Lukyn007

"Ta věc patří do muzea". TO MY VŠICHNI!!!" V tomhle filmu chyběl jenom Chuckův dvojitý kop s otočkou. Vážně bomba. 87% ()

Ravi

Pokud se Vám líbil první díl, musíte vidět druhý. Trocha v duchu A-Team, ale stále hodně 80. tá, naše oblíbená. Zjevení Lonlywolfa a neustálé comebacky Terminátora + vidět pospolu kráčet tři akční superhvězdy, jak kosí anonymní obličeje neschopné obrany je totiž v podstatě přesně to, co jsme od toho chtěli. V žádném případě nepatříte do muzea, kluci. Jen tak dál. Staříci se zase zjevili a nakopli zadek všem rádobynástupcům. 90% = 4+/5 ()

Roseinka

Neskutečná řezba od první minuty. Ani chvilka mě nenudila a neuvěřitelně jsem se bavila. Super podívaná na pořádný vymakaný bojovníky a k tomu spousta dokonalých hlášek. 9/10 ()

blackJag

"REST IN PIECES." Van Damme by si klidně ze záporných postav mohl udělat živnost, v současném hibernačním stavu své kariéry už stejně nemá co ztratit - oproti neslanému, nemastnému generálovi z jedničky určitě posun k lepšímu (mílovými kroky Chucka Norrise). Navíc opravdu Chuck Norris?? No fakt! Když jsem o této castingové perle poprvé slyšel, bylo to v souvislosti s tím, že E2 budou PG-13. No to jsem si klepal na čelo pantokem (PG-13 is for pussies, mimochodem skvělý song), ale naštěstí z této zprávy byl pravdou jen ten Chuck. Nakonec si opravdu těžko vybavím, kdy tento bijec nebyl naposledy ve svých počinech trapný (hodně dááávno), ale tady to sedlo. Navíc vyšlo najevo, že Chuck je s celou tou ironickou mystérií kolem své osoby dobře obeznámen a dokáže to vtipně použít proti sobě (aniž by musel scénárista, potažmo celý štáb včetně expertů na marketing zemřít bolestivou smrtí - při maratonu WALKER, TEXAS RANGER show). Prý že tě kousla zlatá kobra, tak to se plácám do kolen v posmrtné křeči... Námět filmu je jak jinak dullovitý do morku své podstaty, ale ty hlášky a nezapomenutelná střetnutí mě neskutečně bavila. Doufám, že trojka ještě bude (Stallone jistě věřil v lepší komerční nástup do kin). 80% ()

Elrond88

95%; v kině: absolutní nářez - akční i komediální; břitká sebeparodie a zároveň silný film i sám o sobě, který je skvěle napsaný a obsahuje různý podprahový narážky a hlášky hrdinů (pár jsem jich napoprvé určitě ještě nepochytil) ()

J-o-k-e-r

Pěkně se usadit v kině, vypnout mozek a nechat se v klidu unášet 100minut trvající akční řežbou! První díl byl opravdu pouze rozjezd, druhý díl nabízí mnohem více ... zkrátka všeho! Výbuchy, střelby, hláškující frajery, to vše ve stylu akčních hitů 80. a 90. let. Přesně takových, na kterých jsme vyrůstali. Starou známou partu doplnilo pár akčních ikon - JCVD si zápornou roli opravdu užíval, a jeho závěrečný souboj se Slyem byl opravdu souboj akčních titánů. Příchod Ch. Norrise mě opravdu dostal, a navíc zde měli trochu více prostoru Bruce a Arnie, takže my klasici akčních hrdinů jsme si prostě na své přišli. Opravdu dokonalý zvuk umocnil ještě větší zážitek v kině! Já nemohu dát míň a vůbec se za to nestydím. Škoda, že J. Li se moc neukázal, a marně jsem hledal tenisovou hvězdu Djokoviče.... ()

NoFiction

Perfektních úvodních asi 15minut, pak dlouho nic......Místy naprosto dokonalé hlášky, které pochopí pouze oldschool. Skvělá záporná role Damma, a to je vše. ()

šerminator

Právě jsem se vrátil z kina... S takovým nadšením jsem tam šel a se stejnou měrou zklamání jsem odešel. Já to beru, že si chlapci chtějí čas od času udělat malé cameo a srandu ze sebe, ale tendle film je jen o tom! Všichni ti staří dobří akční hrdinové si zde dělají ze sebe srandu a mezitím se střílí - to má být děj? Mi to přijde jako kdybych sledoval Žhavé výstřely a ne pokračování regulérně kvalitní střílečky. A přitom úvodní akce vypadala tak nadějně! Pak ovšem z plátna zmizel Jet Li, borec se sniperkou odvyprávěl svů příběh a taky zmizel. Zato přišel Chuck, sice srandovně, ale k ničemu. Dále se odněkad vzal Arnie, boužel taky uplně mimo - na scéně v letišti jsem měl pocit, že mu někdo prostřelí hlavu a bude vykukovat ocelová lebka s červeným mechanickým okem. Prostě parodie akčníh hrdinů. Jasně že akční hity 80.let taky neměly žádný pořádný scénář, ale zato měly akci, což tady chybělo. Dvě hvězdičky dávám za Van-Damma, který byl naprosto úžasný, charismatický záporák. Jeho výkon mi připomněl záporáka Mickeyho Rourka (který zde bohužel taky chyběl) v Double Teamu, ale lepší. Postava hlavního záporáka je teda jediná věc v čem tento film předčí jedničku. Závěrem se ještě musím zmínit o titulcích v kině. Nevím kdo to překládal, ale asi nějaký magor - viz "Yippee ki yay" přeloženo jako "V pohodě" :-/ ()

ganz

Svižné, vtipné, zábavné. Herci si sami ze sebe umí udělat srandu a to je mi hrozně sympatické. Jinak akce byla samozřejmě na jedničku a podle mě ještě lepší než v díle prvním. Hlášky byly dobře dávkované a nějakých dlouhých proslovů po málu. Dialogy nehodnotím, protože kdo jde do kina na Expendables a čeká kvalitní, smysluplné, lehce filosofující debaty, je blázen. Na Expendables se prostě vyplatí jít. Pokud si chcete oddechnout a pořádně se zasmát, je tohle snímek přesně pro Vás. ()

JohnSmith

No co říct, prostě naprostá paráda. Spousta výborné akce, k tomu spousta trefných hlášek a hvězdná skvadra. Takových filmů kdyby bylo víc. ()

drackula

Pokračovanie vyčíňania Stalloneho partie vyslúžilých veteránov by sa dalo charakterizovať ako splnený sen človeka, ktorý na ich filmoch vyrastal, alebo ako neskutočne zábavná a nostalgická jazda plná mŕtvol, prestreliek, výbuchov a sebaparódie. ()

Myrreczech

"Who are you people?" ... "American." ... "Swedish." ... "Blackfoot." ... "Retards!" No a když se taková parta sejde podruhé tak se nejde netěšit. Akční scény se mi sice zdály slabší než v prvním díle, zato hlášky ji překonaly o 100%. Možná tam nějaké byly zasazeny skoro až násilně a nedávaly v kontextu žádný smysl, přesto pobavily skvěle, narážky na Ramba, Terminátora, Smrtonosnou past nebo prostě na Chuckovu nadlidskost byly prostě úžasný. Van Damme jako ultra padouch se mi líbíl asi nejvíc ze všech (a to mě asi nejvíc ze všeho překvapilo). Celkově výrazně slabší než jednička, přesto stále výborná zábava, klidně ať už natáčí trojku, budu se těšit. "And after five days of agonizing pain, the cobra died." ()

m.a.t.o.

