Vzácná starožitnost, která patřila carskému rodu Romanovců zmizí z Moskvy. Agent Secret Service ji získá, ale pronásledovatelé ho smrtelně poraní. James Bond (Roger Moore) díky dražbě okamžitě poznává, kdo ji chce za každou cenu dostat zpět. Dostává se tak do hry kde jde kromě diamantů i o mnohem nebezpečnější věc. Vstupuje do ní totiž šílený generál Orlov (Steven Berkoff). Chce útočit na Německo, ale jeho nadřízení jsou proti. To však neznamená, že by se Orlov vzdal. Bond by mohl získat potřebné informace v nepřístupném sídle ženy s tetováním chobotničky (Maud Adams). Tato žena je ale stejně krásná, jako nebezpečná. (PB Publishing)

Woyczek

Pravda, Roger Moore už měl svá nejlepší léta za sebou. Naštěstí jsou nedostatky hlavního hrdiny nahrazeny scénářem, výpravou, nápady a nadhledem (hlavně honička po ulicích Dilí byla úžasná). ()

Grizzlac

Nenadchlo ani tématem ani záporákem ani bondgirl nefungovala tak jak měla. Přesto Roger patří mezi moje oblíbené Bondy. ()

michalkop

Asi nejlepší bondovka, co jsem, kdy viděl. Propracovaný děj, velmi reálné charaktery, příjemné lokace, napětí, krásné herečky. ()

gezko

Moore je už starý. A neviem prečo si to nechceli pripustiť aj tvorcovia. Pritom už mali v hľadáčiku Daltona a aj Brosnana. Vo filme o filme Dych života, hovoril producent, že Dalton bol kandidátom na Bonda od začiatku 80.-tych rokov. Len sa zdal príliš mladý. Podľa Flemingovej predlohy mal mať Bond okolo 35-40 rokov. Tak prečo tam pchali 65 ročného starca? Čo sa týka príbehu máme tu zaujímavé spojenie pašeráctva cenností, použitia atómovej bomby na Európu, cirkus a exotickú Indiu. Návrat Maud Adams nič nepokazil. Kabir Bedi bol skôr na smiech. Dobrých 55%. Bolo by to aj 80 nebyť Moora. ()

Khronos

Po skvelom predchodcovi prišla ďalšia paródia na britského superagenta... bohužiaľ. Aj napriek tomu, že som si na Bonda v podaní Moorea zvykol ako na skôr veselo hláškujúceho agenta Jej veličenstva, v tomto príbehu mi to už ale príde celé prestrelené. Keby mi niekto povedal, že v tejto časti sa Bond pod vplyvom senility hrá na Indiana Jonesa tak by som tomu bol aj ochotný veriť. Ak by sa tento film nehrdil tým, že ide o ďalšie dobrodružstvo JB tak by bolo moje hodnotenie možno vyššie, ale nemôžem inak...dve hviezdy, a aj to si myslím, že je veľa za túto frašku.... ()

Lukkyn

Indické prostředí Bondovi nesmírně prospělo.Je tu sice nevýrazný záporák ,ovšem trumfuje ho jeho pravá ruka ooo Sandokan. Celkem svižně to ubíhá a příběh není vůbec špatný. Q se v tomhle díle s hračkou krokodýla překonal :-) Moore stárne to nezastavíme ,ale jelikož tu moc scén se souboji nemá jeho věk mi v tomhle díle nevadil. Čekal jsem , že Chobotničku bude hrát výraznější a hezčí zástupkyně něžného pohlaví inu nedá se nic dělat. Tahle rozhodně Miss Bondgirl nevyhraje. Celkově je pro mě tenhle díl v porovnání s ostatními s Moorem lehký nadprůměr. ()

gizi

Tato bondovka je plná humoru od začátku až do konce, a to platí i pro krásné akční scény, které jsou pojaty samozřejmě také s nadsázkou a humorem. Snad ani nebyl okamžik, kdy bych měl pocit, se to trochu vleče, jak se projevilo u několika předchozích bondovek. Tato si zaslouží vyzdvihnout a oceňuji ji 80%, možná 85%. 12.4.2015. ()

DannyBurino

Skvělý díl Roger se v akci mnohem líp orientuje a scéna kde Bond sklouzne po zábradlí s ákáčkem a postřílí skupinku žoldáků je jeho nejlepší cool scéna. ()

werny

Dobrý, pro staršího Bonda našli starší Bondgirl...i když...jestli se Chobotnička Maud Adams dá považovat za klasickou bondgirl. Jinak Indii jsme tady ještě neměli. Honička na motorikšách dobrá. Tento Bond byl spíše komediálně laděný akčňák...a prospělo mu to. Generál Orlov byl celkem slabý protivník....to Ali chán se Sandokanem byli lepší. Bondovi bych doporučil potrénovat ûtěk před lovci na slonech...běhal stále dokola a vždy se opět vynořil před hlavněmi Ali Chána :-D . Jinak dobře, že Q dostal více prostoru....za mě tak 75% ()

zeromen

Nesympatický, ubohý a teplý Roger Moore. Jinak film slušný, klasik Bond. Akorát ta bomba na konci mohla buchnout, aspoň by to bylo na čtyři hvězdičky:-) ()

kodwin

Určitě jeden z nejnápaditějších Bondů. A když mu trochu docházel dech, tak přiletěl v anglickém balónu a ustřelil si kus zábradlí, aby si nepoškodil mužnost. Moc dobrý, i přes slabšího záporáka pro mě top bondovka. Pro českého diváka zajímavé tankovou divizí a Sandokanem. Roger Moore už působil sice trochu sešle, ale za to mu nechybí anglický humor. Navíc dobrý výběr destinací a obou bond girls. ()

soukyd33

Opět akce, napětí, humor a sexy girl. 👍 Občas hluchá místa, ale jinak dobrý. Doporučuji. Poznámka: V nově upraveném 5.1 dabingu se občas mluví cizím jazykem. Původní dabing stereo 2.0 je ok. Hvězdiček 4 ()

Sa.sa

Úžasný film plný hlášek, akcí i krásných žen.... Není co vytknout a navíc Moore se na Bonda opravdu hodí...! Ta scéna jak se spustí z balkonu pomocí šátku je nádherná... ()

RPGman

Moore sice vypadal jako nejstarší Bond, ale o to byl vtipnější a Chobotnička to dokazuje již v původním názvu:-))) ()

Mezerník

Dva filmy v jednom - jeden exotický Bond v Pohádkách tisíce a jedné noci a jeden mrazivě reálný v německo-německém špionážním snímku. Solidní, ale příliš dlouhé, ten natahovaný konec je až k neukoukání. ()

Zofan

Film, kde hlavní silou je gang cirkusáckých ninja amazonek, nemohu hodnotit lépe kvůli nenávisti k cirkusu. Nízkorozpočtové triky, jejichž naivní víra, že si toho divák nevšimne (především průlet hangárem), tomu taky nepřidají. Jinak je to poměrně slušná bondovka ve velmi příjemném prostředí exotické Indie. ()

Lazy87

Bond 13: No pěkné numero, bohužel Moore ještě zestárl a jde to vidět, naštěstí mi to přišlo jen z úvodu. Jinak mi tahle bondovka přišla chvílemi jako komedie, no pořád lepší, jak tam cpát sci-fi, vcelku mi to ale sedlo. ()

fuskoric

Veľmi zábavná a svižná Bondovka s množstvom sympatických protagonistiek-cirkusantiek : ), len ten Roger by už mohol ísť do dôchodku. ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch