Vzácná starožitnost, která patřila carskému rodu Romanovců zmizí z Moskvy. Agent Secret Service ji získá, ale pronásledovatelé ho smrtelně poraní. James Bond (Roger Moore) díky dražbě okamžitě poznává, kdo ji chce za každou cenu dostat zpět. Dostává se tak do hry kde jde kromě diamantů i o mnohem nebezpečnější věc. Vstupuje do ní totiž šílený generál Orlov (Steven Berkoff). Chce útočit na Německo, ale jeho nadřízení jsou proti. To však neznamená, že by se Orlov vzdal. Bond by mohl získat potřebné informace v nepřístupném sídle ženy s tetováním chobotničky (Maud Adams). Tato žena je ale stejně krásná, jako nebezpečná. (PB Publishing)

Trailer

castor

Bond č. 13 - Smělé činy, dravý špión, osudové ženy. Chobotnička je směsí troufalosti, humoru a kaskadérských kousků. Občas mě napadal Lipského Cirkus bude!, klaunů a zvířat je vážně až až. Zdařilý je nicméně hned úvod, obecně druhá bondovka od Johna Glena nabídne dost slušných nápadů. Ostatně kaskadéři se asi dost zapotili, už jen proto, že Roger Moore je přestárlý a evidentně nestíhal. Fajn je feeling dalekého Orientu, potěší tenis na tržnici. Méně pak nechtěně úsměvný úprk „z lovu“ v džungli. ()

D.Moore

I tomuhle Bondovi dávám ****... ALE: Předtitulková scéna s bombou a miniletadlem je sice vtipná, ovšem nijak zvlášť dechberoucí. Titulková píseň není špatná, ale to, co se při ní na plátně odehrává, je neskutečně nezajímavá přehlídka trapně tančících a poletujících siluet. Zbytek filmu je úplně jiné kafe. Scéna s klaunem-009 už spád má, ale film se pořádně rozjede až v Indii. Honička na rikšách je svižná, bitky v davu mezi fakíry zrovna tak... lov Bonda se slony je sice klasické uskakování před kulkami, ale nevadí to. Nejlepší dva momenty však ještě přijdou. 1) Scéna s vlakem (jeho stíhání "kolejovým mercedesem", šarvátky na střechách i ve vagonech a HLAVNĚ - Bond v gorilím kostýmu a jeho podívání se na hodinky, při kterém vyju smíchy). 2) Závěr s letadlem. Tady nezbývá než žasnout nad kaskadérskými výkony, prvotřídní ukázka! Škoda toho cirkusáckého přepadení paláce, které je zbytečné a film jen natahuje. Jo a oba palce a všechny prsty dávám nahoru za tu přehlídku krásných ženských. ()

Segrestor

V dalším pokračování dobrodružství nejlepšího agenta na světě, agenta MI6, Jamese Bonda, se tvůrci zaměřili na hercovu mimiku. Moore zde svého panáka Kena přetavil v mrkajícího a šklebícího mima, který dovede psychicky ovládnout i tygra. Bondovka Chobotnička dovede diváka pobavit i napnout jako strunu. Honičky v indických ulicích patří k tomu úplně nej ze všech těch bondovek s Rogerem Moorem. Mezi partou záporáků najdeme i oblíbeného Kabira Bediho, známého jako Sandokana, který neztratil nic ze svého charisma a předvede například rozdrcení hracích kostek ve své dlani na prach. Nepochopil jsem návrat herečky Maud Adams. To je velký otazník. Asi měli v roce osmdesát tři málo nehezkých hereček. Celkově vzato, ač to byla chvílemi trochu nepochopitelná a logiku postrádající podívaná, bavil jsem se dobře. ()

MartinezZ

Tak poslední Rogerovy bondovky bohužel trpí jeho věkem. Ano, skoro na šedesátníka zvládá stále dost (pomineme-li samozřejmě kaskadéry-dvojníky), ale už to jaksi nezapadá do filmu a představy agenta 007, co by neodolatelného šarmantního vykonavatele vůle Jejího Veličenstva. A to se mladší, mrštnější a pružnější 007 objeví až za 12 let. ~~~ Dalším mínusem jsou zase pokusy o parodování, což prostě nechápu, který chorý mozek je do filmu furt tlačí (Tarzan např.). Jinak ale zase trochu návrat k "bondovkám" ve smyslu, v jakém si je představuji (a pro rejpaly, ano, knižní předlohy ignoruji, mluvím o filmech). ~~~ Za Kabira o půl * víc :) ()

luka4615

007-13 Snímek Octopussy se může pochlubit svižným příběhem, neokoukaným antagonistou a skvěle načrtanou akční stránkou. Jistě, Roger Moore už zde není v takové kondici jako na svém začátku, nicméně i přesto své party zvládá s grácií sobě vlastní. Za zmínku zde také stojí i role Kabira "Sandokana" Bediho, či atraktivní zasazení do exotické Indie. Nesmím zde samozřejmě opomenout vydařenou úvodní a závěrečnou sekvenci s letadly, které dozajista patří k tomu nejlepšímu, co jsem v sérii s Agentem 007 (zatím) viděl. Co se jiných dopravních prostředků týče, tak nejvíce zde vyčnívá Alfa Romeo GTV6 či 1980 Land-Rover Range Rover Convertible. (HBO GO) „Mr. Bond is indeed of a very rare breed... soon to be made extinct.“ ()

• Prvá bondovka s MGM logom na začiatku. (Mihail123)
  • Explodujúce časti hangáru boli v skutočnosti iba 4 palce vysoké. (Mihail123)
  • Pavúk, ktorého Bond strasie z nohy pri úteku cez džunglu, je druh rodu Poecilotheria. Jeho jed je dosť silný na to, aby malo uhryznutie aj nejaké vážnejšie (nie smrteľné) zdravotné následky. (Z0oMb3E)

Související novinky

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

18.12.2020

Ve věku 75 let zemřel herec Jeremy Bulloch, původní představitel námezdního lovce Boba Fetta z Impérium vrací úder a Návrat Jediho. Stalo se tak jen týden poté, co zemřel jiný herec ze Impéria, David… (více)