Reklama

Reklama

Šéf

(seriál)
  • USA Boss
TV spot 3
Krimi / Drama
USA, (2011–2012), 16 h 55 min (Minutáž: 52–59 min)

Hrají:

Kelsey Grammer, Kathleen Robertson, Martin Donovan, Christian Stolte, Bill Stoneking, David Pasquesi, Jonathan Groff, (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(18)

Obsahy(1)

Starosta Chicaga Tom Kane (Kelsey Grammer) sa práve dozvedel, že trpí degeneratívnou neurologickou poruchou. Napriek tomu sa rozhodne ostať vo funkcii a nedať pred nikým najavo, že trpí nevyliečiteľnou chorobou. Vie o tom len jeho doktorka. Všetci v Kaneovom okolí sú priveľmi zaneprázdnení, aby si mohli všimnúť, že niečo nie je v poriadku. Podarí sa niekomu odhaliť jeho tajomstvo, aký dopad to bude mať na jeho politickú kariéru? (Tolf)

(více)

Videa (3)

TV spot 3

Recenze (59)

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Filmová ilustrace Machiavelliho Vladaře o osmi hodinových dějstvích, která sociologický výzkum jádra politiky přepnula do módu ‚hardcore‘, takže jsem tomu v závěru odpustil i to, že Kaneova novinářská Nemesis je nesympatický debílek a že záminky k sexu bývají lacinější, jak v osmdesátkovém pornu z NDR; charisma Kelseyho Gramera je ale prostě něco, na co bych se dokázal koukal celé dny. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

ZÁKLADNÍ PILÍŘE POLITIKY JSOU: PENÍZE, SVALY A NEUTRALIZACE NEPŘÁTEL.... /// Politika. Chudák starosta (Chicaga) – to jsou samý starosti: volby, stavba letiště, šťourající novinář, dcera, nemoc (hlavně ta NEMOC). Politická špína a zákulisí radnice. Něco málo ze života politika (toho americkýho, buď v klidu Míro Kalousku…). Píchání (jako sex Míro Kalousku). Seriál, kterej z politiky (NE)dělá lidovou zábavu (a možná by mohl i nasrat. Tebe ne Mirku….). POLITICKEJ SERIÁL. Chcete vědět, vo čem je politika? S kým starosta (politik) souloží? Koho má rád? Co ho trápí? Kde bere prachy? Jak má velký péro? (no dobře – není to priorita…ne Mirku, nezajímá mě to!). POLITIKA. POLITIKA. Spousta POLITIKY. Kecy, gradace keců, sliby, starý sliby, kostlivci ve skříni. Údery a protiúdery. Tahy a protitahy. Jak věci fungují (asi nejen v Chicagu). Jak se žije ,,na vrcholu“ a jak, když se loď potápí. UMĚNÍ DEMOKRACIE. Likvidovat a koukat se přitom do vočí. Pro dobro města. (Kam se na ně sere ta NEMOC! ) Kontinuita, status quo a zachování zájmů. Vítězství, po kterým zůstane v držce jen hořká pachuť. Obyčejným lidem. ….Dobrý den, měl bych pro vás nápad na předvolební televizní seriál…. /// 2.SÉRIE ***** ,,OBĚTOVAT HRAD, ABYSTE SE ZBAVIL KRÁLE?“ ... ,,HRAD MŮŽE BÝT ZNOVU POSTAVEN, ČLOVĚK NE“...... /// Zajímavý a nečekaný zjištění, že se to má ještě kam posunout. Další prostor pro konstantu se štěrbinou Meredith, Zajace, kterej třeba, kdyby čirou náhodou šel politicky do řiti, tak si aspoň pořádně zašuká, novej (tajemnej?) pomocník, ale hlavně očekávání, jestli to zase všechno tomu starýmu čurákovi projde. Tahle série už není jen o volbách, ale o pomalý a úmyslný změně chodu celýho stroje. ,,STUDNA UŽ JE DÁVNO OTRÁVENÁ.“ Zajímává vás politika…. TAKHLE SE TO KURVA HRAJE! A jméno mé je Bůh…. tak vám nevím – nebyla tahla sérka lepší než ta první? Ale nechám ty 4*. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem českej politik a hodlám nakouknout do americký demokracie (voličům NEDOPORUČUJU!). 2.) Hledám rozdíl mezi Mužem na radnici ve Starým Kunštátu a v Chicagu. 3.) Jmenuji se Lewy Body. A jsem na cestě…. 4.) Thx za titule ,,ELiRa“ a ,,Kooha“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ** ()

Reklama

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Starosta Chicaga Tom Kane je mocný muž, charismatické zvíře a bezskrupulózní zrůda. I po zjištění, že trpí nevyléčitelnou nemocí, a nemá tak víc než pár let života, neváhá pro udržení moci obětovat životy všech kolem sebe, obrazně i doslovně. Hra o trůny Chicaga a Illinois se sice hraje bez draků a magie, tahy a zvraty ale nejsou o nic méně strhující a zajímavé. Dlouho jsem neviděl seriál s tak vysokou koncentrací inteligentně jednajících (čest výjimkám, Bene..) a morálně šedivých postav v korupcí prolezlém příběhu. Herecky se z největší části jedná o elitu (Kelsey Grammer sice od dob Frasiera v obličeji zvrásněl, na šarmu mu to ale nijak neubírá, jeho protipól Connie Nielsen v roli společensky uvědomělé na povrchu chladné manželky o moc nezaostává, a úžasně je doplňuje Kathleen Robertson v roli mojí favoritky, ambiciózní poradkyně Kitty), sem tam se najde nějaký přešlap (Hannah Ware v roli dcery Emmy sice hezky odehraje emoce a je to sympatická a krásná holka, ale jednak se nepodobá ani jednomu ze svých rodičů, a hlavně není schopná říct snad jedinou větu, kdy by neskákala z anglického (svého skutečného) do amerického (hraného) přízvuku a zpátky), nijak výrazně to ale dojem nekazí. Od pěti hvězd tak Bosse dělí jedině předčasné zrušení, protože byť první i druhá série jela takřka na doraz, příliš mnoho otázek zůstává neuspokojivě nedořešených. 85% P.S. Potěší vidět, že se občas i v USA myslí na československé příspěvky americkým dějinám, pocta někdejšímu starostovi Chicaga Čermákovi mě skoro dojala. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Řekl bych, že většina českých politiků sleduje Bosse a dělá si pečlivé poznámky do svých notýsků. ;) Pohlcující náhled do sídla novodobých monster, které prahnou po jediné věci... a tou je moc. Každý díl posunuje laťku směrem nahoru a herci v čele s Kelsey Grammerem jsou do jednoho skvělí. Tenhle seriál postrádá jakoukoliv kladnou postavu. Velice realistické.... Ani v druhé řadě nezvolníme, nemoc se do Kaneova mozku zažírá hloub a chyby se množí. Vedlejší postavy získávají jasnější kontury a jejich cesty se zajímavě protkávají. Na téměř porcelánové nedotknutelnosti starosty se začínají objevovat prasklinky (důvěřovat se nevyplácí), ale Král pořád stojí. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Studijní materiál pro politology mezi námi. Machiavelismus jako skutečná nepřikrášlená tvář (nejen) zámořské každodenní politiky à la čtvrtá sezóna The Wire. Kelsey Grammer jako nejcharismatičtější (nezaměňovat s nejsympatičtější) charakter televizního éteru. Velkoměstská atmosféra jako od Manna. Zdánlivě chladné, ale pod povrchem překypující emocemi; těmi z odvrácené strany lidské duše nutno dodat. Nejlepší, ovšem i „nejnediváčtější“ dramatický seriál široko daleko a to i navzdory nadbytečné (ale dobré, ne že ne) linii s dcerou, prvoplánovému sexu či některým jednorozměrným vedlejším postavám. A až David Novotný zestárne ještě tak o deset let, tak chci i podobně nekompromisní a pravdivou tuzemskou verzi z pražského magistrátu. ()

Galerie (123)

Zajímavosti (2)

  • Kelsey Grammer v poslednej epizóde sitcomu Frasier (1993) odlieta žiť nový život do Chicaga. V seriáli Boss stvárňuje starostu Chicaga. (AxelWers)
  • Kelsey Drammer získal za roli v tomto seriálu Zlatý globus 2011 v kategorii nejlepší herec v dramatickém seriálu. (Terva)

Související novinky

Julia Roberts a knižní bestseller

Julia Roberts a knižní bestseller

13.06.2018

Julia Roberts (Pretty Woman, Blízko od sebe) si zahraje v chystané adaptaci knižního bestselleru Včelička od spisovatele Chrise Cleavea. Roberts bude zároveň i produkovat, o scénář se potom postará…

Reklama

Reklama