I tomuhle Bondovi dávám ****... ALE: Předtitulková scéna s bombou a miniletadlem je sice vtipná, ovšem nijak zvlášť dechberoucí. Titulková píseň není špatná, ale to, co se při ní na plátně odehrává, je neskutečně nezajímavá přehlídka trapně tančících a poletujících siluet. Zbytek filmu je úplně jiné kafe. Scéna s klaunem-009 už spád má, ale film se pořádně rozjede až v Indii. Honička na rikšách je svižná, bitky v davu mezi fakíry zrovna tak... lov Bonda se slony je sice klasické uskakování před kulkami, ale nevadí to. Nejlepší dva momenty však ještě přijdou. 1) Scéna s vlakem (jeho stíhání "kolejovým mercedesem", šarvátky na střechách i ve vagonech a HLAVNĚ - Bond v gorilím kostýmu a jeho podívání se na hodinky, při kterém vyju smíchy). 2) Závěr s letadlem. Tady nezbývá než žasnout nad kaskadérskými výkony, prvotřídní ukázka! Škoda toho cirkusáckého přepadení paláce, které je zbytečné a film jen natahuje. Jo a oba palce a všechny prsty dávám nahoru za tu přehlídku krásných ženských.(6.3.2010)

Svůdná staromódní bondovka s příjemným feelingem dalekého orientu. Moore už je přestárlý až to hezké není, avšak v rámci mezí se snaží alespoň obstojně "doklepat" poslední dva díly. Celkově vnímám Chobotničku jako dějově i herecky nevýrazný díl. Potěší výhradně již zmiňovaná forma, kostýmy, výprava a strhující typicky osmdesátková "ploužáková" titulní píseň. Určitě ne úplně špatné, drží se zuby nehty v zajetých kolejích, ale chce to změnu.(14.5.2014)

Ke konci své kariéry Jamese Bonda se Roger Moore ocitá v Indii. Potkává tajemnou ženu s tetováním Chobotničky. Starší Roger Moore to měl zabalit dříve. Octopussy je trhanou podívanou jako Žít a nechat zemřít. První polovina filmu v Indii neutíká příliš rychle a film musí zachránit druhá polovina s akčními scénami. Scény s vlakem, letadlem a bombou doslova zachraňují tento film a tak i Octopussy patří do série Jamese Bonda. Chobotnička to zvládla o chlup, protože velmi pomalý rozjezd doplňuje absolutně nezajímavý padouch a jeho plán taky neslaví velký úspěch. (72 procent)(24.11.2012)

Všechny bondovky jsou taaaaaak dlouhé! A tohle je jejich největší omyl - opomeneme-li ovšem to obsazení Rogera Moora v některých z nich! Třeba právě Chobotnička se hodně snaží zapůsobit výpravností, atraktivním prostředím, exotikou ...ale příliš nudný děj to nezakryje! (zkrátka utahaný nerovná se nikdy elegantní) :) BTW - "nejzajímavější" záběr přijde v podobě celé pečené hlavy (nejspíš telecí) na talíři s pečlivě naaranžovanýma očima, do kterých se hlavní zloduch s chutí zakousne... :)(1.12.2003)

"Ještě tam je?" - "To si snad děláte legraci. 007 na ostrově, na kterém žijí pouze ženy? Toho uvidíme až ráno." V pořadí 13 bondovka a šestá, kde Bonda ztvárňuje Roger Moore. Takže pojďme si to pěkně shrnout: Příběh je o rozpoutání třetí světové války! Jsou tam výrazné postavy (Gogol, Orlov) a má to i výrazného padoucha (Louis Jourdan). "Zneuctil jste vojenskou uniformu." - " Ale přesto zítra... Zítra budu hrdinou Sovětského svazu." Bondgirl Octopussy tedy ta hlavní - byla pro mé oči průměrná, ale za to Kristina Wayborn byla k nakousnutí a scéna, když se spustí z balkonu je T O P. Je to nabité sthující akcí, krásnými ženami a vtipnými monology. Jinak co kritizovat na akční pecce, když jsem nadšenec akčních filmů? Práce Johna Glena se mi líbí a už se těším na jeho další bondovku. - 100%.(8.1.2018)

• - Celosvětová premiéra proběhla 6. června 1983 v Londýně. (Varan)

• - Film nás na začátku zavede na aukci, kde se draží vejce Fabergé, které původně patřilo ruské carské rodině Romanovců. Agent 007 (Roger Moore) má na koupi limit 250-300 tisíc liber, ale přihazováním riskem vyšroubuje cenu až na 500 tisíc liber. Šperkařské výrobky Fabergé do té doby nebyly tak známé a řada z nich se považovala za ztracené. Díky tomuto filmu se následně v 80. letech rozpoutala mánie po vejcích a dalších špercích a výrobcích z dílny Fabergé a výrobky této značky rázem získaly punc nejluxusnějšího zboží. Půl tuctu vajec nashromáždil Steve Forbes (vydavatel magazínu Forbes), jehož sbírka už je dnes v rukou nejmenovaného ruského oligarchy. (subic)

• - Postava Penelope Smallbone bola pomenovaná podľa modelky, ktorá sa objavila v otváracích titulkoch bondovky Agent, ktorý ma miloval. (Mihail123)