Once Upon a Time in Wonderland

• USA Once Upon a Time in Wonderland
Fantasy / Dobrodružný / Drama / Mysteriózní / Romantický
Kanada / USA, (2013–2014), 9 h 6 min (Minutáž: 41–43 min)

Předloha:

Lewis Carroll (kniha)

Hudba:

Mark Isham

Sophie Lowe, Michael Socha, Peter Gadiot, Emma Catherine Rigby, Naveen Andrews, John Lithgow, Whoopi Goldberg, Peta Sergeant, Ben Cotton, Iggy Pop (více)

Epizody(13)

Ve Viktoriánské Anglii, mladá a krásná Alenka (Sophie Lowe) vypráví příběh o neznámé nové zemi, která existuje na druhé straně králičí nory. Neviditelná kočka, housenka kouřící vodní dýmku a mluvící hrací karty, to je jen výběr fantastických postav, které tam potkala během neuvěřitelného dobrodružství. Doktoři mají Alenku za duševně chorou a tak ji nabízejí lék, který jí pomůže zapomenout. Alenka přijímá, hlavně díky ztrátě své lásky Cyruse (Peter Gadiot), pohledného a tajemného džina. Ale hluboko uvnitř Alenka ví, že ten svět existuje. Do nemocnice v pravý čas ji přišel zachránit cynický Králový spodek (Michael Socha) s bílým králíkem (John Lithgow). Společně odcházejí králičí norou do Říše divů, kde je všechno možné. (Mary33)

Ydrosten

Jediné pozitivum, které jsem na to našel - a za co je ta jedna usmolená hvězda - je to, že konečně někdo pochopil že otevřené konce u takových seriálů, nejsou dobrá věc. Seriál má teda normální začátek, děj ( no jo má ho ..... ) a normální konec, kterým to celé končí. Takže i když nikdy nevznikne žádná další řada, nemusí divák přemýšlet nad tím jestli to má nějak pokračovat nebo co se stalo a co bude dál. Takže za to je ta jedna hvězda. :: ~ :: Herecké projevy jsou příšerné a dramatické situace vyznívají spíše trapně, než dramaticky. Červená královna přehrávala snad v každé scéně ( kromě té závěrečné na svatbě ) a Jaffar, byl na facky už při obsazení. Co se týká nějakých triků ( nebo chceteli oblíbenější název jménem CGI ) tak jsou na podprůměrné úrovni ze které doslova odkapává lacinost. Co taky čekat od nízkorozpočtového díla. KDYBY : - si tvůrci trochu pohrály z příběhem, - se triky trošku zlepšily, - nehrály herci tak prkenně, mohlo těch hvězdiček být více. Takhle mi to ale přišlo strašně vodfláknutý ( a přitom jsou ti herci tak příjemní na pohled. Sophie Lowe i Emma Rigby vypadaly krásně, jen asi nehrály v tom správném seriálu. Obě dvě jsou ve svých kostýmech i rolích sexi ) ()

RajAthen

Pro mě zcela nepochopitelný producentský záměr. První série Once upon a time pro mě bylo příjemné překvapení. Byl zde zastoupena originalita, pohádková hravost a vtipné situace, zakládající se na výchozí premise střetu reality a světa pohádek. Tento rozbroj do značné míry skončil vyústěním první série. Druhou sérii bych označil spíše za tápání, ovšem to bych nesměl vidět (a stále vídat) řadu třetí, která je improvizací díl od dílu. Pořád to ale jsou "staří známí", které jsem si - jakkoli nesmyslně - docela oblíbil. Začínat však za této situace spin off mi přijde jako sebevražda. Budget zde zjevně chybí, jelikož triky jsou povětšinou dosti tristní, až mi přijde, že jde možná o umělecký záměr. Když na to nemám, tak to nedělám. Představitelka Alenky sice vypadá k světu, ale bohužel jedna Pohádka již je a na dva podobné příběhy se dívat nechci. ()

MovieViewer

Skutečně kvalitní seriál, který byl většinou uživatelů hodnocen příliš brzy. Je fakt, že prvních pár dílů se děj celkem vlekl, ale díly, které následují, jsou pro mne daleko lepší něž díly z Once Upon a Time, protože se týkají jen několika málo postav a jsou dobře propracované do detailů, které zpětně vyplynou v dalších dílech... Kdyby to lépe začlo už od začátku a uživatelé nehodnotili po prvním dílu, tak by 13. díl určitě nebyl posledním... seriál s největší pravděpodobností končí první sérií z důvodu nízké sledovanosti a ratingu, což je opravdu škoda. Za mě 85% ()

nikus120

Troška nudnejší ako OUT ale aj tak ma čím prekvapiť. Určite by som ale vymenila postavu "Kluka" nemyslím si, že prežíva rolu čo hrá. Jeho tvrdý prízvuk mi ale pasuje. Filmové triky atd určite patria do tohoto seriálu a vôbec mi nevadí že je tam vidno veľký rozdiel medzi zeleným plátnom. Dúfam, že seriál nezrušia pretože nerada nedokončím niečo začaté. ()

Ereniss

Alenka mě moc neuchvátila. Shlédla jsem všechny díly jen kvůli Willovi a nakonec si mě získala i královna. Hlavní představitelka Alenky mi byla v této roli krajně nesympatická. Nu, jsem docela ráda, že pokračování už nebude. ()

Bau.Baushka

Ano, kulisy to má hrozné, ale příběh není vůbec špatný. Na postavy si časem zvyknete, i když zrovna Alenka je úplně nejvíc nepovedená, dá se skousnout. A Michael Socha byl naprosto perfektní a celý seriál táhl. Co si mi ale opravdu velmi líbilo, byla práce s časem. Normálně mi různé přeskakování vadí, ale tady to bylo tak šikovně, že jsem to naopak obdivovala. Díky tomu že má tento Spin off jen třináct epizod, je to skvělý seriál na "vyplnění" volného času. ()

esmoke

▐1. série (13 epizod) 60%▐ seriál ukončen. Zajímavá dějová odbočka hlavního seriálového tahu ABC Once Upon a Time. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 3/10. ()

Pink_Doll

Miluji pohádky a mysteriózní záležitosti. A tohle je ušité pro mě přesně na míru :) Líbí se mi ztvárnění bílého králíka, jeho rodiny a domečku, ve kterém žijí. Dále mě oslovila mladá, krásná, naivní Alenka, ale na druhou stranu dívka, která má cíl a jde si pevně za ním, což je zachránit svou lásku Cyruse. Červená královna a její výraz v obličeji, mimika, řeč těla, styl, kterým mluví, to, jak se obléká, prostě pecka :) Kouzelné pohádkové prostředí, super kostýmy, bytosti, krásná příroda a víly. Těším se na další díly. ()

numan

Lewis Carroll byl při psaní Alenky v říši divů zcela určitě na houbičkách - tuhle divnou halucinantní pohádku ze světa kouřících houseňáků a mizející kočky Šklíby mě do stravitelné podoby přetlumočil až Tim Burton. Kitsis s Horowitzem zcela určitě taky v něčem jedou, ale zřejmě to bude nějaká sofistikovanější droga, možná nějaký koktejl s MDMA. Tenhle jejich sequel Alenky (ano, není to ani tak spin-off jejich seriálu Once Upon a Time jako spíš sequel Carrollovy klasiky) je totiž výrazně méně pošahaný a taky vykonstruovanější, než původní Alice In Wonderland, ale atmosféru originálu v podstatě drží. Už v původní knížce mě připadali záporáci tak nějak málo záporní, jako by si starouš Lewis Carroll už tenkrát chtěl uhlídat rating v kinech pro úplně všechny včetně kojenců a kardiaků. Úplně stejné je to i v téhle verzi říše za zrcadlem, ale to by se ještě dalo vydržet. Horší je, že v průběhu celých 13ti dílů dostává logika (dokonce i ta seriálová) opravdu těžce na pr*el. Jeden lapsus za všechny: Ačkoliv "ti hodní" mají v průběhu seriálu hned několikrát k dispozici 3 přání, nikoho ani nenapadne prostě nechat zlou královnu nebo hajzla Jafara zkamenět, a to i přesto, že hlavni negativ v jednom z dílů udělá z Michaela Sochy sochu (pro Čecha very funny moment :o))), takže to evidentně možné je. A neustálé omílání přísných pravidel magie podobné nedostatky děje opravdu nezachrání. Pysky (odmítám něco takového nazvat "rty") Emmy Rigby jsou kapitola sama pro sebe, pravděpodobně se nenajde nikdo, komu by nepřipomněly nafukovací panu ze sexshopu. Zatím určitě nejhorší seriál od K + H. ()

Mistr119

Once upon a time in Wonderland mi přijde trošičku jako slabší sestra Once upon a time, protože děj seriálu je strašně lineární, ovšem i tady potěší zajímavá překvapení typu zjištění typu kdo anebo co je Jafarova hůl apod. Přesto dávám 4 hvězdičky, protože takto by měl vypadat sáhodlouhý příběh o lásce končící "happyendingem"! ()

JakubAkurat

Na Once Upon A Time originál to síce nemá, ale má to podobnú trafenú atmosféru. Pribeh je celkom chytľavý aj keď postavy trochu nedomyslené. Ale ako fanúšik OUAT som si to musel pozrieť a nebola to taká strata času. Pri konci je to zaujímavejšie ako na začiatku takže celkovo 50% ()

eaglestar

Si děláte kozeny?! Tahle odmotávka je provedena totálně nezajímavě a celkově je to nějak dysfunkční. Chápu, že ne každýmu se divnocharakter vandrlendu líbí, ale tady je prostě blbej, levnej, a vlastně o hovně. Navíc teplajznickej králík, sviňsky nesympatická Halenka, pokračujem královnou, která asi zrovna vylezla z kastingu na snímek s mezidruhovou erotikou (ano, felace koňského penisu), a ... dál nemá cenu pokračovat. Pilot musí chytit, tady je to ale "kde nic, tu nic". ()

venerea odpad!

tyjo tu královnu sem už někde viděl..ahá už vim..v každym druhym pornofilmu :D tohle fakt myslej vážně? ()

Youngova

Po dvou dílech mám pocity krapet smíšené. Once upon a time je perfektní seriál, na který nedám dopustit, ovšem co si myslet o tomto spin-offu, na to jsem ještě nepřišla. Je to plné laciných triků, některých prkenných triků a celkově to na mě působí... jako hrozně divný Wonderland (tedy, Wonderland MÁ být divný, ale tohle se mi nelíbí vůbec...^^). Každopádně představitelka Alenky není zas tak hrozná a dá se skousnout, Kluk je bezvadný a Cyrus taky není marný. Takže i přes královnu pornohvězdu a nesympatického Jafara budu koukat dál, zvědavá, co mě ještě potká. ()

majo2060

Je pravda že pilot a rozjazd série bol oničom no prestávka tomuto seriálu neskutočne pomohla :) posledné epizódy su najlepšie aké som videl a možem si dovoliť tvrdiť že sa vyrovnajú kvalite Once Upon a Time dokonca su aj lepšie pretože dej sa netočí okolo mnoho postáv ako je to v základnom seriály :) čiže vrelo odporúčam :) ()