X-Men: Budoucí minulost

• USA X-Men: Days of Future Past (více)
USA / Velká Británie / Kanada, 2014, 131 min (Special Edition: 148 min)

Zmutovaným hrdinům X-Men hrozí definitivní zánik. Jejich rasa byla vždy na pokraji vyhynutí, ale teď je ta hrozba ještě reálnější než kdy jindy. Jediná cesta ke spasení vede přes minulost, na samý začátek řetězce událostí, které stávající nebezpečí vyvolaly. K bytostem s výjimečnými schopnostmi se vrací režisér Bryan Singer, strůjce jejich mimořádného úspěchu. Spolu s ním ve filmu X-Men: Budoucí minulost přichází i nejvíc mutantů v historii této ságy. Díky tomu, že se film odehrává ve dvou časových rovinách, objeví se v něm hned dvě podoby vůdce „hodných" X-Men, profesora Xaviera (Patrick Stewart, James McAvoy) a jeho protivníka Magneta (Ian McKellen, Michael Fassbender). Pouze Wolverine (Hugh Jackman) zůstává stále stejný díky schopnosti nestárnout a bleskurychle se uzdravovat. Právě on proto dostane zdánlivě šílený úkol, vrátit se v čase a zabránit tomu, aby se z bývalých přátel stali soupeři na život a na smrt. Jedině spolu totiž mohou v budoucnosti čelit síle, která předčí i jejich unikátní schopnosti. (CinemArt)

spawnxp

Veliký překvapení. Jednoznačně nejlepší film série. Plusy: robotí vojáci fakt vražedný, celkem chytrá časová smyčka, i nějaký to rozhodování ve finále. Mínusy: občas moc první plán - mladej pan spasitel xavier jako ježíšoidní mánička například. Nicméně velice dobrá zábava. ()

Kassandra

Vidět Hugha Jackmana a Evana Peterse v jednom filmu jistě nepotěšilo jen mě a bez sebemenšího studu přiznávám, že právě oni jsou důvodem vyššího hodnocení. Samotný příběh byl totiž poněkud zklamáním, očekávala jsem, že to bude alespoň o úroveň lepší. ()

MiniRecenze

Sérii X-menů jsem nikdy nesledoval ,vlastně by se dalo s klidem říct,že jsem začal od posledního snímku Wolverine.A už posledně to nebylo vůbec špatné.Teď to bylo o něčem jiném.Byl jsem nadšený.A to ,že jsem neviděl předchozí tituly vůbec nevadilo,scénář je napsaný tak aby postavy pochopil i "začátečnik".Sympatické postavy dávají snímku jistý náboj a určitě si získají vaší pozornost,sice Wolverine toho moc ze sebe neukáže,ale to neznamená ,že přijdete o fighty a demoliční sekvence.Co se týka efektů,tak určitě excelentní.Scéna se stadionem je dech beroucí. ZAUJALO!!! ()

rigby

Velmi příjemné pokoukání, i když ke konci jsem už usínal. Řemeslně odvedeno na jedničku, zkrátka dívá se na to velmi dobře, navíc to má výrazný příběh, a pro fanouška přesah do dalších filmů této série, takže je stále nad čím přemýšlet. ()

Sentinel

Velmi, VELMI těžké rozhodování mezi 4 a 5, ale za plný počet to přece jen není. Scény z budoucnosti jsou orgasmické (vzpomněl jsem si na prvního Terminátora), minulost slušně odsýpá, postavy jsou skvěle napsané i zahrané, ale konec tak nějak vyšumí, a ačkoliv jsou všechny roviny dobře pospojované, nelze se ubránit drobným rozpakům. Celkově je však Budoucí minulost vynikajícím zážitkem, který pár vad na kráse nedokáže zhatit. ()

Devilskitten

Naprosto senzační pokračování série nových X-Menů. Stále je pro mne nejlepší First Class, hlavně co se týká obsahu a děje, ale Days of Future Past má také slušně našlápnuto na excelentní pecku! Opět zde září duo McAvoy - Fassbender, ke kterým se připojil z budoucnosti náš starý známý Jackman. Už jen tyhle tři jména pohromadě jsou záruka senzačního bijáku, když k tomu přidáme navíc starou gardu: Stewart, McKellen, Berry.... no prostě senzace! Je zvláštní a zároveň ohromné vidět staré a nové X-meny pohromadě v jednom filmu, zvláště se mi líbí scéna, kdy mladý a starý Profesor X jsou tzv. nos proti nosu, to je působivý moment...James McAvoy svými výkony výrazně převyšuje své kolegy (ti psychicky labilní jedinci mu prostě poslední dobou vážně jdou!), ale Jennifer Lawrence s Peterem Dinklagem zde také odvádí velký kus práce! Film má celkově spoustu skvělých momentů, vtipných hlášek a akčních scén. Znovu je pod skvělým vedením, tentokrát se k jeho režii vrátil Bryan Singer, k tomu skvělý obraz, střih, zvuk a efekty, to vše dokreslené správnou hudbou a předvedené senzačními herci...hned je zaděláno na úspěch. :) Zasloužených 5* ()

Atten

Můj oblíbený kapitán Pikárd se na kriplkáře zas a znovu řítí do akce s bandou X-Gelů, v boji za práva utlačovaných, poukazujíc na tolikrát zmíněnou lidskou, nelogickou honbu za sebezničením. Kristovy sandály, já toho plešouna žeru. Wolverine je pořád drsňák s kubáncem mezi tesáky, jen mu trochu šediví srst, Gandalf snad nestárne a furt trpí fetišem na lesklý věci a nahatá Lawrence už dneska neni žádný tajemství. Jenom Bobule je ostříhaná jak píča. ()

BlackDart

Je to môj prvý Xmen ktorého som videl takže som celkom rád že to až tak moc nenadväzovalo na predchádzajúce filmy. Začiatok skvelý a akčný potom to tak trochu upadne ale pentagon to vynahradí. Koniec celkom prekvapil. **** ()

Jack_F.

Tak jak je poslední dobou zvykem, tak scénáristi vsadili hlavně na humor. Ovšem abych pravdu řekl, tak Kennedy aka mutant mě teda neoslovil a celkově to nemělo žádnou přidanou hodnotu a sklouzává to do lehkého nadprůměru. Lepší tři. Alespoň průměrný Singer se poučil a hodil sem nějaký ten humor. První třída září nad všemi X-meny jako atomový hřib nad Nagasaki. ()

Flamik

Další do party X-menů, navazuje na všechny předchozí, nebo budoucí? neztrácí na akčnosti, prostě už klasika. ()

RealHonza

Zvedneme-li železnou pilinu, pak čťvrťák, pak nůž, pak hrnec, pak ocelová vrata, pak náklaďák, pak barák, tak pak logicky musí přijít celý stadion, a to podotýkám bez ohledu na to, že se vracíme do minulosti, kdy jsme ještě nebyli tak silní ... každopádně divák chce víc a tak mu musíme dát víc, jinak by ho to nebavilo. Film je ale jinak super, doporučuji, ale víc než od První třídy nečekejte. ()

Ace.A.T.L.

Spojení světů a času, mladý a starý verze, dobra a zla, to je prostě GENIÁLNÍ. Pro někoho možná už moc zamotaný(kvůli tomu 4*), ale jinak X-MANovskej film, jak se patří. Za mě 4* a URČITĚ DOPORUČUJU ()

bonovox

Nemôžem dať plné hodnotenie. Stále je to top, ale chýba tu wow efekt z prvých X-menov. Singer ale dokázal, že je na X-menov správny tvorca a jednoducho ich má rád.Scéna v kuchyni je top scénou, záver je však trochu slabší. Poteší osvedčená herecká zostava. Možno po druhom pozretí zvýšim hodnotenie. ()

Tomy_Reardon

Zmenil sem predeslich 5 hvezd, Xmeny zeru strasne uplne, ale tohle me nejak zaseklo.. Nebyly tam zadny stipacky, Wolverine se nijak neprojevil, jedinej kdo tomu dal nejvetsi stavu byl 20 minutovej QuikSilver.. Coz byla velka skoda.. Proplitani mezi minulosti a pritomnosti bylo vymyslene a podrobne.. Konecny navrat Logana do soucasnosti bylo predvidatelne, vsichni zijou, vsechno pri starem, pockame si na Apokalyspu.. ()

BrusVejn

ROGUE CUT priniesol do filmu niekoľko minút navyše, prevažne z budúcnosti. Pre fanúšikov pôvodného zostrihu ide o fajn prídavok aj keď sa mi zdalo, že sa film viac vliekol (samotná Rogue je pre príbeh úplne zbytočná a jej vystrihnutie z kino verzie bolo správnym krokom). Ale nie som si istý či to dokážem objektívne zhodnotiť keďže som film videl už po tretí krát. A aj po tretí krát to bola óda na superhrdinský film, ktorá si tých päť hviezdičiek tesne obháji. Stretnutie starej a novej gardy na čele s Wolverinom má dokonale vyvážené postavy a každá má adekvátny priestor. Tvorcovia sa zbavili otravných a zbytočných postáv z First Class a priniesli len to najlepšie. Naozaj hrozivá a reálna hrozba v podobe Sentinelov pridáva príbehu plusové body, ktorý je obohatený o osviežujúce striedanie časových línií. Film prináša kvalitnú akciu (oproti konkurencii síce komornejšiu, čo ale nie je na škodu), niektoré veľmi vtipné momenty a hlavne zapamätateľné scénky (útek z väzenia, rozhovor v lietadle, Paríž, úvodná scénka). Celkovo je tento film svojou kvalitou takým malým zjavením na to, že ide o siedmy film z X-men univerza a dovolím si tvrdit, že aj najlepším. ()

Co se děje s X-Meny?

Co se děje s X-Meny?

10.11.2016

Třetí wolverineovská sólovka se jmenuje Logan, dorazí k nám 2. března a není tak úplně jisté, co se bude dít po ní. Hugh Jackman se tu rozloučí s rolí Wolverinea, zároveň by ale mohlo jít o částečné… (více)

McAvoy a invaze z vesmíru

McAvoy a invaze z vesmíru

12.09.2016

James McAvoy není ve sci-fi žánru zrovna nováčkem. V X-Men: Budoucí minulost nebo X-Men: Apokalypsa si ho užil dosyta, teď ho ale čeká velký test bez vyholené hlavy, kolečkového křesla a mutantích… (více)

Seznamte se s novým MacGyverem

Seznamte se s novým MacGyverem