„Čo robí Gunnar?" - „Neviem, asi vyrába bombu. Spýtaj sa ho." - „Hej Gunnar, čo to robíš?" - „Vyrábam bombu. Máš niečo proti?" Je pravda, že druhý Expendables tlačia na pílu o čosi výraznejšie, než tomu bolo v prípade jednotky, no napriek tomu sa nevyhli jednému podstatnému neduhu - prázdnym rečiam, ktoré nikoho nezaujímaju (tentoraz si to namiesto Rourka odsral sám Stallone a z časti aj Hemsworth). Druhou vecou, ktorá mi prekážala bola jedna výrazná trhlina v scenári, a to, že SPOILER hlavný záporák mal šancu zabiť celý tím, no namiesto toho zabil iba jedného, WTF? SPOILER. Až na tieto dve skutočnosti som celkom spokojný, akcia lepšia ako minule, hlášky tiež, Chuckovi sadla úloha ako riť na šerbeľ a Nan Yu bola na moje prekvapenie veľmi milým a príjemným spestrením filmu. Vyzdvihnúť musím opäť Dolpha Lundgrena, ktorý hláškoval ako o život, a každá scéna s ním bola jednoducho nezabudnuteľná :) ()

Dreadd

Po naprosto průměrných prvních Expendables jsem nečekal příliš ani od dvojky, možná tak kvalitní finanční kalkul. Jenže Stallone pustil ke kormidlu Simona Westa (který občas stříhal až moc zběsile), rozšířil svůj scénáristický tým a nakonec vypustil do světa tuhle bombu, která uspokojí všechny milovníky osmdesátek a akčních filmů vůbec. Totiž koukat se na scénu, ve které figurují Rambo, John McClane, John Matrix a Walker Texas Ranger, za zádama mají další akční bombarďáky a kosí jednoho zmetka za druhým a těm zmetkům šéfuje Univerzální voják prozaicky pojmenovaný Vilain, to jsou pro fanouška druhý Vánoce. A když do toho ještě spustí slovní palbu odkazů a narážek na sebe i svoje vlastní filmy, to je potom akční koncert roku (minimálně). ()

svobik

Je to blbější než všechny pitomosti, které jsem za letošní rok viděl, ale něco inteligentního asi nikdo moc nečekal. Jízda od začátku do konce, bavil jsem se královsky... i když ty moudra pronášená hlavními hrdiny už jsou i na mě trošku silný kafe. 8/10 ()

ghatos

Ne, ne je to až příliš jednoduché. Vyskládat znovu squadru akčních hrdinů, která každého rozcupuje zase taková zábava není. Na Stallonem jde už opravdu vidět, že je starší pán s unaveným obličejem a pohybem, ale i tak je sympaťák. Vtipné dialogy a narážky fungovali, horší to bylo s digitálními triky (letadlo a zejména krev). Na jedničku to nemá. 65%. PS: JCVD měl mít více prostoru (podal hezký výkon). ()

Sklepkan

Tak Sly nakonec nekecal. Opravdu je to akce jak má být. Scénář je dost předvídatelný, nicméně způsob naservírování jednotlivých scén je lahůdka. V jedničce byl Arnie, ve dvojce je Chuck, jsem zvědav, koho vytáhnou pro třetí díl. Velmi příjemný prvek je (vtipné) špičkování postav, takže chemie mezi nima je více stravitelná. Co možná trochu zamrzelo byly poslední 2 finální souboje (jestě zčásti Statham vs. Adkins), které byly sice surové, ale ne příliš zvládnuté po režisérské a štřihové stránce. Ale to jsou jenom střípky v jinak velmi nadupaném filmu. 85%. ()

strelenaL

Nevzpomínám si, že by pokračování prvního dílu bylo ještě víc senzační a plné pompézních, srandovních scén jako je tomu u dvojky postradatelní. ;-) Rozhodně stojí za to vidět či obstarat dvd. ()

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

ExpendaBelles: Pravé blondýnky