T2 Trainspotting

• Velká Británie T2 Trainspotting (více)

Na počátku byla příležitost... a pak přišla zrada. Uplynulo dvacet let. Mnohé se změnilo, ale stejně tak zůstalo mnohé při starém. Mark Renton (Ewan McGregor) se vrací na jediné místo, které mu kdy bylo domovem. Čekají tu na něj: Spud (Ewen Bremner), Sick Boy (Jonny Lee Miller) a Begbie (Robert Carlyle). Očekávají ho i další staří známí: smutek, ztráta, radost, pomsta, nenávist, přátelství, láska, touha, strach, výčitky, heroin, sebedestrukce a smrtelné nebezpečí, ti všichni stojí ve frontě, aby ho uvítali a společně to všichni naplno rozjeli. (Falcon)

Benedygtus

Pro me velmi zvlastni a rozporuplne pokracovani. Nevim jestli jsem se s tim vlastne vubec setkal. Pribeh T2 je totiz ne zrovna vyrazny a spise se snazi o to, aby na to slo, co nejlepe a nejvice napasovat pribehy a udalosti z puvodniho Trainspottingu. Bez jednicky zkratka tohle pokracovani nema vubec zadny smysl. A nejlepsi dialogy byly prave z "jednicky" a nebo s ni uzce spojene. Ale nevnimejte me spatne, libilo se mi to a jsem za tohle pripomenuti (nikoli pokracovani) velmi rad. P.S.: Poprve, kdyz se tam objevila Veronika, tak jsem si kladl otazku, jestli tak podobnou herecku hledali zamerne, protoze s Dianou by klidne mohly byt sestry. ()

Lukoboss

První Trainspotting to byla jízda se vším všudy, tady už je to spíš takovej dojezd. Sice jsou hezký některý odkazy na dvacet let starou klasiku, ale přece jenom už to ždímá něco, co jsme jednou viděli. Silnou stránkou je vizuál (barevný filtry, umělecký záběry, jako by se jednalo o obrazy) a pak soundtrack, i když ten není tak silnej jako v prvním díle. Jsem rád, že jsem to viděl, nemůžu ani říct, že by se mně to nelíbilo, ale atmosféra starýho dobrýho "sledování vlaků" je ta tam. Divák se tomu srovnání prostě neubrání. ()

klukluka

Ohromný zklamání 😔. To nejblbější pojetí dvojky, co existuje- recyklace jedničky. Bez vtipu, bez nápadů, bez příběhu, beze smyslu. ()

BlackTom

Komentár obsahuje spoilery. Nemôžem inak. Kým to šlo len po tej nalajnovanej citovo-vydieračskej nostalgickej stope, odolával som. Že to nemalo ten strhujúci a nepredvídateľný dej, ako mala neprekonateľná "jednička", to ma neprekvapilo. Že heráku bolo len na koštovku, no čo už. Ale potom, keď sa Rent vrátil do starej smrdutej cimry a pustil si Iggyho; keď si predtým so Sick Boyom vyhodili na oči tie najhoršie veci, ktoré s hlavou v oblakoch neriešili; keď macho Franco znovu neskóroval podľa svojich predstáv, hoci mal po ruke skutočnú ženu; keď Spud prišiel na to, čo je to letný čas... KEĎ sa mi to rozležalo v hlave, NEMÔŽEM INAK. A kľudne by to šlo aj bez tej línie s bulharskou šlapkou. Už si to najskôr znovu nedám (čo sa nedá povedať o x-tej repríze kultu), no nedotknutý Pornom a Herákmi, zato sklamaný (knižným) Trainspottingom, s čistým svedomím dávam ****. Mikey Forrester je frajer. Edit: Porno som si užil, T2 porovnateľne :) ()

bari68

Táto banda je tu znovu!!! Vizuálny orgáč, super hlášky, akcia, parádna jazda,..... pokračovanie s nostalgiou, ktorá je dnes už kult. ()

Zagros

Bylo fajn dávné hrdiny po dvaceti letech zase potkat, bylo to pěkné vzpomínání a takové milé nostalgické setkání. Bohužel, nebo bohudík (vlastně ani nevím) se vůbec nezměnili a nikam moc neposunuli. Jen teď častěji vzpomínají na minulost - časté prostřihy do minulosti, zdánlivá déjà vu, podobné situace, které jsou opět podobně řešeny. Ono to není vysloveně špatně, zkrátka jde o fajn zasnění nad minulostí. Z filmu cítím i jisté smíření se se situací, na rozdíl od prvního dílu, kdy se ještě bylo pro co rozhodovat. Trochu mě zklamala hudba, ale za to můžou má vysoká očekávání díky prvnímu dílu, kde byla naprosto skvělá. ()

kukuuuc10

90% Kino. Vůbec jsem se toho nebál. Naopak. Stejný režisér, se svou bandou feťáčků, jako před dvaceti lety. Film vzbuzuje velice silně nostalgii, opět skvěle pracuje hudba a dokonale pokračuje příběh. Vyber si život. Vyber si kvalitu, při které Tvé srdce zaplesá v kině. ()

Zmrv

Na podruhé už opadlo všechno nadšení z kinoprojekce a na film jsem se díval mnohem střízlivěji.Pořád jsem si to ale užil od začátku až do konce. Navíc je vidět že si to užívali i herci. Na rozdíl od prvního dílu to tentokrát není o životě smažek, ale hlavně o tom jak jim jejich mládí plné drog a špatných rozhodnutí zničilo život, a to je podle mě taky příběh hodný vyprávění. Chybí tomu ale ten geniální přesah prvního dílu a určitě se to dalo pojmout i lépe. 75% ()

Eraserhead

Danny Boyle je natolik dobrý režisér, že už zřejmě nenatočí špatný film ani kdyby chtěl. Na svém stylu úspěšně pracoval... no nejspíš těch posledních 20 let o prvního Trainspottingu, který je dodnes poprávu kultovní záležitostí a ikonickým filmem 90. let. T2 je z tohoto pohledu tipický Boyle (dynamický střih a kamera, výrazný soundtrack), ale bohužel někdo zapomněl dodat děj. Předchozí film ho také neměl, ale nevadilo to, protože jsme sledovali sondu do života feťáka, takže epizodičnost byla celkem na místě - odvykačka, absťák, předávkování, kšeftování, atd... a bylo to zábavné a cool. Dvojka přináší haldu nostalgie, což bylo fajn v traileru, ale od filmu by divák čekal něco navíc. Všichni hlavní hrdinové jsou stejní looseři jako byli před 20 lety a jsou jimi i na konci, snad jen u Spuda se dá aspoň říct, že kruh se uzavřel. T2 není špatný film, jen poněkud zbytečný a za veškerý svůj úspěch bude vděčit především svému názvu. ()

Junglista

Říkám to nerad, ale nějak to na mě nezafungovalo a to jsem se fakt snažil. Danny je sice pan režisér, ale s lítostí v klávesnici musím přiznat, že jsem se chvílemi skoro nudil. Hvězdou byl pro mě pochopitelně Franco, z kterýho udělal kriminál ještě většího psychopata, Spud taky perfektní, SickBoy rezignoval úplně na všechno. Ale Mark jakoby se sem přimotal omylem. Je tu hodně zapamatovatelnejch scén, ale zároveň spousta prázdnejch. Ani soundtrack mi až na výjimky příliš nesed, na nostalgickou notu paradoxně mnohem víc zabrnká Slow Slippy, než to, co se děje na plátně. Celkově to na mě působilo asi tak, jako že jsem si šel pro šleh heráku, ale dostal jsem opiový čípky. ()

Hanys_

Hodně fain návrat za starými známými do Edinburghu, kteří jsou o 20 let starší, ale jinak pořád stejní. Teda až na to že už tak moc neřeší fet, ale hlavně prachy. V rámci možností to asi líp dopadnout nemohlo (když si třeba představím jak dopadl ten nostalgický pokus tuzemským Sněženkám a Machrům,ehm).. ()

SpaceOdyseus

Nebavilo. Jak miluji jednicku, tak me dvojka nudila. Proc z toho udelali prehnane nostalgickou sragoru? Kdyz se primo necituji slavne sceny z jednicky, tak alespon hraje puvodni hudba a nebo puvodni film prachsproste a doslovne kopiruji. Novy pribeh, ubec nepusobi nove a hlavne ani nejak zajimave. A co proboha mely znamenat Spudovi eskapady? Danny Boyle z nej udelal postavicku z ranku Bustera Keatona. Je to proste zklamani a ja mam chut si spravit zahu dalsi projekci genialni jednicky. ()

ZdenoLo

Že by sa slávny Danny Boyle nechal inšpirovať českým filmom Bony a klid 1 a 2 alebo je podobnosť čisto náhodná? Ale ako to už býva zvykom pokračovania po rokoch bývajú často krát veľkým sklamaním. V tomto prípade to bol taký ten lepší priemer. ()

eagle-eye

Trošku jsem váhal, zda-li z nostalgie slabší 4, ale kloním se k lepší trojce...Opět velmi povedený sondtrack(Slow Slippy, Young Fathers, Blondie), Bremner za mě všechny herecky převálcoval, ale zápletka je dost dost slabá, kultovní přesah nejen že nepřekonán, ale celkově ani nepřiblížen...Těch nezapomenutelných scén bylo jako šafránu, recykalce některých nefungovala a těch flashbacků bylo na mě až moc a zbytečných... ()

Milan25

Nejsem fanoušek prvního dílu, takže jsem s pokračováním problém neměl, ale je jasné, že to kultovka nebude. Dá se na to podívat, všechny známé postavy jsou zpátky, ale nikdy to nemusím vidět znovu. Průměrný film s hromadou postav, které jste už dřív někde viděli. Danny splnil povinnost, a může jít točit něco jiného. ()

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Trainspotting 2 potvrzen

Trainspotting 2 potvrzen

06.12.2015

Danny Boyle (Sunshine) vypustil do kin Stevea Jobse a začíná se soustředit na svůj další projekt, pokračování Trainspottingu. Dlouho se předpokládalo, že půjde o adaptaci knižního sequelu od Irvinea… (více)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015