Vzácná starožitnost, která patřila carskému rodu Romanovců zmizí z Moskvy. Agent Secret Service ji získá, ale pronásledovatelé ho smrtelně poraní. James Bond (Roger Moore) díky dražbě okamžitě poznává, kdo ji chce za každou cenu dostat zpět. Dostává se tak do hry kde jde kromě diamantů i o mnohem nebezpečnější věc. Vstupuje do ní totiž šílený generál Orlov (Steven Berkoff). Chce útočit na Německo, ale jeho nadřízení jsou proti. To však neznamená, že by se Orlov vzdal. Bond by mohl získat potřebné informace v nepřístupném sídle ženy s tetováním chobotničky (Maud Adams). Tato žena je ale stejně krásná, jako nebezpečná. (PB Publishing)

mysiak

Skvelá bondovka, s dobrými kaskadérskymi kúskami, akcia sa už približuje dnešnej, a tvar bondoviek je už na dobrom smere...Roger Moore trošku pribral, ale to nevadí, pretože, je opäť jedna dobrá bondovka... ()

javak810i

Předposlední Moorova bondovka. Je vidět, že stárnoucímu Rogerovi docházel dech, ale ustál to dobře :). Líbí se mi zasazení do blízkého východu a exotická, staronová bondgirl Maud Adams a jak to krásně kontrastuje se šedivým socialisticým Německem 80. let. Za to a napínavý závěr dávám 4* ()

GodComplex

Octopussy je super a moje oblibena Moore-bondovka uz tim nazvem. Samotna predstavitelka chobotnicky take neni vubec k zahozeni, navic ma super HQ a satenove oblecky. Indicke prostredi, jungle i interiery jsou spravne exoticke. Hlavni zaporak je elegantne evil se Sandokan asistentem. Co Octopussy ale vystreluje az na 4* je humor, ktery je zde pouzit mnohem efektivneji nez v ostatnich Mooreovkach a nektere sceny jsou regulerni komedie. To je dalsi obrovsky problem aktualnich Craigovek, je tam absolutni absence humoru.7/10 ()

Laxik

Jak natočit ideální bondovskou Chobotpičku? Vemte klasickou mooreovku, přidejte o něco víc přímočarých sexuálních narážek (Máte problém ho udržet zpříma?), každý indický stereotyp, který vás napadne, indický kult ženských s odhalenými pupíky, protřepat, nemíchat a zakápnout trochou zbytečně překomplikované a docela nepřehledné zápletky. Voila! Chobotnička je na světě... a i když je to pakárna, člověk se docela pobaví. Teda až na ten konec s cirkusáckou přepadovkou, ten byl fakt divnej. A protože kočky byly tentokrát jen průměrné (a poněkud archivnějšího ročníku), Chobotničce vládnou hračky v čele s falešným krokodýlem, vytuněnou motorikšou a kyselinovým perem. Hódně slabé 3 *. ()

Pierre

Po nepovedenném Jen pro tvé oči je Chobotnička příjemná. Tedy alespoň v první polovině v krasném exotickém prostředí. Ve druhé už dochází dech, ale akce na vlaku je luxusní. Moore je už vážně postarší, ale pořád sympaťák. A celkově mě tyhle starý Bondovky (až na pár vyjímek) tak nějak baví. AKTULIZACE 2022: Ano, ano, pořád platí. Staré Bondovky můžu, ale předchozí Jen pro tvé oči se moc nepovedlo. Chobotnička je ale společně s Moonrakerem určitě druhou nejlepší Mooreovou Bondovkou a jednou z mých nejoblíbenějších vůbec. Zahravam si s pětihvězdou..Jen kdyby ta Bond girl Chobotnička nebyla tak stará. Jinak je to super. Skvělé exotické hrátky a honičky, šílený generál Ggool, který nenávidí Západ a je jenom škoda, že má vyloženě titerný prostor a napínavé finále s těsnou deaktivací bomby, pro kterou je potřeba do klaunovského...Cirkus teď navždy zůstane s Bondem památně spojený...A já budu mít Chobotničku spojenou se skvělou zábavou. ()

Redlum

Tak takhle nejak si predstavuju spravnou bondovku. Vtip, akce, spousta zen a skvely Roger Moore navrch. A samozrejme nesmime zapomenout ani na "hracicku" Desmonda Llewelyna jako "Q", ktery tu dostal o neco vetsi prostor nez je u jeho postavy obvykle. ()

numi

Další bondovka, která postrádá jakoukoli pořádnou akci v podání pana 007. Je to jedno a to samé dokola. Bond prostě jen přijde do sídla nebezpečného zločince, ten jej nezabije, jen mu dopodrobna vysvětlí, co má v plánu a uvězní jej. Bond samozřejmě uteče a je čtvrthodinku pronásledován, ostřelován, ale samozřejmě netrefován. Mezitím hodí svůdné laso na nějakou tu slečnu a tohle celé si pak ve filmu zopakuje ještě třikrát. Na závěr pak přijde chaotická hromadná přestřelka a rádobyvtipná tradiční rozlučka v posteli s bondgirl. A je to. Ehm. Navíc Moore je už na roli agenta "dítě štěstěny" 007 příliš starý, stejně jako Lois Maxwell na roli Moneypenny, takže tenhleten Bond působí tak trochu jako verze pro důchodce. PS: Zase na druhou stranu se scénáristům povedla postava Octopussy, kterou navíc herecky zkušeně zvládla Maud Adams. [srpen 2006] ()

Freemind

Jeden z nejhorších a nejblbějších filmů v celé sérii, festival trapnosti, symfonie WTF. Ponorka z krokodýla? Bond jako klaun? Bond jako Tarzan (včetně IOIOIOOOOO)? Mechanická koňská prdel? Sjezd rozkrokem po zábradlí? Jojo z kotoučové pily? Docela dobře si dokážu představit v hlavní roli Jima Carreyho. ()

kaylin

Roger Moore nám celkem stárne před očima, ale nic to nemění na tom, že si z hlediska akčního ještě docela troufne. Navíc "Chobotnička" pořád ještě není jeho poslední bondovka, kterou natočil. Ono je samo o sobě vtipné, že Sean Connery byl nahrazen Moorem, který je ještě o tři roky starší než Moore. Zase se ale nemůže říct, že by byl Roger Moore špatnou volbou. Jeho run se mi možná líbí ze všech nejvíc, i když ještě záleží na Craigovi, jak dokončí ten svůj. "Chobotnička" už ale není také tak ladná jako předchozí dva filmy, některé popkulturní odkazy až moc bijí do očí, jako například Tarzanův řev. I když bylo zvoleno i cirkusové prostředí, zas tak zásadně "Chobotnička" nevyniká. ()

slord

Fajn Bond so všetkým čo k tomu patrí, nenudil som sa. Avšak Mooreovi už toho Bonda neveríte aj keď sa ,,na staré kolená,, ešte snaží a dáva do toho všetko, tak mi tam už moc nesedí. Ale keď sa cez to prenesiem, tak opäť veľmi solídny film s fajn scénami a fajn prostredím Indie. 7/10 ()

YURAyura

Ac mam jako JB nejradsi Moora, tak tento film bych mu nepchovalil ani po sude tequily. Pravda neni to jenom jeho zasluha, ale stejne, to se na to mel uz teda vykwaknout. Protivnici neschopni a bondbaby skarede, zapletka prekombinovane slaba. Jeden z neslabodusnich Bondu ever! ()

swed

Bondovka plná humoru a šílených situací. Odlehčený tón sluší "Octopussy" mnohem lépe, než o několik let dříve podobně zaměřenému "Moonrakerovi". Několik scén je přímo vynikajících (dražba, kostky) a indická polovina dostatečně zábavná a tajemná (jakou roli v příběhu hraje vlastně ona Chobotnička?). S příjezdem do Berlína se bohužel začne projevovat zbytečně dlouhá stopáž a film se táhne. O pitomém finále s amazonkami a Bondem na balonu ani nemluvě. ()

Desperado

Pre mňa jeden z najslabších článkov celej série. Po skvelom úvode nasleduje nudná odrhovačka so šialeným (opäť!) generálom, ktorý chce rozpútať svetovú vojnu. Je to práve o to nudnejšie, že ten šialený generál je (opäť) ruský, a znovu mu v tom bránia (aj) jeho vlastní ruskí súdruhovia, tak sa to bude snažiť urobiť na vlastnú päsť. To, aby vtedajšiu ideológovú a politickú polarizáciu tvorcovia trochu relativizovali. Och, aká politická korektnosť! Ale v tomto prípade to vôbec nefunguje, aj vďaka nevhodnému obsadeniu Stevena Berkoffa (áno, presne ten, čo mučil Ramba v druhom diele, a čo to od neho schytal aj Eddie Murphy v Policajtovi v Beverly Hills) do úlohy generála, ktorý síce disponuje zlodušskou fyziognómiou (no s tým xichtom by som ho nepustil ani odčítať vodomery do bytu, nieto ešte do spojeneckej krajiny západných mocností s bombami za chrbtom), ale charizmatu (myslím toho temného) a hereckého talentu veľa nepobral. A ako klinec do rakvy tu máme aj viditeľne starnúceho Moora, ktorý je tu záhadne nevýrazný a ani ten svoj typický humor veľmi nepredvedie. Ale Maud Adams v úlohe záhadnej vplyvnej pašeráčky mu vekovo pristala, to áno. ()

Colonist

Pro mě taková rozporuplná bondovka, ani nevím, co si o ní mám vlastně myslet. Po skvělém úvodu na Kubě přišla nemastná a neslaná první půlka. Celé prostředí Indie mě moc nenadchlo (ale i tam se našlo pár skvělých akčních momentů). Zápletka pašování starožitností mi přišla na agenta 007 skoro až nedůstojná. Naštěstí se to jako vždycky obrátí na něco úplně jiného a je tu další megalomanský plán. Zatím by to bylo tak na 3 hvězdy, ale po přesunu děje do Německa se mi to začalo konečně líbit víc. Skvělé akční scény s vlakem nebo při automobilové honičce s německou policií. Snad jen se nemuseli tolik vyžívat v záběrech na cirkusáky. Záporáky zde najdeme poměrně solidní, ať už jde o šíleného generále Orlova nebo jeho společníka Kamala Khana. No nakonec dávám této (pro mě poněkud podivné) bondovce 4 hvězdičky. John Glen se od minule zlepšil, ale stále by to chtělo ještě něco víc. ()

Aleee89

Koukla jsem se asi na třetí bondovku s Rogerem Moorem v titulní roli, ale pořád jsem mu nějak nepřišla na chuť. Připadá mi na svou roli starý a nemá u mě takové sympatie jako Brosnan nebo Connery. Pokud jste četli nějaké mé názory na jiné bondovky, asi jste už pochopili, že takové filmy nejsou nic pro mě. Tady (už je totiž novějšího data) je přece jenom více akce, i když některé scény (letadlo na konci) byly hodně přitažené za vlasy. Humor, no nezasmála jsem se. Příběh? Chápu, u takových filmů jde do pozadí... Nic, co bych musela vidět znovu, prostě bondovský průměr. ()

kajas

Už delší dobu sdílím názor, že muži v oblecích jsou proklatě sexy. Moora ale nezachránil ani bílý smoking a blížící se šedesátka je na něm nepříjemně znát. Z téhle podívané jsem celkově měla neblahý pocit, že ji financovalo nějaké gerontologické centrum. Kromě samotného Bonda nám ošklivě zestárla Moneypenny, Q, Chobotnička také není nejmladší... když připočítám nevýrazného záporáka (pět minut po závěrečných titulcích si ani nevybavím jeho tvář), vychází mi zase jedna nepovedená bondovka. ()

major.warren

Chobotnička je sama o sobě nejpůvabnější Mooreovkou. Úžasná Maud Adams coby Chobotnička a na druhé straně trio záporáků Louis Jourdan / Kabir Bedi / Steven Berkoff. K tomu krásné exteriéry Indie, velkolepé akční i romantické scény a skutečná překrásná hudba Johna Barryho. Chobotnička splňuje všechny body, co má pravá Bondovka mít, tedy akci, humor, kouzlo, eleganci, napětí. Myslím, že Ian Fleming by byl zakomponováním příběhu majora Smithe velmi potěšen a i mě je napojení na původní předlohu hodně sympatické. Celkově myslím, že jde o jednu z nejlepších Mooreovek a jednu z mých asi nejoblíbenějších Bondovek vůbec. U mě to nejlepší hodnocení. Vlaková scéna je super! ()

kinderman

Moore tady už jen zaskakuje v detailních záběrech za kaskadéry a degeneraci postavy Bonda v jeho pojetí tvůrci odstupňovali- Tarzan (ano, včetně toho debilního halekání), gorila a cirkusový klaun, kterému se v průběhu záchranné akce smějí dospělí i děti. ()

GILLWANDER

Roger Moore pomaly a iste s Bodom končí. Však Chobotnička je jeho predposledná Bondovka. Aj tento diel sa nemá za čo hanbiť. Disponoval sviežou akciou, opäť po Bondovi išli zvodné krásky, i keď mu už nie je ani štyridsať, zápletky boli dobré a záporák ušiel. No pre mňa zatiaľ Mooreove Bondovky sú iba za 3*. 65% ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch