Sword Art Online

• Japonsko Sôdo Âto Onrain (více)
Japonsko, (2012–2020), 37 h 59 min (Minutáž: 23–48 min)

Režie:

Jošijuki Fudžiwara, Tomohiko Itó, Manabu Ono, Takaši Sakuma (více)

Předloha:

Reki Kawahara (kniha)

Kóiči Jamadera, Takehito Kojasu, Ken Narita, Tomokazu Seki, Jošicugu Macuoka, Natalie Hoover, Cherami Leigh, Ajahi Takagaki, Tóru Ókawa, Terujuki Tanzawa (více)

Série(4) / Epizody(96)

Recenze uživatele Lukas222 k tomuto seriálu (3)

Season 1 (2012) (S01)

Fantastický seriál, ktorý trpí len na jeden nedostatok - tá najlepšia akcia sa odohráva v úvodných titulkoch. Tým samozrejme nechcem naznačiť, že by bola akcia len v titulkoch a v seriáli nie, práveže v seriáli je akcie dostatok. Čím je pre mňa SAO tak fantastické? Jednotlivé diely odzrkadľujú sociálne pomery v spoločnosti. Pretože presne tým SAO je - zrkadlom spoločnosti. Ak by sme všetci skončili uväznení v hre s tým, že jediný spôsob ako z nej vyjsť živý je vyhrať ju, došlo by nevyhnutne presne k tomu, k čomu v SAO skutočne došlo a to k diverzifikácii spoločnosti. Proste nie všetci by boli schopní vbehnúť do dungeonu a likvidovať bossov, aby to čím skôr skončilo a čím dlhšie by sme v hre boli, tým menší by sme mali o dohratie záujem. Podstatná je aj Kiritova myšlienka, že ak sa hráč zmení v hre, zmení sa aj v skutočnom svete, toto ako bývalý hráč MMORPG môžem z prvej ruky len potvrdiť. Po 14. dieli dôjde k zmene tempa, pridajú sa nové postavy a vskutku nezaujímavý svet, seriál tým dosť utrpel, ničmenej stále je to pozerateľné a akcia je po novom obohatená lietaním. Držal to nad vodou len Kirito, ktorý bol proste... Kirito. A najmä kvôli Kiritovi dávam plných 5*. ()

Season 2 (2014) (S02)

Po výbornej a uveriteľnej prvej sérii tu máme jednoznačne slabšiu druhú sériu. Prechod z mečov, štítov a kúziel na strelné zbrane a svetelné meče ma veľmi zabolel, najmä preto, že za celých 14 dielov v GGO vidno poriadnu akciu asi len 2x, inak sa len kecá, kecá a kecá... Potom tu máme 3 diely eventu v ALO, ktoré kvalitou extra nevyčnievajú ani neurazia (opäť ako v prvej sérii, sa najlepšia akcia odohráva v openingu), zachraňujú to všetky vtípky, ktorých je v tých 3 častiach neúrekom. Nasleduje jeden oddychový diel a potom to prišlo. Doják, ktorému však výmena hlavných hrdinov prospela, vidno, že aj postava Asuny má svoje vlastné problémy a tiež dokáže celkom slušne ťahať dej. ()

Alicization (2018) (S03)

Netuším, čo sa stalo. Po slušnej 1. sérii prišla slabšia 2. séria (nezachráni to ani Sinon), film bol slabší priemer (čo si budeme klamať, jediná slušná akčná scéna trvala cca minútu) no a toto... ma niekde pred polovicou absolútne prestalo baviť. Nevylučujem, že to jedného dňa dopozerám, ale kedy to bude, neviem. edit: naveľa som sa donútil pozrieť si recap. No... som rád, že som to nechal tak. Jedna hviezda dole. ()