Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V Detroitu budoucnosti ještě stále nezavládl klid. Společnost Omni Consumer Products (OCP) stále usiluje o splnění svého snu - o vybudování velkoměsta "Delta City". V cestě jim ale stojí bezdomovci a tlupy mladých "Splatterpunků", kteří obývají oblast, kde má nové město stát. OCP se rozhodne pro radikální řešení situace. Naverbuje ozbrojená komanda žoldáků z amazonské války, aby oblast vyklidila. A tak na území Splatterpunků a bezdomovců vjedou obrněná vozidla, jejichž po zuby ozbrojené posádky násilím odvážejí zdejší usedlíky do "rehabilitačních center" a likvidují ty, kteří se nechtějí podřídit. V ulicích Detriotu vypukne regulérní válka. Zdá se, že společnost OCP dosáhne svého cíle. Ale pak se objeví překážka, kterou kdysi stvořila sama OCP... RoboCop! Mechanický policista s lidským mozkem si vzpomene na to, že byl kdysi člověkem, a připojí se ke vzbouřencům, vedených autoritativní Berou, aby pomohl chránit jejich domovy. Za pomoci geniální desetileté Nikko, odbornice na počítače, musí RoboCop bojovat nejen proti žoldákům a společnosti OCP, ale také proti policii. Jediným jeho kolegou, který je ochoten mu pomoci, je jeho stará přítelkyně, policistka Lewisová. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (193)

choze 

všechny recenze uživatele

Trojku holt natočili pro děcka, jak napovídá už volba režiséra. Satira je tatam (děti by ji nepochopily), brutalita taky (na nátlak cenzorů, kteří film ostře sledovali už v předvýrobě), dokonce i Peter Weller (dal přednost NAHÉMU OBĚDU), akce je o hovně, záporáci přehrávají jako prase, kladné postavy jsou otravné (Lewisová, počítačová holčička, černá odbojářka) a infantilní scénář se soustředí na pečlivé oddělení dobra a zla a na vytěžení komického potenciálu RoboCopa (jízda v hořícím vraku auta), zejména skrze početné rádobyvtipné hlášky. Ale beru to s klidem, páč mě na to jednak dvojka trochu připravila a pak RoboCopa jsem nikdy nijak zvlášť neprožíval. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $22miliónovTržby USA $10,696,210Tržby Celosvetovo $11,300,000║ až veľmi suchý protivník pre Robocopa či už ten Japonsky android alebo skorumpovaný ozbrojenci, ničím prekvapujúce, strašne béčkove vyznenie aj keď ako tak pozerateľné, jedine heroická hudba od Basila Poledourisa tu asi najviac rezonuje /25%/ ()

Reklama

BadoXXII 

všechny recenze uživatele

Nuž, od predošlých filmov o tomto plechovom leňochodovi, ktoré boli dosť tvrdé sme sa prepracovali k pokračovaniu, ktoré je mäkké ako mäkké i. No proste nemá gule. Vrátil sa síce skvelý hlavný hudobný motív, ale to nezmení nič na celkovej demencii celého filmu. Vytratil sa humor. Pár hlášok síce plecháčovi zostalo, ale celé je to priveľmi vážne a tá vážnosť je tu už trápna. Slabota. 25% ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Ty nevieš, že je na teba vypísaný zatykač?“ – „Viem.“ – „Len som sa pýtal.“ Keď som bol na ROBOCOPOVI 3 v kine, ešte som chodil na základnú a pamätám si, že to bol pre mňa „ideálny“ film. S odstupom takmer pätnástich rokov (kedy tento komentár píšem – september 2010) však musím skonštatovať „fúha“ – a nie v pozitívnom duchu. Na strane druhej, nostalgia je nostalgia a menej, ako 40% nedám, hoci ma v zlom zaskočilo, aký fenomén sa stal z RoboCopa, veď má na svojom konte len jeden výborný film (od Verhoevena) a inak už len dve príšerné celovečerné pokračovania a otrasný televízny seriál. Trojka ponúka RoboCopovi (je to prvý raz, čo ho pod maskou nehrá skúsený Peter Weller) robotického súpera s katanou (...), ale vlastne ani neviem, čo by som po blbej dvojke ešte dodal. Už asi bolo dodané všetko. Kino Považan NMnV 1993 ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Jedno velké guilty pleasure, kterému se dá plivat do tváře leda tak za to, že z RoboCopa udělalo sentimentálního tragéda se sklonem ochraňovat malé děti a panenství neznámých dívek, dále vykrádání druhého Teminátora a konečně trestuhodné nevyužití zlého japončíka. Jinak neutuchající legrace na účet snad většiny přítomných ve štábu, které za fakt, že je to o dost lepší než dvojka, poplácávám po zádech. 2 a ½. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (14)

  • Snímek byl natáčen s cílem získat rating PG-13. Rouhání, násilí, prostituce i odkazy na nelegální drogy byly proto minimalizovány nebo úplně vyjmuty. (Terva)
  • Natáčelo se od 4. února do 17. května 1991 v Atlantě. Většina budov viděných ve filmu byla odsouzena k demolici, aby uvolnily místo pro stavby určené k olympijským hrám. (HellFire)

Reklama

Reklama