X-Men: Budoucí minulost

• USA X-Men: Days of Future Past (více)
USA / Velká Británie / Kanada, 2014, 131 min (Special Edition: 148 min)

Zmutovaným hrdinům X-Men hrozí definitivní zánik. Jejich rasa byla vždy na pokraji vyhynutí, ale teď je ta hrozba ještě reálnější než kdy jindy. Jediná cesta ke spasení vede přes minulost, na samý začátek řetězce událostí, které stávající nebezpečí vyvolaly. K bytostem s výjimečnými schopnostmi se vrací režisér Bryan Singer, strůjce jejich mimořádného úspěchu. Spolu s ním ve filmu X-Men: Budoucí minulost přichází i nejvíc mutantů v historii této ságy. Díky tomu, že se film odehrává ve dvou časových rovinách, objeví se v něm hned dvě podoby vůdce „hodných" X-Men, profesora Xaviera (Patrick Stewart, James McAvoy) a jeho protivníka Magneta (Ian McKellen, Michael Fassbender). Pouze Wolverine (Hugh Jackman) zůstává stále stejný díky schopnosti nestárnout a bleskurychle se uzdravovat. Právě on proto dostane zdánlivě šílený úkol, vrátit se v čase a zabránit tomu, aby se z bývalých přátel stali soupeři na život a na smrt. Jedině spolu totiž mohou v budoucnosti čelit síle, která předčí i jejich unikátní schopnosti. (Cinemart)

rexino

Zatiaľ som objavil 2 spôsoby, ako sa dajú urobiť blockbustery veľmi dobrými. Buď sa vydáte Avengerovskou cestou, urobíte film, ktorý ma šmrnc, vtip a popri tom veľa výbuchov a odchádzate z kina pobavený, dobre naladený. Druhý spôsob je taký Nolanovsko-Batmanovský. Urobíte film s náznakom psychológie a aby ste udržali diváka v napätí, urobíte to epické. Urobíte tie pamätné scény, ktoré si viete prehrávať donekonečna a sprevádza ich song, ktorý vám cestou do školy/práce hraje ešte aspoň 3 mesiace, dokým vás naozaj neprejde. V tomto prípade odchádzate z kina s otvorenou hubou totalne ohromeny a mate tak trošku až depku. Film sa vám dostane pod kožu. A potom je tu režisér Singer. Ten si z jedného spôsobu zobral trocha vtípkov na jednu scénu (quicksilverov tanec), a z druhého spôsobu si zobral veľa psychológie a málo epických scén. Zle. Singer postráda epickosť a akčnosť. Takto vytvoril tretí spôsob trochu miš-maš. Ja si nemôžem pomôcť ale mne tam chýbal dobrý song ako vo first class Magneto Theme, s ktorým mohol pracovať. Akčné scény, ktoré mali nábeh byť epické, neboli dotiahnuté do konca a ta epickosť tam chýbala. A nie len to. Ale čo už, takto to bolo. A dostávame sa k hercom, ktorí zo seba vyžmýkali všetko čo vedeli. Magneto starý aj mladý boli neskutočný a príbeh bol fantastický. V x-menovskom univerze znamena tento film naozaj veľa. Preto dám tomu 5* ,s veľkými výhradami k spracovaniu, pretože tento film a hlavne Wolverine, Profesor a Magneto si to zaslúžia!!! EDIT: siahol som ku kinoripu kvôli stále nevyjasnenému názoru k filmu (hanba mi) a po miernom popretáčaní filmu som si už 5* úplne istý, boje v budúcnosti boli naozaj prvotriedne aj koniec 2x tak dostal ako v kine ()

malypivo

Rozhodně se tento film nedá doporučit někomu, kdo neviděl všechny předchozí filmy ze světa X-men. V tomto filmu se totiž mačkají uplně všechny postavy. X-menovský film, jako každý jiný - skvělé na něm je, že rozjíždí úplně novou sérii filmů, aniž by zapomněl nebo ignoroval tu původní. ()

kijifa

Celou dosavadní X-Men sérii jsem zkouknul během dvou týdnů a po posledním díle se nedovedu rozhodnout, jestli je nejlepším filmem X-men série První třída, nebo Budoucí minulost. Líbí se mi, že Budoucí minulost je trochu temnější, na druhou stranu mi ale přijde, že některé zásadní momenty filmu proběhnou tak nějak moc rychle. Celkově je to ale pořádně zábavná akční jízda, která ani na moment nenudí. P.S. Jedno velké mínus ... málo prostoru pro Quicksilvera :) P.P.S. Nemůžu se zbavit pocitu, že tu otevírající hlavu u Sentinelů jsem už viděl v prvním Thorovi ()

CJFlip

Film, na který jsem se opravdu moc těšil a bylo mi vcelku jasný, že nepůjde o žádný propadák. Ještě když se toho chopí Bryan Singer člověk, který z těchto komiksových hrdinů udělat filmovou značku. Hned musím podotknout, že jde o ten nejtemnější díl ze všech a cestování z minulosti do budoucnosti přidávají úplně jiný rozměr. Kdybych to měl celý rozebrat, děj by prostě skvělý, nevím, co bych dodal. Moc se mi líbilo, jak vzal starý a nový X-Meny a dal je do jednoho filmu. Brilantní nápad. Film byl provázaný a také se na nic nezapomnělo. Jako například připomenutí té část z První třídy, kdy mladý Eric L. a Charles X., kteří se vydají za Wolverinem do baru kvůli náboru nových členů do týmu. Asi největším překvapením pro mě bylo to, jakou důležitou roli zde měla Mystique, což bych z prvních trailerů vůbec nečekal. A druhou, že Wolverine byl sice tahoun tohohle filmu, ale mnohem větší prostor dostávali mladší mutanti a to především Profesor X a Magneto. ()

