Dojemné drama o ilegálních přistěhovalcích vypráví o tvrdě pracujícím Carlosovi Galindovi, jenž sám vychovává syna v pubertě. Ze všech sil se mu snaží vytvořit prostředí pro lepší život, a tak se rozhodne opustit svou práci zahradníka v L.A. a odstěhovat se z města, aby své jediné dítě uchránil od tamních gangů a dostal ho na slušnou školu. Koupí si vlastní náklaďák, takže si může dovolit přijímat více zakázek. Jenže v nelítostném městě není lehké žít s americkou lehkostí, zvláště, když jsou na každém rohu imigrační agenti anebo grázlové, kteří se snaží zlákat jeho syna na cestu zločinu. Carlos se každý den bojí toho, že bude deportován…
Režisér Chris Weitz natočil silný ovšem povznášející pohled na každodenní heroický boj imigrantů ve snaze konečně žít svůj americký sen. (oficiální text distributora)

GE*O*R*GE

Skvělý film vyprávějící osud nejednoho mexičana, který kvůli americkému snu ilegálně překročil hranice. V tomto případě jde především o otce, který se s životem pere a snaží se pro svého syna vytvořit ten "lepší život". Příběh je poutavý a má rozhodně něco do sebe. Také hudba v podání Alexandra Desplata skvěle obohacuje děj. Mé hodnocení tedy 85% ()

xNoelx

Parádní drama z prostředí ilegálních přistěhovalců podkreslený výbornou hudbou. Bichir mě dostal...čestnost, skromnost a opravdovost. ()

barteca

Silný příběh ze života mexických imigrantů, Demián Bichir v roli otce famózní. Otrocká doba bez respektu k nikomu a ničemu. ()

Rado-KE

Pomerne jednoduchý dej a vierohodné herecké výkony radia tento film medzi filmy vhodné na vyplnenie voľného času, obzvlášť ak divák trpí pocitom nespokojnosti so svojimi životnými podmienkami. ()

BOURQUE

Ľudský, Životom inšpirovaný príbeh o otcovi, ktorý chce len to najlepšie pre svojho syna. Vrcholným momentom celého príbehu ako aj samotného filmu je scéna, kde otec odpovie na otázku svojho syna: „Prečo som sa narodil?“ Osobné hodnotenie: 82% (****) ()

brumbrum

Fajne :)! Pekne ukazuje problemy imigracie a emigracie. Pre nas zahranicnych utecencov, doverne znama tema.. Kolko osudov tohto typu clovek videl a kolke situacie sam odzil na vlastnej kozi.. Jeden si spomenie, ze moze byt fakt rad, ze je rad, ze veci neboli vzdy v pohode.. Film k zamysleniu, ze si mame vazit, co mame, lebo vacsina sveta to proste nema. Takze 4*, za autenticitu. ()

Kingjiri

Skromný drama se všim, co k tomu patří. Menší rozpočet, kterej však neni moc vidět a nepříliš složitej děj, což však neni na závadu. Zdejší zahradník Carlos byl sice dobrák, jenomže za svý problémy si moh tak trochu sám. Jednak byl moc důvěřivej a potom, kupovat si jako ilegální přistěhovalec auto když nemám řidičák neni asi zrovna neprozíravější krok. Snímek dává divákovi k dispozici pohled do života nižších sociálních vrstev americký společnosti. Trochu mi vadí, že to tady bylo ukázáný na hispánské menšině, jakoby se tenhle problém majority netýkal, ale budiž. Žádnej majstrštyk to opravdu neni, ale nějaký scény byly povedený. Lepší průměr za tři silnější hvězdy. ()

salamandrr

Ani nevim jak se ke mě tento druh filmu dostal. Uznávám, že příběh Carlose a jeho syna je zcela standartní amarická záležitost, ale docela mě to zaujalo. ()

Luisis

Woow tak tohle je opravdu krásný a dojemný příběh. Znám přesně jak se cítí, když jsem byl v Americe na zkušenou tak přesně stejný stojící Mexikánce jsme vybírali na nejrůznější práce. Je to opravdu smutný a šílený, hlavně jak s nimi Američané opovrhují - 85% ()

Chosef76

Další z filmů o přistěhovalcích v US prožívajících svůj americký sen. A Better Time je velmi věrohodný, nenásilný a poutavý příběh. Hodnotím vysoce 75% ()

sarfian

Zdalo sa mi to dosť nudné, keby aspoň ten dej trochu oživily niečím, čo by tomu dodalo šťavu. Nemusela by to biť zrovna nejaká akciale trošku prepracovanejší scenár, ktorý by tak brutálne nenudil. Nie je to tak úplne zlé ale dalo sa to spraviť určite lepšie. VIDENÉ 1x ()

Ergon

Civilní drama, které netlačí na pilu a přesto je nabité emocemi. Snaha o "Lepší život" je cítit z každého pohledu poctivého "dobráka" Carlose Galinda (Damiána Bichira), který by ani mouše neublížil. Opravdu BRAVURNÍ výkon (oprávněná nominace na oscara, přeju mu to)! 255. Hodnocení. ()

matt85

Bichir je na Oscara(tento rok je to tak vyrovnané, že toho Nejlepšího herce může vyhrát každej), zpracování jednoduché a věrohodné a příběh vás donutí soucítit s postavami, litovat je a zároveň jim držet palce. ()

cafu94

Nejsilnější drama, které jsem, kdy viděl.Založené na obyčejných hrdinech - otce a synu.Otec, který tvrdě maká a žije skromný život, chce vydělat peníze, aby se přestěhoval se synem do ,,lepší čtvrti" a zajistil mu tak ,,dobrý život".Zcela zasloužená nominace herce - Demián Bichir na Oscara.Výborný snímek, výborné prostředí a skvělý děj.Abych řekl pravdu tak mi na konci tékly i slzy.Zaslouženě 5* ! ()

TommyDiamond

Film bych hodnotil průměrně a čekal jsem, že to dopadne špatně. Film se snažil působit silným dojmem, ale já na to nějak neskočil. Život imigrantů v USA je víc než těžký a každý si svůj denní chléb musí vážně zasloužit. Příběh otce, který bojuje za synův a svůj lepší život se dostává do problémů po té co mu ukradnou auto, které potřebuje k obživě. A poučení na závěr: Američani nenechávejte klíče v zapalování, když nejste v autě, jak máte ve zvyku. Protože v USA se krade jako všude jinde. Celkově 50% ()

Euchrid

Krásný film o svinském životě mexických přistěhovalců v USandA, který přečnívá ostatní hlavně jednoduchostí a skvělým herectvím. Mimochodem je mi tenhle trend filmů, vykreslující v kolikrát hnusném (reálném) světě postavy, které jsou hrdiny tím, že v něm dokážou být dost silní aby zůstali dobrými lidmi, víc než sympatický. ()