Chobotnička

• slovenský

Chobotnička

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1983, 131 min

Oldie, oldie, oldie. Na tohle už byl Roger setsakramentsky starý a je to na něm v mnoha chvílích vidět. Už samotný úvod ukazuje, že měl tento James zamířit do důchodu a spolu s ním i notně přestárlá Moneypenny. Přesto však Chobotnička není mizerným příspěvkem do série. Jen to není ono. Akce výrazně ubylo, hlášek se taky moc neurodilo a záporák se taky nijak zvlášť neprojevil.(2.2.2007)

Dalsi uchazejici kousek s Moorem ze zlatych 80 let mozna ze z teto ery to je nejslabsi film ale porad dost v pohode Moore uz sice kapku starne ale jeho vtipky bavi porad jenom ten zaporak je dost nevyraznej a stopaz trochu prehnana i ta Bond girl uz je kapku za zenitem ale jinak akce v pohode Glen ji proste tocit umel opet vyborna titulni pisen a pekny exteriery exoticke Indie zkratka takovy lehky Bondovsky nadprumer takze za ctyri(23.10.2012)

Všechny bondovky jsou taaaaaak dlouhé! A tohle je jejich největší omyl - opomeneme-li ovšem to obsazení Rogera Moora v některých z nich! Třeba právě Chobotnička se hodně snaží zapůsobit výpravností, atraktivním prostředím, exotikou ...ale příliš nudný děj to nezakryje! (zkrátka utahaný nerovná se nikdy elegantní) :) BTW - "nejzajímavější" záběr přijde v podobě celé pečené hlavy (nejspíš telecí) na talíři s pečlivě naaranžovanýma očima, do kterých se hlavní zloduch s chutí zakousne... :)(1.12.2003)

I tomuhle Bondovi dávám ****... ALE: Předtitulková scéna s bombou a miniletadlem je sice vtipná, ovšem nijak zvlášť dechberoucí. Titulková píseň není špatná, ale to, co se při ní na plátně odehrává, je neskutečně nezajímavá přehlídka trapně tančících a poletujících siluet. Zbytek filmu je úplně jiné kafe. Scéna s klaunem-009 už spád má, ale film se pořádně rozjede až v Indii. Honička na rikšách je svižná, bitky v davu mezi fakíry zrovna tak... lov Bonda se slony je sice klasické uskakování před kulkami, ale nevadí to. Nejlepší dva momenty však ještě přijdou. 1) Scéna s vlakem (jeho stíhání "kolejovým mercedesem", šarvátky na střechách i ve vagonech a HLAVNĚ - Bond v gorilím kostýmu a jeho podívání se na hodinky, při kterém vyju smíchy). 2) Závěr s letadlem. Tady nezbývá než žasnout nad kaskadérskými výkony, prvotřídní ukázka! Škoda toho cirkusáckého přepadení paláce, které je zbytečné a film jen natahuje. Jo a oba palce a všechny prsty dávám nahoru za tu přehlídku krásných ženských.(6.3.2010)

V dalším pokračování dobrodružství nejlepšího agenta na světě, agenta MI6, Jamese Bonda, se tvůrci zaměřili na hercovu mimiku. Moore zde svého panáka Kena přetavil v mrkajícího a šklebícího mima, který dovede psychicky ovládnout i tygra. Bondovka Chobotnička dovede diváka pobavit i napnout jako strunu. Honičky v indických ulicích patří k tomu úplně nej ze všech těch bondovek s Rogerem Moorem. Mezi partou záporáků najdeme i oblíbeného Kabira Bediho, známého jako Sandokana, který neztratil nic ze svého charisma a předvede například rozdrcení hracích kostek ve své dlani na prach. Nepochopil jsem návrat herečky Maud Adams. To je velký otazník. Asi měli v roce osmdesát tři málo nehezkých hereček. Celkově vzato, ač to byla chvílemi trochu nepochopitelná a logiku postrádající podívaná, bavil jsem se dobře.(16.11.2012)

• - Bond používá hodinky značky SEIKO, konkrétně typ DXA001, který dokázal přenášet obraz. V době vzniku filmu se jednalo o nejmenší televizi na světě a naprostý hodinářský unikát. (Redix)

• - Když Bond (Roger Moore) vstupuje do cirkusu, je noc. Když z něj po přibližně třech minutách odchází, je den. (Redix)

• - Slávnostnej premiéry sa zúčastnili princ Charles a princezná Diana. (Mihail123)