Ve jménu vlasti - Série 7 (série)

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2018, 10 h 43 min (Minutáž: 48–60 min)

Sean Callery

Claire Danes, Elizabeth Marvel, Linus Roache, Mandy Patinkin, Maury Sterling, Morgan Spector, Jake Weber, Dylan Baker, Sandrine Holt, Amy Hargreaves, Catherine Curtin, James D'Arcy, Costa Ronin, Mackenzie Astin, Peter Vack, Ellen Adair, Ari Fliakos, Clé Bennett, Beau Bridges, Matt Servitto, Damian Young, Elya Baskin, Sakina Jaffrey, David Maldonado, Merab Ninidze, Mark Ivanir, Fredric Lehne, Jennifer Ferrin, Robert Catrini, Isaiah Stratton, Lesli Margherita, Robert Knepper, Dane Rhodes, Barbara Rosenblat, Christina Bach, Jordan Woods-Robinson, Justin Kucsulain, Cory Hart, Alex Hurt, William Popp, Charmin Lee, Amy Parrish, Julian Gamble, Robert Pralgo, Ricky Wayne, Emmett Hunter, Thomas G. Waites, Peggy Sheffield, Adrienne C. Moore, Francesca Faridany, Marin Hinkle, John Newberg, Drew Matthews, Scott Poythress, F. Murray Abraham, Tania Mejia, Liz McGeever, Kendrick Cross, Taylor Selé, Christopher Jon Gombos, Melissa Navia, Kevin Wayne, Zoltán Zicherman, Geoff Pierson, Igor Szasz, Zsolt Viczei, Gyula Mesterházy, Rupert Friend (a.z.), Suraj Sharma (a.z.), Numan Acar (a.z.), Spencer Trinwith

Sedmá sezóna Homelandu mě příliš nepotěšila. Pro mě to zatím byla jasně nejslabší řada. Částečně to bylo proto, že mi dění kolem Carriiny nemoci připadá sérii od série stejné, s tím souvisí i stále opakované hádky mezi sestrami. Velký podíl na mé nespokojenosti má i umístění příběhu na území Spojených států, chyběl mi tady protivník, kterého bych mohl nemít rád, bez muslimů to prostě není ono, ani ruský živel to nezachránil.(13.12.2019)

O fous slabší sezóna Homelandu rovná se furt strašně hrozně moc dobrá sezóna Homelandu. Tentokrát se jde mnohem víc pod kůži Carrie, trable s potomkem dostávají ty správné grády a Mathison si bude muset utřídit pracovní a rodinné priority, no a pochopitelně to nebude vůbec hezký pohled a neobejde se to bez emocí. Do toho se kdosi v pozadí snaží dělat bordel na americké půdě, a je fascinující sledovat, jak se to, s čím se Saulův tým donedávna potýkal jen ve východní Evropě, dostává i na jejich vlastní dvorek. Mrazivé obrázky. Předchozí rok jsem se nicméně bavil o level více a každá jedna epizoda mi přišla napínavá jak kšandy - v té letošní aspirují na zástavu srdce spíš jen ty dvě ke konci. Ale jak říkám, posunulo se to zase o velikej kus dál a furt to je ten stejně parádní Homeland, na kterej je vždycky horší čekačka než na Hry o trůny. Mrk, mrk.(2.5.2018)

Se zhoršující se bipolární poruchou u Carrie roste paranoia i nestálost, instinkty má však stále správné, přestože sama nevědomky figuruje v plánu cizích mocností (je spoiler, když řeknu Ruska, poněvadž tvůrci opět nemilosrdně reflektují nejaktuálnější události?) na destabilizaci americké politiky, především institutu nepohodlné a "mstivé" prezidentky. Rodinné a zdravotní trable výrazně ovlivňují její úsudek i činy, než přeci jen převáží profesionální "špiónská" podstata a zodpovědnost k vlasti.(14.5.2018)

Slibně se rozvíjející řada seriálu se pod narůstající přítěží klišé a propagandy postupně zvrhla v naivní agitku, která mi svým ideologickým zaměřením silně připomíná únavně jednotvárné články Alexandra Mitrofanova na Novinkách, s tím rozdílem, že Saul Berenson a spol. alespoň neplivou na svoji rodnou zem a vlastní národ.(23.11.2019)

Po delší době série, která byla celá napínavá a nebyly v ní hluché místa. Tím se může řadit po bok 2. a 4. řady. Ale jeden velký problém s tím mám. Je to prostě čím dál tím méně uvěřitelné... Zejména samotná postava Carrie (ne že by byla uvěřitelná už na začátku). To si prostě takhle holka, kterou pustili z blázince a vyhodili z práce řeší ve svém osobním volnu s pár též nezaměstnanými přáteli všechny problémy Ameriky. Kdyby aspoň byla furt agent, a ne blázen na mateřské dovolené.(19.2.2019)