Koocik odpad!

Největší zklamání, kterého se mi dostalo za rok 2012. Po prvním dílu jsem se nesmírně těšil na pokračování, ale po prvním shlédnutí mi moc do smíchu a radosti nebylo. Lundgren je v prvním díle psychopat, který zabíjí na potkání a najednou proměna, která z něj udělá moulu, kterému se všichni pouze vysmívají a vlastně on se sobě směje taky (v prvním díle by za tohle zabíjel); Willis ze začátku nekompromisní drsňák, který by ani na rodinu nehleděl a na konci proměna v citlivou bábovku, která by Stallonovi klidně i čistila boty; Adkins a jeho bojové schopnosti - nechápu proč ho tam vzali, když jeho bojové umění nebylo využito vůbec a ty dva retard kopy by dal i jinačí „amatér“.. No a Chuck.. Jestli tohle vzal jen kvůli Slyovi, tak to potěš.. Lidi ho neznaj ani kvůli tomu, co umí nebo uměl, ale kvůli těm fórkům a o takovou slávu nejspíš asi nikdo nestojí, aby si z vás dělali srandu kamkoliv vejdete. A oni ho tím ještě zesměšní i tomhle snímku. Posun času je taky brutální - jednou jsou od letadla 7 hodin, a pak když odpalují důl, tak z ničeho nic všichni sedí v letadle.. Jako když by se to jmenovalo Scary Movie 20, tak bych jim to všechno „sežral“, ale tak ani ťuk.. Jediný malý plus je tam JCVD a to je sakra málo. Pokud mají v plánu pokračování, které bude vedeno i v tomhle duchu, tak raději ať nic netočí. ()

majxik

Tenhle film má všechno co musí mít správný akční film. Tuny oceli ve vzduchu, dobrou hudbu, skvělé akční hvězdy (asi nejvíce na m2 co jste kdy viděli ve filmu) a správného záporáka. A mimochodem... vtip s Chuckem Norrisem, od Chucka Norrise :) tahle serie prostě je prostě super :o) ()

elanius

(124/2014) / O dosť väčšia prdel ako jednotka a level zábavnosti vyšší o dve prdele minimálne. Jednotka, ktorá by ma mala logicky nadchnúť viac, je proste o kus menej výrazný kus. V dvojke nám pribudol Jean-Claude a Chuck, takže dávam maximum. (9/10) ()

Unnamed

Druhý díl je přesně takový, jaký všichni doufali, že bude ten první - tedy dobrá akce, skvělé hlášky, spousta vtipných momentů a méně nevydařeného emocionálního patosu. Kolem a kolem tomu nemám moc co vytknout, z kina jsem v každém případě odcházel naprosto spokojen. 5* ()

Trustme

Negativní komentář: S křížkem po funusu aneb Když si senioři hrají na vojáky... Před dávnými léty bych daroval svojí ledvinu za to, abych mohl spatřit v bojové akci svatou trojici Planet Hollywood v jednom filmu. Dočkal jsem se až letos. Jenže stejně jako oni, stárneme i my, jejich fanoušci. The Expendables i jeho pokračování mělo být jakousi poctou, sbírkou a návratem akčních legend, chlapáků, kteří tvořili dějiny filmu a pro jednu generaci byli modlou a vzorem. Byli to osamocení hrdinové, kteří ve svých filmech čelili desítkám (i stovkám) nepřátel, které likvidovali bez pomoci většího týmu. Vyvinuli se z westernových mstitelů, jen svaly jim víc hypertrofovaly z důvodů přechodu na těžší zbraně a občasný mluvený projev ještě víc zřídnul do úsporných, o to údernějších hlášek (I'll be back nebo I’m coming to get YOU!). Zrodil se fenomén akčního hrdiny... Je módní oprašovat vše, co bylo kdysi slavné, ale nelze nikdy už docílit toho, aby to mělo tu sílu a jiskru. I z důvodu jisté únavy "materiálu". Neznamená, že když u mladé generace diváků funguje týmový styl (Avengers, A-Team, X-Men), že se nacpou všichni žijící 80's Action heroes do jednoho filmu, aby se dohnal zmeškaný čas. Ono to pak vážně vypadá jako další komiksárna. Na jedné straně dostává divák, fanoušek, pamětník silné elektro šoky i mikro orgasmy, že vidí své idoly během jednoho filmu, ale na straně druhé žasne jak povrchně, nuceně, až triviálně se prezentují. The Expendables jsou jakousi zoologickou zahradou, kde fanoušek může nalézt takřka vyhynulé druhy a pozorovat jejich chování a adaptaci v zajetí. U některých jsou patrné i cirkusové schopnosti... Režisér Simon West má jednu dobrou a jednu nepěknou vlastnost: rád točí akční filmy, ale cpe do nich až moc HUMOR. Největším tedy záporem je, že tady mi to přišlo jako pohodový výlet party žoldáků, co jedou na tábor do Bulharska a hrají bojovku s místními táborníky. Vše jde jak po másle, vždyť my jsme ti macho action heroes a i když jsme v důchodovém věku ukážeme, že umíme ustřelovat hlavy bezejmeným. Dalším neodpustitelným prohřeškem je opět nevyužití herců - všech těch obrovských jmen, legend, bojovníků, kteří jen zase na požádání předvedou, zamumlají svůj part... a ... zmizí! Říkám si nač je tu tedy máme, není lepší, aby každý z nich nakonec natočil samostatný film, když tady se nepředvedou víc jak půl minuty? Jde možná o prestiž hrát se slavnějšími pardály a je jich tu tolik, že každý má zkrátka vyměřený čas. The Expendables 2 jsou exhibicí současných dostupných, pohyblivých, střelby schopných akčních záloh i bohužel ukázkou kam se ubírá americký akční film. Je to příklon k bezstarostnosti, komiksovému veselí, týmové spolupráci, komedii, povrchnosti, klišé, opakování se. Jedním slovem je zkrátka bulharský... Pozitivní komentář: Spatřit všechny ty zmačkaný a vyliftingovaný ksichty pohromadě a vidět jak ještě udrží.. AA-12, HK416, HK G36C a FN-SCAR mě potěšilo! Zase vědět, že ještě je třeba s nima počítat, slyšet kupu narážek a vtípků na jejich minulost, že si umí dělat srandu ze sebe, rochnit se v rázné ultra maskulinní výpravě a designu - nože s půlmetrovým ostřím, kompletní katalog zbraní na 100 minutách, lebky, motorky, neprůstřelný vesty a military styl. Úvodní akční nájezd mi způsobil motýlky v břiše, ano ty, co bývají když jste zamilovaní. A plakal jsem štěstím, když se objevili všichni ti dědkové a bylo mi jedno, že už nikdy to nebude jak dřív... Největším pravým akčním hrdinou je tu však Chuck Norris, který dodržel dávný princip akčních filmů: zůstal stále tím osamělým vlkem. () (méně) (více)

hroubek

Jednička byla pro mě malý zázrak.Moc jsem tomu ani nevěřil, že se někdy vůbec dočkáme druhého dílu.A ejhle plynuly dva roky a stará banda se vrací ještě nabouchanějším filmu než minule.Jestli jste byli minule spokojený, když Lundgren rozstřelil somálského piráta varovným výstřelem na dva kusy, tak tady budete prvních dvacet minut slintat blahem.To co stará parta předvádí v úvodu nemá obdoby.Mrtvý se nestačí počítat, hláškuje se jako zamlada a všechno je příjemně přehledný.Pak se musí trochu zpomalit, aby se nám představila zápletka s hlavním záporákem.Samotné ubrání tempa mě skoro vůbec nevadilo, jelikož chlapy si pokaždé najdou chvilku na zahláškování.Než se stačíte kouknout na hodinky, tak už máte před očima naservírované parádní finále, ve kterém se konečně sejde trojka snů, tak jak jsme je chtěli vidět a k tomu jim trochu pomůže člověk, který donutil Boha prosit.Zamrzí, že hlavní záporák není nic moc a jeho poskoci taky.Všechno jsou to jen šablony.Taky je škoda, že závěrečné souboje si pro sebe ukradnou jen dvě postavy.Hodněkrát jsem se nasmál, když si herci ze sebe začali dělat legraci a celé to korunoval Chuck.Nádherná old-school podívaná, která zahřeje srdíčka všech co doma sjíždějí pecky z 80 let. ()

Krysa SPK

Kvůli takovým filmům se vyplatí žít ! :) Guilty pleasure pro všehny, co vyrostli na 80's filmech ! Jen ta paní, co vytvořila české titulky, by zasloužila kopačku od Van Damma. ()

yeniczek

V žánrech nahoře chybí komedie. A jako komedie, či spíš parodie, to má zasloužené 4*. Sraz akčních ikon, který je poslepován příběhem, který se nestihl realizovat v posledním filmu Lundgrena a Seagala (ten tu bohužel krutě chybí). Jakmile jsou na scéně všichni tvrďáci a hlásí na sebe hlášky ze svých nebo cizích filmů, je to naprosto super, jakmile se snaží o něco jako příběh, tak je lepší hlasitě srkat Colu a očekávat další nálož vtipů. Ten, kdo donutil na poslední chvíli dodělat digitální cákance krve, by zasloužil.. něco tak rušivýho a hnusnýho jsem dlouho neviděl, ono obecně většina digitálních triků je dost vtipná a o kolísající kvalitě obrazu (ano i v kině můžete mít horší DVDrip) ani nemluvim. Ale stále.. Dávám 4*.. Jsou to slabší hvězdy, ale za to vim, že se na to jednou podívám znovu a budu se bavit stejně jako v kině, což u jedničky už rozhodně neplatilo. (A lístek zadara taky dělá svoje ;) ()

Nyck

Jestli měl být Umělec poctou němému filmu, pak jsou Expendables poctou akčnímu nářezu. Ať se jedná o první nebo druhý díl, je radost se na to dívat. Legendy žánru se svými současníky se mydlí, střílí, nakopávají si prdele a ještě u toho prohazují vtipné hlášky á la Chuch vs. Kobra. ()

Brain-D

Návrat 80.tých let v té nejčistší podobě. Brutální akce, bezvadný humor a opravdu špičkové hlášky. No mě tento akční nářez, kde vidíme tu pravou svatou trojici (né jak v Olomouci, ale tu pravou !!!) urvala naprosto koule. Cítil jsem se jak dítě, které dlouho hledalo svého oblíbeného angličáka. Masakr na n-tou a letos už byl lepší zatím jenom "Dark Knight Rises" !!! ()

JohnSmith

No co říct, prostě naprostá paráda. Spousta výborné akce, k tomu spousta trefných hlášek a hvězdná skvadra. Takových filmů kdyby bylo víc. ()

Brandon

Konečně film hodný velikosti a formátu osamělého vlka Chucka Norrise. Gerontkomando opět v plné síle a chuti trhat všechno na hadry cucky. Absence nějaké dračí sexy buchty odpuštěna. A příště chci i Segala! ()

Slider

"You've been back enough. I'll be back". Všetko, čo sme si priali ako malí vidieť a nebáli sme sa na to počkať. Žiadni Expendables 2, toto je Expendables². ()

VasaX

A je tu pokračování akční nostalgie zejména páru posledních desetiletí minulého tisíciletí. Expendables 2 jsou ještě větší předváděčkou starých, avšak nikoli padlých či zapomenutých hvězd filmového plátna. Jede se na trošku toho sentimentu, hlášek, testosteronu, vtípků a tunu akce. Ani bych nevěřil, že to má 103 minuty, protože subjektivně jsem měl pocit tak jedné hodiny, než naskočily závěrečné titulky a rozsvítil se sál. Akce bylo prostě hodně. A bylo vidět, že to všechny ty starý páky dost baví. Každého bylo tak akorát, i toho Chucka, u kterého jsem se bál že by s ním "kořenili" film až moc. Ale ne, špetka sem, špetka tam, tak akorát aby to dostalo větší říz. Stejně tak jsem se bál mlaďocha Hemswortha, ale nakonec se ukázalo, že splnil svou roli a posloužil filmu výborně. Expendables 2 nejsou velká pecka, blockbuster či letní akční velkofilmový trhák. Mají jiné, častokrát odlišné kvality. Takže z objektivnějšího hlediska se jedná o průměr, proto ty tři hvězdičky. Ale pokud se Expendables střetnou s tou správnou sortou lidí, rozsvítí se k hodnocení klidně další hvězdička. A možná i dvě. ()

sskrblik

Pokračování Expendables se nese v obdobném duchu a tudíž by nemělo nikoho překvapit fakt, že při sledování by vám mělo jít spíše o čistokrevnou zábavu. Schválně píši podmiňovací způsob. Pokud se vám líbila jednička, tak ve dvojce se dočkáte více humorných narážek, více Willise, více Schwarzeneggera a více akce. Scéna ve Smartu, Chuckův a Arnoldův "comeback" a sebeparodování jsou více než úsměvné. Jsem naprosto spokojený :-) ! ()

VanTom

Super, přesně, co jsem očekával, co jsem chtěl a v co jsem doufal. Tedy žádný pokus o netradiční umění s přesahem, ale klasický staromódní akční výplach nehrající si vůbec na nic jiného: vynikající bombastická akce na úvod a závěr, tisíckrát viděný (ale funkční) jednoduchý příběh, suverénní parťácké pošťuchování a nesmělé pokusy o emoce. Na nezapomenutelnou událost vytahuje Postradatelné neskutečně hvězdné OBSAZENÍ, které si sedlo a očividně se baví. Film pro fanoušky (mezi které se hrdě hlásím :-)). ()

Všivák

Ubylo keců. Přibylo hlášek a střílení. Krve bylo dostatek. Hvězdně dědkovské obsazení. Dědci si ze sebe utahují a odkazují na své dřívější bijáky. Hlavně role Chucka byla bezchybná. Nejvíc mě ale překvapil Jean-Claude, který zahrál svého záporáka skvěle, a ukázal, že ještě nepatří do starého železa. Příště bych prosil Segala. ()

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

ExpendaBelles: Pravé blondýnky