To Kapitola 2

• USA It: Chapter Two (více)

V pokračování nejúspěšnějšího hororu všech dob, se do města Derry vrací zlo a členové Klubu smolařů spojují své síly na místě, kde to všechno začalo. Uběhlo dvacet sedm let. Nyní již dospělí přátelé se dávno rozešli a žijí vlastní životy. Mike, jediný, který zůstal v jejich rodném městě, ale svolává ostatní členy klubu domů. Přestože jsou poznamenaní hrůznými zážitky z minulosti, musí každý z nich překonat svůj nejniternější strach… a čelit klaunovi, který je nyní mnohem nebezpečnější než kdy jindy. (Vertical Entertainment)

Krystof.Nizn

Film IT: chapter two , ako najočakávanejší horor tohto roku ma veľmi prekvapil , a TO hlavne preto lebo na horor je tu veľmi veľa humoru (pokiaľ nepočítame scary movie) ten vo väčšine prípadov funguje , ale aj tak mám za to že filmu skôr škodí. Cast filmu bol vybraný na jedničku , nie len preto že sa podobajú svojim mladým predlohám z prvého IT , napríklad taký Bill Hader je veľkým majákom tohto filmu a kedykoľvek je na scéne tak funguje aj humor aj vážna stránka filmu. Pennywise je úžasný a bavil na viac ako v prvom filmu a Bill Skasgård predviedol že na tú rolu skutočne má. Čo opäť škodí filmu je až prílišný počet jumpscarov ktoré vás po určitom čase prestanú desiť (toto sa týka hlavne prostriedku filmu). Aj napriek klasickým hororových klišé scénam sa film podaril a splnil moje očakávania , za mňa 7/10. ()

nelja

Snímek startuje Mikeovým (Isaiah Mustafa) vytrháváním z víceméně spokojeného života, všechny kamarády jednoho po druhém obvolává, protože klaun je znovu na scéně, a děti si daly slib, že znovu „povstanou“ v boji proti zlu. V této části filmu jsou velice pěkné, formální oslí můstky, kterak se propojují jednotlivé postavy mezi sebou. Krev Stanleyho dopadá na tvář spící Beverly v jiném koutě světa, či pohledem na hvězdné nebe, přiblížením sledujeme, že to nejsou hvězdy, ale dílky puzzle, které skládá jiný protagonista. Působí to sice do jisté míry vyumělkovaně, stejně tak to odkazuje ke snové logice a podobným postupům, jaké byly užity například, v na konci filmu přiznané, Noční můře v Elm street. Nutno říct, že zlo je zde opravdu zlé a bolí. Scény, umocněné zlověstnou hudbou Benjamina Wallfische (ne, nemyslím New kids on the block:-), jindy industriálním rachotem a hlukem, jsou nabité krutostí, a nenechají vás v klidu. Tedy, takřka. Protože, co se týče humoru ve filmu, hodnotím jej jako spíše problematický. Ukazuje partičku kamarádů, kterak i v nejvyhrocenějších situacích , kdy jim jde doslova o krk, dokážou nezávazně vtipkovat a hláškovat. Je jistě diskutabilní, nakolik je podobný postup přitažený za vlasy, dokážu si představit i „deprivační furiantství“, honění trika ve vypjatých momentech, problém byla béčkovost vtipů a hlášek. Rozumím potřebě odlehčovat rozjetý rychlík emocí a hrůzy, ale je prima, když se tak děje na určité úrovni, zde to bylo až upocené a kazilo to jinak dobrou chuť. Stejně tak jako v případě poněkud „přepáleného“ finále. Nemyslím si, že by výhrada souvisela s abnormální stopáží 169 minut, protože „To“ funguje po celou dobu docela dobře, není ani zdaleka rozvleklé či nudné, ale v závěru se bohužel mění do hollywoodského, okázalého spektáklu. Dobře to jde poznat i z použití extrémně patetické hudby, jako kdyby jste do vyhledávače zadali klíčová slova: symfonický soundtrack, Hollywood, závěrčená bitva, hrdinský epos a chtěli k němu zařadit odpovídající hudební podkres, musí vám zaručeně vyjít tento tvar. Mám za to, že celku spíš ubližuje, než přispívá a hodnotu kvalitního snímku devalvuje. Zajímavých je spoustou dalších věcí, například zdařilý casting (Rich Delia). Objevují se zde vycházející hvězdy quality tv seriálů, zejména švédský herec Bill Skarsgård (další Kingovská adaptace: bohužel spíše nepovedený Castle Rock, ale také hity jako třeba Deadpool 2) jehož bubák lavírující na hranici žoviálního, výrazově mentálně postiženého dítěte a zároveň nevyzpytatelného tyrana a uzurpátora je dechberoucí. Jay Ryan (Ben Hanscom), se nám mohl dostat do povědomí velice podařenou věcí, taktéž seriálovým hitem: Top of the lake - u nás Stíny nad jezerem). Ale ani ostatní z ansámblu nezaostávají a ujímají se svých rolí se ctí.Nevím, nakolik bylo dílem trikové práce, že se postavy dětských hrdinů, výrazně podobaly dospělým představitelům, ať už to bylo jakkoliv, tento „detail“ mě příjemně překvapil. Krizi filmového hororu na začátku druhé dekády tohoto století spolehlivě rozžehnal malajský režisér James Wan. Přišel s novým způsobem strašení, nutno přiznat, že působivým a originálním. Poté se ovšem osvědčený model začal bez invence variovat a jako na běžícím páse vznikaly zaměnitelná díla, sledujcící osudy tu strašidelného domu, tu strašidelné panenky atd. Kouzlo se vytratilo. Naproti tomu je příjemné, že tu máme „alternativu“, která si jde vlastní cestou, kombinuje jiné narativní prvky a žánry, jakkoliv tedy formálně a esteticky vychází z tradice osmdesátkového hororu (např. Věc, Noční můra v Elm street, série o Vetřelci, Krotitelé duchů). Zároveň film posouvá tuhle linii do současnosti a s využitím nejmodernějších technologických prostředků, převypravuje oblíbené příběhy dnešnímu publiku. () (méně) (více)

Leguan23

Kdybych měla film porovnat s knihou, řekla bych, že se v jádru drží knižní předlohy, ale je tam mnoho nesrovnalostí a chybí tam mnoho důležitých věcí. Nejvíc mi asi vadilo, že Bill, který byl v knize vůdce a bojoval nejvíc, byl dán do pozadí a nahradil ho ve finále Mike, který však byl podle knihy po celou dobu v nemocnici. Dále mi vadilo, jak ve filmu stále chtěli odjíždět někam pryč, přestože v knize o tom nikdo snad ani neuvažoval. Pokud mám však ohodnotit film jako takový, byl to fajn horor proložený vtipnými hláškami, které jsou ale částečně i v knize. ()

cenitel

Nechápu, co tady někdo mele o flashbacích. Jestli nechápete, tak režisér nám to chtěl prostě připomenout jak to bylo v jedničce, že i lidi, co neviděli 1 jim toto postačí na oživení, kdo je kdo atd. Všechno je tam perfektně vysvětlené. Co se týče samotného klauna Pennywise, tak ano chyběly mi víc scény ze současnosti, kde byl normální. Nejlepší byla asi hned pod tribunou s tou holčičkou. To bylo super, tam se každý musel leknout. Bylo to jako u toho kanálu v jedničce s Georgiem. A pak samotné epické finále, bylo furt v kuse strašidelné i nestrašidelné, jelikož jsme si na Pennywise už zvykly a on v podobě velkého pavouka nebo co to bylo, nebyl až tak děsivý. Ale kdo čekal, že zemře Eddie? Vždyť to muselo dostat každého, kdo nezná knihu (já tedy ne). A lekačky sem tam byly a to bylo jen a jen dobře, že se tam objeví humor pro zlehčení situace, tak proč ne. Richie takový je, tak prostě se to snažil odlehčit. Nemusí to být čistý horror, jak po tom někdo toužíte. Diváka to taky musí trochu jakoby odlehčit a já byl rozhodně napjatý celou dobu až do konce. Jen ten konec mi připomínal jak z nějakého sci-fi filmu, jak zabít Pennywise. To bylo takový divný, přišlo, že režisér nevěděl jak to udělat lépe. To bylo takové divné s tím srdcem a najednou se Pennywise rozplynul jak Voldemort v Harrym Potterovi. Za mě spokojenost a film utekl velmi rychle. Vy co to haníte, bych vás chtěl vidět, jak by jste to natočili vy. Za mě dílo za 3,5 hvězdy. Tedy zaokrouhlím na 4. ()

Johnny88

Čekal jsem hodně, dostal jsem no... Takový průměr. Rozhodně se to jedničce nevyrovná. Některé pasáže bych s klidným svědomím úplně odstranil. Délka filmu je přestřelená a někdy se ten film fakt táhne. Abych tady jen nekritizoval tak Bill Skarsgård se role Pennywise chopil opět velmi skvěle a casting už dospělých se povedl na jedničku! Ale to je tak všechno, co se mi na Tom líbilo. ()

luky312

Nebolo to zlé ale jednotka bola lepšia. Film je vážne zbytočne dlhý ale zas nenudí. Lakačiek je tam zrejme pomenej ako v prvej časti. Páčilo sa mi bolo spracované spoznávanie postáv cez ich dospelé a detské ja. Vadilo mi aj že Pennywise mal veľa možností zabiť niektorý z hlavných postáv ale nevyužil toho, čiže nejaký ten strach o hlavné postavy bol malý. Každopádne film je nadpriemerný ale mohol byť kratší. Ak sa dostane von režisérska verzia tak si ju rozhodne pozriem. ()

Elerin

Víte co? Já jsem z toho nadšená. Dokážu pochopit, že je někdo zklamaný, protože to není děsivé, nebo moc zdlouhavé, zdánlivě se tam často nic důležitého neděje, ale pravda je, že taková je knížka. Já vždycky TO považovala za krásný letní dobrodružství party dětí/dospělých s pár strašidelnějšími momenty a to jsem v obou filmech dostala. Četla jsem, že si hodně lidí stěžuje na příliš flashbacků, ale upřímně, já dětskou partu milovala, herci byli vybraní naprosto dokonale a ta chemie mezi nimi fungovala na 1. Takže já si každou vzpomínku z minulosti užívala. Za mě je to povedené zakončení této kultovní záležitosti. ()

Dabling

Inu, pokud bych se nerozhodl jít do kina na maraton IT, tak bych rozhodně takhle vysoké hodnocení nedal, ale vzhledem k tomu, že jsem dostal tento nápad, tak to fungovalo hezky. Samostatný film by dostal asi 2 hvězdy, protože úžasný Bill Skarsgard v druhé části neměl dostatek prostoru neboli Pennywise v jeho klaunské podobě byl sakra málo a zrovna z toho mi vždy běhal mráz po zádech. Nicméně i s tím málem prostoru Bill Skarsgard opět ukázal, že pro Pennywise byl skvělá volba. Spousta lidí tu píše, že jim vadilo, že většina filmu byly flashbacky, ale to je zase něco, co se drží knížky, což se mi pro změnu líbí. Nicméně skvělé herecké obsazení nemělo pořádně co hrát, bohužel. A co mi nejvíce vadilo, tak téměř každá kulervoucí a nervydrásající scéna byla zabita nějakým vtipem. Vtipy byly použity dobře a člověk se u nich opravdu zasmál, ale první část se mi líbila především proto, že to byl opravdu TOP horor. Ale jak už jsem zmínil, šel jsem na maraton, takže jsem to měl hezky spojené dohromady a jako pětihodinový celek to funguje relativně hezky. ()

VincentB.

Nechápem tieto hodnotenia a komentáre, ktoré som si prečítal k dvojke. Film je po všetkých stránkach dosť dobrý. Dám iba pár postrehov. Film je blockbuster. Má zarobiť peniaze a teda nemá pomastiť bruško iba vybraným intelektuálom. Ďalej jeho miera hororovosti je určená aj nie stopercentne hororovým fanúšikom. Dej je veľmi zrozumiteľný a človek sa nestráca ani pri značných flashbackoch. No a konec koncov není to iba bohapustá lakačka, človek si tam nájde aj nejáku tú filozofiu. Strach má rôzne podoby, má svoje chápadlá, keď prekonáš strach z dectva zahoja sa jazvy....každý si tam niečo môže nájsť. Dávam 77percent. ()

adzedan13

Dávám tři hvězdičky a to pouze za casting, který byl na jedničku a herci si byli skutečně podobní s mladšími, a za prolínání minulosti a přítomnosti, protože ty flashbacky mě na tom bavily nejvíc ()

Amedeo

Po postupném pročítání přibývajících místních komentářů mi bylo jasné, že se pohled na film rozdělí na dva tábory. Každý z nich čekal nejspíš něco jiného. Nemá cenu zde rozebírat dopodrobna, co tam mohlo a naopak nemělo být. Toho je tu již dost. Mně se film moc líbil. Rozhodně mi nevadila délka filmu, tři hodiny uběhly jak nic. Vnímám to jako solidní pokračování jedničky, ve stejném stylu. Ano, možná to mohlo být celé daleko epičtější a Pennywise tam mohlo být víc. Jako celek to ale funguje, stejně tak jako vzájemná chemie mezi herci ztvárňující dospělé děti z Derry, kteří byli btw. vybráni velmi dobře. Bál sem se trochu i konce, ale ten mě naštěstí nezklamal. Zdá se, že co člověk, to názor. To(hle) je ale dobrý. ()

PachoSK

Miešať horor s komédiou nie je to pravé orechové. Práve tých humorných prvkov bolo v IT 2 celkom dosť, až sa z hororových scén postupne stávali scény napoly strašidelné/ napoly humorné a divák si musel vybrať, ako ich vlastne prijme. Kino si však väčšinou vybralo tú druhú možnosť a častým smiechom v istých "temných scénach" vytváralo dosť divný pocit, čo tým chce vlastne režisér povedať. A to asi pre filmových nadšencov Kingových, ale v podstate celkovo hororových filmov vytvára neželaný efekt. Nevhodne zvolená dĺžka filmu, stačilo by tak o hodinku menej. Aby som však len nekritizoval, výber hercov bol skvelý. Nehovorím len o Skarsgardovi, ale v podstate o všetkých postavách "loosers bandy". ()

mety6

Ja nerozumiem, prečo tu veľa ľudí hodnotí tento film tak nízko. Film možno nezrobil taký „boom“, ako jednotka, ale stále to malo, čo ukázať. Väčšina z komentujúcich kritizuje chémiu medzi dospelými hercami, čo potvrdzujem, ale do tohto filmu sa to geniálne hodilo. Skupinka ľudí, ktorí si na seba nevedeli dobre spomenúť a dávajú sa dokopy po 27 rokoch – tu práveže išlo o to, aby tam nebola chémia, aby sa to pomalšie rozbiehalo a aby im na sebe moc nezáležalo od samého začiatku. Film je podľa mňa výborný predovšetkým pre ľudí, ktorí nečítali knihu a nemajú poňatia, odkiaľ sa Pennywise zobral. Skarsgard to tiahne hore ako sa len dá a len vďaka nemu je tento film nezabudnuteľný (či už sa ti páči, alebo nie). Bohužiaľ jedna z najslabších rolí McAvoya, aké som videl a absolútne mi do tohto filmu nepasoval. Jessica Chastain pôsobí tak nepríjemne, že som od začiatku dúfal, že neprežije do konca...Ostatné herecké obsadenie je podľa mňa top. Dospelí herci sa nielenže podobajú na ich mladšie verzie, ale je viditeľné, že si dosť preštudovali to, ako to mladí herci hrali v prvej časti. James Ransone je geniálny a Jay Ryan, rovnako ako Jeremy Ray Taylor v prvej časti vyťahuje eso z rukávu takmer v každej svojej scéne. ()

Lanco

Strašná sračka, ktorá začína dobre, ale svojou dĺžkou, nudnosťou, stupidnými dialógmi počas besnenia úplne unudí každého. Posledných 30 min mi bolo jedno, koho zabijú, hlavne nech to už preboha skončí. Navyše scenár podla Stephena Kinga nie je práve najreálnejší, takže do tej nudy šoférujúce zombie, gúlajúce hlavy a grcajúce staré mrtvoly... katastrofa ()

Tonom27

To je děs zprznit takovým způsobem takovou kvalitku.. 3 hodinový horor ve kterém se neleknete a ani se nebojíte. Pár scén dejme tomu ale to je na 3.h velice málo ()

BStone

Velkolepé, avšak v mnoha ohledech slabší pokračování prvního dílu. Což o to, film obsahuje několik výborných scén, režie naštěstí zůstává místy odvážnější a casting herců i jejich výkony jsou na výbornou. Pokud se ale jedná o skutečně temný příběh, což předloha jistě je, očekávám především atmosféru. A ta tady opravdu citelně chybí. Hlavně děsivým scénám, které jsou navíc často nevhodně namíchané humorem. S tím měl tedy rejža opravdu šetřit a dávkovat ho méně a přesněji. Jak už tady bylo vícekrát zmíněno, minisérie by byla mnohem vhodnějším řešením takto obsáhlé látky a řešila by také přepálenou stopáž. Takže slušných 70% ()

JusT1ce

Jakožto divák, který neviděl první díl a na tento se dostal tak nějak omylem musím říct, že to s žánrem horor má společné možná tak to, že je horor to doukoukat. Většina rádoby hororových "digiscén" mi přišla jak pro 15 ti leté děti. Dvě hvězdy za to, že postavy byly vcelku věrně zahrané a mám rád knižní předlohu. ()

DiableBlanc

Horory nikdy nebyly můj šálek kávy, takže se ani netřeba divit, že je pro mě takým průměrným dílkem ...rozhodně lepší než kapitola 1, která mi přišla až moc laděná pro puberťáky ...ale zase nic co by divák nikdy neviděl ... ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

08.09.2019

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

29.08.2019

Již ve středu 4. září 2019 multiplexy Premiere Cinemas Praha a Olomouc předvedou zbrusu nový koncept akcí PREMIERE HORROR NIGHT s předpremiérou hororu To Kapitola 2. PREMIERE HORROR NIGHT je filmový… (více)