Vetřelec: Covenant

• USA Alien: Covenant (více)

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. (Cinemart)

esmoke

Loď s kolonisty si letí vesmírem a cestou náhodou narazí na signál z utajené planety. Asi tucet probuzených členů posádky se dohodne, že budou raději kolonizovat hned, než si jít zase lehnout. Pro mě bohužel film neobsahuje téměř žádné napětí, tajemno, ani strach z neznáma, které si vybavím při vzpomínce na první Vetřelce. Takže první cca 3/4 filmu je nuda bez jakéhokoliv překvapení - vždy je předem jasné co se stane a pak přijde jen slaherové vyvražďování Až lidé přestanou posílat do vesmíru bandu totálně vymaštěných hlav, tak možná někdo takovou expedici přežije. (2D dabing) Rozpočet: $ 97 miliónů, Tržby: $ 240,663 miliónů. ()

BrusVejn

Je to menej lobotomistické ako Prometheus, takže to je fajn. Postavy sú taktiež o niečo zaujímavejšie ale sú zasadené do veľmi nudného a predvídateľného príbehu. K tomu to vyzerá horšie ako Prometheus, vďaka nižšiemu rozpočtu je film docela komorný. Ale dobre to odsýpalo a malo to pár pasáži ktoré zaujali. Celkovo by som to zhodnotil ako čisto čistý priemer. P.S.: Prečo preboha robot nosí kapucňu? ()

holasek

Vetřelec: Covenant pro mě bylo velké zklamání. Před 38 lety Ridley Scott natočil výborný horor, který v té době skoro neměl konkurenci, až na pár vyjímek. Nyní roku 2017 natočil film na stejné téma, který nemá žádný smysl. Je mi hrozně líto, když režisér s tak dobrou pověstí natočí tak špatný film. Herecké výkony vázly, poslední dobou mě připadá že pan Fassbender podepíše snad každou roli, kterou mu nabídnou. Ale musím se ho zastat, že pod režii Ridleyho Scotta se to nemuselo zdát jako špatný projekt. Těšil jsem se na Jamese Franca, ale ten tam vůbec nebyl takže to mě taky mrzí, myslím že by tomu filmu něco dal. Hudba nic neříkající. Absolutně jsem nechápal smysl děje. Připadalo mi jakoby šlo o klasický špatně natočený horor, kdy nějaká skupina lidí prostě umře a jde jen o to, aby umřeli zajímavě. Jsem z filmu zklamaný. Prometheus na který navazoval Covenant nebyl nic moc, ale byl mnohem lepší než jeho pokračování. Když jste viděli Prometheus tak se na Covenant podívejte, ale počítejte s tím, že budete zklamaní. ()

Davidaxik

Mistr domistroval přesně tak jak se nemá. Katastrofou. A hle...ona to fakt je KATASTROFA! Když krásný bílý preatůrán vztanůl z popele...lidského ostatku. A stal se z něj nemyslící, dvoumetrový, na dvou stojící kreatůr. Který nejen že nebyl strašidelný. Ještě byl debilní ve své plné síle… Moment...co? Co vykládám? ahááá, jóó, už vím. Spoiler kterej nedává smysl...přesně jak tato vykrádačka… Ty vole, čumím že dneska je to v modě… No nic. Asi všechno. Prostě nudný. Musím si to zopakovat, myslím to klišé, nějak si nepamatuju ani jedinou věc z toho filmu… a to taky vypovídá že? ()

Sherty

Já už fakt nevím. S Ridley Scottem je to v poslední době jak na houpačce. Po brilantním Marťanovi, jsem čekal už jen přeci toho Vetřelce, kterého chci. Prometheus byl v pohodě, ale zůstal někde na půli cesty. Bohužel Covenant nepřícházi s ničím revolučním. Pro mě, jako fanouška pořád fajn. 75% ()

FuRYaN_iS_BaCK

Jeden, dva světlé okamžiky nevyvažují tupost děje a jednu z nejhorších posádek v historii filmu. Debilní rozhodnutí střídá dementní rozhodnutí, všichni pořád brečí, je to jak dívat se na bandu amatérů ze Scary Movie. Jediný štěstí, že to skončí špatně, celá kolonie chcípne a vyčísti to až Ripleyová. ()

Mr_Corny

Znamenité stvárnenie mimozemského sveta doplnené skvelou hudbou, ktorá dotvára čarovnú, no mysteriózne desivú povahu výpravy. Potešilo ma nahliadnutie na civilizáciu z Promethea. Netrebalo však ani 6. zmysel, aby sa dal vytušiť koniec. K osobe sexi Davida - no comment. Čo možno čakať od zvrátenej mysle zatrpknutého humanoida? ()

Bananik123

Po Prometheusovi som nemal veľké očakávania a bolo mi jasné že určite neprekoná Alien 1. No až také zle mi to určite neprišlo ja som sa bavil a od filmu som mal všetko čo som potreboval. Fassbender bol úžasný a xenomorphovia tiež. ()

Scaevola

(Obsahuje spoilery.) Předchozí díl mne naladil těžko popsatelnou mystickou atmosférou, když vědecký tým psal hrozivou historii na cizí planetě vzdálené od domova, pak se však všechno vrátilo do starých kolejí, čekání na monstra bylo dlouhé a zároveň nepřínášelo nic zajímavého, a když propukl samotný krvavý souboj, byl snímán bez nových nápadů a utekl příliš rychle, jako by někdo vzdal práci s rytmem vyprávění. Navíc scénář spálil několik nosných nápadů (věřící vůdce z nutnosti, vazby mezi manželskými páry, vyvraždění mimozenského města) a jiné nechal ležet ladem nebo je nedovedl ke zdárnému konci (proměny vetřelců a touha androida stát se stvořitelem). Mám proto trochu obavu, že tohle byl pouze výplňový díl trilogie; uvidíme, s čím přijdou tvůrci příště. ()

kolly13

Skvělý rozjezd a sci-fi nového hávu ztratí nečekaně dech po půlce, kdy konec je již typická nervní vyvražďovačka s kýblem krve na oběť. Jako by někdo vnesl do scénáře béčkový záměr a s filmem to hodí přes palubu. ()

ekzorcist

Alien franchise je moja srdcovka a som jeden z tých, ktorí si v pohode užili Promethea aj napriek jeho očividným problémom. Hneď úvodom musím povedať, že Covenant trpí podobnými chybami ako Prometheus (a vlastne 9 z 10 nových sci-fičiek). Prvým problémom sťažujúcim úprimné vžitie sa do deja je skladba posádky. Nikto sa tu síce nevolal "Tank" ani "Steel", ale skúste spinkať v kryokomore vedľa neumytého smraďocha s kovbojským klobúkom a menom Tenessee... No a ak ste sa čudovali, že v Prometheovi po zistení, že v atmosfére sú celkom prijateľné hodnoty kyslíka dali všetci demen.. pardon astronauti svoje prilby na vešiaky, tak tu to je ešte horšie. Miesto prilieb majú UŠANKY. Áno šedé látkové ušanky. A áno pri vdychovaní invazívnych nanočastíc mali presne tú ochrannú funkciu ako by ste čakali. Tu by som s výpočtom čudností asi skončil a potešil sa pozitívami. Lesnatý upršaný povrch planéty - krása. Cutscene s vyhladením pôvodných obyvateľov - pôsobivé. Dvojrola Michaela Fassbendera - veľmi fajn. Davidova veselá kôlnička s vypreparovanými zvieratkami sa mi tiež páčila rovnako ako jeho zbierka Giegerových plagátov. Napriek všetkým chybám je to pre fanúšika príjemná pohodovka. ()

Ironhead

Tak, měl jsem celou dobu trošku chuť se někde zeptat, jestli to Ridley tentokrát myslí vůbec vážně. Třeba už obsazením Dannyho McBridea (netuším jestli má někdo větší štěstí, že v něm pořád nevidí jen Kennyho Powerse :_) na nás režisér náhodou nepomrkává, že točí vlastně parodii na své původní dílo. Protože i když zpracování a technické aspekty filmu jsou zcela profesionální, tak scénář je tentokrát opravdu úplně debilní. A to říkám jako člověk, který ještě dost obhajoval Promethea. Ano, je to opravdu ještě o dost horší než Prometheus. :oZ Jak už někdo zmínil, posádka je jen banda kandidátů na Darwinovu cenu, aneb film je jedna dlouhá přehlídka chování, které vás v jakémkoli cizorodém prostředí s jistotou zabije :_) Bezpečnostní předpisy budou při kolonizování vesmíru zjevně nulové. ()

Kontryhelka odpad!

Tak tohle nebudu vůbec komentovat, to se prostě nedá s kultovním Vetřelcem srovnat. Novodobá blbost, i když od Ridleyho Scotta. Tentokrát tnul vedle. ()

Rumata

Je to pitomé, předvídatelné a bohužel nezábavné. Pseudofilosofické pasáže jsou čiré utrpení. Postavy nezajímavé, zápletka banální, svět vetřelce to nijak neobohacuje. Výprava není vyloženě špatná, ale určitě není tak působivá jak v prvních filmech. ()

Tuty

Škoda té dlouhé filosofické linie uprostřed a pro mě opět zbytečného úvodu (vše nakonec vykecá sám David a to stačí). Za mě filosofie ano, ale míru Scott nezvládl ani zde, ani v Prometheovi, 70% za strhující scény před výbuchem výsadkového člunu. ()

BroDan270

Ako zle na tom musí byť ľudstvo, keď dá kolonizačnú loď s vyše 2000 osobami na palube do rúk bande amatérov (hovoriacich si posádka), ktorých inteligenčný kvocient nepresahuje dvojciferné číslo? Celkom príjemný začiatok, až dokým postavy nemuseli začal uvažovať. A tie nezmyselné nelogické konania bez štipky rozumu nie sú to posledné, čo vo filme prekáža. ()

Novko

OH bože. Normální kopírka prvního Vetřelce v jiném kabátku. Rozdílem jsou modernější prvky a jiné postavy. 4/10. ()

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (více)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (více)