Chobotnička

• slovenský

Chobotnička

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1983, 131 min

Roger Moore je na můj vkus příliš "umělý" agent 007, kterému bych to, že mě chce zabít nevěřil ani náhodou. Poměrně často mě nudí a jeho herectví jestli se tomu tak dá říkat mě přijde nezajímavé. Naneštěstí odnesl docela slušné filmy s agentem, co má povolení zabíjet a tak nelze než nazvat další film s agentem 007 za lepší průměr.(11.8.2007)

Zřejmě nejslabší Mooreova bondovka. Po uměřeně akčním Jen Pro Tvé Oči se někdo zbláznil a ověsil Bonda vpravdě cirkusáckými rekvizitami, a práci příliš nezvládl. Hlavní padouch je nula, Kabir Bedi taky předvede malé kulové, bond girl je možná na svou dobu hezká dáma v nejlepších letech, ale bond girl musí být výjimečná i něčím jiným než svojí druhou účastí v sérii, navíc pod jiným jménem a tak vůbec, prostě celé je to nedotažené. A být zastáncem SSSR, pěkně mě vytočí jak ostře střeženou hranici mezi Západem a Východem v pohodičce přebíhá klaun s balónky:) 60%(14.8.2005)

Dalsi uchazejici kousek s Moorem ze zlatych 80 let mozna ze z teto ery to je nejslabsi film ale porad dost v pohode Moore uz sice kapku starne ale jeho vtipky bavi porad jenom ten zaporak je dost nevyraznej a stopaz trochu prehnana i ta Bond girl uz je kapku za zenitem ale jinak akce v pohode Glen ji proste tocit umel opet vyborna titulni pisen a pekny exteriery exoticke Indie zkratka takovy lehky Bondovsky nadprumer takze za ctyri(23.10.2012)

V dalším pokračování dobrodružství nejlepšího agenta na světě, agenta MI6, Jamese Bonda, se tvůrci zaměřili na hercovu mimiku. Moore zde svého panáka Kena přetavil v mrkajícího a šklebícího mima, který dovede psychicky ovládnout i tygra. Bondovka Chobotnička dovede diváka pobavit i napnout jako strunu. Honičky v indických ulicích patří k tomu úplně nej ze všech těch bondovek s Rogerem Moorem. Mezi partou záporáků najdeme i oblíbeného Kabira Bediho, známého jako Sandokana, který neztratil nic ze svého charisma a předvede například rozdrcení hracích kostek ve své dlani na prach. Nepochopil jsem návrat herečky Maud Adams. To je velký otazník. Asi měli v roce osmdesát tři málo nehezkých hereček. Celkově vzato, ač to byla chvílemi trochu nepochopitelná a logiku postrádající podívaná, bavil jsem se dobře.(16.11.2012)

Hodně vychytaná bondovka a opět taková "mooreovsky" bláznivá, třeba když si Bond klidně s letadlem přistane na silnici u benzínky aby mohl natankovat, nebo killer s jojo cirkulárkou. Následuje agent který mlátí zloduchy tenisovou raketou svým smrtonosným beckhandem anebo fakír co hraje bondovskou ústřední melodii na flétnu svýmu hadovi. No prostě úlet v tom nejlepšim smyslu a to jsem ani nezmínil klauny.(14.8.2005)

• - Do role Jamese Bonda (Roger Moore) byl zvažován Lewis Collins. Nakonec se ale podařilo přemluvit Rogera Moora, aby se do role vrátil. (Žralok)

• - Posledná bondovka, ktorá oznámila názov nasledujúcej bondovky počas záverečných titulkov. (Mihail123)

• - Prvá bondovka s MGM logom na začiatku. (Mihail123)