Šéf (TV seriál)

Boss

Krimi / Drama

USA, 2011 - 2012, 16 h 55 min (Minutáž: 18x55 min)

Kelsey Grammer, Kathleen Robertson, Martin Donovan, Christian Stolte, Bill Stoneking, David Pasquesi, Jonathan Groff, Connie Nielsen, James Vincent Meredith, Troy Garity, Francis Guinan, Hannah Ware, Rich Komenich, Nicole Forester, Anita Nicole Brown, Joe Minoso, William Smillie, Daniel J. Travanti, Amy Morton, Danny Goldring, Sanaa Lathan, T.I., Jeff Hephner, Craig Lemons, Rotimi, Tyler Ross, Andre Bellos, Maura Kidwell, Amy Newbold, James Pusztay, Karen Aldridge, Usman Ally, Valerie Meachum, Grace McPhillips, Rebecca Spence, Nicole I. Butler, Josh Odor, Guy Van Swearingen, Madrid St. Angelo, Emmanuel Isaac, Ric Morgan, Jeremy Denzlinger, Justin James Farley, Bruce Jarchow, Tim Mason, Russ Panzarella, Tamberla Perry, Howie Johnson, Antoine McKay, Roger Welp, Phillip Edward Van Lear, Richard Bull, Lara Phillips, Brian Boland, Chelcie Ross, Marin Ireland, Kamal Angelo Bolden, Gil Bellows, Jessie Prez, Mia Park, DuShon Monique Brown, José María Mendiola, John Hoogenakker

Výborný seriál. Skvelé obsadenie dopĺňa šikovná kamera (hra so svetlom a hĺbkou) i hudba. Ak sa zaujímate o politiku (aj tú komunálnu) toto si nenechajte ujsť. Občas však ide až o gangsterskú atmosféru, takže by Boss mohol osloviť aj fanúšikov KRSTNÉHO OTCA. Erotické scény sú tiež prekvapivo funkčné a živočíšne. Zabudnite na FRASIERA, životná úloha Kelseyho Grammera je Tom Kane!!!(11.2.2013)

Game of thrones Chicago. Boj o moc vo veľkom štýle. Kelsey Grammer ušiel dlhú cestu od pojašeného psychológa až k starostovi Chicaga, ktorý by si mohol ruku podať s Al Caponem. Perfektne napísané dialógy a pomaly gradujúci dej je tým, čo väčšinu divákov udrží v kresle po celú sériu. Osobne sa veľmi teším na druhú sériu, ktorá s hlavným protagonistom nemôže byť horšia.(18.4.2012)

Temný a ponurý seriál z prostředí zkorumpované politiky, na můj vkus možná trochu až moc ponurý, ale to právě krásně dokresluje celou atmosféru a prostředí seriálu. První řada: První čtyři díly vypadají, že je seriál trochu těžkopádný, ale další čtyři díly pak ukážou, že to všechno byla jenom příprava na tu následnou smršť, kde se divák nenudí ani pět minut. Dávám 4 hvězdy. Druhá řada: Do seriálu přišla hromada nových postav, některé ději pomohly, jiné moc ne. Celkově bych řekl, že zábava byla zhruba stejná jako u první řady, akorát tentokrát to bylo rozvrstveno rovnoměrněji mezi všechny díly. Asi nejzábavnější byly poslední dva, každopádně na konci stále zůstalo mnoho nedořešených dějových otazníků. Opět 4 hvězdy.(30.1.2012)

Jo, jo...takové seriály mám rád. Politika, intriky, peníze a moc. Charismatický starosta Chicaga se soustředí na kumulaci moci a její následné udržení navzdory smrtelné nemoci. A jde při tom přes mrtvoly. Seriál mi občas přišel přitažený za vlasy - vraždy na objednávku u pár vysloužilých policajtů - to mi přišlo trochu odfláknuté a nepravděpodobné. Stejně tak mi přišlo nepravděpodobné, jak se ďábelsky starosta zbavuje svých nepřátel (diskreditace novinářů, vraždy bývalých kolegů i oponentů). Vypadá to efektně, všechno do sebe zázračně zapadá a je dokonale načasované...ovšem nepůsobí to na mne věrohodně. Člověk by na něco takového potřeboval kontakty jak na podsvětí, tak policii...a jediné pojítko, které na tento svět Tom Kane má, je jeden dědek za barem. A to mi přijde trochu úsměvné:-) Ale i tak....výborný seriál...jen mu občas chybí větší spád a důvěryhodnost. Sondám do fungování města (+ propletení politiky a zločinu) tak nadále kraluje The Wire:-) Zpětně tento seriálový skvost oceňuji ještě víc...(30.10.2012)

Nejchytrejsi serial siroko daleko, prokousat se nekterymi dialogy a nudnejsimi pocatecnimi epizodami je hodne narocne, ale odmena v podobne poslednich dvou dilu prvni serie stoji za to. Jak kdosi vystizne napsal, je to takova Hra o truny z komunalni politiky, akorat ze je to mnohem inteligentnejsi a mene efektni. Ovsem ten vysledny dojem, ktery ve vas zustane, stoji za to...(17.3.2013)

• - Kelsey Grammer v poslednej epizóde sitcomu Frasier (1993) odlieta žiť nový život do Chicaga. V seriáli Boss stvárňuje starostu Chicaga. (AxelWers)

• - Kelsey Drammer získal za roli v tomto seriálu Zlatý globus 2011 v kategorii nejlepší herec v dramatickém seriálu. (Terva)