vs Adkins a hlavně Stallone vs Van Damme. Tohle se tvůrcům a hercům samotným neskutečně povedlo. Zapomeňte na příjemné záblesky nostalgie. Během souboje Sly vs Jean Claude jsem zažil něco jako emoční poluci. Skutečně jsem od dětských let a bitvy Rockyho s Ivanem Dragem nezažil fyzický stav, kdy jsem u filmu máchal rukama, adrenalin mi vylétl do mozku, srdce i obou varlat a já musel zastavit film, abych se vysmál sám sobě a přesto nahlas vydechl...to bylo boží!!!!!!! Mým hlavním motivem shlédnutí filmu byl krom celkového interestu o Exp. hlavně onen finální souboj a ten mi opravdu donutil přemýšlet nad plným počtem...blbou pětkou s hvězdičkou. K ostatním hercům tolik.....Statham má prostoru hafó. Překvapivě i Adkins. Stěžovat si mohou snad jen jejich zarytí vyznavači, kteří nemají ponětí o tom, kdo je hlavní hvězda filmu. Tou je a to zcela jednoznačně SYLVESTER STALLONE a to s takovým náskokem (v kritériích času stráveného na plátně i množství dialogů) ..až jsem z týmovky měl pocit one man show. Tu mohl trochu narušit Jean Claude Van Damme, jelikož dostal roli hlavního zlosyna. SPOILER: O co zásadnější part se pro Belgického ranaře jednalo, o to drtivější fyzickou porážku utržil. Jak tu stojím, tak říkám: "klobouk dolů Belgáne. Jseš frajer, za to jak cool si působil a jak sis nakonec nechal naložit." Minimálně pro tyhle dva důvody si právě Jean Claude zasloužil více prostoru. Konec SPOILERU. Bruce a Arnie...to jsou kapitoly samy pro sebe. Nepotřebovali x času ve filmu k tomu, aby ho svou přítomnosti učinili vyjímečným. Byli vtipní, parádně ikonicky drsní a společné scény s miniaturním Smartem si užili stejně jako diváci. Být tam méně nedomyšleností, dal bych Exp. plnou palbu bez výčitek. 80% PS: SPOILER: Heh..ale říkám si, jak na tom JCVD bude s popularitou u náctiletých prcinek, které se kvůli Liamu Hemsworthovi na Exp2 podívají? :))))Asi nic moc. Zkuste si představit ty jejich vytřeštěný ksichty, až Jean Claude vypustí ten svůj roundkick s "bajonetem" :)))) To bude zase brokenhearts. () (méně) (více)

Hanzisko

Už dlouho jsem se takhle nezasmál ! Akce na každym rohu, jedna hláška za druhou, legendy filmu ( dobře, Chuck Norris není legenda, ale roli má nezapomenutelnou ), víc krve, než jsem čekal a k tomu všemu ... no, už asi nic. Oscarovej trhák to nejspíš nebude, nicméně to patří k tomu nejlepšímu, co může akční film po roce 2000 nabídnout. A jsem velmi rád, že Simon West si vzpomněl na to, co v roce 1997 dokázal natočil ! 90% ()

Melo4three

V krátkosti: Totaaalni pecka, totalni!! Zadny nudny stred nebyl, zadny. Opening akce byla masakr narez a finale na letisti jakby smet. Hlasky super a jak se objevil na scene Chuck tak se mohlo kino posrat a kdyz jeste rekl vtip s kobrou, tak sme vsichni chcali. Ja mel misty husi kuzi. 100% ()

Pecival

Po Prometheovi další lehčí zklamání, ikdyž tentokrát ne tak velké. Ale prostě to není ono. Některé scény jsou super (nástup Chucka), některé hlášky kouzelný (the woman is crazy but i'm really pumped up), ale celkově film obsahuje strašně vaty a dokonce nějaké moralizování a hru na city (ble). Hlášek navíc není zase tolik jak by být mělo a celá první půlka je taková chabší. Stejně tak jako závěrečné bitky jsou nic moc (nevyužitý Adkins) - no a kam se poděl hned po startu Li? A ty akční scény jsou fakt docela špatný, zvlášť na letišti - záběr na střilející dědky, záběr na padající komparz a tak furt dokola. Takto si vytuněnou akci teda nepředstavuju. Abych jenom nekecal herci si to evidentně užívají, na place určitě vládla těžká pohoda, ale tady šlo vytřískat víc .. mnohem víc. Jednička se mi líbila výrazně víc. ()

Hugo01

Tenhle film se musel líbit snad úplně každému. Pro tu mladší generaci je tam hodně střelby a i akce obecně a pro ty starší jsou tam herci z 80. let. Očekával jsem od tohohle filmu hodně, ale to, co jsem viděl dokonale předčilo všechna moje očekávání. Čekal jsem bombu(super akci) - dostal jsem atomovku(super akci + srandu). Všichni herci byli úžasní, jak ty mladší, tak ty starší. Trošku mě mrzelo, že byl Jet Li jen na začátku a pak vyskočil padákem a už se neukázal. Před výskokem se ho Gunnar zeptal, kdy se vrátí a on řekl : Za chvíli nebo nikdy. Doufam, že platí to první...100% Rest in pieces! ()

latvar

Byl jsem hodně natěšený na pokračování vynikající jedničky, ale jsem víc než zklamaný. Staré hvězdy, co dle jejich vlastních slov patří do muzea ničím neoslnili a naopak spíš diváka uspávali. Průměrný film 50% ()

IMPAIRED

Tak po vysokých očekáváních z jedničky... Když už bych já dělal srdcovku, nespolíhal bych jenom na kupu ultra slavných akčních hrdinů a oživování něčeho, co je 30 let mrtvé, snažil bych se to udělat pořádně, schoval bych si pro takovou šlehu fakt něco speciálního... Sly a kol. to ale asi vidí jinak. Vážné pokývání všech jednotlivých drsňáků v letadle, když tomu buzíkovi zastřelili psa, zbytečná nefungující japonka, i třeba už jen závěrečnej duel kde si Van Damme prostě jen dvakrát kopne, a to bez přikrášlení, nic z toho mě nedokáže oslnit. Vtipy super, Jet Li a Statham maj suprový souboje, Lundgren byl až na ten trapas v jeskyni celou dobu sympaťák a ten zbytek je na plátně sice cool, ale forma nedokáže nikdy zcela nahradit obsah. A to říkam jako velkej fanda a zastánce terminátora, ramba i třeba posledního skauta. ()

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

ExpendaBelles: Pravé blondýnky