Zřejmě nejslabší Mooreova bondovka. Po uměřeně akčním Jen Pro Tvé Oči se někdo zbláznil a ověsil Bonda vpravdě cirkusáckými rekvizitami, a práci příliš nezvládl. Hlavní padouch je nula, Kabir Bedi taky předvede malé kulové, bond girl je možná na svou dobu hezká dáma v nejlepších letech, ale bond girl musí být výjimečná i něčím jiným než svojí druhou účastí v sérii, navíc pod jiným jménem a tak vůbec, prostě celé je to nedotažené. A být zastáncem SSSR, pěkně mě vytočí jak ostře střeženou hranici mezi Západem a Východem v pohodičce přebíhá klaun s balónky:) 60%(14.8.2005)

"Vy máte ošklivý zlozvyk. Vždycky dokážete přežít." Chobotnice nevyhledávám ani na talíři ani ve vodě, ale takovou tu se dvěma horními chapadly, dvěma spodními chapadly a poměrně vzrušujícím příslušenstvím, bych si vychutnal i na souši. Proto tak nějak chápu, že 007 objevil její dobré srdce. A já se přitom poměrně bavil, neboť tankování letadla u čerpací stanice, jízda Mercedesu po kolejích, krájení ozubeným jojem či útoky dívčí artistické armády naprosto uspokojily mé buňky toužící po zábavě.(28.4.2015)

• Terva

CITÁT - Bond. James Bond.......... Scénář : Michael G. Wilson, George MacDonald Fraser a Richard Mailbaum. Kamera : Alan Hume. Hudba : John Barry - ve filmu zazní - Rita Coolidge - All Time High http://www.youtube.com/watch?v=3LfiEyybCZA CITÁT - Světového socialismu dosáhneme mírovou cestou. Naše vojenská úloha je čistě obranná..........(30.4.2011)

No konečně tvůrcům došlo, že snahy o politickou, mravní a sexuální korektnost jsou u tohoto typu filmů kontraproduktivní, a ze sterility se vrátili k akci, ranám pěstí, erotice a polonahým ženám, exotickým lokacím... Je zde víc humoru a nadhledu, víc sexu, víc akce. Třeba to dokonalé využití předmětů na indickém tržišti, to je velmi nápadité. "Cirkusové" finále taktéž slušně využité. Potěší i jemná a sebeironická pomrknutí očkem - Sandokan, Tarzan, Bond v korkodýlovi, agent 009 jakožto klaun... Neříkám, že film nemá hluchá místa, bondgirl mne taky nijak neoslnila, ale prostě to má určitý švih a vtip.(22.7.2016)

Nadsázka je nadsázka, ale tenhle díl dělá z celého Bonda už pomalu cirkus. A z Bonda samotného klauna, který se bez hračiček, pomoci druhých a dvojníků pomalu na nic sám nezmůže a vše se tvůrci snaží zamaskovat přemírou humoru, postav a exotiky. Začínám mít ale pocit, že to jsou nadsazené díly jako právě "Chobotnička" nebo "Diamanty", které se na Bondovském předobrazu podílely nejvíce. Za zmínku stojí snad jen to, že do skutečné akce se dostane konečně i Q, a že ta indická exotika se nápadně podobá té, kterou o rok později stvořil Spielberg ve svém druhém Indym.(13.2.2007)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 46. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Pavúk, ktorého Bond strasie z nohy pri úteku cez džunglu, je druh rodu Poecilotheria. Jeho jed je dosť silný na to, aby malo uhryznutie aj nejaké vážnejšie (nie smrteľné) zdravotné následky. (Z0oMb3E)

• - Postava Penelope Smallbone bola pomenovaná podľa modelky, ktorá sa objavila v otváracích titulkoch bondovky Agent, ktorý ma miloval. (Mihail123)