No konečně tvůrcům došlo, že snahy o politickou, mravní a sexuální korektnost jsou u tohoto typu filmů kontraproduktivní, a ze sterility se vrátili k akci, ranám pěstí, erotice a polonahým ženám, exotickým lokacím... Je zde víc humoru a nadhledu, víc sexu, víc akce. Třeba to dokonalé využití předmětů na indickém tržišti, to je velmi nápadité. "Cirkusové" finále taktéž slušně využité. Potěší i jemná a sebeironická pomrknutí očkem - Sandokan, Tarzan, Bond v korkodýlovi, agent 009 jakožto klaun... Neříkám, že film nemá hluchá místa, bondgirl mne taky nijak neoslnila, ale prostě to má určitý švih a vtip.(22.7.2016)

"Ještě tam je?" - "To si snad děláte legraci. 007 na ostrově, na kterém žijí pouze ženy? Toho uvidíme až ráno." V pořadí 13 bondovka a šestá, kde Bonda ztvárňuje Roger Moore. Takže pojďme si to pěkně shrnout: Příběh je o rozpoutání třetí světové války! Jsou tam výrazné postavy (Gogol, Orlov) a má to i výrazného padoucha (Louis Jourdan). "Zneuctil jste vojenskou uniformu." - " Ale přesto zítra... Zítra budu hrdinou Sovětského svazu." Bondgirl Octopussy tedy ta hlavní - byla pro mé oči průměrná, ale za to Kristina Wayborn byla k nakousnutí a scéna, když se spustí z balkonu je T O P. Je to nabité sthující akcí, krásnými ženami a vtipnými monology. Jinak co kritizovat na akční pecce, když jsem nadšenec akčních filmů? Práce Johna Glena se mi líbí a už se těším na jeho další bondovku. - 100%.(8.1.2018)

#13 - Pokiaľ sa v predchádzajúcich bondovkách s Mooreom dala zastrieť jeho staroba, ktorá bola najviac cítiť v akčných scénach, scenárom alebo naopak, tak tu to bohužiaľ neplatí. Kabir Bedi určite po toľkých kladných záchranách v roli Sandokana nie je až tak vhodný do role záporáka, opakom je Berkoff. Bondgirl ja azda najnevýraznejšia a scenár je na svoju dĺžku až príliš jednoduchý. Ale Bonda ako klauna a stopára sa oplatí vidieť. 65%.(26.11.2007)

Je škoda, že úvodná predtitulková sekvnecia je impozantnejšia a vo väčšine iných ohľadoch lepšia ako to, čo nasleduje potom. Cirkusantský námet sa do bondovky nejako nehodí a Bond zamaskovaný ako klaun pôsobí skôr trápne ako úsmevne. Predsa je to však ešte stále nadpriemerná zábava a dokáže diváka zaujať. Hlavne ženským osadenstvom.(30.12.2010)

Plusy: skvelý Roger Moore, Chobotnička, Kabir Bedi, skvelé využitie lokácií (India), fajnová akcia a napätie (India), konečne došlo aj na komoušov ... Mínusy: nudná akcia a napätie (Nemecko), nevyužitie lokácií (Nemecko), suchý úvod na Kube ... Celkovo by som to zhodnotil asi takto: Bolo na čase posunúť sa ďalej, v poslednom diele sa James Bond tápal v serióznosti a chcelo to nejaké oživenie. Zo začiatku to síce vyzeralo dosť mdlo, ale hneď čo sa to presunulo do Indie začala zábava. Bohužiaľ záver v Nemecku je opäť priemerný. Veľmi slabých - ale stále - 80%.(1.12.2007)

• - Roger Moore používa Walther P-5 takmer počas celého filmu. (Mihail123)

• - Mercedes, kterým Bond (Roger Moore) prchá po kolejích, byl pro potřeby natáčení speciálně upraven a osazen železničním podvozkem. (Martin_Happy)

• - Pre spojitosť hotela Lake Palace Hotel v Udaipure s filmom, bol premenovaný na "The Octopussy Hotel". (Mihail123)