poster

Chobotnička

 • Velká Británie

  Octopussy

 • slovenský

  Chobotnička

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1983, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • NinadeL
  ****

  Indická bondovka nevznikala v jednoduché době. Visela nad ní pomyslná hrozba třináctky a fakt, že jí bude konkurovat neoficiální díl s navrátivším se Seanem Connerym. Nicméně stálý tým byl zachován, Moneypenny dokonce získala asistentku ;) ...a ač se vyloženě nepovedlo párování indického dobrodružství se špionáží situovanou do východního bloku, jako celek Chobotnička velice uspokojila. Moore jako obyčejně nešetřil bonmoty a absolutně nezklamala také Bondova oblíbená dívka Maud Adams. Ta se poprvé objevila už v Muži se zlatou zbraní a příště se na ní nezapomnělo ani ve Vyhlídce na vraždu. Tehdy měl Bond vyložené štěstí na Švédky, protože kromě Adams z této země pocházely také její blonďaté protihráčky Britt Ekland i Kristina Wayborn, které ovšem nebyly nijak výrazné. Kapitolou samo o sobě je samozřejmě také obsazení Kabira Bediho jako záporákova věrného sidekicka Gobindy. Což vedle Sandokana vytvořilo nesmrtelný základ jeho celosvětové kariéry. Suma sumárum polemizujme tedy ještě o kvalitách hlavního šlágru a dojdeme k solidní bondovce, která sice není dokonalá, ale zároveň v mnoha ohledech odolala času a to z ní činí pro mnohé oblíbenou část série.(25.10.2010)

 • berg.12
  ***

  Nadsázka je nadsázka, ale tenhle díl dělá z celého Bonda už pomalu cirkus. A z Bonda samotného klauna, který se bez hračiček, pomoci druhých a dvojníků pomalu na nic sám nezmůže a vše se tvůrci snaží zamaskovat přemírou humoru, postav a exotiky. Začínám mít ale pocit, že to jsou nadsazené díly jako právě "Chobotnička" nebo "Diamanty", které se na Bondovském předobrazu podílely nejvíce. Za zmínku stojí snad jen to, že do skutečné akce se dostane konečně i Q, a že ta indická exotika se nápadně podobá té, kterou o rok později stvořil Spielberg ve svém druhém Indym.(13.2.2007)

 • Legas
  ****

  První polovina je nabita skvělými hláškami (převážně se sexuálním podtextem). V druhé půli se ovšem nekoná žádná super-bondovská akce, ale spíše takové cirkusovské představení. Škoda, mohl to být výborný Bond.(26.4.2006)

 • HAL
  ***

  Obstarožní James Bond vs. Sandokan v Indii plné krásných žen. Chobotnička je jen další z průměrných Bondovek - relativně celkem slušná zábava, ale nenadchne... a díky místy přehnaně připitomělým fórkům (Tarzan...) občas i naštve. Naštěstí ale oproti minulému dílu má alespoň nějaký rozumný děj který dává smysl. 7/10(4.2.2009)

 • Foox
  ****

  Hodně nadsazená bondovka, která je už místy i parodií sama sebe, ovšem nemá problém pobavit i po třiceti letech.(24.2.2015)

 • - Pre spojitosť hotela Lake Palace Hotel v Udaipure s filmom, bol premenovaný na "The Octopussy Hotel". (Mihail123)

 • - Když Bond (Roger Moore) vstupuje do cirkusu, je noc. Když z něj po přibližně třech minutách odchází, je den. (Redix)

 • - Robert Rown sa tu objavil po prvý krát ako "M". (Mihail123)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace