Reklama

Reklama

Vetřelec: Covenant

  • USA Alien: Covenant (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. (CinemArt)

(více)

Diskuze

JohnyMaSpani

JohnyMaSpani (hodnocení, recenze)

Ahoj lidi, kdysi jsem viděl český web věnovaný vetřelci a obecně jejich problematice. Byly tam jednotlivé stádia a formy, taky rozebrané filmy a vlastně cokoliv, co by člověka kolem mohlo zajímat. Teď jsem ho zkoušel najít a nepovedlo se, neznáte někdo ? 

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

Prometheus69

Walter se jmenuje android, "dvojče" Davida, to především. Androidy stvořil člověk, proto ABCD, xenomorfy... kdo ví, kdo je stvořil, v Prometheovi a Covenantu o tom něco málo je, došlo tam k SPOILER přehození Davida s Waltrem.

Takhle to mohl Scott zamýšlet. Co asi nezamýšlel je W->M, Michelangelo, který byl posedlý dokonalostí ve své tvorbě, to sedí na někoho ve filmu taky. Jeho slova o W. Hillovi by mohla být narážkou na Olymp a bohy, na které si stvořitelé hrají. Takhle by se dalo najít skoro v každém filmu skoro všechno, tak proč to tam nenajít:-)

na příspěvěk reagoval Prometheus69

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

Taky by v tom mohlo hrát roli to, že Xenomorph začíná na další písmeno a následuje po W. A kdo viděl ty dva poslední vetřelčí filmy, tak si domyslí, jaká je tam v té posloupnosti souvislost. Ale možná svým geniálním mozkem rozpoznám víc, než co v tom filmu je. To my géniové děláme často.

na příspěvěk reagoval Prometheus69

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

Rypicong , SsgtJira

To je podle mě Scottův kec, Walter proto, že je W je 4. písmeno abecedy od konce, stejně jako David od začátku. A protože jsou stejní a SPOILER jsou to takové protipóly, tak proto D x W. Všichni ostatní androidi následovaly za sebou, jen tihle dva se potkali, k tomu jsou proti sobě. SPOILER

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

martinbucek

no film sem viděl 18.5.2017, to mi bylo ještě dvacet šest, třicátého prvního května, sem měl narozky a bylo mi, počkej si ..............................dvacet sedm :)) 

na příspěvěk reagoval martinbucek

Spinosaurus

Spinosaurus (hodnocení, recenze)

martinbucek

Proboha, ty snad špatně čteš! Jak můžeš tvrdit, že se mi méně líbí stará vetřelčí série, když jsem  jasně napsal, že prvním dvěma dílům jsem dal 5 hvězdiček. A kdyby sis přečetl k Vetřelcům můj komentář, který je sice krátký, ale celkem výstižný, tak bys asi pochopil, že tento film považuji za vůbec nejlepší.

 

Narážka na líbivost efektů je také směšná. V AvP se naopak tvůrci drželi "starých metod", takže navzdory technologiím byl třeba takový alien stále kostým a královna animatronická loutka. Ony "nablýskané" efekty do série naopak přinesl Ridley Scott, za což jsem ho zejména v případě Covenantu odměnil odpadem.

 

Co se týče trojky Finchera, až budou v televizi dávat rozšířenou verzi, tak tomu filmu udělím 4 hvězdičky, kinoverze na některých místech postrádá logiku a efekty vetřelce jsou ještě rušivější, takže své hodnocení nezměním. Řekněme, že to hodnocení patří Foxům, nikoliv Fincherovi, kterého mám naopak jako režiséra velmi rád.

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)


Mr. X | 2017-07-26 17:46:13 | 0 0
Naštěstí jsou tu komiksy, takže filmová série u mě skončila druhým dílem :) Protože s filmy už to šlo jen z kopce a Prometheus s Covenant se snaží osvětlit to, co už bylo dávno vysvětleno mnohem lépe jinde.

 

Jasně, film je komiks a socha je obraz. Ach bože.

martinbucek

martinbucek (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

tak pockat ty mas dve konta?, alebo reagujes za niekoho ineho?, lebo potom nerozumiem na co konkretne reagujes, ak nie si spinosaurus....na aky film si pozeral ked si mal 26?

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

Související novinky

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Zatímco plánovaný vetřelčí seriál pro kanál FX je stále v přípravách a jeho natáčení by mělo začít v roce 2023, kolem vzniku nových celovečerních filmů této franšízy panuje složitá situace. Stále se… (více)

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Režisér filmů Elysium a především chváleného District 9 Neill Blomkamp se té smůly nezbaví. Jeho pokračování Vetřelce se Sigourney Weaver bylo zaříznuto poté, co se Ridley Scott rozhodl pokračovat ve… (více)

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (více)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (více)

Reklama

Reklama