Chobotnička

• slovenský

Chobotnička

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1983, 131 min

#13 - Pokiaľ sa v predchádzajúcich bondovkách s Mooreom dala zastrieť jeho staroba, ktorá bola najviac cítiť v akčných scénach, scenárom alebo naopak, tak tu to bohužiaľ neplatí. Kabir Bedi určite po toľkých kladných záchranách v roli Sandokana nie je až tak vhodný do role záporáka, opakom je Berkoff. Bondgirl ja azda najnevýraznejšia a scenár je na svoju dĺžku až príliš jednoduchý. Ale Bonda ako klauna a stopára sa oplatí vidieť. 65%.(26.11.2007)

Koukla jsem se asi na třetí bondovku s Rogerem Moorem v titulní roli, ale pořád jsem mu nějak nepřišla na chuť. Připadá mi na svou roli starý a nemá u mě takové sympatie jako Brosnan nebo Connery. Pokud jste četli nějaké mé názory na jiné bondovky, asi jste už pochopili, že takové filmy nejsou nic pro mě. Tady (už je totiž novějšího data) je přece jenom více akce, i když některé scény (letadlo na konci) byly hodně přitažené za vlasy. Humor, no nezasmála jsem se. Příběh? Chápu, u takových filmů jde do pozadí... Nic, co bych musela vidět znovu, prostě bondovský průměr.(17.6.2013)

Noo klesá úroveň, klesá. Roger Moore mal skončiť už pred 4. rokmi, no oni ho tu stále držia. Už tu nefunguje takmer nič. Nefungujú flirty so ženami, ktoré by mu mohli byť dcéry, nefungujú akčné scény, pri ktorých je však výrazne dotovaný dablérmi dokonca tu nefungujú ani humorne ladené scény, ktoré bondovkám absolútne nesvedčia. Jediné, čo tu funguje je prostredie. India, ako nie veľmi okukaná destinácia pôsobí veľmi exoticky. Kamir Bedi niekdajší Sandokan tu má zápornú rolu no pri ňom mi to tiež nie veľmi sedelo. Tiež nie veľmi charizmatický a hrozne nesympatický záporák vyzerá dosť umelo. Nedostatky však, a hlavne, v mužských očiach vyvažuje poriadna dávka nádherných žien. Čo sa tíka samotnej bondgirl, teda bondwoman (pretože aj produkcia asi pochopila, že nejaká 25 by po boku dedka vyzerala smiešne) je síce sexi no od ostatných sa odlišuje hlavne rokom narodenia. Zápletka a scenár sa opäť drží pri zemi a je ladený viacej realisticky. Oproti niekdajším je film slabota.(1.6.2010)

Oldie, oldie, oldie. Na tohle už byl Roger setsakramentsky starý a je to na něm v mnoha chvílích vidět. Už samotný úvod ukazuje, že měl tento James zamířit do důchodu a spolu s ním i notně přestárlá Moneypenny. Přesto však Chobotnička není mizerným příspěvkem do série. Jen to není ono. Akce výrazně ubylo, hlášek se taky moc neurodilo a záporák se taky nijak zvlášť neprojevil.(2.2.2007)

Poriadne pritiahnnuté za vlasy, Moonraker je oproti tomuto realistickejší:) Miestami mi to pripomínalo viac nejakú šaškárnu s Budom Spencerom ako sériu o agentovi 007..To čo ubudlo na "reálnosti" (ktorá u bondoviek vlastne neexistuje) to sa pridalo na vtipe..Celkovo môže byť, hoci Roger Moore je tiež tak trochu karikaturistický:)(24.11.2007)

• - Prvá bondovka s MGM logom na začiatku. (Mihail123)

• - Pavúk, ktorého Bond strasie z nohy pri úteku cez džunglu, je druh rodu Poecilotheria. Jeho jed je dosť silný na to, aby malo uhryznutie aj nejaké vážnejšie (nie smrteľné) zdravotné následky. (Z0oMb3E)

• - Robert Rown sa tu objavil po prvý krát ako "M". (Mihail123)