Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V Detroitu budoucnosti ještě stále nezavládl klid. Společnost Omni Consumer Products (OCP) stále usiluje o splnění svého snu - o vybudování velkoměsta "Delta City". V cestě jim ale stojí bezdomovci a tlupy mladých "Splatterpunků", kteří obývají oblast, kde má nové město stát. OCP se rozhodne pro radikální řešení situace. Naverbuje ozbrojená komanda žoldáků z amazonské války, aby oblast vyklidila. A tak na území Splatterpunků a bezdomovců vjedou obrněná vozidla, jejichž po zuby ozbrojené posádky násilím odvážejí zdejší usedlíky do "rehabilitačních center" a likvidují ty, kteří se nechtějí podřídit. V ulicích Detriotu vypukne regulérní válka. Zdá se, že společnost OCP dosáhne svého cíle. Ale pak se objeví překážka, kterou kdysi stvořila sama OCP... RoboCop! Mechanický policista s lidským mozkem si vzpomene na to, že byl kdysi člověkem, a připojí se ke vzbouřencům, vedených autoritativní Berou, aby pomohl chránit jejich domovy. Za pomoci geniální desetileté Nikko, odbornice na počítače, musí RoboCop bojovat nejen proti žoldákům a společnosti OCP, ale také proti policii. Jediným jeho kolegou, který je ochoten mu pomoci, je jeho stará přítelkyně, policistka Lewisová. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (200)

Zodd 

všechny recenze uživatele

Kontrast mezi Robocopem 3 a 1 je tím, co je tak fascinující a je krásně vidět, pro jak odlišné publikum se poptávka značky v Hollywoodu devalvovala. A ne obrazně, přeci jen nejde o adaptaci DC či Marvel komiksů. Jednička měla poselství, ale i hodně velké černé nadsázky. Co bylo v jedničce tak skvěle verhoevenovsky nadsazené, se zde o dva filmy později bere smrtelně vážně. Reklamy už se staly formalitou a prázdnou šedí, i když ta kreslená má něco do sebe. Šokující brutalita v podstatě pominula už minule a film loudí úsměv, kde je to více či úplně nezáměrné. Mohli to rovnou udělat animované a prodat do videopůjčoven, kdyby tam bylo méně smrtí, figurky by se prodávaly lépe IMHO. Stejná kategorie bizáru jako Batman a Robin - moc nepobaví, ale přesto svým způsobem stojí za to vidět. To už není Robocop, ale Robokop… ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Jedno velké guilty pleasure, kterému se dá plivat do tváře leda tak za to, že z RoboCopa udělalo sentimentálního tragéda se sklonem ochraňovat malé děti a panenství neznámých dívek, dále vykrádání druhého Teminátora a konečně trestuhodné nevyužití zlého japončíka. Jinak neutuchající legrace na účet snad většiny přítomných ve štábu, které za fakt, že je to o dost lepší než dvojka, poplácávám po zádech. 2 a ½. ()

Reklama

Marek1991 

všechny recenze uživatele

Nestačím sa diviť tomu zlému hodnoteniu. Prvý a druhý diel boli svojím spôsobom veľké zlátaniny, brutálne a často bezmyšlienkovité, lenže tento mal dej, boj ľudí a korporácií, veľa nezabudnuteľných momentov, napríklad naprogramovávanie RoboCopa, pirátske vysielanie na upovedomenie ľudí, vysťahovávanie ľudí bez ich súhlasu, pomoc polície, ktorá sa pridala na stranu ľudí, možno až na tú bandu grázlov to bolo fajn. Priznávam, človek by už od filmu z 90. rokov čakal niečo normálnejšie, ale mne sa to páčilo viac ako predchodcovia, síce si to brutalitu ponechalo, ale aspoň to bolo na dobrej ceste k niečomu hlbšiemu. ()

KASUGI 

všechny recenze uživatele

Všechno relativně funguje jako u předchozích dílů: Je tu celé herecké osazenstvo včetně moderátorů zpráv. Nevhodné vsuvky šílených reklam apod. Jen ta brutalita a syrovost se vytratila, prakticky vlastně tyhle atributy dělají Robocopa Robocopem. Kámen úrazu je dítě v jedné z hlavních KLADNÝCH (tohle slovo je podstatné, protože záporný fracek ve dvojce je naprosto slizký a originální) rolí. Naprosto stejným způsobem utrpěl i třetí díl Šíleného Maxe. ()

StanislachKo 

všechny recenze uživatele

"Ste zatčeni, máte právo držet hubu!" a mnoho iných... Inak ten film je po všetkých stránkach strašný! Až tak strašný, že si dovolí skončiť lietajúcim robocopom... Až tak strašný až je človeku zo samej ľútosti (sprevádzanej návalmi bučiaceho smiechu) proste sympatický! :) Niekedy sa točia komédie... Ba dokonca paródie! zjavne bez toho, aby sa o tom vedelo. Asi až teraz plne chápem významu "GP". :) ()

Galerie (26)

Zajímavosti (18)

  • V pokladnách severoamerických kin diváci nechali 10,7 milionu amerických dolarů. (NIRO)
  • Když zraněný RoboCop (Robert John Burke) leží u povstalců na stole, je zřetelně vidět, jak herec v obleku dýchá a vzdouvá se mu pravidelně břicho, což by se u kyborga dít nemělo. (Stejšn)
  • Celosvětová premiéra proběhla 1. května 1993 v Japonsku. (Varan)

Reklama

Reklama