Roger Moore je na můj vkus příliš "umělý" agent 007, kterému bych to, že mě chce zabít nevěřil ani náhodou. Poměrně často mě nudí a jeho herectví jestli se tomu tak dá říkat mě přijde nezajímavé. Naneštěstí odnesl docela slušné filmy s agentem, co má povolení zabíjet a tak nelze než nazvat další film s agentem 007 za lepší průměr.(11.8.2007)

007__č.13__Určitě ne špatný příspěvek do bondovské série. Prostředí daleké Indie je příjemné, akční scény jsou nápadité, některé znamenité, při té závěrečné s Bondem přichyceným na letadle je k vidění úžasný kaskadérský výkon. První problém filmu se ale jmenuje Roger Moore. Samozřejmě po šestapadesátiletém herci nemohu vyžadovat nějakou výraznou fyzickou prezentaci, ale pokud potřebuje doubla i na zhruba pětimetrový sprint (což je výrazně vidět v jedné scéně), je něco špatně. Svůj matný pohyb Moore vždy spolehlivě kompenzoval nadhledem a suchým humorem, ale toho se bohužel v Chobotničce dočkáme po hříchu málo. Druhým problémem je pak mně krajně nesympatický hlavní záporák bez potřebného padoušského charismatu. Přesto všechno celkem solidní podívaná.(2.10.2005)

• molotov

Asi to není tak špatný na dvě hvězdičky, ale když mě přijdou všechny (úplně všechny) bondovky jako parodie. Děj je vždy trapný, humor suchý a jediný na co se dá koukat jsou bondgirls. Bondovky jsou jako příběhy Austina Powerse, až na to, že se berou vážně a to je na nich to nejzábavnější. Vždy když jsem nějaká bondovka, tak si říkám, to se zase nasměju.(14.8.2005)

Koukla jsem se asi na třetí bondovku s Rogerem Moorem v titulní roli, ale pořád jsem mu nějak nepřišla na chuť. Připadá mi na svou roli starý a nemá u mě takové sympatie jako Brosnan nebo Connery. Pokud jste četli nějaké mé názory na jiné bondovky, asi jste už pochopili, že takové filmy nejsou nic pro mě. Tady (už je totiž novějšího data) je přece jenom více akce, i když některé scény (letadlo na konci) byly hodně přitažené za vlasy. Humor, no nezasmála jsem se. Příběh? Chápu, u takových filmů jde do pozadí... Nic, co bych musela vidět znovu, prostě bondovský průměr.(17.6.2013)

Pre mňa jeden z najslabších článkov celej série. Po skvelom úvode nasleduje nudná odrhovačka so šialeným (opäť!) generálom, ktorý chce rozpútať svetovú vojnu. Je to práve o to nudnejšie, že ten šialený generál je (opäť) ruský, a znovu mu v tom bránia (aj) jeho vlastní ruskí súdruhovia, tak sa to bude snažiť urobiť na vlastnú päsť. To, aby vtedajšiu ideológovú a politickú polarizáciu tvorcovia trochu relativizovali. Och, aká politická korektnosť! Ale v tomto prípade to vôbec nefunguje, aj vďaka nevhodnému obsadeniu Stevena Berkoffa (áno, presne ten, čo mučil Ramba v druhom diele, a čo to od neho schytal aj Eddie Murphy v Policajtovi v Beverly Hills) do úlohy generála, ktorý síce disponuje zlodušskou fyziognómiou (no s tým xichtom by som ho nepustil ani odčítať vodomery do bytu, nieto ešte do spojeneckej krajiny západných mocností s bombami za chrbtom), ale charizmatu (myslím toho temného) a hereckého talentu veľa nepobral. A ako klinec do rakvy tu máme aj viditeľne starnúceho Moora, ktorý je tu záhadne nevýrazný a ani ten svoj typický humor veľmi nepredvedie. Ale Maud Adams v úlohe záhadnej vplyvnej pašeráčky mu vekovo pristala, to áno.(29.12.2006)

• - Celosvětová premiéra proběhla 6. června 1983 v Londýně. (Varan)

• - Ve scéně, kdy se Bond (Roger Moore) snaží pomoci Chobotničce (Maud Adams), používá československý samopal vzor 58V. (Redix)

• - Explodujúce časti hangáru boli v skutočnosti iba 4 palce vysoké. (Mihail123)