• kinej

Octopussy má dvě zcela odlišné části. Ta první - exotická, je velice dobře koukatelná. Z indických motivů se jí daří vysát snad veškeré kulturní stereotypy a účelově je použít pro pobavení diváka. Během chvíle tak přijde na fakýry, chození po žhavém uhlí, slony atp. Není to ovšem špatné. Naopak, jelikož je film pojat s velkou nadsázkou, není o zábavu nouze. Tedy v první půli. V té druhé přijde na řadu cirkusácké prostředí, což je mi osobně velice protivné, a tady film dost upadá. Korunou všeho je ultradebilní závěr - útok cirkusáků na palác, snad nejhorší vyvrcholení v celé bondovské historii. Takže sečtu-li dvě odišné části, dává mi to průměrné hodnocení.(2.3.2010)

Všechny bondovky jsou taaaaaak dlouhé! A tohle je jejich největší omyl - opomeneme-li ovšem to obsazení Rogera Moora v některých z nich! Třeba právě Chobotnička se hodně snaží zapůsobit výpravností, atraktivním prostředím, exotikou ...ale příliš nudný děj to nezakryje! (zkrátka utahaný nerovná se nikdy elegantní) :) BTW - "nejzajímavější" záběr přijde v podobě celé pečené hlavy (nejspíš telecí) na talíři s pečlivě naaranžovanýma očima, do kterých se hlavní zloduch s chutí zakousne... :)(1.12.2003)

Původně jsem chtěl dát čtyři za sílu Bondovy osobnosti, která tento film opět táhne a za pár skvělých hlášek (tvrdá měna, psaní sžíravých dopisů) a vtipných rekvizit (koňská prdel, krokodýl). Ale nedám a to z jednoho prostého důvodu. Tahle bondovka vůbec nemá spád (a není jediná). Krácení by jen prospělo. A bondovská píseň nestojí za nic.(20.11.2003)

Bond a Q v balonu: " Doufám, že tenhle vynález zvládneš, Q." - " Létá to na horký vzduch." - " Tak to bys moh." Nejexotičtější, nejstylovější, nejelegantnější a nejkouzelnější bonovka. Roger Moore si na začátku požádá: Plnou, prosím! A dostane všeho vrchovatě. Genialitu filmu kazí snad jen příliš supermanské finále na letadle. Ovšem shakespearovská hvězda Stephen Berkoff coby šílený generál Orlov a smrtící kotouč z cirkulárky na způsob joja jsou nezapomenutelní. Bonda v tomto filmu měl původně hrát James Brolin, producenti se nakonec zalekli Bonda s americkým akcentem a přeplatili Moora. Mám ho jako Bonda moc rád, ale tady už to jeho stáří je hodně vidět. Škoda, Brolinovi screentesty byly překvapivě velmi povedené...(6.11.2003)

Noo klesá úroveň, klesá. Roger Moore mal skončiť už pred 4. rokmi, no oni ho tu stále držia. Už tu nefunguje takmer nič. Nefungujú flirty so ženami, ktoré by mu mohli byť dcéry, nefungujú akčné scény, pri ktorých je však výrazne dotovaný dablérmi dokonca tu nefungujú ani humorne ladené scény, ktoré bondovkám absolútne nesvedčia. Jediné, čo tu funguje je prostredie. India, ako nie veľmi okukaná destinácia pôsobí veľmi exoticky. Kamir Bedi niekdajší Sandokan tu má zápornú rolu no pri ňom mi to tiež nie veľmi sedelo. Tiež nie veľmi charizmatický a hrozne nesympatický záporák vyzerá dosť umelo. Nedostatky však, a hlavne, v mužských očiach vyvažuje poriadna dávka nádherných žien. Čo sa tíka samotnej bondgirl, teda bondwoman (pretože aj produkcia asi pochopila, že nejaká 25 by po boku dedka vyzerala smiešne) je síce sexi no od ostatných sa odlišuje hlavne rokom narodenia. Zápletka a scenár sa opäť drží pri zemi a je ladený viacej realisticky. Oproti niekdajším je film slabota.(1.6.2010)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 46. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Scény z východoněmeckého nádraží se natáčely v britském Petereboroughu. (Martin_Happy)

• - Do role Jamese Bonda (Roger Moore) byl zvažován Lewis Collins. Nakonec se ale podařilo přemluvit Rogera Moora, aby se do role vrátil. (Žralok)