Apeiron71

Na filmu jsme byli v Litoměřicích,tedy ve městě,kde se odehrává převážná část děje,zrovna v Kině Máj ,které se také objevuje v jedné scéně.Po dlouhé době dobrá česká komedie při které jsem se bavil.Obzvláště pasáže z roku 89 s Mádlem byly povedené a vtipné, postavené na znalosti budoucnosti,kdy hlavní hrdina glosuje jak kdo dopadne a kým v budoucnu bude.Pasáže ze současnosti byly trochu slabší,trochu mi vadil i docela okatý product placement na žvýkačky Orbit a pivo Lobkowitz, ale to nezkazilo celkový dobrý dojem z filmu.Ten mi byl blízký i tím,že jsem zhruba ve stejném věku jako hlavní hrdina filmu.Dneska tedy 5 hvězdiček.Českému filmu jsem takto vysoké hodnocení docela dlouho nedal... ()

montel

Petr Kovář (Filip Blažek) je učitel češtiny, kterému se nedaří udržet si trvalý vztah. Na třídním srazu z gymnázia příjde na to, že jeho největší životní láskou byla spolužačka Eliška (Eva Josefíková). Jeho kamarád mu proto doporučí tajemnou agenturu, která provádí testy na stroji času. Petr si tedy přeje vrátit se zpět časem do doby, kdy chodil do třeťáku. Petr (Jiří Mádl) se druhý den ráno probudí ve svém mladém těle a může začít napravovat všechno, co v mládí pokazil...Musím říct, že mě prvních dvacet minut film vůbec nebavil a bál jsem se, že to bude tragédie. Všechno se otočilo když na scénu nastoupil Jiří Mádl v předrevoluční komunistické době. Jedna vtipná scéna za druhou střídala perfektní hlášky a já se parádně bavil. Nechápu ale angažování některý neherců např. Michal Foret, Tomáš Šebrle. Kdyby tvůrci trošičku více zamakali na debilním začátku, mohla to být bomba. 60% ()

xhonza5

Smekám! Naprosto skvělé dílo! Konečně zase kvalitní česká komedie, u které se člověk směje od začátku do konce! Nechápu hodnocení 1-3 hvězdy, ani ty komentáře, protože já se bavil náramně a se mnou celé kino! 5 hvězd zcela zaslouženě! ()

supo

Dávám čtyři hvězdičky, tři za film a jednu za to, že se někdo pustil do cestování časem, konečně. Zápletka není špatná, škoda jen, že se nepodařilo využít potenciál. Nekoná se žádný paradox, žádné znásobení sebe sama v jeden čas, žádná výrazná změna budoucnosti, i to auto má pořád stejné. Vlastně hezký je tam jen ten motiv cesty časem, nic víc. Okolí je moc nové, ani jeden dřevěný podchod, tolik obvyklý pro tu dobu. Oblečení moc moderní. Chtělo to ještě trochu zapracovat. ()

VanThomass

Konečně česká komedie, která si na nic nehraje, ale oplývá kvalitou. Co tenhle snímek drží na takové výši jsou určitě skvěle napsané dialogy a hlavní herecké obsazení ve složení Jirka Mádl a Eva Josefíková, oba jsou ve svých rolích uvěřitelní a je vidět, že to mezi nimi opravdu jiskří (to jim zůstalo i po natáčení filmu). Co trochu ale kazí zážitek je ta část, která se odehrává v současnosti. Ne snad, že by nebyla vtipná, ale neustálé cpaní reklamy na Orbit, Big Shock atd. je opravdu už otravné, člověk překousne, kdyby se tam objevila párkrát, ale když skoro v každém záběru Filip Blažek žvýká Orbitky a když mu při jízdě autem dojdou a hodí otrávený obličej, řekne si člověk, zda to má být reklama, nebo film. Ale i tak komplexně výborné, pokud si chce někdo odpočinout a ze srdce se zasmát, tak je Probudím se včera jasná volba. ()

A.MacGyver

Je pravda, že děj zde není, ale myslím, že tomuto filmu to vůbec nevadí. Je to výborná komedie a český film něco takového potřeboval. Když opomenu Orbit, plastová okna, mlhovky u škodovek atd, tak je to výborná odpočinková komedie. ()

Vořežprut

Jirka Mádl skvělej a těšil jsem se pokaždé, když šel do školy. Ano, taky mě otravovaly reklamy, ale chvilkama mi to přišlo vtipné jak to rvali úplně všude. Pokud to byl záměr, skoro by to chtělo 5 hvězdiček. Každopádně komedie to byla vtipná, svěží, nenucená a bavil jsem se po celou dobu a to se mi u českých komedií nestává. Možná bych vytkl jistou nelogičnost děje. Jsem odkojen filmy jako Návrat do budoucnosti, kde by takovéhle zásahy do minulosti byly doslova ,, katastrofické" ale aby to bylo vtipné a ještě to mělo logiku? To už bych chtěl trochu moc. ()

ElPajo

Tak tendle film hodnotit, nebude zas tak úplně jednoduchý, protože se skládá ze dvou naprosto kvalitativně odlišných částí.První z nich, ta ze současnosti, si nezaslouží víc jak 1*. Humor je veskrze kameňákoidní, dialogy těžkopádné a leckdy jde jen o výkřiky do tmy. Pan Blažek se pokouší zuby nehty vrátit na výsluní (kde naštěstí asi ani nikdy nebyl) a oprášit svou zašlou slávu, nemluvě o paní Polívkové, kdy oba v kombinaci předvádí herecké výkony, za které by se styděl i ochotnický spolek pacientů po mozkové mrtvici. Korunu všemu nasazuje všude nacpaná reklama ať už na Orbitky, pivo Lobkowicz, energydrinky BigShock nebo drogerijní síť Teta (dobře, rozumím tomu, že česká filmografie je na tom špatně, že většina filmů se dělá na koleni a šetří se kde se může, což je vidět na tom, že 75% každoročně vydaných českých filmů jsou braky a odpad.) Ano, nemohli reklamovat produkty v "předsametové" části filmu...ale co je moc to je moc - ta jedna * je za pana Nárožného. Naopak druhá část působí jako úplně jiný film, který režíroval někdo jiný. Scénář už nepsali žáci 6. třídy základní školy pro Vánoční akademii, střih neprováděli frekventanti kroužku DDM "vystřihování a lepení" a o castingu nemluvě. Z Mádla se stal Pan Herec, kdy od výrazově minimalistických začátků kdy "být prostě roztomilej" stačilo aby film zaujal cílovou skupinu, se propracoval do současnosti, kdy postavy ztvárňuje nez křeče, patosu, trapnosti a přehrávání. Nejen za něj, ale za celý červen 89 by si film měl zasloužit 4*, ale pořád tu je ten otřesný začátek, proto slabé 3*. ()

nikusicka007

Film mě velmi příjemně překvapil. Začátek byl sice trošku slabší, ale jakmile nastoupil do děje Jiří Mádl, začal film nabírat mnohem lepší obrátky. Poté už jsem se téměř nepřestala smát. Jedinou výtkou jsou přehnané product placementy, které tam byli téměř každou chvíli.(Orbit, Big Shock, Wolksvagen a podobně). Ovšem nejlepší perlou byla лицокнига (licokniga) aneb facebook v roce 1989. Dle mého názoru, opět další celkem povedená česká komedie. ()

optimum

„Návrat do budoucnosti“ po Česku. Ze začátku reklama žvýkaček a piva, pak se ale děj přenesl do roku 1989 a já se fantasticky bavil, možná i proto že jsem tuto dobu prožil právě v takovém věku. Spousta nápadů a zábavných situací pro mě udělaly z tohoto filmu jednu z nejlepších komedií co jsem viděl. Celý dojem pokazil konec, který šel jistě lépe propracovat a již zmíněný PP,přesto jsem nadšen. ()

B.e.r.n.y

Jak je již psáno níže, film hodnotím jako docela zdařilou reklamu na Orbitky a mimo jiné i na Big Shocka. V průběhu filmu jsem se zasmál jen díky Šteindlerovi coby učiteli informatiky a scénkám s králíkem. Naopak zasazené cestování časem mne docela mile překvapilo. Dvě hvězdičky dávám za, na Čechy, originální zápletku a za hodinu informatiky se Šteindlerem. ()

eLVe

Na tyhle filmy chodím raději bez očekávání. Ale hlavní úkol byl splněn, pobavil jsem, i když to občas skřípalo a ta reklama už byla místy trapná. Druhá věc je, že ten film stojí na Mádlově one man show, bez něho by se tento film plácal někde na 20%. ()

gatuso

Product placement jak vysity.Priste min okate.I kdyz nekdo ten film platit musi.Nicmene film jako takovy zadna hitparada.Narozny me vylozene iritoval, vubec cela koncepce cestovani v case byla hodne nedomyslena az odflaknuta.Herecke vykony prumerne, u nekterych podprumerne.Nekteri herci hraji porad ty stejne grimasy a dikce a charaktery - zejmena Adamovska.Ta zenska uz nehraje ale prehrava.Od patera Knoxe, pres ruzovku a sitcomy az po tenhle film porad stejna lajna. Madl fajn ale scenar jej trochu brzdil.Prislo me ze hral na pul plynu a pritom se mohl vic odvazat.Kdovi jak moc mu reziseri nechavaji popustit uzdu...:-). ()

stepanvaj

Hodně nevkusně a hlavně dosti přemrštěně provedený PP. Chápu, že film se musí z něčeho financovat, ale kdo v kině stojí o film aka teleshoping x/ x! V rámci žánru film nijak nevybočuje, ale vzhledem k tomu, že se na české poměry jedná o vcelku nevšední námět s mnohými inovativními prvky tak oceňuji. Herecké výkony jsou průměrné, ale Jirka Mádl předvedl i několik velice vydařených momentů. Šmídmajerova komedie narozdíl od četného konkurečního kýče překvapivě odcípá a celkově velice příjemně překvapí. ()

Timy68

Už kvůli tomu, že je to český film, ke kterým nemám pěkný vztah nebo kvůli tomu, že tam hraje Mádl, ke kterému mám vztah ještě horší, bych chtěla dát maximálně 1*.. Ale nemůžu. Nejdřív jsem měla v plánu celej film v kině prospat, ale začátek mě zaujal a tak jsem to musela dokoukat. Souhlasím s Rogue - trapná reklama na Orbit a Big Shock, ale když to pominu, tak to bylo vcelku zábavný, až mě to překvapilo. 'Počkej chvíli... Z dálky vypadáš jako kretén... A z blízka je to pravda.' :DD Hlášky neměly chybu, ale to bylo asi jediný, co se mi na tom líbilo.. Chvílema mi to přišlo nereálný a Mádlův hlas se občas dal jen těžko překousnout. Podruhý bych se na to asi nepodívala... ;) ()

Sorna

Komediální perlička mezi českými filmy. Poslední dobou se česká kinematografie řídí do bezedné studny, odkud je opravdu např. Pouta nevytáhnou. Ač obsahuje už ohrané vtipy, které jsme snad každý na škole zažily, člověk se prostě musí smát. A musí se smát přibližně 80% filmu. No a co, že je to klišé, hlavně že se člověk dobře pobaví a z kina odchází s dobrým pocitem (a oddělanou bránicí). ()

nikan

Osobně jsem byla včera v kině nadšená. Ještě se mi u českého filmu nestalo, abych se tak vžila do děje. Vtipné hlášky a paradoxy. Co mne zamrzelo, že si tvůrci nedali víc záležet na době 89. Plastová okna a oblečení některých protagonistů svědčilo spíše o 20letech později. Ale ani Orbit, Bigshock, VW jiný do očí bijící nesmysly mi nedokázaly zkazit dojem. BAvila jsem se! Pane Šmídmajere, jen tak dál! ()

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

MFF CINEMA MUNDI Brno (29.2.-7.3.2012)

20.02.2012