Vzácná starožitnost, která patřila carskému rodu Romanovců zmizí z Moskvy. Agent Secret Service ji získá, ale pronásledovatelé ho smrtelně poraní. James Bond (Roger Moore) díky dražbě okamžitě poznává, kdo ji chce za každou cenu dostat zpět. Dostává se tak do hry kde jde kromě diamantů i o mnohem nebezpečnější věc. Vstupuje do ní totiž šílený generál Orlov (Steven Berkoff). Chce útočit na Německo, ale jeho nadřízení jsou proti. To však neznamená, že by se Orlov vzdal. Bond by mohl získat potřebné informace v nepřístupném sídle ženy s tetováním chobotničky (Maud Adams). Tato žena je ale stejně krásná, jako nebezpečná. (PB Publishing)

Gynekolog007

Výbornej díl!!! V téhle bondovce to jede! Jedna akce zábavnější než druhá. A to i přesto, že Roger už na to ve svých 56 letech bohužel neměl, ale i tak si Kabira Bediho při bitce na vagonu docela vodí :-) Jen ten Kamal Khan je pěknej ňouma a bondgirl taky nic moc. Lepší je ta blondýna. Ale i přes pár menších slabin mám tenhle díl velice rád. ()

Leník

Tenhle Bond je velmi dobrý, občas trochu překombinovaný, ale to k tomu asi patří. Padouchů je hned několik, nejsou ale příliš maniakální, spíš prostě chladnokrevní zločinci. Taky Bondgirl je trochu netradiční a objevuje se relativně pozdě, celkově tenhle díl patří určitě k těm lepším. ()

Etherium

Chobotnička hlavne v Indii, čo bola síce príjemná destinácia, ale stačilo by trocha kratšie. Najlepšie scénky, ako býva už zvykom pre Moorovky, tak začiatok. Ešte sa mi páčili vlakové scénky, naháňačka v Nemecku a v Indii na tých papamobiloch či čo sú to :D. Keď som myslel, že po ženskom útoku (mňam) prišla ešte scénka s lietadlom, tak to už 4 * sú zaslúžené... Moore je dobrý, ale zahral už aj lepšie. Záporáci tiež výborný výber. ()

Jandovka

Super díl, napínavý, dobrý příběh. Proč to zkazili tak pitomýma scénama (např. Bond a la Tarzan nebo scéna na indickém tržišti, útok ženské gardy v závěru)? Netuším, a je to hrozná škoda. Octopussy tím snížili mezi naprosté průměry :-(. ()

joseee

Čistá hlúposť, podľa hodnotenia však asi spĺňajúca očakávania a vkus fanúšikov tohto žánru. Pozrel som si to hlavne kvôli Indii, z tohto pohľadu je zaujímavý pohľad tri desaťročia späť. Inak, scenár je dielom Studenej vojny, herecké úlohy mizerné (ešte tak Kabir Bedi), realistickosť nulová, zobrazenie cudzieho prostredia komixové, jednoducho hurá, že už tie 80. roky sú preč. ()

Blackthunder

První půlka filmu byla skvělá, úvodní hudba taky, Moorovi už se konečně (i v minulém dílu) vžil s Bondem. Dobrý nápady, skvělé "povstání z mrtvých"... Ale nevím, pak to nějak ztratilo tempo a nakonec je to taková další "tak jo no..." ()

ZetDaElO

Útok na indický trh. Diel, v ktorom James Bond definitívne získava nesmrteľnosť, čoho dôkazom sú scény s vlakom a s lietadlom. Celkovo ide o jednu z najslabších častí. Dej je nesúrodý Flemingova obsesia s cirkusmi je vyslovene nudná, titulný song slabý, pre vek hlavného hrdinu sa už jedná o geronto romancu a čo je najsmutnejšie, že silené pokusy o vtipné momenty sú skôr trápne (napr. imitácia Tarzana). Akýkoľvek Bondov šarm sa vyparil. ()

PanPyzamo

Chobotnička... To bylo něco neskutečného! Pro mě rozhodně nejlepší díl s Moorem a celkově jeden z nejlepších dílů celé série. Neskutečně supr zápletka, kterou jsem hltal a tempo, které vás nenechá (hlavně ke konci) vydechnout. Neskutečná akce, kde jsem si říkal, jak to dopadne a posledních tak 10 minut filmu jsou absolutní lahoda pro oči. Dobrý film, který doporučuji. 7,5/10 ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

PTuranyi

Príbeh síce začína naháňačkou na Kube, ale vzácne vajce zavedie 007 do Indie. Od začiatku sa fórmi nešetrí od tvrdej meny, ktorá zachráni Bonda pred prebodnutím a následne pristane v náručí prekvapeného žobráka, zvolanie fakíra vypadni z mojej postele, požičanie zbrane od hltača mečov. Blysne sa tu Kabir Bedi ako pravá ruka hlavného záporáka. V hre sú samozrejme Rusi a generál Orlov snažiaci sa rozpútať vojnu proti západu. Dôjde k komplikovanej zámene a James musí podstúpiť kaskadérske kúsky na idúcom vlaku aj letiacom lietadle. Napriek krkolomnosti vyviazne živý a so šašošarmom nakoniec zabráni výbuchu atómovej bomby. Celkovo je tento film zábavnejší ako prechádzajúci. ()

xander

Kvalitný James Bond ktorého časť sa odohráva v Indii a preto ponúka zaujímavé herecké výkony vo vedlajšich úlohách. Kabir Bedi síce dokáže vruke rozdrviť kocky ale inak je to len na slová skúpi pomocník hlavného zloducha. Zaujímavá je postava bývalého tenistu Vijaya Amritaja, ktorý sa stará o väčšinu humoru vo filme. baviť sa budete a dve hodiny utečú ako voda. ()

Johnner

Rozporuplná bondovka. Z hlediska estetiky značně na výši, pravda. Děj mi však připadá značně vykonstruovaný. Skoro jsem měl pocit, že rusácký motiv je tam jen z povinnosti. V okamžiku, kdy se Bond ubytuje u chobotničky, se děj téměř zastaví. Zmíněná estetičnost ani herecké výkony absenci děje neunesou. Přesto tento film doporučuji. Za minimálně jedno shlédnutí stojí. ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch