LuciusWlk

Jde hodnotit jinak? Staříci se překonávají a servírují příručku čistokrevné akce všem rádoby hi-tech agentům a my sentimentálně vzpomínáme, jak neodolatelné zvuky se ozývaly z naších VHS rekordérů. Nadsázka, humor, množství krve z přebytků Tarantinových nádrží, bezkonkurenční Chuck i Arnold :DD. Upřímně jsem zvědav, kam až to chtějí hoši dotlačit. ()

netahlo

O dost lepsi jak "jednicka"! Paradni sebeironie v podani stare gardy, fakt jsem se bavil. Akcni sceny natocene s bravurou, ovsem nejvic me pobavily sebeparodujici hlasky Bruce a Arnieho behem prestrelky na letisti :-) Parada! ()

harapag

No co!! Zřejmě slušnej oddíl!! Nářez jak prase, parta nehorázných démonů s festovně náládovanejma flintama. Co víc si přát? Nic, páč vidět ty akční dinosaury na jednom plácku, jak si ze sebe dělaj kozy a přitom všechno kolem sebe kosej, je dechberoucí podívaná, která nemá kaz. ()

Bazi

Určitě se nejedná o film pro náročného diváka, ale dát dohromady tolik jmen, k tomu uplácat příběh a skvělý film je na světě. Zábava, akce, humor (20. vteřin zpoždění) ... :-) ()

The Viper

Další velké zklamání. Film nadupaný tolika hvězdami, že z nich nedostane takřka žádná prostor a vše se točí kolem Slyho. Film zachraňuje až překvapivě jedovatě výborný Van Damme, který měl opravdu charisma. Zbytek hvězd kdyby se nahradil ''bezejmenými'' herci, tak by si toho snad ani nikdo nevšiml. A ta trapná scéna s Norrisem ? Jsem asi jediný komu tato trapná postavička leze krkem. Navíc jsem naprosto nepochopil zúčastnění Arnieho a Willise. Film měl až tak moc velké ambice až zapomněl na to, čím by především měl být a to nespoutanou akcí s dobrými hláškami, tady nefunguje ani jedno a já se smířím pouze díky Van Dammemu a Adkinsovi (který jako ostatní nedostal prakticky žádný prostor). ()

Arkanoid

Keď zaplatíte okolo desiatim akčným hviezdam, aby účinkovali v jednom filme, na dobrého scenáristu, už peniaze neostávajú (resp. neostáva pre dobrého scenáristu adekvátna výplata alebo dostane zaplatené, aby vypol mozog). Hrdinovia sú opäť nepriestrelní, mená postáv si nezapamätáte ani v priebehu filmu, no nič to, aspoň ostali hlášky, ikonizácia akčných hviezd a pomrkávanie na diváka. ()

Maynard.

/1. skouknutí/ Zklamání, velké, dost možná obrovské zklamání... Těšil sem se na dvojku jako malej, páč tolik zvučných a mých oblíbených akčních hrdinů v jednom filmu se jen tak nevidí. Ale bohužel sem se nedočkal filmové lahůdky. Co se týče děje, tak sem počítal s tím, že to bude slátanina, kteoru kdosi sesmolil během jedné, max. dvou návštěv na záchodě. Spíš sem se těšil na akci, které sem se sice dočkal, ale tak připitomnělé, až se mi z toho chtělo místy brečet. Všichni žoldáci každýho trefí na první ránu, nepřátelé jim doslova ukazují svoje těla jako terče, žádný krytí, žádný přesný zásahy prostě nic. Asi střílej slepejma. Taky sem se tešil na vtipný momenty (asi nejvíc), ale bohužel ani ty mě nezasáhly, vlastně sem se nezasmál ani jednou, což je krapetblbý, když tam bylo tolik "hlášek". Je sice hezkej pohled na to, když vedle stojí Stalon, Šváca, Bruce a pálej to do lidí, ale to je asi tak všechno. Asi je to dobrej tahna "sklonku" hereckýho života přijít s něčím, co herci dělali celý život, no ale chtělo by to víc promakat a promyslet. Co se týče výdělků, tak bych to neviděl moc růžově, páč tejden po premiéře přišlo do kina max 30 lidí, což je podle mě hroznej propadák... Ale co, hlavně, že se tam střílí jako o závod. Další pokračování už hoši budou muset zvládnout beze mě. /2.skouknutí/Asi mě film napoprvy zastihnul v divný formě, páč včera se mi to dost líbilo. I sem se celkem zasmál. A to vše díky tomu, že se na tohle prostě musím dívat jinejma očima než na jiný akčnáky. Tohle když beru jako těžkou recesy, tak jim to všechno žeru :o). Chuck Noris, ten to rozseknul :o). Ale Šváca je prostě Šváca. ()

Dargel

Během prvních 15 minut vás zcela zahltí nával akce, která když skončí, uvědomíte si, že jste teprve na začátku filmu. Zcela naplnilo mé očekávání a nezůstává pozadu ani o krok po jedničce. Připravte se na rozžhavené hlavně, tisíce nábojnic, davy již předem odsouzených záporáků a hlášky vybroušené stejně jako břitvy. Zapnutý godmode, palebná síla Chucka Norrise, roundhouse kicky, řeznické umění Stathama, řaďáci lítající vzduchem po práci Lundgrena a Crewse. Řádná dávka akce tak trochu postaru, ale co čekat s hereckým obsazením :) The complete fighter Boyka v podání Adkinse, který byl poražen jen protože záporáci vyhrát nemůžou. Willis, který se dokáže bez problému zapojit do jakéhokoliv filmu a Schwarzenegger stále těžící ze svých bývalých rolí a skvělý Van Damme. To vše tvoří zážitek, který bych si dopřál klidně hned znovu. ()

Kuny27

(nová) - stará dobrá klasika.... Vtipy a hláškami se jen hemží . Akce od začátku do konce, děj dost jednoduchý , ostatně co by jsme očekávali od staré dobré klasiky. A. Schwarzenegger a Norris, naprosto suprové... " to letadlo patří do muzea... To my všichni ! " Efekty a výbuchy oslňující, "herecké" výkony hodnotím velmi kladně, děj fajn, ale to že bych se nudil, nemůžu říct o jediné vteřině filmu. Na co jsem se těšil mimo Chucka nejvíc byl Scott Adkins, bombovej fighter, akorát měl dost blbý konec. Rozhodně 5* a řadit mezi top. ()

Rudinsky

Vyzdvihovať Expendables 2 do neba je zbytočné rovnako, ako aj náplaste na jasné sklamanie v podobe ospravedlňujúcich kecov, "že to tak má byť". Reči o akčnom filme desaťročia totálne mimo. Je rozhodne odvážne napchať hviezdy akčných osemdesiatok do jedného filmu, ale... z nich iba Sly a Bruce si držia štýl a coolovosť. Norris je totálne nanič a pupkatý reumatický Arnold okrem jednej geniálnej scény už zrejme všeobecne nedokáže byť "back!"(obaja pôsobia akoby sa hrali v sanatóriu a v pozadí filmu čakali ošetrovateľky s chápavými výrazmi a nachystanými liekmi). Myslieť si, že menný zoznam snov dokáže nahradiť solídny scenár zaváňa neúprimnosťou, o ktorej sme tak žvanili pri jednotke. Žeby sa do toho začali tlačiť ziskuchtivý producenti? PS: Sly späť za režisérsku stoličku, a hneď! ()

KoRner

Moje nostalgické oko plakalo pri záverečnej prestrelke. A vlastne plakalo aj do vtedy, ale od smiechu z hlášok, ktoré síce už poznám, z úst týchto borcov však zakaždým zahriali pri srdci. Nevšímam si zlý strih, či hrozný dej, som hrdý na to, že som mal možnosť vyrastať filmami s týmito hrdinami a videl som konečne film, ktorý im spravil veľkú poctu. Ja proste nemôžem dať menej ako plný počet. P.S.: A najlepší je Osamelý vlk McNorris. ;-) ()

los.negros

Změna režie je zde patrná. Ve dvojce se zasmějete rozhodně víc, než v jedničce, už jen díky odkazům na legendární filmy jako je Rambo, Terminátor apod. Zazní zde i jeden z těch lepších vtipů o Chuckovi, kterej mi málem smíchem vyrazil dech :) Jinak co se týká filmu samotného, tak mi přijde, že většina rozpočtu padlo na zaplacení herců ale už moc nezbylo na kvalitní efekty, které v několika scénách skutečně hraničili s efekty z Béčkových filmů. Pokud se budete na Postradatelný 2 dívat, bavit se u toho a moc nad tím vším nepřemýšlet, tak si ho zcela jistě užijete se vším všudy, avšak pokud v tom budete hledat logiku, budete přemýšlet nad věcmi typu: Jak je možné, že na jedno letadlo vzdálené 1km střílí 50 vojáků s těžkými zbraněmi a letadlo netrefí ani jednou z těch 13 milionů vypálených kulek, pak vás ujišťuji, že budete zklamaní. Sečteno podrženo: Spousta legendárních herců-vykopávek a k nim navíc jedna hezká číňanka a mladší bratr Thora, nic víc vědět nepotřebuje, STOJÍ ZA SHLÉDNUTÍ. >80% ()

korndaddy

úúúúú. předejte prosím tentle dopis tý mojí francouzský buchtě. Beztak sestřička vůbec netušila. Billy?? Jakej Billy? No nic prachy se hodí. Jinak šlo a parádní akcí našťouchanou jízdu, která bavila. K tomu spousta parodujících hlášek. Prostě pecka. ()

hefoo

Momentálne nemám slov ... ale ... videl som najlepší film na svete! Od prvej minúty filmu som onemel, po prvom predstavení Chucka Norrisa som sa spravil a do konca filmu som zažíval tantrický orgazmus. Proste jedným slovom: ''Rest in pieces" [Kino] ()

Testament

Ou,ou,ou. Tak tohle zabolelo. A tvrdím to velmi nerad. Na úvod hned parádní, snad dvacetiminutová zachraňovací akce. Super. Hodně krve, akce přehledná, končetiny lítají vzduchem, určitý pocit deja vu se začíná dostavovat. Akce záchrany (nejen) čínského papaláše dopadne OK a Jet Li je spolu s ním seskočí nad územím Číny. A první ouvej-do konce filmu, bez udání důvodu, už Jet Liho nevidíme..???Pak chvilku oddechovka, kecání s našimi hrdiny v hospůdce, kdy se dozvídáme nějaké novinky a hle, nastává další mise. Teď ta hlavní, kdy se k týmu přidává nová členka. Dobrý, jeden ze členů Expendables je dost brutálně popraven Vilainovou partou (JCVD) a naše družina se jde mstít. Jak to celé dopadne, na scéně na letišti, je zřejmé. Odkazů na první díl je na můj vkus až moc. Lundgren v první polovině filmu nemá občas takové charisma jako v předchozím díle (s postupujícím časem se to zlepší). Ale JCVD vyloženě září a role záporáka mu sedne jako ulitá. Chuck Norris se přidá ve vtipném okamžiku, samozřejmě nechybí ani jeden z vtipů na margo jeho osoby a v závěru se přidá i Arnold a Willis. Perfektní, ale moc pocitů deja vu-viz. ta jízda-holka, Statham, Stallone, závěrečné opětovné rýpnutí do Stalloneho a dalo by se pokračovat. Dávám plné hodnocení, ale je to spíš na "čtyři". Takže hodně odřené uši a do příště radši celek víc propracovat, hošani. ()

Seti

Ten moment vytouženého zhmotněného vlhkého snu už je sice pryč, ale to partě devadesátkových drsňáků ve finále vítr z plachet neubírá. Sly přenechal režijní sesli Simonu Westovi, což je mimochodem jen ku prospěchu, a podílel se "pouze" na scénáři, který by však, co si budem nalhávat, spáchala i vykastrovaná vopice. Když totiž hoši začnou víc mluvit než střílet, nejradši by si člověk urval uši a utekl ze sálu (samozřejmě by se ve dveřích zastavil a pronesl : "I'll be back, ale až to zase začnete kropit"). Tempo taky není zrovna vyvážené a prostředek, vyplněný ukrutnou dialogovou vatou docela slušně drhne. Čím tedy druzí Expendables bodují? Jednoznačně ultimátně natřískanou hereckou sestavou, hromadou hlášek, jimiž okatě hulákají na fanoušky žánru, komandovskou akcí, sebeironickým nadhledem a samozřejmě Chuckem Norrisem. Veškerá doplnění, rozšíření, camea a prohloubení dream teamu se neskutečně povedla a každý si svých, ať už pár vteřin slávy užije. Někdy v půlce jsem byl docela na vážkách, ovšem nařvané finále všechny pochyby roznese na kusy (tak bezkurpulózně těžkotonážní nahláškovanou jízdu už jsem nějakou tu chvíli neviděl). Ano, na třetí díl se hodně těším, a vlastně i na jakoukoliv akční sólovku, kteréhokoliv z postradatelných bouráků. ()

Losik

Neskutečnej mazec, takhle jsem se dlouho nepobavil. Všichni dinosauři do sebe zapadli na jedničku, hromada skvělých hlášek a film by klidně mohl být i delší, hrozně rychle to uteklo. ()

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

ExpendaBelles: Pravé blondýnky