Mona-Lisa

U X-Men: První třída to byl Awwwwwwwwwwwwww moment od začátku do konce, naprostá nadšenost a pocit štěstí jako u dítěte, kterému stavějí před očima mistrovské dílo z oblíbených kousků lega= brilantní herci a skvělý nápad k tomu. Nyní se mi s výtvorem netrefili ani ne tak do nálady, jako spíše do vkusu. Trhá mi to prsty psát tyto slova, ale za pouhé čtyři dokonalé a dech beroucí momenty nemůžu a nechci dát vyšší hodnocení. ()

ElManiacus

Nepochopil jsem jak mohl profesor ochrnout už zamlada, když ve trojce jde (plešatý) pro Jean, ale to je jen nepodstatný zádrhel poměrně našlapaného filmu - 80%. ()

Kick077

X-Men budoucí minulost je parádní akční film, ve kterém se ještě navíc hodně povedlo přecházení v čase. Až během filmu mi došlo, proč ten název. Prvních několik minut mně trochu zaskočilo hned na začátek. Předtím jsem viděl akorát První třídu a čekal sem něco jinýho. Každopádně po úvodním dezorientování se to srovnalo a moh sem spokojeně koukat. Celou dobu to běželo, dokonce i pár vtipných scén, quicksilverova akce v kuchyni byla fakt parádní. ()

sNeDy

V poslední době je móda popkornů, které vás celou stopáž nekopou do hlavy svojí blbostí. Já si tuhle éru rozhodně užívám. ()

killpunker

Nenacházím žádné chyby, ani chvíli jsem se nenudil, příběhově fajn...jen to nevyvolalo ve mě žádné větší emoce. Jo a kam se poděla ta perfektní hudba z První třídy?? ()

sirien

Nejspíš nejlepší ending filmu/série ever (včetně Bourna). Jedinej film co je nejspíš zmýšlenej jako lacinej "restart série" - navíc s time travel - kterej neruší předchozí - naopak, vyžaduje abyste je znali, navazuje na ně a nedává bez nich smysl. Návrat X-men 1 a 2 jak jsme je znali. Až do endingu sem myslel, že to je tak na velmi silné 3* a 4* za to, že X-men jsou moje srdcovka, ale ten závěr... to zlomil. Nejdokonalejší by asi bylo, kdyby to nebyl "restart", ale ending celé X-men série... X-men 1, 2, First Class a tohle - tetralogie která tvoří kult (na ostatní zapomeňte). Doteď jsem se tu nenamáhal vyplňovat nejoblíbenější scénáristy a režiséry, ale teď si je du doplnit. Btw - KURVA že sem to prošvih v kinech. ()

Mania

Zatím z celé série nejslabší kousek. Plusem byl mladý Erik, Fassbender je skvělý! Mínusem je pro mě Xavier, ať už mladý nebo starý, nesnáším je oba. Film celkově mi přijde jaksi o ničem. Chvílemi navazoval na předchozí filmy, chvílemi si jel jak se mu zrovna zlíbilo. Věřím a doufám, že další pokračování bude lepší... ()

frolish

Pre mna urcite najprepracovanejsi, najzaujimavejsi a najkvalitnejsi X-Meni. Zazitok tak medzi 4 a 5*, ale po porovani s ostatnymi Marvelovkami a komiksovym subzanrom rad "pritlacim". Prave kvoli preciznemu spracovaniu, ktore je napriek naoko komplikovanemu deju maximalne prehladne, kazda postava a dejova suvislost ma svoje miesto a cele to krasne hladko doplava do emotivneho finale. Singer to s touto partickou proste umi. Spomalena scena v kuchyni bola famozna. 90% ()

heihatchi

Co dodat? Čekal jsem, že to bude horší, pač první třída se mi vůbec nelíbila. Nejvíc mě ale uchvátili sentinelové, kruté koukat na to, jak si se všema xmenama vytírali prdel :) ()

Milwa

Moc pěkná nedělní oddechovka. Nemusím vidět znovu, ale v rámci žánru patří ke špičce. Herci skvělí, staří i mladí:) ()

Saur.us

Skvělé zakončení anebo nový začátek? Vykutálený způsob, jak umožnit sérii rozkvět. Velký návrat B. Singera na jeho domácí půdu a velká pocta sérii. ()

Co se děje s X-Meny?

Co se děje s X-Meny?

10.11.2016

Třetí wolverineovská sólovka se jmenuje Logan, dorazí k nám 2. března a není tak úplně jisté, co se bude dít po ní. Hugh Jackman se tu rozloučí s rolí Wolverinea, zároveň by ale mohlo jít o částečné… (více)

McAvoy a invaze z vesmíru

McAvoy a invaze z vesmíru

12.09.2016

James McAvoy není ve sci-fi žánru zrovna nováčkem. V X-Men: Budoucí minulost nebo X-Men: Apokalypsa si ho užil dosyta, teď ho ale čeká velký test bez vyholené hlavy, kolečkového křesla a mutantích… (více)

Seznamte se s novým MacGyverem

Seznamte se s novým MacGyverem