poster

Šéf (TV seriál)

 • USA

  Boss

Krimi / Drama

USA, 2011 - 2012, 16 h 55 min (Minutáž: 18x55 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aky
  ***

  Oč větší očekávání, o to větší zklamání, tak to chodí. Seriál představuje nepochybně přesný popis technologie moci, nicméně tak důsledně a pedantsky se drží teorie, kterou chce za každou cenu sdělit, až se mi z něj vytrácí drama. Žádná postava, žádný osud mne nezajímá, nejsem zvědavý, jak zápletky dopadnou, nikdo není ani kladný ani záporný, sympatický ani nesympatický... tak to v životě asi chodí, ale k filmu bych potřeboval přimíchat něco navíc.(22.12.2013)

 • tom.nosek
  ****

  Temný a ponurý seriál z prostředí zkorumpované politiky, na můj vkus možná trochu až moc ponurý, ale to právě krásně dokresluje celou atmosféru a prostředí seriálu. První řada: První čtyři díly vypadají, že je seriál trochu těžkopádný, ale další čtyři díly pak ukážou, že to všechno byla jenom příprava na tu následnou smršť, kde se divák nenudí ani pět minut. Dávám 4 hvězdy. Druhá řada: Do seriálu přišla hromada nových postav, některé ději pomohly, jiné moc ne. Celkově bych řekl, že zábava byla zhruba stejná jako u první řady, akorát tentokrát to bylo rozvrstveno rovnoměrněji mezi všechny díly. Asi nejzábavnější byly poslední dva, každopádně na konci stále zůstalo mnoho nedořešených dějových otazníků. Opět 4 hvězdy.(30.1.2012)

 • Tom Riddle
  ****

  Starosta Chicaga Tom Kane je mocný muž, charismatické zvíře a bezskrupulózní zrůda. I po zjištění, že trpí nevyléčitelnou nemocí, a nemá tak víc než pár let života, neváhá pro udržení moci obětovat životy všech kolem sebe, obrazně i doslovně. Hra o trůny Chicaga a Illinois se sice hraje bez draků a magie, tahy a zvraty ale nejsou o nic méně strhující a zajímavé. Dlouho jsem neviděl seriál s tak vysokou koncentrací inteligentně jednajících (čest výjimkám, Bene..) a morálně šedivých postav v korupcí prolezlém příběhu. Herecky se z největší části jedná o elitu (Kelsey Grammer sice od dob Frasiera v obličeji zvrásněl, na šarmu mu to ale nijak neubírá, jeho protipól Connie Nielsen v roli společensky uvědomělé na povrchu chladné manželky o moc nezaostává, a úžasně je doplňuje Kathleen Robertson v roli mojí favoritky, ambiciózní poradkyně Kitty), sem tam se najde nějaký přešlap (Hannah Ware v roli dcery Emmy sice hezky odehraje emoce a je to sympatická a krásná holka, ale jednak se nepodobá ani jednomu ze svých rodičů, a hlavně není schopná říct snad jedinou větu, kdy by neskákala z anglického (svého skutečného) do amerického (hraného) přízvuku a zpátky), nijak výrazně to ale dojem nekazí. Od pěti hvězd tak Bosse dělí jedině předčasné zrušení, protože byť první i druhá série jela takřka na doraz, příliš mnoho otázek zůstává neuspokojivě nedořešených. 85% P.S. Potěší vidět, že se občas i v USA myslí na československé příspěvky americkým dějinám, pocta někdejšímu starostovi Chicaga Čermákovi mě skoro dojala.(15.2.2014)

 • Aiax
  *****

  Více artovní a ne tak strhující jako House of Cards (přece jen komunální politika není tak glamorózní jako ta supervelmocenská), ale Kelsey Grammer to všechno drží spolehlivě. Seriály stavějící na jediném silném charakteru, typu Bosse a House of Cards, mají ale stejnou nevýhodu - jakmile hlavní protagonista sleze z plátna, sune se prst k fastforwardu. Starostovy vedlejší rodinné trampoty jsou rovněž o dost nudnější než ty poslancovy a i vedlejší postavy jsou šedivější a hrají upozaděnější druhé housle než v House of Cards. Dokonce ani královská Connie Nielsen to nevytrhne. Jinak ale znamenité vysvobození pro všechny, kteří dokoukali House of Cards a potřebují další "šlehu".(6.8.2013)

 • Isherwood
  *****

  Filmová ilustrace Machiavelliho Vladaře o osmi hodinových dějstvích, která sociologický výzkum jádra politiky přepnula do módu ‚hardcore‘, takže jsem tomu v závěru odpustil i to, že Kaneova novinářská Nemesis je nesympatický debílek a že záminky k sexu bývají lacinější, jak v osmdesátkovém pornu z NDR; charisma Kelseyho Gramera je ale prostě něco, na co bych se dokázal koukal celé dny.(19.9.2012)

 • - Kelsey Drammer získal za roli v tomto seriálu Zlatý globus 2011 v kategorii nejlepší herec v dramatickém seriálu. (Terva)

 • - Kelsey Grammer v poslednej epizóde sitcomu Frasier (1993) odlieta žiť nový život do Chicaga. V seriáli Boss stvárňuje starostu Chicaga. (AxelWers)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace