Atomová válka je otázkou času. Pokud se do věci nevloží James Bond. Roger Moore v hlavní roli britského akčního filmu. Britský tajný agent 007 James Bond s nasazením života zlikviduje kubánskou vojenskou základnu. Jeho kolega, agent 009, v té době zahyne ve východním Berlíně rukou dvou cirkusových vrhačů nožů. Stačí však na britskou ambasádu doručit předmět, který artistům ukořistil: jde o vzácný klenot z kremelského pokladu, zlaté Fabergéovo vejce. Ve skutečnosti je to však padělek. Originál se právě chystá k dražbě ve věhlasné aukční síni Sotheby's. James Bond tam zjistí, že vejce má v plánu vydražit afghánský princ Kamal Khan, žijící v exilu v Indii. 007 mu ovšem na aukci podstrčí padělaný kus, čímž si Khana na smrt znepřátelí. Kamalovy pokusy zprovodit Bonda ze světa ztroskotají díky agentově důvtipu i štěstí. Později však jde opravdu do tuhého. 007 totiž zjistí, že Khan skupuje kremelské klenoty od fanatického sovětského generála Orlova, jenž má za získané peníze v plánu odpálit atomovou bombu v západním Německu a vzít oslabenou západní Evropu útokem tankových divizí. Khanovi v získávání klenotů pomáhá zkušená pašeračka diamantů, která si říká Chobotnička. Ta nemá o pravých cílech Khana a Orlova tušení. Ona i celá západní civilizace se tak nakonec mohou spolehnout jedině na Jamese Bonda... (Česká televize)

Trailer

Matty

Bond nijak nezakrývá, kým se v další mooreovské reinkarnaci stal - klaunem. Klaunem, kterému ujel vlak. Mladí se mu vysmívají, na jeho slabší kondici v závěru poukazuje i bondgirl. Bez dam, jimž bylo dříve dovoleno pouze nechat se agentem 007 povalit na postel, by Bond svou misi nedokončil. Právě za vědomí si vlastní dýchavičnosti jednu hvězdičku přidávám, ale bylo to stejně natěstno jako (SPOILER) závěrečná deaktivace bomby. 75% Zajímavé komentáře: berg.12, Desperado ()

Enšpígl

To byl úvod : sexy řidička, zdvihací koňská prdel, a letadlo u benzínové pumpy pro doplnění paliva. V rámci poznávání světa s Bondem jsme se přesunuli do Indie, která vypadá opravdu překrásně, ovšem Roger Moore už s ohledem na svůj věk překrásně nevypadá a Bondgirl vypadá jenom krásně,což je málo. Jelikož ani padouch mě ničím nezaujal, tak vše musí zachraňovat, akce a nápady, což se naštěstí podařilo, bylo to, ale o chlup. ()

Djkoma

Roger Moore je na můj vkus příliš "umělý" agent 007, kterému bych to, že mě chce zabít nevěřil ani náhodou. Poměrně často mě nudí a jeho herectví jestli se tomu tak dá říkat mě přijde nezajímavé. Naneštěstí odnesl docela slušné filmy s agentem, co má povolení zabíjet a tak nelze než nazvat další film s agentem 007 za lepší průměr. ()

Lima

007__č.13__Určitě ne špatný příspěvek do bondovské série. Prostředí daleké Indie je příjemné, akční scény jsou nápadité, některé znamenité, při té závěrečné s Bondem přichyceným na letadle je k vidění úžasný kaskadérský výkon. První problém filmu se ale jmenuje Roger Moore. Samozřejmě po šestapadesátiletém herci nemohu vyžadovat nějakou výraznou fyzickou prezentaci, ale pokud potřebuje doubla i na zhruba pětimetrový sprint (což je výrazně vidět v jedné scéně), je něco špatně. Svůj matný pohyb Moore vždy spolehlivě kompenzoval nadhledem a suchým humorem, ale toho se bohužel v Chobotničce dočkáme po hříchu málo. Druhým problémem je pak mně krajně nesympatický hlavní záporák bez potřebného padoušského charismatu. Přesto všechno celkem solidní podívaná. ()

Gemini

Zřejmě nejslabší Mooreova bondovka. Po uměřeně akčním Jen Pro Tvé Oči se někdo zbláznil a ověsil Bonda vpravdě cirkusáckými rekvizitami, a práci příliš nezvládl. Hlavní padouch je nula, Kabir Bedi taky předvede malé kulové, bond girl je možná na svou dobu hezká dáma v nejlepších letech, ale bond girl musí být výjimečná i něčím jiným než svojí druhou účastí v sérii, navíc pod jiným jménem a tak vůbec, prostě celé je to nedotažené. A být zastáncem SSSR, pěkně mě vytočí jak ostře střeženou hranici mezi Západem a Východem v pohodičce přebíhá klaun s balónky:) 60% ()

• Explodujúce časti hangáru boli v skutočnosti iba 4 palce vysoké. (Mihail123)
  • Ve filmu parkrát zazní označení "Majetek dámy", originále "The Property of a Lady", což je název "bondovské" povídky od Iana Fleminga. (cheyene)
  • Film nás na začátku zavede na aukci, kde se draží vejce Fabergé, které původně patřilo ruské carské rodině Romanovců. Agent 007 (Roger Moore) má na koupi limit 250-300 tisíc liber, ale přihazováním riskem vyšroubuje cenu až na 500 tisíc liber. Šperkařské výrobky Fabergé do té doby nebyly tak známé a řada z nich se považovala za ztracené. Díky tomuto filmu se následně v 80. letech rozpoutala mánie po vejcích a dalších špercích a výrobcích z dílny Fabergé a výrobky této značky rázem získaly punc nejluxusnějšího zboží. Půl tuctu vajec nashromáždil Steve Forbes (vydavatel magazínu Forbes), jehož sbírka už je dnes v rukou nejmenovaného ruského oligarchy. (subic)

Související novinky

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

18.12.2020

Ve věku 75 let zemřel herec Jeremy Bulloch, původní představitel námezdního lovce Boba Fetta z Impérium vrací úder a Návrat Jediho. Stalo se tak jen týden poté, co zemřel jiný herec ze Impéria, David…