Režisér John Glen sa drží receptu, ktorý sa mu minule toľko osvedčil, teda žiadne experimenty, len tradičné bondovské rošády a rekvizity. Tentoraz síce dejová linka trpela miernym kŕčom a slušnú úroveň sa z ťažka podarilo udržať. Navyše účinkovanie Kabira Bediho je pre našou sandokanovskú generáciu veľkým lákadlom. Roger Moore mi už ale časom liezol na nervy a prvý krát som pociťoval, že by som ho rád vymenil. Stavím sa, že o 10 - 15 rokov bude hrať Bonda 20 ročný zajac a vtedy príde tej súšasnej generácií vtipné, že Bond mal niekedy nad 55 rokov.(5.2.2015)

#13 - Pokiaľ sa v predchádzajúcich bondovkách s Mooreom dala zastrieť jeho staroba, ktorá bola najviac cítiť v akčných scénach, scenárom alebo naopak, tak tu to bohužiaľ neplatí. Kabir Bedi určite po toľkých kladných záchranách v roli Sandokana nie je až tak vhodný do role záporáka, opakom je Berkoff. Bondgirl ja azda najnevýraznejšia a scenár je na svoju dĺžku až príliš jednoduchý. Ale Bonda ako klauna a stopára sa oplatí vidieť. 65%.(26.11.2007)

• kinej

Octopussy má dvě zcela odlišné části. Ta první - exotická, je velice dobře koukatelná. Z indických motivů se jí daří vysát snad veškeré kulturní stereotypy a účelově je použít pro pobavení diváka. Během chvíle tak přijde na fakýry, chození po žhavém uhlí, slony atp. Není to ovšem špatné. Naopak, jelikož je film pojat s velkou nadsázkou, není o zábavu nouze. Tedy v první půli. V té druhé přijde na řadu cirkusácké prostředí, což je mi osobně velice protivné, a tady film dost upadá. Korunou všeho je ultradebilní závěr - útok cirkusáků na palác, snad nejhorší vyvrcholení v celé bondovské historii. Takže sečtu-li dvě odišné části, dává mi to průměrné hodnocení.(2.3.2010)

Dalsia akcna jazda v rezii akcneho diabla Johna Glena. Hlavne vdaka skvelym akcnym scenam stoji tato Bondovka za pozretie. Zapletka je dost zmätena a prilis som nepochopil preco sa dali dokopy priekupnici diamantov z Indie a fanaticky general, ktory chcel odpalit atomovku. Asi nebola tema priekupnikov dostatocne zaujimava, tak tam prihodili fanatickych rusov. Ti vzdy zaberu na divaka. Kludne sa cely film mohol odohravat v exotickej Indii. Len skoda, ze herecke obsadenie je nejake druhotriedne alebo za zenitom. Bond, Moneypenny, M a Q uz pôsobia ako banda dôchodcov. Chudakovi Q sa uz triasli ruky, ked predvadzal novy gadget. Moore je uz fakt dost stary a Connery ho v konkurencnej Bondovke z rovnakeho roku po kazdej stranke strcil do vrecka. No a Moneypenny dostala pre istotu mladsiu asistentku. Bondgirls tentoraz pôsobia ako druhotriedny material, ktory sa zvysil z predchadzajucich Bondoviek (titulna a tuctova Maud Adams) a nic lepsie producenti nezohnali. Tak to dopada, ked poriadna zenska Barbara Carrera radsej prebehla ku konkurencii kvôli Connerymu. Zaporakov je tentoraz viacero a vdaka tomu ziadny z nich poriadne nezaziari. Prekvapivo slaby je aj inokedy diabolsky Steven Berkoff. Kabir Bedi cely cas len tupo pozera. Takze najviac zaujmu zabijacke dvojcata s nozikmi. Takze zapletka je slaba, ale film zachranuju akcne sceny. Nadchne uz skvely uvod na Kube v ktorom si Bond zalieta v mini lietadle, dalej velmi zabavna nahanacka s tuk tukmi v Indii a predcasne finale vo vlaku. Potom este nasleduje definitivne finale v Indii a blbnutie na lietadle, ktore mi uz pripadali zbytocne. Skoda len castych zaberov na Mooreho xicht pri ktorych sa pouziva zadna projekcia. Radsej mohli nechat iba zabery s kaskaderom, ktory predvadza skvele kusky. Na tak chabu zapletku je film strasne dlhy a keby sa skratil o polhodinu vratane niektorych akcnych scen, tak by som to videl aj na 4*, ale v tomto miestami nudnom prevedeni tomu dam len slusne 3*. 6/10.(18.8.2016)

Hodně vychytaná bondovka a opět taková "mooreovsky" bláznivá, třeba když si Bond klidně s letadlem přistane na silnici u benzínky aby mohl natankovat, nebo killer s jojo cirkulárkou. Následuje agent který mlátí zloduchy tenisovou raketou svým smrtonosným beckhandem anebo fakír co hraje bondovskou ústřední melodii na flétnu svýmu hadovi. No prostě úlet v tom nejlepšim smyslu a to jsem ani nezmínil klauny.(14.8.2005)