Seriál spíše vyloženě pohádkový, než fantasy, s jednou velikou výhodou oproti svému "staršímu sourozenci". Tvůrci si uchovali dostatek zdravého rozumu na to, aby vše definitivně uzavřeli po "pouhých" třinácti dílech, díky čemuž se divák nepřesytí prostředím, případnými iritujícími postavami a hlavně oním neustálým "Pravá láska překoná všechny překážky a pak už jsou to samé duhy a růžoví jednorožci.". Člověk pak rád přimhouří oko nad bezkrevnými souboji a papundeklovými, respektive levně animovanými, kulisami.(6.4.2014)

Once upon a time in Wonderland, je presne taký typ seriálu aký ja preferujem. Niekoľkosériové počiny terajšej kinematografie, ma častokrát prinášajú na koniec mojich síl a tým pádom moja pozornosť a oddanosť príbehu upadá. Všetci tento príbeh porovnávajú s originálnym OUAT, ani ja nebudem výnimkou. Je cítiť, že na počiatku tvorcovia verili, že by mohol seriál konkurovať pôvodnému OUAT, ale to žiaľ nie je možné. Kokurovaťmu nemôže, ale môže ho pekne doplniť. Myslím, že túto úlohu seriál splnil a ja môžem dať palce hore. Ak by som pred tým nebola fanúšičkou OUAT a toto by bol prvý seriál, čo by som pozrela, možno by som ho považovala za omnoho lepší. Prečo? Chémia medzi hlavnými hrdinami funguje priamo dokonale. Sophie a Peter sú dokonale vybraní, nie je to nútená okázalosť ich vzťahu a problémov. Krásne vysvetlená láska v ich podobe je presne to, čo som očakávala. Musím priznať, že na tých efektoch si mohli sať viac záležať, ale až takým problémom to nie je. Pre mňa 75% A tá krásna Angličtina....!!! Och!(21.8.2014)

• Momo_desu

Tento seriál musí byť z dákej čínskej produkcie lebo tie efekty sú naozaj hrozné. Nie zlé ale príšerne hrozné, že človeku je až zle keď sa na to pozerá. Sophie Lowe je naozaj nesympatická no a Michael Socha celkom ujde na neho by sa dalo pozerať. Momentálne sa moje hodnotenie pohybuje medzi odpadom (keď sa dej odohoráva vo Wonderlande je to fakt humus) a jednou hviezdičkou pretože sanatórium vyzeralo zvnútra obstojne. Pripomenulo mi to Alice madness returns. Dám tomu seriálu šancu ale nevidím to ružovo. Pritom som sa na to tešila. Škoda. Stačilo by len o niečo lepšie efekty kde by to nevyzeralo, že za nimi sú makety nakreslené voskovkami a vodovkami. A Červená kráľovna mohla vyzerať trochu pompéznejšie nie ako blonďatá 13ka čo sa fotí s duckfaceom. Tú papuľu má fakt hnusnú. Keby sa ja dostanem do Wonderlandu tak sa jej vysmejem, nevyzerá ani len autoritatívne. A ten čierny nechutný potkan z Lost, no na toho sa znovu pozerať nechcem.. Pardon ale ja toto fakt nemôžem dopozerať. Veď to je totálna sračka a ešte to má aj 62%?! Či sa na mňa naseriete alebo nie ja toto fakt nedokážem stráviť. Proste to celé stojí za hovno a takúto sračku je fakt nemožné v mojom prípade dopozerať do poslednej časti. Nedokážem to a ani nechcem sa presviedčať, že by som mala ešte dať tomu šancu znova. Odpad a je mi jedno či som to dopozerala alebo nedopozerala celé. ODPAD... nehorázne sklamanie fakt som sa na to tešila.(27.10.2013)

Prostá rodinná pohádka míchající Říši divů s arabským světem Tisíce a jedné noci (a Anglií předminulého století v epizodní úloze). Čistá láska překoná všechna protivenství, každého záporáka zformovaly dřívější tragické zážitky a může se polepšit, zkrátka klasická "emerická" limonáda. Chvílemi přímo ohavné "greenscreenové" prostředí a srandovní pokusy o akci vezmi čert, podstatnější váhu přikládám slušně napsaným postavám s energicky umíněnou Alenkou v čele. Chvatné ukončení po 13 epizodách kvituji s povděkem, už mne to přestávalo bavit.(17.4.2014)

• MoiJe

Pilot: veľmi slabé 2*. Námet to nie je zlý a na papieri scenár určite vyzeral dobre, ale jednoducho absolútne nefunguje. Keď budete napínať sluch, začujete všetky príkazy "postaviť na značku!", "ruky k telu!", "tváriť sa nadšene!", "a teraz si zlá, no ukáž aká si zlá, vŕŕ vŕŕ!". Aspoňže meno Alice s britským prízvukom znie pekne, užijete si ho dosýta.(12.10.2013)

• - Díky malému rozpočtu se tvůrci s efekty moc nepárali a tak dochází k mnoha zábavným chybám při použití zeleného plátna. Alenka (Sophie Lowe) často nosívá téměř neviditelné boty či dokonce levituje. To samé se jí děje s obličejem a vlasy. (Peccoskaify)

• - Seriál je silně inspirovýn legendární počítačovou hrou "Alice Madness Returns". (marketagarai)