Star Wars: Poslední z Jediů

• Česko Star Wars: Epizoda VIII - Poslední z Jediů (více)

Max.Majer

The Last Jedi je tu a s ním i mé hodnocení! Dle průzkumů si nejnovější díl ságy Star Wars vedl skvěle, sem tam se objeví nějaký kritik, ale vesměs nacházím nadprůměrné hodnocení. A já souhlasím! Když se na plátně objevil nápis Star Wars, kino začalo šílet (v dobrém slova smyslu), jak řekl můj kamarád: "nerdgasmus". Mohli jsme sledovat krizi, vývoj nových i starých hrdinů a hlavně spoustu pořádné akce. Můj dojem je, že se sága vrací ke kořenům do dob Nové naděje, kdy řád Jedi nabyl nové posily - Luka. Nyní je Mistrem on a přežití řadu je na něm. Ve filmu bylo spoustu dojemných i napínavých momentů a zvratů...co kdyby se Ray přidala k Benovi? Co kdyby Luke odmítl cvičit Ray? Co kdyby byl Snoke ještě naživu a zničil by odboj? Dopadlo to a vyústilo konečným soubojem, na nějž jsme čekali. Ale něco mi zkrátka chybělo: více z minulosti. Akce tam bylo dost a tak si myslím, že by se hodilo něco i víc vysvětlit. Jsem rád, že jsme se dozvěděli o odchodu Luka, dost o Benovi, ale chybělo mi vysvětlení KDO JE VŮDCE SNOKE? Viděl jsem konspirace a čekal jsem na jeho příběh...MARNĚ. Jinak úžasný díl se spoustou nového, byl to odvážný krok a jsem si jistý, že Last Jedi určitě ještě uvidím. Film jsem si užil a nenudil jsem se ani minutu, prostě akční film roku a výborné pokračování ságy, která neomrzí. Za mě75% ()

TERRMITh

Upřímně nechápu ty kladné ohlasy. Ten film mohl fungovat, v pozadí je schovaná myšlenka, která se mi líbila. Nicméně je to zahrabané pod mrakem dětinských gagů, logických děr, hloupostí, zbytečných scén a dalších nesmyslů. Pro mě nejslabší film z celé série. ()

Qoupe

Taková škoda!!! Snoke mohl být tak krásně využitý, mohl on být to velké zlo které nakonec bude poraženo v dalším díle a místo toho tady má tak malou roli a je hanebně nevyužitý a ani o něm vlastně nic nevíme. a Takový souboj Rey + Luke + Ben proti němu to by byla asi paráda. A nebo když už tak mohli nechat v tomhle díle nechat umřít po boji proti sobě Snoka i Luka když se jich obou chtěli filmaři zbavit, což je další taková podle mě hloupost tyhle dva by měli mít místo i v dalším filmu takhle se třesu aby to Rey proti Benovi nepodělala a nabídla s nim parádní souboj. Jak já se těšil, po Rogue One který bylo super, na tenhle další díl a nakonec jsem fakt více zklamán než nadšen. Opět i v tomhle díle bylo trochu vykrádání jiných dílů ale co by ne že. Jak už tu někdo poznamenal je to jako serie Hobbit která taky více zklamala než potěšila. ()

SimiT84

Chvílemi dost nuda, chvílemi nechtěná parodie sama sebe, spousta nelogičností, ale celkově slušná jízda... asi 3,5*, nebo 4*. Fakt nevím... ()

sportx

Film je naprosto v pořádku, na nic si nehraje, nic nikde nekrade, jak tady občas zaznívá v komentářích. Sága pokračuje. Nechápu ta vyjádření, že je to jenom pračka na peníze. A co by to jako jiného bylo. To je jako by ti rádoby kritici co tady blijí v komentářích nesmysly o odpadním filmu, jako že ten kdo peče rohlíky to dělal proto, protože dělá službu lidstvu a nic na nich vydělat nechce. Peníze to vydělá a to velmi slušné peníze, to mi věřte, protože to je nad poměry velmi slušný scifíčko. Kdo do kina půjde, určitě nepohloupí. Za mě je to 95 procent. Jeden z nejlepších starwars filmů. Je vidět že Luke jako herec vyzrál. Daisy vyrůsta v suprovou scifi herečku, snad jí to vydrží. Ve filmu je ovšem pár momentů, kde Rian mohl nechat v divácích propuknout emocinonální zážitky trochu déle a nepřepínat scénu tak rychle někam jinam. ()

KaileenaX

Docela překvapili. Po té sedmé epizodě jsem v moc nedoufala. Místy mi chybělo tlačítko "přetočit". Měli se držet tý linie Rey-Luke-Kylo. Do teď tolik omílaný trénink uplně zmizel. Nebo jestli teda teď stačí zamávat mečem a dřepnout na šutr, zamyslet se a je z vás Jedi... Finn a Poe by se tam nějak okrajově vešli taky i s Leiou a bombardér měli ošéfovat obě sestry, aby žádná nezbyla a neotravovala půlku filmu. Jar Jar mi nikdy tolik nevadil jako tahle holka. Možná blbý obsazení, prostě byla jak otravná reklama, co se furt vrací. Adam se mi v sedmičce zdál jako podivná volba, ale v tomhle díle to drží při životě. Propojení Kyla a Rey je výbornej nápad a nepochybuju, že z toho mohli vyždímat víc, rozšířit ten trénink, vyprdnout se na nějaký lamače kódů a dostali by se na normální stopáž se solidním dějem. Ty odbočky mě rozčilovaly a vůbec nezajímaly. Navíc z nich vlastně ani nic moc nevzniklo. Dějově je to slabší, ale už jsem viděla horší filmy, efekty dobrý, celkově za 4. ()

Darthorias

Hlavou mi toho prechadza tolko po zhliadnuti noveho Star Wars cital som dost clankov kde ho prirovnavaju ze je rovnako dobry ba este lepsi ako Imperium vracia uder , a podla mojho nazoru musim povedat ze to ani nahodou nieje , nechapte ma zle film je to dobry ale naozaj som cakal viac takze z kina som odchadzal nadseny a jemne sklamany zaroven ak chcem dobre vylicit ako to myslim holt musim SPOILEROVAT takze ak chcete citajte dalej ak nie tak nie . Takze plusi herecke vykony hudba a efekty su perfektne ale viac budem hovorit o deji sceny ako znicenie lodi prveho radu pomocou hyperpohonu , boj medzi Finnom a Phasma , Leia pouzivajuca silu, Yoda, Kylo a Rey proti strazi Snoka, Poeovo pilotovanie , Luk vs Kylo , palba zo vsetkeho na Luka a on "like a boss" , toto bolo par momentov ktore som hltal ako male decko ale su tu bohuzial aj minusy a naozaj trapne zvraty ktore dej kazia . Myslim ze najviac mi vadila scena Finnovho sebaobetovania ten samotny moment bi bol celkom fajn keby sa v poslednej sekunde nevynorila z cista jasna ta zenska a nezachranila ho toto bol naozaj jeden z tich momentov ktore to kazia bolo ich tu viac ale nechcem hovorit vsetko tak aspon tento priklad . Suhlasim z tim ze Posledni z Jediu je o nieco malo lepsi ako Sila sa prebudza , ale tvrdit ze je lepsi ako Imperium vracia uder , to sa na mna naozaj nehnevajte ked poviem ze taky clovek ktory si toto mysli je idiot . Dam hodnotenie na 85% uz len z ucti k tomu ze mam sagu Star Wars rad ()

io.

Než jsem na to šel, přečetl jsem si nějaké recenze, abych si náhodou nezpůsobil trauma. Ale recenze většinou o ničem. Většina kritiků fňuká a teskní po StarWars z minulého století. Samozřejmě že je to úplně jiné, než první epizody. Je to logické. George Lucas už to nedělá. Všechno se vyvíjí, generace se střídají, postavy umírají a mladé přicházejí a to na obou stranách. Má to dobrý děj, povídání je v rovnováze s akčními scénami. V některých předchozích epizodách bylo politického žvanění až příliš. Tady se to podařilo nadávkovat hezky vyváženě ... 3 hoďky uběhly bez toho, že bych se začal nudit. 3D je nezbytné, pokud si to člověk chce opravdu vychutnat. A kdo opravdu nemá rád proměny, které samozřejmě patří k existenci všeho - i StarWars, no tak ať si pouští prvních pár dílů klidně až do smrti :-D . ... za mně - je to paráda! ()

Necrophobic

Pro fanoušky asi dobré. Pro mě jako celý život neangažovaného diváka jsou tyto filmy vždy jen spousta pěkných obrázků a triků ,ale bez hloubky,napětí a obsahu který by mě nějak vtáhnul. Viděno ve 3D takže triky dobré ,ale zase jsem na chvíli usnul. Vina je ,ale asi na mém přijímači ,mám to tak u většiny komiksových filmů, Star Wars nevyjímaje. Za formu 85% ,obsah 50% ()

Gwater

Jsem zklamaný. Délka 150 min by asi nebyl takový problém, ale s odchodem Hana Sola alias Harrisona Forda odešel z filmu všechen humor. Hlavní představitelé nám umírají nejen ve filmu, ale "Legenda žije." Ale ani Titanic se nepotopí dvakrát, tak proč se krkolomně vrací boj povstalců? Asi jsem na pohádky moc starý, ale nedávné zmrtvýchvstání Supermana mě také nenadchlo. Co takhle oživit Broučky? ()

floppy4

Príbehovo som ostal príjemne prekvapený, nebolo to prvoplánové ako by sa dalo čakať, toto cením. Dvojka v rámci tejto novej trilógie si môže dovoliť straty a "zlé konce", preto do poslednej chvíle neviete kto skončí. Každopádne táto trilógia bude mať do poslednej časti zúfalý nedostatok charizmatických postáv, väčší ako po Force Awakenes. Predošlí hrdinovia ako Leia alebo Luke to tu neťahajú, skôr by som povedal, že brzdia a nové postavy ako Finn, Rey alebo Kylo Ren zatiaľ toho veľa neponúkli a nevytvorilo sa tu nič ikonické. Stále mám však pocit, že to šlape hodne z nostalgie a čerpá z minulosti a neskôr narodených fanúšikov Hviezdne vojny podľa mňa nemajú veľmi čím zaujať. ()

Arrowfire

Ať si říká kdo chce co chce, za mě jeden z nejpovedenějších dílů serie star wars možná i ten nejpovedenější. Film asi není pro každého tak jestli se vám nelíbil tak nevím co jste čekali. Do kina se vrátím abych to viděl znovu😎 ()

LuxLumen

Lepší než epizoda VII, ale na pátou epizodu zdaleka nemá. Zdlouhavě působily scény s urputným hleděním do očí. Chvílemi až komicky na mě působily snahy o genderovou a rasovou korektnost. Plyšoví ptáci s vypoulenýma očima přesně odpovídají současným trendům plyšových hraček (nu i malý divák je budoucí velký a je třeba jej včas podchytit). Ještě ubrat tak 4až 5 hloupých vtípků, a celý děj by měl větší spád i dramatičnost. Film má ale i velmi dobré části. Líbily se mi scény odehrávající se v závěru na solné planetě.Souboje na solných pláních a mezi rudými krystaly byly výborné. Herecké výkony byly standartní. Z BB8 se stává nová hvězda( chudáček R2D2). ()

vitek11

Tak strašně jsem se těšil, že Rian Johnson natočí lepší film než Force Awakens. Bohužel The Last Jedi je ještě horší. Abych to stručně shrnul: film je narvaný feminismem, levičátstvím, rádoby vtipnými scénkami, dírami ve scénáři a zabitým potenciálem. I přes všechny ty skvělé trikové efekty a zajímavě udělané lokace film působil v závěru jako levný sitcom. Tvůrci se zřejmě rozhodli jednou provždy zabít starou sérii i fanoušky kteří na ní vyrůstali. ()

timmy321

Příjemné překvapení. Plno zvratů, luxusní konec, dvě nové epické planety. Přesto, že už se to hvězdným válkám blíží daleko více než sedmý díl, je zde pořád plno mínusů. Je smutné, že film těží ze strojů z původní trilogie a nenabídl nic nového. Dál, pokud jsem to správně pochopil, tak first order měl obrovskou přesilu a rebely opět podcenil, i tak ale přežili všichni z hlavních hrdinů. Dál už asi jen drobnosti: BB-8 v imperiálním tanku, feministky jako vůdci rebelů, občas až moc vtipů kazících dobrou atmosféru a dělajících z toho komedii. ()

stando76

Malo to pekný vizuál,triky,hudbu.No vo filme,na ktorý sa čaká dva roky,nemôže byť toľko prešľapov,ktoré fanúšikov Star Wars hlboko rania.Neveril som tým negatívnym a zhrozeným reakciám,ale ten film fakt ťažko poškodil svet Star Wars a jeho predošlé epizódy.Dávam tri hviezdičky kvôli hercom a z nostalgie,ale scenár a réžia je jednoznačne odpad! Chcel som na to ísť ešte raz,ale to už by som na konci mal slzy v očiach ako Luke Skywalker. ()

Nedos.

Trošku moc přefeminizovaný. Zhruba v polovině filmu přijde obří nuda. Roztomilý dialogy na téma:Kdo sem? Chvílema jsem si připadal jak bych koukal na Harryho Pottera. Pozitivně hodnotím vesmírné souboje, ty jsou fakt pěkný. Jinak mi připadá že Skywalkerovic téma už je pěkně vyčpělý a měli by tohle téma konečně opustit. ()

saintravis

Nie, naozaj nie, je mi to ľúto, ale toto sa neporadilo. Zbytočné postavy, nudný dej, kŕčovitý humor. Už len za to, kto vo filme zastupuje temnú silu, by mali byť autori potrestaní. Dve hvieždičky pre Luka. ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu