V roce 2089 archeologové Elizabeth Shawová a Charlie Holloway objeví nástěnnou malbu v jeskyni ve Skotsku, která se podobá několika dalším malbám jiných kultur. Elisabeth a Charlie považují postavy na nich ztvárněné za Stvořitele lidí z jiných planet. Stárnoucí boháč Peter Weyland financuje výpravu vesmírné lodi Prometheus na vzdálenou planetu LV-223, z níž Stvořitelé údajně pocházejí. Na palubě cestuje skupina vědců, Weyland, velitelka mise Wickersová a android David. Prometheus přistane na opuštěné hornaté planetě, kterou posádka začne zkoumat. Naleznou zde válcovité nádoby, kamennou sochu humanoidní hlavy a neznámé bezhlavé tělo, o němž se domnívají, že patřilo jednomu ze Stvořitelů. Vědci najdou i další těla, což je přivede k domněnce, že Stvořitelé patrně již vymřeli. Členové posádky Millburn a Fifield se rozhodnou vrátit zpátky na loď, ale cestou se ztratí. Spustí se draslíková bouře, expedice musí být přerušena a posádka se vrací na loď. David tajně vezme jednu z nalezených nádob, v nichž se nachází tajemná tekutina. V lodní laboratoři je objevena shoda mezi DNA Stvořitelů a lidskou DNA. David zkoumá válce s tekutinou a její vzorek nepozorovaně přimíchá Charliemu do pití. Krátce poté se spolu Charlie a Elizabeth vyspí. Mezitím hadovité zvíře zaútočí na ztracené vědce Millburna a Fifielda. Millburn zemře a Fifielda pohltí temná tekutina. Při dalším průzkumu planety David objeví další tělo Stvořitele, tentokrát ovšem přežívajícího ve stázi, a spolu s ním i vesmírnou mapu, na které je zvýrazněna Země. Mezitím se u Charlieho projeví příznaky neznámého onemocnění a znetvoří mu obličej. Wickersová odmítne ho dále držet na palubě a upálí ho plamenometem. Testy ukážou, že Shawová je těhotná, ovšem v jejím těle je ukrytý mimozemský zárodek. Pomocí chirurgického robota se podaří zárodek z jejího břicha vyoperovat. Shawová poté zjistí, že Weyland se chce setkat s posledním žijícím Stvořitelem, aby ho zachránil před blížící se smrtí stářím... (TV Prima)

vobrn

Jako velý scifi nadšenec jsem na Promethea těšil, protože v posledních deseti letech je kvalitních snímků v tomto žánru jako šafránu. A hned první scény mě neuvěřitelně překvapily. Visuální hody slibovaly neuvěřitelnou podívanou. Říkal jsem si, že by druhá Vesmírná oddysea? Po první třetině filmu, kdy jsem čekal na okamžik kdy se to vše začne gradovat, se celý film najednou rozmělnil do sice visuálně úchvatného, ale pořád děsnýho béčka. Je to, jako by Ridley film jen rozjel a pak nechal juniorního režiséra, ať to dodělá. A ůplně chyběl scénář. Souhlasím s POMO, Cival, Marigold. ()

fabregas1

Banda astronautů přejede tam a zpátky mezi svou lodí a tajemnou základnou, najdou tam cosi mimozemského, dostane se to na loď a tramtaradaaaa. Prometheus je sci-fi plné velkých myšlenek ze slibným začátkem, ale v půlce filmu tvůrcům dojde dech a z dobře budované atmosféry zbyde jen béčková popcornově rozjetá akce. Prometheus zanechává více otázek než odpovědí. Co se týče efektů je vše v pohodě. Musím dát o hvězdu méně, protože jsem fanda Alien Tetralogy a něco s tím společného jsem tam neviděl nebo jsem nic nepochopil ( možná poslední minutka filmu cosi naznačila )...proto jsem byl trošičku z klamaný a určitě nejsem sám. ()

Unrealik

Film se mi líbil, ale obávám se, že je to dost tím, že jsem měl na podobný snímek náladu. V opačném případě by mi vadila spousta nevysvětlených věcí. ()

vlk++

Dokoukáno. Ridley Scott měl asi potřebu si po 33 letech znovu natočit Vetřelce, ale už se mu u toho nechtělo přemýšlet. Tak na to klidně mrkněte, pokud se vám taky nechce. Noomi Rapace je sice sexy, ale když si po císaři zalátaném sponkovačkou dá překážkový břeh... a vůbec celá ta hurá akce působí dost neuvěřitelně amatérsky. Ale 3D animace dobrá, tak přimhouřím a 3* dám. Titulky v čase 1:54. ()

zeromen

Nejlepší film toho to roku a zároveň jeden z nejlepších filmů co Ridley Scott natočil. Škoda že jde dát jen 5*, dalbych 10. Takto mají filmy vypadat, výborný děj, efekty, herci akorát ta švédka tam nesedí. Jinak dokonalost sama. Sláva Vetřelcům smrt poraženým :-) ()

mmajjkii

Dojem, jenž ve mne tento film zanechal vystihnu jediným slovem - zklamání. Děj a i celý film až na pár "detailů", které to však nemohly spasit s postupem času upadá až na samé dno. Závěr filmu je uspěchaný a špatný. No a popravdě naději bych si udržel rád, ale na pokračování se vůbec netěším!!! IMDb 5/10 ()

ajaxx

Celkem zajímavá pojetí jedné legendy. Pravdou je, že je to natažené až příliš a chílemi jsem se trošku nudil, ale i tak dotváří celou tu ságu. Jen doufejme, že druhý díl (který dle mého nebyl třeba, kdyby se tento řádně prostříhal a doplnil o jiný konec), nebude zklamáním a ukončí tuto ságu důstojně. ()

complex

také nemastné neslané scifi, niekedy cez dej som sa sám seba pýtal, že kedy to akože začne... ale nezačalo a bol koniec, a potom si človek uvedomí, že koniec bol vlastné naj, ale inak film, ktorý toho veľa nepovie, aj keď ten koniec prekvapí... ()

hrabě_olaf

zajímavý film - takový rozpolcený, první dvě třetny jsem si říkal, že už jsem to někde viděl (vetřelec?). příšerná naivita a bezstarostnost "vědců", jen cartmenova hláška "seru na vás, jdu domů" mi při pvním zkoumání lodě chyběla. a do všeho co neznáme strčíme prstem. mno, scénář jako u všech filmů ridleye scotta z poslední doby, stojí za starou belu. vaří z vody a těží z toho maximum (viz gladiator). a poslední (akční) třetina filmu, všemi odstřelená? docela mi sedla, i s tím oslím můstkem na vetřelce - zkrátka, pro zkompletování "alien" ságy dobrý. a dobrý je za tři, ne? ()

DorianGreene

Navzdory vesměs zklamaným komentářům mě nový Scottův film nadchl. Atmosféry a hutnosti prvního Vetřelce nedosahuje, ale jako prequel je famózní. ()

kadous odpad!

Po shlédnutí filmu nastává lehké zklamaní a smíšené pocity. Čím delší dobu po projekci se nad tím člověk zamýšlí, tím víc zjišťuje, kolik nelogičností a lapsů se ve filmu událo a to nemluvě o chování imbecilitou posedlé posádky, které už postrádá jakoukoliv logiku. Ridley Scott už má nejlepší léta dávno za sebou, což jeho poslední filmy jen dokazují a ani to, že by tento měl být z vetřelčího univerza jej nezachrání před tím, že je to hrůza. Bohužel jiná, než bylo původně zamýšleno. ()

John2y92

Po návratu z kina jsem hodnotil třemi hvězdičkami, ale poté co jsem film viděl několikrát doma tak musím jednu přidat. Efekty jsou výborné a napětí se dá krájet. Je to stavěné na typu strašení bez bubáka, že se bojíte, ale nic tam není, až na konci kdy se začnou všichni vyvražďovat to klesne na klasické sci-fi Béčko s pěknými efekty. Každopádně jako fanoušek Aliena hodnotím film velmi kladně. ()

Ajfist

Je to hlavně pro příznivce scifi kde není důležité vidět potoky krve s vetřelci v hlavní roli.Ostatní budou zklamaní.Mě se film líbil. ()

ghoston

Souhlasím s tím, jak se vyjádřil POMO : "Je to fantasticky nakrútené scenáristické lajno. A od Scotta podraz." Nepochopil jsem, proč se Ridley rozhodl natočit B či spíše C-čkový scénář. Ta fabule je už otravná (utržená androidí hlava, posádka vzbuzená po hybernaci atd., je to jako kdyby scénář psal po večerech nějaký číňan, který přes den vyrábí padělky smartphonů) a kazí to vše co je ve filmu zajímavé (rasa obrů, jejich mystika, náznak něčeho fakt zajímavého, "nová vesmírná odysea" atd.). Scénář je na filmu to nejslabší, a tím ho bohužel potápí, kazí Vám to zážitek z filmu, jak jste pořád napínáni a pak zase zklamáváni, bohužel, bohužel. Tohle si měl Ridley fakt ohlídat. Vše ostatní už je perfektní, herci skvělí, Fassbender je pro mně rozhodně ten nejlepší androind z celé vetřelčí ságy, Noomi Rapace je nová Ripleyová, a je fakt svá, není to její kopie, je to originál a zosobňuje ženskou sílu a odvahu jako kdysi Ripleyová, určitě je to dobrá volba. Charlize Theron působí, jako kdyby původně měla hrát roli Noomi, ale režisér ji alespoň přeobsadil, přijde mi ta její postava zbytečná a pro děj nepodstatná. Doufám, že dvojka vše napraví, ale s jiným scénaristou. P.S.: Musím na ten film pořád koukat (ti obři jsou fakt zajímaví :-)) ()

ragtime

Žiarivý príklad toho ako môže filmu ublížiť hype. Nie som si istý, čo ľudia očakávali, ale logicky vzhľadom na rôzne názory, musí byť výsledok nevyhovujúci pre každého. Režisér Scott sa trochu v stavbe deja opakuje, ale vyšperkoval Promethea živúcimi postavami, našiel im výborných predstaviteľov (v jednom filme mať Fassbendera, Theron, Pearcea, Rapace, Elbu,...) a vizuálne sa naozaj vybláznil. A sú tam scény, ktoré sa v budúcnosti stanú citovanými a nikto to nebude riešiť. Po 2. zhliadnutí sa moja radosť zo snímku len zvýraznila. Palec hore. ()

Petr325

Na tohle že jsem se těšil tolik let? Po prvním shlédnutí přišlo velké zklamání a bůh ví, jestli bude ještě nějaké další...Film postrádá napětí, akci i pevnou kostru příběhu. SPOILER!! - Vidět malé "gumové" hady, jak zalézají lidem do těla, obřího facehuggera, který vznikl skrze lidskou soulož, nebo postavy, o kterých člověk ani ve 120 minutovém snímku neví absolutně nic je na Ridleyho poměrně málo. - KONEC SPOILERU. Jako fanoušek aliení série jsem stejně jako po AvP velmi zklamán a když i "stvořitel" selhal, nedělám si iluze, že by někdy byl opět alien alespoň z části tak dobrý, jako první tři díly. 50% :((( ()

biteme

Veľmi sľubný začiatok, tak reálne fantastický, že ihneď zaujme. Objavovanie novej planéty zadrží dych a od začiatku čakáme odpoveď na otázku - je to možné? Budeme raz osídľovať planétu, skúmať nové chemické prvky, pretvoríme vlastné bytie? Práve v tom okamžiku, keď budeme najbližšie k ich odhaleniu, sa všetko zvrtne na boj o holý život v štýle votrelca. Akoby režisér zabudol, o čo mu na pôvodne šlo, alebo mu došli nápady a ponáhľal sa do strižne. Záver pokazený a jednotvárny ako sa len dá, až konečne capne ponaučenie – radšej zostaňte na Zemi a v bezpečí. ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Skončí Del Torův vysněný projekt u Netflixu?

Skončí Del Torův vysněný projekt u Netflixu?

02.12.2021

Pro fanoušky filmaře Guillerma Del Tora (Tvář vody, Hellboy) není žádným tajemstvím, že jeho snem je natočit jednoho dne adaptaci knihy spisovatele H. P. Lovecrafta V horách šílenství. Jednou už k… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů