Akční / Krimi / Thriller / Sci-Fi

USA, 1993, 104 min

Náhodou filmek neni tak špatný, jak bych od zdejšího hodnocení čekal. Popravdě si filmek z minulosti vůbec nevybavuju, ale když jsem ho teď viděl, přijde mi to jako stará béčková sci-fi klasika, která nic velkolepého nenabídne, ale na jedno zkouknutí po dlouhý době vystačí. Děj filmu pokračuje a RoboCop má plné ruce práce s likvidací všech, co porušují zákon. Za mě 50% :)(28.2.2014)

Záverečná časť trilógie využíva otvorený koniec predchádzajúceho dielu. Vracajú sa staré postavy (s výnimkou hlavného predstaviteľa), staré problémy a OCP definitívne odhalí svoj zámer s projektom "Delta City". Snímok je prekvapivo dramatickejší než predchodcovia, zároveň si zachováva humor, nadhľad a pár vydarených záberov (Robocop stojaci pri oltári nad nehybným telom poručíka). Rovnako sú prítomné spravodajské vsuvky a hlášky nenásilne odkazujúce na originál. Spracovaním ide o najslabšiu časť, ktorá postráda zaujímavého protivníka, dravejší a nápaditejší scenár. Čo pri sledovaní nepoteší je náklonnosť k mladšiemu publiku, ktorá prináša bezpohlavné, niekedy až komické akčné pasáže. Po skončení filmu tak zostanú prevažne rozporuplné pocity z nevyužitého potenciálu načatej série.(8.2.2014)

Podle mě tenhle díl dosahuje kvalit jedničky, dost možná je i o chlup lepší. Robocop si evidentně zašel mezi druhým a třetím pokračováním do kina, zhlédl Terminátora a poučil se, jak bejt pořádnej kůl. Takže nám předvádí kousky dříve nevídané. hlášky dříve neslýchané, a lítostivé vzpomínky omezil, takže mu rozhodně nebrání v rozstřílení někoho na maděru. Tím nechci říct, že by film byl bez chybičky, to rozhodně né. Třeba hned úvodní scéna chytí za srdce tak maximálně ze sentimentálních důvodů, páč si člověk vzpomene, jak hrál v mateřské školce kominíčka a jeho výkon byl rozhodně uvěřitelnější než ten rej herců, co si ve filmu hrál na vojáky a bezdomovce. Na druhou stranu, kdo rozhodně neměl chybu, byli ti pankáčští exempláři, před těmi by prchal v hrůze i Johnny Rotten zamlada, teď zastara by z nich dostal rovnou infarkt, což by byla škoda, když na rok 2017 ohlásil duet s Karlem Gottem.(27.11.2016)

• joudas

Moc jsem zdejšímu hodnocení nechtěl věřit. Už dvojka sice byla děs, ale tak špatné to přece být nemůže. Bohužel opravdu může. Přesto, že co chvíli odkazuje na první díl (hudba, některé hlášky, 1 dollar reklama, ED-209, SUX), nemůže být trojka od jedničky vzdálena víc. Hrozně blbé, blbé, hloupé, pitomé, laciné a ještě jednou blbé. Jaká byla cílovka? Děti do 10 let a starší jen s lobotomií mozku (mimo jiné malá holka, coby geniální hackerka, by tomu nasvědčovala)? Vydržel jsem necelou hodinu a pak jsem to vypnul. A co jsem zbytek tak v rychlosti prolítnul, tak jsem nemohl udělat líp. Ninja robot? Lítající Robocop? Vážně?(25.2.2014)

• Šindy

Co říci? Bohužel třetí pokračování policejního hrdiny dopadlo fiaskem. Scénář, který nemá už co nabídnout. RoboCop, který si nasazuje samopal místo ruky a létá, je bohužel k pláči. Takhle dokázali potupit jednu legendu. Peter Weller může být rád, že se odmítl podílet na tomto projektu. Alespoň se vyhnul ostudě. Jednu hvězdičku dávám za robo-oblek a za flashback z prvního filmu, který je z téhle tragédie to nejlepší, co v ní za 104 minut uvidíte.(28.3.2008)

• - Film byl natočen již v roce 1991, ale vydání se dočkal až o dva roky později, jelikož se produkční společnost Orion potýkala s finančními problémy. (HellFire)

• - Když zraněný Robocop (Robert John Burke) leží u povstalců na stole, je zřetelně vidět, jak herec v obleku dýchá a vzdouvá se mu pravidelně břicho, což by se u cyborga dít nemělo. (Stejšn)

• - Otomo, kybernetický samuraj, je pocta postavě Ronina z komiksu Franka Millera o samuraji, jehož duše je znovu přivedena k životu pomocí futuristické technologie. Bertha Washington je odkazem na Marthu Washington, nezávislou bojovnici z Millerova „Give Me Liberty“. (HellFire)