Star Wars: Poslední z Jediů

• Česko Star Wars: Epizoda VIII - Poslední z Jediů (více)

AmetystSword

Film zaručeně předčil minulý díl (to bude asi jiným režisérem). Mělo to všechno co má správný scifi film tohohle formátu mít: akci, epic scény, nějaké to poslání divákům a když už je tohohle všeho moc, tak to proložit nějakým humorem. Za mě mega povedené a originální více propletených hlavních linií, divák si tak může vybrat, co je pro něj hlavní linie filmu, ať to jak Poe zachraňuje zbytky Odboje, nebo to jak Finn s Rose (či jak se jmenuje) odvádějí pozornost, nebo vzájemné propojení Bena a Rey (což přijde zajímavé mně). Přijde mi zajímavé udělat jako hlavní zápornou postavu někoho, kdo chce být mega zlý, ale psychicky na to nemá (to už bylo vidět na to, jak nedokázal zničit můstek, na kterém byla jeho matka). Úplně nej byly scény, kde spolu Ben a Rey telepaticky komunikovali. A pak to jak byl Ben nejdřív zlý, pak to na půl hodiny vypadalo, že už se možná přidá k dobru (nejvíc jak spolu Ben a Rey bojovali proti Snokovi a jeho guardům) a bum, je z něho zase hajzl. Zajímá mě, jak se to bude vyvíjet v dalším díle...podle mě skončí oba na stejné straně, ať už na temné nebo na světlé, protože jsou si až moc podobní. Takže hodně zdaru do příštího dílu, dávám ve vás všechny naděje a čekáme na to. :-) ()

vamix

Šel jsem na podruhý,páč poprvý mě lístek propadl,zjistil jsem,že je to dabing,to nedávám...pak jsem si na titulky nechal doma brýle,ale dal jsem to....bylo to trochu odezírání v mlhách,ale....odcházel jsem malinko rozpačitý,ale stačila cesta autem domů bez brýlí a já znejistěl,dlouho se mi nestalo,abych se vrátil zpět a já zjistil,že to vlastně bylo ONO....jo,návrat....jooooo,asi jo.....díky.... ()

justice20 odpad!

Místo aby vymysleli něco nového, tak to v každém novém díle znovu a znovu rebootujou a aby to bylo co nejvíc multikultur, tak tam přidají ještě mechaničku z Asie která se, jak jinak zamiluje hádejte do koho. Jen se divím, že z Jubaky nebo nějakého dalšího charakteru se nevyklubala 4% menšina, aby měl Disney pokryté všechny segmenty diváků. Pro mě skončilo Stár Wars původními díly. Disney točí akorát komerční srance. ()

Alagaesie

Moc se mi líbilo, že VIII díl vesmírné ságy začal tam, kde předchozí skončil. Perfektní mi přišlo, že ani Kylo ani Rey nevěděli, na čí straně mají stát. Celkem se mi líbil Lukeův přístup. Stejně toho Rey ukázal poměrně dost. Zajímalo by mě jak silná je ona – zdálo se mi, že dost. Líbily se mi scény v jeskyni. Leia mi přišla dost nevýrazná, ale aspoň na ní nezapomněli v závěru. Huxova role je zajímavej prvek. I když je to jenom Benův poskok. Á propós Ben – ten člověk má vzbuzovat hrůzu z celýho First order a on zatím neví, co se sebou! Nicméně jeho mind-speech s Rey is gonna be legendary. Kylův vnitřní boj je skvělej. Snooke působil, jako když se má každou chvíli rozpadnout. Žádná moc velká hrůza. Pobavil Kódovač. Hodně se mi líbila Vice-admiral Holdo. Bavili mě ice dogs na Jakku a taky „to“ na čem zdrhali Rose a Finn. Ovšem zdaleka nejvíc byl Luke na skále. Jsem moc zvědav, jak to bude s Benem dál. Rudá sůl! ()

vavak

No co na to říct.. nenapsal bych raději nic kdyby se ovšem můj názor nerozcházel s celkovým hodnocením. Přijde mi že tu jsou 3 skupiny lidí. Jedni to berou jako odpad, druzí tam vidí chyby a jsou rozpačití ale je to přece jenom SW tak dají 4 hvězdy, poslední tam žádné chyby nevidí. Bohužel patřím do 1.skupiny a to jsem skoro všechny předešlé díly hodnotil vysoko. Po VII.dílu kdy mě zarazil hlavně Reyin bleskový samovýcvik jsem s tou samou věcí v VIII měl ještě ten nejmenší problém. Po pravdě ty části s Kylem, Ray a Lukem byly nejlepší a to se Luke choval většinu času jako hovado. Nedivim se Hamillovi pokud s tim měl problém, Luke perfektně zvládal popřít celé své chování z předešlých dílů i celý výcvik a filozofii Jediů. Kde jsou ty časy kdy když člověk viděl císaře nebo Darth Vadera, tak věděl že je zle. Teď jsem u dvou ústředních protagonistů zlé strany čekal čím mě zase pobaví (a většinou jsem se dočkal). Fakt až parodie. O dějové lince s Rebely nebo jak si vlastně říkají nemá cenu mluvit (zápletka by se vešla do večerníčku). Ta byla hrozná. Pouze neustálá řada WTF momentů které mě štvaly do momentu kdy jsem tupě rezignoval na jakoukoliv logiku nebo projev inteligence (postav, resp. scénáristy). Nakonec tedy boduju za Luka ke konci a pár fajn dalších momentů (většinou s Kylem a Ray), ale víc dát nemůžu bo většinou mi to přišlo fakt stupidní a SW nehodné. ()

Adelaides

První SW, kteremu nedám plný počet. Líbilo se mi to, to ano, ale... K dokonalému štěstí mi chybělo pár maličkostí, např.: vynechat morčata, mořské krávy, linku s kasinem a spol. (podruhé jsem prospala, naštěstí), blbé vtípky, flying Leiu, genderovou a rasovou korektnost všeho druhu, zkrátit stopáž, alespoň naznačit pár odpovědí.. a dalo by se pokračovat. Co naopak oceňuji: hudbu, ostrovní scenérie, Luka (rozhovor s Yodou, pohled na zapadající slunce, závěrečný souboj), zajimavy vztah Rey - Ben, Benův vztek (fakt to hraje dobře, až si začínám přát, aby neskončil v temnotě), masakr u Snoka, Poa... Musela jsem vidět 2x a pořád nevím, co s tím. Potenciál tam však vidím a jsem zvědavá, kam to Disney pošle, doufám, že ne do háje v rámci vyšších prodejů serepetiček všeho druhu.. ()

Shadowrat

Tak beru to jako akční sci-fi, které nějak navazuje na předchozí ságu SW a dělá to značně po svém. Nevadí mi jiný styl vyprávění, práce s už známým či neznámým v universu SW, ale vadí mi ty věci, které by mi vadili u kteréhokoli jiného filmu, kdy mám pocit, že se něco stane jen proto, aby se naši hrdinové dostali ze svízelné situace a nebo se to naopak nestane, protože by se tím něco vyřešilo příliš rychle a naši hrdinové by opět byli v nevýhodě. Dál se budu opírat do konkrétních momentů a dějů, takže SPOILER! Jedna dějová linka - První řád nahání lodě Povstalců/Rebelů, ale tak, že je pronásledují rychlostí důchodce a občas po nich hodí kamenem. Vypadá to, že se celá šarvátka těchto dvou skupin zmenšila na tyto dvě skupinky lodí a kdo zůstane poslední vyhraje. Jinak fakt nevím, proč by naháněli pár lodí několik hodin a občas po nich vystřelili, aby se neřeklo. Finn a Rose - další dějová linka má jasný cíl, získat člověka, který je machr přes kódy a pomůže Rebelům uniknout. Ale místo toho je chytne policie, zavřou je do vězení, pak najdou úplně náhodou jiného chlápka, který by jim mohl pomoct, tak jdou zpátky na pláž, kde ještě jejich loď je, aby ji vzápětí někdo zničil, ale oni se stejně nějak dostali zpátky k pronásledovaným Rebelům. Tedy vlastně ne, zajme je První řád a když je chtějí popravit, tak náhodou všichni, ale úplně všichni v jejich okolí zemřou a tak se můžou vrátit ke svým. Nakonec, když se Finn chce obětovat, aby všechny zachránil, tak mu v tom Rose zabrání, protože ho miluje... Hm... Jo... Tohle fakt ne. Tahle linka mi opravdu nedala nic. Žádné důležité info, žádnou zajímavou zápletku, žádný posun postav, prostě nic. Bylo potřeba jen zaplnit cca půl hodiny filmu něčím a to je právě toto. Linka Rey a Kyla je podstatně zajímavější a je pěkné, jak se tu pohrává s novou realitou že už nejsou Jediové ani Sithové a co by se s tím dalo dělat. Smrt padoucha Snokea která je sice zajímavá, ale nijak napínavá. Prostě víme, že se to podaří a že vyváznou. Chybí mi napojení se na postavy, mít o ně strach a jít s nimi za jejich cíli. Líbí se mi i "výcvik" Rey, který je víceméně jen "sebeobjevováním," protože Rey to všechno evidentně prostě umí. Luke ji dá jen tři drobné lekce, které ale mají svůj význam. Závěrečné "vymícení" Rebelů a zásah Luka je jedna z mála částí filmu, kdy jsem měl konečně pocit, že opravdu o něco jde. Takže ano, je to pěkné, ale nelíbí se mi, když jsou tam logické díry, které jsou fakt dost znatelné. ()

Caesarion

Až když sem přítelkyni řekl po filmu, že se mi to nelíbilo došlo mi, že sem nedospěl nebo neprozřel, ale film byl vážně špatný. ()

pedruska.n

Vyzerá to tak, že stará generácia SW definitívne končí a nahrádza ju mladšia, akčnejšia partička. Prvá polovica filmu ma bohužiaľ dosť nudila, Rose mi pripomenula Jar-Jara, ktorého som sa snažila vytesniť hlboko do podvedomia, koktavý Benicio sa zjavil a zase bezvýznamne zmizol, chaotický strih filmu nepridával na kráse. Pri scéne s letiacou Leiou som mala podozrenie, že v tom vianočnom punči, čo som si cestou do kina na námestí práskla, bolo niečo ilegálne, ale nechápavé pohľady v kine ma presvedčili, že nie je chyba v mojom prijímači. Akonáhle sa ale na plátne objavila dvojica Ray-Ben, konečne to celé dostalo náboj a v napätí som očakávala, ako to pošťuchovanie medzi nimi dopadne. A záverečná bitka pred bránami Mordoru bola už len slastné pošušňáníčko pre moju prvou-polovicou-ubolenú zadnicu. Inu, epizóda IX bude pecka, na to sa už teraz môžem vsadiť. ()

GesikCZ

Je to bída. Polovinu filmu jsem se poměrně slušně bavil, než jsem si uvědomil, že se ničeho lepšího již zřejmě nedočkám. Pak přišlo jedno zbytečné natahování za druhým, které mělo asi vyvrcholit epicky, ale pro mě byl vrchol snímku dosažen už o půl hodiny dříve. ()

Dodge-I

Spojit scénář i režii nebylo zrovna šťastné, kdyby nebylo předchozích dílů - prosím, ale toto je podivný slepenec, ze kterého vynika poslední půlhodina. Začínám se bát dílu IX - neměl by už někdo říct: V nejlepším přestat? ()

harumi

Disclaimer: ani minulý díl se mi nelíbil... ale tohle je teda něco. Tady to vykrádání předešlých filmů nabírá nové otáčky... Nu což. To dejme stranou. Co bych hlavně vytkla Poslednímu z Jediů? Že si to chvílemi hraje na levnou komedii - nebaví mě, když humor začnou tahat ve chvílích, kdy si scénárista řekne: "Sakr... tohle je na mainstream celkem ponurý, tak tam prdnem vtípek nebo kjůt kreaturu a ono to zabere!" Většinou to fakt zabere a mě ke konci filmu fascinovalo, jak se lidi jak na povel smáli roztomilým příšerkám nebo trapným komentářům... BB-8 je tu takové ztělesnění deus ex machina - jste v prčicích? Nebojte, BB-8 se z čista jasna objeví, když to nečekáte. A nebo udělá nějaký gag a celé kino se bude smát a já brečet. Dále... ty tři sebevražedné mise (fakt, všichni asi touží radši chcípnout a nejlíp na začátku filmu, aby nebyli svědky té katastrofy na plátně - přeberte si sami) a nikdo z těch hlavních hrdinů nezhebne? Fakt ne? Hm, tak ne. Ale zemře tam trilion dalších a na to poukáže prakticky jen Leia (asi aby se neřeklo). To jste to dopracovali. Plus side quest jako vystřiženej pro PETA, bez komentáře. Jo, ukázali pár příšerek, pár bojů, ale jinak jsem na to koukala jak péro z gauče, jak tohle mohli odklepnout. Sečteno podtrženo: Další díl už ne... Mainstream filmy jsou pěkně do kytek (viz. Thor Ragnarok). ()

Letec88 odpad!

Tohle už nikdo nemůže myslet vážně. Po okopírované IV v podobě VII přichází tohle. Vzhledem k tomu, že další díl musí být postavený na těhle nových postavách, tak jsem ztratil jakoukoli chuť na další díl jít. Fakt, že Samuela L. Jacksona, Ewana McGregora, Natalie Portman a Christophera Lee, Harrisona Forda a Yodu nahradila tahle banda nýmandů mě děsí ze spánku od té chvíle, kdy jsem po shlédnutí osmičky poprvé usínal. Dějově úplně zbytečný linky některých hlavních postav, dějově úplně zbytečný postavy ?WTF? Fakt že z Rey je Jedi po 3 minutách a dvou máchnutích mečem je asi to nejmíň otravnýna celým filmu. Létající Leia ve vesmíru a komik Mark Hamill. Po dalším díle se jenom potvrdilo, že Adam Driver není záporák, ale může hrát tak páté kolo u vozu v romantický komedii, tedy paroháče nebo zaostalýho bratra hlavní hrdinky. Prostě nemá charisma. Nemá. Ne. Vadera prostě nenahradíš Driverem ani když ho hrál ještě Christensen. Hlavní dějová linka postavená na tom, že lodě za sebou letí, dokud jim nedojde šťáva je vážně "úlet". Tohle byl ten nejzbytečnější film na kterým jsem byl v posledních 3 letech v kině. ()

clash

+ Hlavné myšlienky, hoci nie ideálne spracované, stoja za 4 hviezdy - kvalitou, aj originalitou. Niekoľko príjemných prekvapení a podstatne menšia vykrádačka ako SW7. Všetko, čo sa vyžaduje od prvotriedneho sci-fi, odhliadnuc od scenára, splnené. Hlavné postavy OK, najmä Kylo. / - Vedľajšie postavy prevažne prúser, obzvlášť Finn. Politická korektnosť level 10 z 11, v zostave dobrákov chýbal už len Rus. Rey za jednu noc profíčkou. Priveľa dejových liniek na úkor rozpracovania pár kľúčovych. Nevhodne zakomponovaný humor. Záporáci prevažne lamy, ktoré nezaslúžia rešpekt. Pridlhá stopáž. Priveľký kalkul. Nevyužitý potenciál. ()

MarS_73

Myslel jsem, že hlouběji klesnout po 7 dílu nejde, ale ono jde. A to hlavně díky dvěma scénám a zcela zbytečným postavám. ()

hawkey_CZE

George Lucas byl (je) bůh. Jeho trilogie z přelomu tisíciletí je v porovnání s posledním Star Wars filmem skvěle odvedeným řemeslem. Poslední z Jediů je nebetyčná nuda s naprosto neoriginálním dějem. ()

Krys

Od dalšího dílu jsem očekával něco mnohem více než od VII, ale to byla asi právě ta chyba. Příběhově z mého pohledu jsou tam velký nedostatky a nepřesnosti. Vůbec se neslučuji s tvárněným chováním Luka po epizodě VI, takže on jako vyrovnaný bdělí Jedi veden Silou (tak na mě působil po VI), se uchýlil ke zkratovytému dětinskému chování. Nebyl to možná on kdo se přiklonil k temné straně a né Kylo Ren což ? Dále pak jeho nevyrovnané psychoušké výlevy na ostrově s Rey, celkově na mě působil spíš jako brzo ráno probuzený bezdomovec. Kylo Ren stále mu nějak to záporňáctví nevěřím a ten jeho světelný meč je hnusný a vůbec se sem nehodí. Rey v tomto díle si žádný moje sympatie nezískala (jakožto žádná postava). Podle toho co předvádí musí mít midichloranů víc než měla celá rada Jediů. Zvedání těch šutrů na konci by dalo dost zabrat i Yodoj, natož jí, která používá Sílu velice krátce - no prostě ty samé kraviny jako v předchozím díle. Mám dojem, že udělali z toho takovou senzaci pro diváky, z dílů I-VI a knížek mám za to, že naučit se používat Sílu není jen lusknutím prstem a chce to píli, každodenní meditaci, žít v rovnováze s vesmírem a vlastním tělem, porozumění a moudrost. Myslím že, právě takovéto věci a i jiné podobného rázu to novou trilogii zraňují nejvíc. Dělají z toho frašku. Finn no co k němu dodat, měl umřít. Scéna s Leiou jak letí vesmírem stojí za ironický úsměv. Vývoj postav je skoro nulový, většinu času tam jen sleduješ nějaký připitomělý bitvy ve vesmíru, které mě naprosto nudily - pif piu pif piuf pak průlet stíhačky. V kině, kde na můj vkus to strašně nahlas to bylo pro mé uši těžko snesitelné. Místo toho mohli zařadit několik flashbacků, aby přiblížili divákům nějaký události co se staly. Republika ? Co se k čertu stalo s nově vytvořenou republikou ? Přece nemůže být zničena vojenskou silou těch ubožáků z Prvního Řádu. Tohle bylo krásně zfilmované v dílech I-III, kde ji Darth Sidius systematicky rozložil zevnitř. Mám dojem jakožto u předchozího dílu, že je to příběhově už špatně rozjetý a IX s tím už nic neudělá. ()

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu