Reklama

Reklama

Millennium

(seriál)
  • Německo Stieg Larsson: Millennium
všechny plakáty
Akční / Krimi / Mysteriózní
Švédsko / Německo / Norsko / Dánsko, 2010, 9 h (Minutáž: 90 min)

Předloha:

Stieg Larsson (kniha)

Hudba:

Jacob Groth

Hrají:

Noomi Rapace, Michael Nyqvist, Lena Endre, Sofia Ledarp, Jacob Ericksson, Peter Andersson, Per Oscarsson, Micke Spreitz, Johan Kylén (více)
(další profese)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Seriál dle knižního bestselleru předčasně zesnulého švédského novináře, aktivisty a autora Stiega Larssona - Millenium (vydány 3 díly, plánováno bylo 10). Sledujeme Lisbeth Salander (Noomi Rapace), mladou inteligentní dívku s fotografickou pamětí, umnou hackerku, asociálního člověka, který si prošel mnohým, a Mikaela Blomkvista (Michael Nyqvist), investigativního novináře magazínu Millennium, jak pronikají do problémů moderní švédské společnosti - násilí na ženách, propojenosti prostituce, politiky, tajné policie, podzemních organizací a současně rozplétáme jejich příběh. Hlas jedince ve společnosti nabývá na síle skrze jednoduché nástroje - pero, mobilní telefon, počítač.
Tento seriál se od tří filmových zpracování Muži, kteří nenávidí ženy, Dívka, která si hrála s ohněm a Dívka, která kopla do vosího hnízda liší komplexností postav a dějových linií. Vysíláno ve švédské TV, vydáno na DVD, blu-ray a nakonec jako kolekce s bonusovým diskem. (Misabarry)

(více)

Recenze (29)

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

1. + 2. díl: platí, co jsem napsal o filmu. Jelikož už jsem viděl švédskou i Fincherovu verzi, chyběly momenty překvapení a napětí, ale nelituju. Pro Larssonovy čtenáře je to bonbónek v podobě dodatečných scén oproti filmu, který ač nemá prázdná místa, byl ještě rozšířen o detaily. Neznalým bych ale spíš doporučil film, protože "seriál" je rozvláčnější, pomalejší a "seriálovitější". Ale za mě spokojenost. # 3. díl opravdu paráda, 4. trochu rozvláčnější. I přes scény navíc se najde pár míst, kde se člověk neznalý knihy může divut, jak na to přišli. # příběh 9 | hudba 7 | humor 0 | akce 2 | napětí 6 | pustil bych si znovu 8 ()

elanista1 

všechny recenze uživatele

Ani knihy som necital, a dokonca som sa rozhodol ze si pozriem rovno predlzene verzie filmov, lebo som vedel, ze ak skuknem filmy, nebude sa mi chciet pozerat serial. Som spokojny. 9 hodin vybornej kriminalky, mnozstvo kladnych, zapornych postav, a hlavne dokonala Lisbeth Salander, ktorej minulost sa casom odkryva a zaver v sudnej sieni je uplne filmove vyvrcholenie, ako pan doktor Teleborian a statny zastupca Ekberg nemohucne sleduju, ako sa im pred ocami ruca domcek z karat. Uz viem, preco mam rad Noomi Repace. 60% casu tu bola vyzorovo odpudiva, ale aj tak ma fascinovala, predviedla skvele herecke predstavenie. ()

Reklama

radecacek 

všechny recenze uživatele

(1. a 2. díl) - Pokud jste nečetli knížku, tak v rámci severských detektivek je to určitě nadprůměrná podívaná (být natočená u nás, jedná se určitě o film roku). Díky neznámým hercům je těžké odhadnout, kdo může vrahem a celková atmosféra je super. Na druhou stranu mě zarazilo několik zbytečně načrtnutých dějových linek, které jsou zbytečné nebo ukončené debilně (viz níž spoiler a srovnání knihy a americké verze). Solidní průměr. Spoiler: Pokud jste četli knihu, určitě vás zarazí, že hlavní hrdina je oproti skvělému knižnímu Blomkvistovi takový hodný trouba strejda a že Salanderová je jen trochu výstřední hackerka. Což je oproti knížce dost mínus, protože na charismatu těchto postav hodně stojí čtivost celé trilogie a v rámci castingu americká verze výrazně válcuje švédskou ... Některé scény jsou načrtnuté a nedokončené, případně ve filmu vyzní dementně - redaktor co donáší, jak Salanderová k penězům došla a celkově narychlo uzavřený případ pomluvy atd... Bez znalosti knihy bych byl asi zmatený. Proto hodncení tři hvězdičky, knížka za 5*, americká verze taky za 3* ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Dokonalé knižní zpracování trilogie Stiega Larssona a já mohu jen doporučit, aby si to pokud možno každý raději dřív přečetl, protože pak si to opravdu teprve patřičně vychutná. Osobně jsem si ověřila, že bych měla asi místy zmatek v ději, či osobách. Když k tomu přidám geniální výkony Noomi Rapace a Michaela Nyqvista, tak nemohu jinak hodnotit, než pětkou a vůbec se to nedá srovnávat s americkou verzí, kde mně stejně irituje fakt, že když se objeví někde jinde něco skvělého, tak se musí za každou cenu snažit o ještě větší originalitu. Ne, tohle je originál a to se v mých očích nezmění. ()

petikacka 

všechny recenze uživatele

Knihu mám doma a četla jsem ji. Musím vynést do nebes toto filmové zpracování, protože je to velmi blízké knize na rozdíl od amerického zpracování, které ji dokonale zabilo. Jsem naprosto nadšená ze ztvárnění Lisbeth a Mikaela a i dalších postav, které se mi vlastně trefily do mých vlastních představ při čtení. GOOD WORK Nielsi Opleve! Tedy za první 2 díly.  Za mě 100% ()

Zajímavosti (3)

  • Millenium bylo spisovatelem původně plánováno jako desetidilná sbírka.Jeho smrt v roce 2004 přerušila plány. Po nalezení rozepsaných pokračování s pořadovými čísly 5 a 6 na trilogii navázal švédský spisovatel Lagergrantze. (bohhous22)
  • Hudba k trilogii byla nahrána v Bratislavě za 4 dny. Notový zápis pro orchestr vážil 33 kg. Orchestr dirigoval Alan Wilson, který již spolupracoval například na filmech Ospalá díra (1999), Mlčení jehňátek (1991) nebo Dogville (2003). (Misabarry)
  • Seriál je rozšířená verze filmové trilogie doplněná o některé vystřihané scény. (IQ Tiqe)

Reklama

Reklama