• nikolajevic
  ****

  velmi dobra seria, kazdy diel je spracovany v dvoch 90minutovych castiach. v jednotke spozname hlavne postavy ktore sa snazia objasnit zahadu zmiznutia mladej zeny z bohatej rodiny; dvojka je o lisbeth a jej minulosti; trojka o podivnej tajnej skupine a obhajobe lisbeth pred sudom. postavy su sympaticke a tak nieje problem zhltnut tych 9 hodin za den ci dva. velka skoda ze larsson nestihol napisat aj dalsie planovane diely.(11.2.2014)

 • IQ Tiqe
  *****

  1. + 2. díl: platí, co jsem napsal o filmu. Jelikož už jsem viděl švédskou i Fincherovu verzi, chyběly momenty překvapení a napětí, ale nelituju. Pro Larssonovy čtenáře je to bonbónek v podobě dodatečných scén oproti filmu, který ač nemá prázdná místa, byl ještě rozšířen o detaily. Neznalým bych ale spíš doporučil film, protože "seriál" je rozvláčnější, pomalejší a "seriálovitější". Ale za mě spokojenost. # 3. díl opravdu paráda, 4. trochu rozvláčnější. I přes scény navíc se najde pár míst, kde se člověk neznalý knihy může divut, jak na to přišli. # příběh 9 | hudba 7 | humor 0 | akce 2 | napětí 6 | pustil bych si znovu 8(29.4.2012)

 • emma53
  *****

  Dokonalé knižní zpracování trilogie Stiega Larssona a já mohu jen doporučit, aby si to pokud možno každý raději dřív přečetl, protože pak si to opravdu teprve patřičně vychutná. Osobně jsem si ověřila, že bych měla asi místy zmatek v ději, či osobách. Když k tomu přidám geniální výkony Noomi Rapace a Michaela Nyqvista, tak nemohu jinak hodnotit, než pětkou a vůbec se to nedá srovnávat s americkou verzí, kde mně stejně irituje fakt, že když se objeví někde jinde něco skvělého, tak se musí za každou cenu snažit o ještě větší originalitu. Ne, tohle je originál a to se v mých očích nezmění.(4.11.2014)

 • elanista1
  ****

  Ani knihy som necital, a dokonca som sa rozhodol ze si pozriem rovno predlzene verzie filmov, lebo som vedel, ze ak skuknem filmy, nebude sa mi chciet pozerat serial. Som spokojny. 9 hodin vybornej kriminalky, mnozstvo kladnych, zapornych postav, a hlavne dokonala Lisbeth Salander, ktorej minulost sa casom odkryva a zaver v sudnej sieni je uplne filmove vyvrcholenie, ako pan doktor Teleborian a statny zastupca Ekberg nemohucne sleduju, ako sa im pred ocami ruca domcek z karat. Uz viem, preco mam rad Noomi Repace. 60% casu tu bola vyzorovo odpudiva, ale aj tak ma fascinovala, predviedla skvele herecke predstavenie.(6.2.2014)

 • Misabarry
  *****

  Dělení na filmy není přesné: seriál je 6 dílů/=tv filmů/ po 90 minutách (oproti filmům delší, ač přesná stopáž se liší dle médií a eshopů). Úvodní sekvence pro seriál - kreslená. Původně vysíláno švédskou Svt 03-04/2010. http://www.youtube.com/watch?v=7mGte-8PXHM http://img812.imageshack.us/i/vlcsnap2010122405h20m17.png/ http://img266.imageshack.us/i/vlcsnap2010122405h24m49.png/(17.2.2011)

 • - Seriál je rozšířená verze filmové trilogie doplněná o některé vystřihané scény. (IQ Tiqe)

 • - Millenium bylo spisovatelem původně plánováno jako desetidilná sbírka.Jeho smrt v roce 2004 přerušila plány. Po nalezení rozepsaných pokračování s pořadovými čísly 5 a 6 na trilogii navázal švédský spisovatel Lagergrantze. (bohhous22)

 • - Hudba k trilogii byla nahrána v Bratislavě za 4 dny. Notový zápis pro orchestr vážil 33 kg. Orchestr dirigoval Alan Wilson, který již spolupracoval například na filmech Ospalá díra (1999), Mlčení jehňátek (1991) nebo Dogville (2003). (Misabarry)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace