poster

Chobotnička

 • Velká Británie

  Octopussy

 • slovenský

  Chobotnička

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

Velká Británie / USA, 1983, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lima
  ***

  007__č.13__Určitě ne špatný příspěvek do bondovské série. Prostředí daleké Indie je příjemné, akční scény jsou nápadité, některé znamenité, při té závěrečné s Bondem přichyceným na letadle je k vidění úžasný kaskadérský výkon. První problém filmu se ale jmenuje Roger Moore. Samozřejmě po šestapadesátiletém herci nemohu vyžadovat nějakou výraznou fyzickou prezentaci, ale pokud potřebuje doubla i na zhruba pětimetrový sprint (což je výrazně vidět v jedné scéně), je něco špatně. Svůj matný pohyb Moore vždy spolehlivě kompenzoval nadhledem a suchým humorem, ale toho se bohužel v Chobotničce dočkáme po hříchu málo. Druhým problémem je pak mně krajně nesympatický hlavní záporák bez potřebného padoušského charismatu. Přesto všechno celkem solidní podívaná.(2.10.2005)

 • Enšpígl
  ****

  To byl úvod : sexy řidička, zdvihací koňská prdel, a letadlo u benzínové pumpy pro doplnění paliva. V rámci poznávání světa s Bondem jsme se přesunuli do Indie, která vypadá opravdu překrásně, ovšem Roger Moore už s ohledem na svůj věk překrásně nevypadá a Bondgirl vypadá jenom krásně,což je málo. Jelikož ani padouch mě ničím nezaujal, tak vše musí zachraňovat, akce a nápady, což se naštěstí podařilo, bylo to, ale o chlup.(30.12.2006)

 • sharky
  *****

  Bond a Q v balonu: " Doufám, že tenhle vynález zvládneš, Q." - " Létá to na horký vzduch." - " Tak to bys moh." Nejexotičtější, nejstylovější, nejelegantnější a nejkouzelnější bonovka. Roger Moore si na začátku požádá: Plnou, prosím! A dostane všeho vrchovatě. Genialitu filmu kazí snad jen příliš supermanské finále na letadle. Ovšem shakespearovská hvězda Stephen Berkoff coby šílený generál Orlov a smrtící kotouč z cirkulárky na způsob joja jsou nezapomenutelní. Bonda v tomto filmu měl původně hrát James Brolin, producenti se nakonec zalekli Bonda s americkým akcentem a přeplatili Moora. Mám ho jako Bonda moc rád, ale tady už to jeho stáří je hodně vidět. Škoda, Brolinovi screentesty byly překvapivě velmi povedené...(6.11.2003)

 • darkrobyk
  *****

  Přiznám se, že mé hodnocení starých bondovek je spojeno s dětstvím, nostalgií a tak, tudíž je mírně neobjektivní. Moor není Connery, ale pobavit umí. Skvělá hudba, anglický suchý humor, který často pěkně zčerná, krásné ženy a ty exteriéry! Ach jo, alespoň jednou si zaplavat v Indii v bazénku mezi palmami, květinami, a tak...Jen nesmíte tyhle bondovky brát vážně - jsou to parodie! Stále si říkám, proč ze současného Bonda udělali Američani chladnou mlátičku bez vtipu a šarmu. Prostě řemeslně dokonalá, avšak nepřekvapivě akční béčka. Jo, nezávislost na Británii se i po letech dá vyjádřit různě...(30.12.2010)

 • Djkoma
  ***

  Roger Moore je na můj vkus příliš "umělý" agent 007, kterému bych to, že mě chce zabít nevěřil ani náhodou. Poměrně často mě nudí a jeho herectví jestli se tomu tak dá říkat mě přijde nezajímavé. Naneštěstí odnesl docela slušné filmy s agentem, co má povolení zabíjet a tak nelze než nazvat další film s agentem 007 za lepší průměr.(11.8.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace