Zátah 2

• Indonésie Serbuan Maut 2 (více)

Spiker01

Raid je takový malý, choreograficky dokonalý, snímek, který je nutností pro fandy bojového umění. Naproti tomu stojí Berandal, oficiální pokračování Serbuan maut, který ale vlastně funguje standalone, akorát v popředí opět zůstává ostříhaný Iko Uwais. Je to už takový standart, že jakmile má první film úspěch, tvůrce získá na pokračování více peněz a může si tudíž dovolit udělat dvojku velkolepější. Problémem ale je, že často se nedokáže udržet kvalitu. To ovšem není problém Serbuan maut 2. Gareth Evans zůstal nohama na zemi a připravil velmi výživnou podívanou s dlouhými a ještě nápaditějšími bitkami, aby to následně zakončil jednou ultimátní a dosud nevídanou. Dvojka je téměř o padesát minut delší a nutno dodat, že ku prospěchu věci. Příběh není jen uměle naroubován a v rámci možností funguje. PS: Pokud by někomu náhodou nestačila nálož v konečném sestřihu, může si pustit ještě jednu pikantní akční scénu, která se do filmu nehodila, ale samostatně rozhodně stojí za to...90% ()

Krouťák

Což o to. Choreografie bojových scén a celkové nasnímání je na neskutečné úrovni - stejně jako u jedničky. Ale to je tak všechno. U prvního dílu byl člověk možná až hypnotizován výše zmíněným. Tady to už ale prostě nestačí a na tak přepálenou stopáž už vůbec ne. Snaha o vícevrstvé zápletky se cení, ale každá je plochá jak zednická lžíce a vytvoření alespoň náznaku pořádného děje se nedaří. Recyklovaná jednička - 60%. ()

castor

Neuvěřitelně intenzivní. Všechna čest choreografii, tohle se jen tak nevidí. I když mám ve finále pocit, že přímočaré herní pojetí z jedničky bylo pro daný kousek oproti komplexnějšímu z dvojky přeci jen atraktivnější. A taky bylo podstatně kratší. Příznivci žánru přesto padnou na zadek. Gareth Evans je tu za holku na všechno (scénář, režie, střih), je z něj nicméně cítit, že si tu plní jeden ze svých filmařských snů. Mafiáni, nájemní vrazi, kmotři, zkorumpovaní poldové a politici. A pak to přijde, tvůrci tlačí tak intenzivně na pilu, že divák nemá šanci všechny ty vymazlenosti zachytit, takže druhé zhlédnutí se přímo nabízí. Dívka s kladivy, chlapík s basebalovou pálkou, kovové trubky, nože, mačety, holé ruce, neuvěřitelně zvládnutý souboj v kuchyni. Kaskadéři se nebojí ničeho, už vůbec ne nějaké té naražené končetiny. A Evans? Nechejte ho dál plnit si svoje sny. ()

*CARNIFEX*

Rama, mladý ambiciózny policajt, ktorý ako jediný zvládol neľahkú situáciu tvrdého boja na život a na smrť v mafiánskom baráku, dostáva ďalšiu náročnú úlohu. Infiltrovanie do štruktúr najvyššie postaveného gangstra Banguna, je jediným spôsobom, ako ochrániť svoju rodinu a pomstiť smrť svojho brata. Druhá časť je v porovnaní s jednotkou, rozhodne viac o príbehu a nemá tak zbesilé tempo ako predchodca. Každopádne, kvalita súbojov, choreografie s tým spojené, gore, a proste všetko okolo toho - to je proste "neskutočná paráda". Záverečná 40 minútovka, to sú "orgie". Naposledy som videl takýto nárez s hektolitrami krvi, v Rambo 4. Škoda tej dlhočiznej stopáže a pár (mne) nereálne pripadajúcim, až absurdne prehnaným situáciám počas vybavovania účtov (alebo je to fakt taká drsnota v tej Indonézii???). Ale inak, PALČISKO NAHOR! ()

D.Moore

V jednoduchosti je síla, respektive byla - minule. Napodruhé to podle mě už Garethu Evansovi tolik nevyšlo, a to navzdory chvályhodnému faktu, že na to šel v mnoha ohledech úplně jinak a nechtěl se opakovat. Nevadilo by mi, že Zátah 2 už není akční jednohubka, ale něco víc. Největší problém jsem měl s tím, že zatímco v prvním filmu byla veškerá akce logickou součástí příběhu, až by se dalo říct, že vlastně byla  tím příběhem, tentokrát jako by zbytečně rozmáchlý příběh sloužil jen k tomu, aby k nějaké akci mohlo dojít, a už bylo jedno, jestli to bude dávat smysl, nebo ne. Bylo toho všeho zkrátka nějak moc, bylo to překombinované a zbytečně komplikované, až jsem si říkal, proč se všichni proboha raději nepostřílejí a musejí se pořád jen mlátit a mlátit, navíc kolikrát vcelku bizarně (dívka s kladivy, nepochopil jsem). Čím blíže byl konec, tím méně mě to celé zajímalo. ()

kulyk

I vy lumpíci, opálení až do žluta, vy jste mi ale dali. Kromě toho, že se mi pletete (a já pak nevím, komu vlastně držet palcáty), se vám ve druhém díle zadařilo zrealizovat i rafinovanou zápletku, takže v tom mám mrdník větší než stokorunová šlápota v tělesných prohlubních. Pořád se moc fikaně bacáte a pošťuchujete, o to nic, avšak kouzlo prvotní pecky řádně vysublimovalo. Ponaučení pro mě - nevstupovat do služeb policií rozvojových států. Serou na řadové členy stylem sloním. Rada tvůrcům točeb všelikých - neobsazujte toho kreténa, co hrál mafíkovo synka. Nikdy. Nikam. Ani do animáků! ()

Niktorius

Samozřejmě že se jedná o velmi podařený snímek, nicméně přiznávám, že chvalozpěvům o nejlepším akčním filmu všech dob zcela nerozumím. Respektive se domnívám, že fanoušci oceňují zejména brutalitu a přehledné souboje postavené zejména na obdivuhodných výkonech "herců" (v době, kdy už je hongkongský akční film poněkud za zenitem a akce v nekrvavých hollywoodských blockusterech stojí na kulometném střihu, to přeci jen určité osvěžení je). Vedení kamery je často velice efektní (hlavně v momentech, kdy je její pohyb motivován pohybem postav a jejich údery nebo při automobilové honičce v závěru), ale nijak výjimečným způsobem druhý Zátah natočený není. Stejně tak opěvovaný příběh se mi jeví jako dosti jednoduchý, přímočarý a neoriginální. Důraz na jeho vyprávění u mne navíc vedl spíše k nižší intenzitě okamžitého zážitku než mi dokázal poskytnou první díl, v němž se hrdina musel (doslova) prát stále s novými a novými hrozbami. ()

Spooner

Kdo by to tušil, že na druhém Raidu mě bude nejvíce bavit samotný příběh. Skvěle vystavěná a výtečně gradujicí kriminálka je od minula velkým skokem vpřed a rozhodně zde není jen tak na oko. Je to napínavé, strhující a baví po většinu stopáže. Zbytek filmu se však od minula příliš nezměnil a tvůrci nám tak předvádějí další porci místy až zbytečně brutálních bitek, které jsou stále strašně cool. Jejich choreografie se ovšem divákovi po čase dosti okouká, vyloženě strhne jen v pár případech a režisér vás svou nekonečnou porcí zběsilých kopů utluče až k absolutní apatii. 150minutová stopáž je navíc opravdu moc a taková pasáž s přeobsazeným záporákem z jedničky byla malinko wtf. Pro akční fandy ale stále velká povinnost. Toho hypeu a přehnaných keců o nejlepším akčním filmu všech dob bylo ale přeci jen až moc. ()

Wacoslav1

Tak právě mám za sebou asi nejrozporuplnější film jaký jsem za poslední dobu viděl. Byl jsem zvědavý jak to dopadne po všech těch ódách na to, že se bude jednat o akční nářez roku a kdesi cosi. Mno co na to říct zůstala po tom všem taková divná pachuť, měl jsem obavy z té více jak dvouhodinové stopáže a potvrdili se v plném rozsahu. On je to totiž film dvou naprosto rozdílných polovin. Ta první je zoufale nudná, ukecaná a kromě té vězeňské bitky se tam vůbec nic neděje. Fakt mě to zhnusilo a někdy kolem 80 minuty jsem měl chuť to vypnout a hle najednou se rozjela druhá půlka a já to nepoznával. Fakt jsem měl pocit jako bych se koukal na úplně jinej film. Takže takhle možná v dohledné době přehodnotím první díl. Tam mi sice hrozně vadilo to totálně amatérský zpracování, ale byla to řežba od začátku až do konce. Tady má ta druhá půlka fakt grády a scény jako masakr v metru, automobilová honička, nebo závěrečný finále jsou naprosto boží, ale na druhou stranu je pak třeba si položit otázku proč takhle nemohl vypadat celý film. No nic asi tu zůstanu nepochopen. Hlavně vás prosím za žádnou cenu nečtěte můj komentář a když už si ho přečtete, tak na něj rozhodně nedejte! Já jsem totiž neobjektivní a zaujatý a nejzábavnější na tom je když mě z tohohle obviní člověk co má ten film v oblíbených a přitom ho ještě ani neviděl. No co už vím, že asi patrně zase půjdu proti všem, ale pro mě osobně než bych šel z davem nebo hodnotil jako slepá ovce je daleko cennější, že mám vlastní názor a nenechám se nikým ovlivňovat. Za ty souboje bych i ty 3* dal, ale ta první půlka mě fakt neskutečně nasrala. Prostě to nejde. Bohužel.45% ()

Davies182

Dravý proud smrtonosné akce strhne a vyčerpává až do úplného finiše, načež zejména právě poslední třičtvrtěhodina dá se říci brutálně překopává žanr jako takový. Až po zhlédnutí potom jednomu dojde, jak moc vlastně byla tahle revitalizující martial-arts injekce zapotřebí. Zvěsti tudíž nelhaly, i za mě se doopravdy jedná o bez debat nejlepší ryze "akční" film, jaký byl kdy natočen. Hlavně sakra nemrkejte!!! ()

petero

Gareth Evans jednotkou v podstate len rozkopol dvere aby nám ukázal čo dokáže práve v pokračovaní. Od mierneho rozpaku v dĺžke filmu cez uspokojenie vzhľadom na kvality v úvode, že to nebude žiadny odvar, až k prekvapivej spokojnosti stále lepšie a nápaditejšie natočených súbojov. Najprehľadnejší bojový film, kde každý pohyb je pastvou pre oči, hudba perfektne graduje napätie a nervná kamera dodáva scénam patričnú energiu. Jednotka bola jednoduchým akčňákom, dvojka je bojová gangsterka akú som pred pár rokmi vyhľadával v kórejskej kinematografii keď som chcel zhliadnuť mafiánsku nakladačku. ()

gogo76

Úvodný film bol adrenalínovou jazdou, pravým akčným a bojovým filmom. Toto pokračovanie ma trochu prekvapilo dlhou stopážou. V kútiku duše som si predstavoval pestrý a hutný príbeh s perfektnou akciou, ale prepočítal som sa. Ten film je ako recyklovaný produkt o policajtoch v teréne a pomste, s neuveriteľne trápnymi dialógmi plných klišé, ktoré sme už tisíckrát počuli i vo filmoch, ktoré stoja za úplné hovno. Tomuto filmu by bolo i 90 minút až-až. Prvá polovica bola vážne strašne nudná a nebavilo ma to. Potom prišlo niekoľko vydarených akčných scén s autami i záverečná katovačka s najudatnejším bojovníkom. Kam sa hrabe Brece Lee...Choreografia výborná, tempo šialené, výdrž bojovníkov neuveriteľná...OK, sme v žánri akčný a bojový film a ja si to dokážem užiť, ale vždy tu musí byť i zaujímavý dej. Ja som ho tu nenašiel. Ten film stojí a padá len na kvalite akčných scén. Minimálne 30-40 minút vystrihnúť a potom by som možno hviezdu pridal. ++++Nepresvedčivý dojem možno ovplyvnilo i predabovanie filmu do angličtiny!! Kto videl tú strašnú verziu, tak mi dá za pravdu , že ide o najhorší dabing, aký ste v živote počuli. Prisahám. To radšej jednohlasový dabing z Poľska... A my sa tu sťažujeme na slabú úroveň dabingu... Ak ste počuli výrok, že dabing zabíja film, tak toto je ukážkový prípad. 60%. ()

pepo

Jednotka je našlapaný špinavý a brutálny akčný film, dvojka sa snaží byť našlapaným, elegantným a brutálnym gangsterským eposom. V podstate podobný posun ako pri Terminátoroch, Pirátoch z Kariiku, Riddickovi alebo najlepšie prirovnanie Fast and Furious. A je to posun úspešný. Dokonca veľmi. Raid 2 by sa pre žáner mlátičiek mohol stať tým čím je pre comisové filmy Dark Knight alebo pre hongkongské akčňáky Better Tomorow. Film, ktorý sa dá brať vážne aj mimo fanúšikovskú obec. Je to na svoj žáner možno až príliš ambiciózne a vzhľadom na to vyplávali na povrch isté vady na kráse ako napr. neučesanosť scenára, hlavný hrdina je necharizmatické herecké drevo, malý rozpočet atď. ale akonáhle sa začne kopať, strieľať, šoférovať... je to strhujúci zážitok. A o to v v akčnom filme ide predovšetkým. 9/10 a všetci povinne pozrieť ()

Tom_Lachtan

Ani ve snu by mě nenapadlo, že akční film, který má dvě a půl hodiny (!) může po celou dobu fungovat. A on funguje, jak po stránce příběhové (v rámci tohohle poněkud podměrečně inteligentního žánru to je minimálně obdoba Shakespeara), tak po stránce akční, kterážto je NESKUTEČNĚ skvostná a tam, kde by mohl ruční styl Ika Uwaise (Iko Uwaia? Ikeho Uwaise? Jak se to sakra skloňuje?) začít nudit, přicházejí na řadu neskutečně zábavné postavičky ve stylu páru, který rozličnými způsoby masakruje co jim přijde pod ruku a dorozumívá se znakovou abecedou. Je to výtečnej nářez, který je sice o něco méně kulervoucnější, než-li jednička (která má výhodu v koncentrovanější stopáži a funkční jednoduchosti), ale neméně dobrá. A komu se to nelíbí, nechť si začně pěstovat cvičené krtky. Howgh. ()

Xmilden

Píše se rok 2014..... prakticky celý divácký svět ujíždí na "poctivých a opravdových" CGI efektech. Přichází Gareth Evans, aby se podruhé připomněl se svým nářezem Raid a kopačkou do hlavy trpělivě vysvětlil pánům z Hollywoodu, že akčních nápadů vlastní asi 100x více a dokáže je použít kdykoliv si zamane. Nechápu, že tenhle člověk si napíše scénář a ještě zvládne režii pravděpodobně nejlepšího akčního nářezu historie. V roce 2008 jsem uviděl zjevení ve formě Temného rytíře. Stalo se to opět. Těžko slovy popíšu jak mě Raid 2 nadchnul. Určitě nebudu sám, ten film je prostě SKVĚLÝ a o tom není pochyb. Příběh je pro daný žánr uvěřitelný, vymakaný do nejmenších detailů a divák si není jen tak něčím jistý. Kde selhal Ong Bak scénaristicky, tady Raid naopak zaslouží jasnou jedničku. Akce, ať už se odehrává při automobilové honičce, v metru, na ulici nebo v úzké chodbě je fantazie. Kdybych mohl dám ******. 110% PS: Jdu na to celé koukat ještě jednou. PS2: O den později jsem začal jedničkou, která má docela prostinký příběh a dejme tomu posledních 10 minut by se dalo trošičku považovat za navození atmosféry dvojky. Poté směřoval do přehrávače Berandal..... Skvělé! Neskutečně skvělé! ()

FlyBoy

Honosný sequel. O technickej prelomovosti by som však nehovoril. O to sa už predsa dávnejšie postaral Greengrass, ktorému sa - stručne povedané - podarilo prevratne zhmotniť kinetickú energiu "nespoľahlivého" prenosu informácii a pohybu samotného do unikátnej filmovej reči. Evans vsádza na ošetrenú žánrovú istotu zvládnutú po takmer všetkých stránkach, ale kladie dôraz skôr na prehľadnosť a plynulosť vyplývajúcu z plíživých jázd, s naráciou nenarába nijak inovatívne a tým pádom nevybočuje z príslušných noriem...čož ale vôbec nevadí. Jedná sa totiž o výnimočný zážitok, ktorý zbabelo nerecykluje návyky z jednotky a pre zmenu prináša plnokrvný, slušne vyrozprávaný a teda aj dôkladne vygradovaný príbeh; jeden z hlavných dôvodov prečo táto mafiánska sága obstojí v 2,5 hodinovej stopáži. Odrazový mostík pre gulervúce akčné sekvencie, ktoré sa dokonale hrajú s divákom a poskytujú mu prísun tých naozaj prvotriednych atrakcií. Okrem zákonito obľubených úsekov akými sú vzbura vo väzení alebo adrenalínová autonaháňačka, z hľadiska intenzity prežitku a koncepcie pohybu v priestore dominujú scény nočného baru a "bielej" kuchyne, pri ktorých sa človeku rozum pozastavuje a srdce fanboya fandí a súciti spolu s ústredným protagonistom. Škoda toho vlažného konca, záporák Ucovho kalibru si zaslúžil oveľa bolestivejší výprask. Uvidíme s čím príde Evans nabudúce, už teraz som zvedavý. ()

darkrobyk

Hezká jatka. Oproti jedničce se změnilo tempo, a tak místo čistě masakrální honkongské inspirace jakoby se hlavním vzorem stal Sergio Leone. Úžasná bitka na vězeňském dvoře připomněla ve všech směrech Tenkrát na západě. Oddechující postavy, zablácená plocha, plot s ostnatým drátem, odkapávající voda, pohledy očí...obraz pomalu střídá obraz a pak vše exploduje. Věřím, že pro akčně založené diváky se mohly stát scény mezi akcemi ubíjející. Mě naopak spíše ubíjel nekonečný souboj v kuchyni. Jistě, byl brilantní, ale i tak bych ho zkrátil. Zábavné bylo duo pálka a kladívka, které ale muselo nakonec dostat za vyučenou. Osobně mám vždy pocit, když vidím ženu masakrovat muže, že se dívám na hodně fantastickou scénu. Žena však nebyla vítězkou až do závěru, což bylo správné. Ženy mají rafinované zbraně a dokážou muže porazit, fyzickou silou však ne, to jsou pak mužatky nemající s ženami nic společného... Skvělý hudební doprovod - ať už táhlé zvuky či rytmické bicí - a fajnová kamera. Jen občas jsem se trochu ztrácel, hlavně zkraje, protože ty huby si byly dosti podobné... ()

Shakers

Nemôžem si pomôcť, ale mňa to miestami nudilo. Aj keď prvý diel nemal taký príbeh ako tento, dokázal ma zaujať svojou jedinečnou atmosférou strachu / prežitia v jednom veľkom baráku. Plus samozrejme fighty, ktoré sú bez debaty v dvojke ešte dokonalejšie. Rovnako oceňujem aj prácu s kamerou, hudbou a strih, Gareth Evans ma svoj štýl a vyzerá to skvelo, len škoda, že ten príbeh mi prišiel nudný. Evans v pohode zvláda aj tie najzaujímavejšie fighty prekonať ešte lepšími, ale mám pocit, že príbeh zaujímavo naservírovať nevie. 70% - 3* ()

DJ_bart

Jediný co vám můžu garantovat je, že při explicitních násilných scénách není výhodou chlastat mléčný zákys s meruňkou.... ()

lamps

Co si budeme nalhávat, tak monstrózně zábavný, přímočarý a současně filmařsky kreativně vystavěný akčňák tu nebyl hodně dlouho, a byla by velká chyba hanit jeho kvalitu jen proto, že těžce selhává v řadě větších či menších příběhových detailů. Ale že jich je - jednak jsou to strašně šablonovité a předvídatelné postavy, které působí vyloženě nereálně (dobrotivý a statečný hrdina, chladný a racionální big boss a jeho mocichtivý a impulzivní synátor, zkorumpovaný polda atd.), a pak také nepochopitelný odpor všech aktérů ke střelným zbraním, které by bývaly ukončily celý příběh už někdy okolo šedesáté minuty (to bychom ale o hodně přišli, takže odpouštím). Nemluvě o tom, že vinou někdy až přespříliš vymazlené stylizace moc nefungují ani základní emoce, které se snaží předkládat například vedlejší dějová linie s opuštěnou rodinkou - zdaleka nejemotivnějším momentem je poprava věrného "uklízeče", která je skvěle sestříhaná a hlavně ozvučená. Ale jinak, opomenu-li skutečnost, že ideálem akční detektivky je pro mne diametrálně odlišný a realistický Nelítostný souboj, nemám co vytýkat. Raid 2 ostatně nevyžaduje od diváka přemýšlení, nýbrž pouze bystrý zrak, nastražené uši a 150 minut přebytečného času, kterými se v tomto případě musí prokousat i člověk, co usíná i při seskoku padákem. A vůbec - chci víc! 85% ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou