Šéf (TV seriál)

Boss

Krimi / Drama

USA, 2011 - 2012, 16 h 55 min (Minutáž: 18x55 min)

Kelsey Grammer, Kathleen Robertson, Martin Donovan, Christian Stolte, Bill Stoneking, David Pasquesi, Jonathan Groff, Connie Nielsen, James Vincent Meredith, Troy Garity, Francis Guinan, Hannah Ware, Rich Komenich, Nicole Forester, Anita Nicole Brown, Joe Minoso, William Smillie, Daniel J. Travanti, Amy Morton, Danny Goldring, Sanaa Lathan, T.I., Jeff Hephner, Craig Lemons, Rotimi, Tyler Ross, Andre Bellos, Maura Kidwell, Amy Newbold, James Pusztay, Karen Aldridge, Usman Ally, Valerie Meachum, Grace McPhillips, Rebecca Spence, Nicole I. Butler, Josh Odor, Guy Van Swearingen, Madrid St. Angelo, Emmanuel Isaac, Ric Morgan, Jeremy Denzlinger, Justin James Farley, Bruce Jarchow, Tim Mason, Russ Panzarella, Tamberla Perry, Howie Johnson, Antoine McKay, Roger Welp, Phillip Edward Van Lear, Richard Bull, Lara Phillips, Brian Boland, Chelcie Ross, Marin Ireland, Kamal Angelo Bolden, Gil Bellows, Jessie Prez, Mia Park, DuShon Monique Brown, José María Mendiola, John Hoogenakker, Mary Hollis Inboden, Jennifer Mudge, Henry Godinez

ZÁKLADNÍ PILÍŘE POLITIKY JSOU: PENÍZE, SVALY A NEUTRALIZACE NEPŘÁTEL.... /// Politika. Chudák starosta (Chicaga) – to jsou samý starosti: volby, stavba letiště, šťourající novinář, dcera, nemoc (hlavně ta NEMOC). Politická špína a zákulisí radnice. Něco málo ze života politika (toho americkýho, buď v klidu Míro Kalousku…). Píchání (jako sex Míro Kalousku). Seriál, kterej z politiky (NE)dělá lidovou zábavu (a možná by mohl i nasrat. Tebe ne Mirku….). POLITICKEJ SERIÁL. Chcete vědět, vo čem je politika? S kým starosta (politik) souloží? Koho má rád? Co ho trápí? Kde bere prachy? Jak má velký péro? (no dobře – není to priorita…ne Mirku, nezajímá mě to!). POLITIKA. POLITIKA. Spousta POLITIKY. Kecy, gradace keců, sliby, starý sliby, kostlivci ve skříni. Údery a protiúdery. Tahy a protitahy. Jak věci fungují (asi nejen v Chicagu). Jak se žije ,,na vrcholu“ a jak, když se loď potápí. UMĚNÍ DEMOKRACIE. Likvidovat a koukat se přitom do vočí. Pro dobro města. (Kam se na ně sere ta NEMOC! ) Kontinuita, status quo a zachování zájmů. Vítězství, po kterým zůstane v držce jen hořká pachuť. Obyčejným lidem. ….Dobrý den, měl bych pro vás nápad na předvolební televizní seriál…. /// 2.SÉRIE ***** ,,OBĚTOVAT HRAD, ABYSTE SE ZBAVIL KRÁLE?“ ... ,,HRAD MŮŽE BÝT ZNOVU POSTAVEN, ČLOVĚK NE“...... /// Zajímavý a nečekaný zjištění, že se to má ještě kam posunout. Další prostor pro konstantu se štěrbinou Meredith, Zajace, kterej třeba, kdyby čirou náhodou šel politicky do řiti, tak si aspoň pořádně zašuká, novej (tajemnej?) pomocník, ale hlavně očekávání, jestli to zase všechno tomu starýmu čurákovi projde. Tahle série už není jen o volbách, ale o pomalý a úmyslný změně chodu celýho stroje. ,,STUDNA UŽ JE DÁVNO OTRÁVENÁ.“ Zajímává vás politika…. TAKHLE SE TO KURVA HRAJE! A jméno mé je Bůh…. tak vám nevím – nebyla tahla sérka lepší než ta první? Ale nechám ty 4*. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem českej politik a hodlám nakouknout do americký demokracie (voličům NEDOPORUČUJU!). 2.) Hledám rozdíl mezi Mužem na radnici ve Starým Kunštátu a v Chicagu. 3.) Jmenuji se Lewy Body. A jsem na cestě…. 4.) Thx za titule ,,ELiRa“ a ,,Kooha“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **(20.9.2012)

Řadím to jednoznačně do mého TOP 10 seriálů a mezi 3 nejlepší dramatické seriály. Naposledy mě takhle do kolen dostali Sopránovi a Lost. Dal jsem to na jeden zátah a tak se mi před očima krásně rozvíjí propracovaný příběh s propracovanými postavami. První a poslední díl byla taková třešňička na dortu.(23.9.2012)

Mám rozporuplné pocity. Hlavní hrdina má charisma, jeho situace dává tak nějak lidský smysl, a zdá se, že se před námi rozehrává pěkné a návykově koukatelné politické drama - ale jak seriál pokračuje, postavy potřebují méně a méně uvěřitelné motivace ke svým zásadním a zlým rozhodnutím, takže na konci už se souloží, podráží a vraždí jak ve středověku.(27.5.2016)

Výborný seriál. Skvelé obsadenie dopĺňa šikovná kamera (hra so svetlom a hĺbkou) i hudba. Ak sa zaujímate o politiku (aj tú komunálnu) toto si nenechajte ujsť. Občas však ide až o gangsterskú atmosféru, takže by Boss mohol osloviť aj fanúšikov KRSTNÉHO OTCA. Erotické scény sú tiež prekvapivo funkčné a živočíšne. Zabudnite na FRASIERA, životná úloha Kelseyho Grammera je Tom Kane!!!(11.2.2013)

Filmová ilustrace Machiavelliho Vladaře o osmi hodinových dějstvích, která sociologický výzkum jádra politiky přepnula do módu ‚hardcore‘, takže jsem tomu v závěru odpustil i to, že Kaneova novinářská Nemesis je nesympatický debílek a že záminky k sexu bývají lacinější, jak v osmdesátkovém pornu z NDR; charisma Kelseyho Gramera je ale prostě něco, na co bych se dokázal koukal celé dny.(19.9.2012)

• - Kelsey Grammer v poslednej epizóde sitcomu Frasier (1993) odlieta žiť nový život do Chicaga. V seriáli Boss stvárňuje starostu Chicaga. (AxelWers)

• - Kelsey Drammer získal za roli v tomto seriálu Zlatý globus 2011 v kategorii nejlepší herec v dramatickém seriálu. (Terva)