Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MoiJe
  **

  Pilot: veľmi slabé 2*. Námet to nie je zlý a na papieri scenár určite vyzeral dobre, ale jednoducho absolútne nefunguje. Keď budete napínať sluch, začujete všetky príkazy "postaviť na značku!", "ruky k telu!", "tváriť sa nadšene!", "a teraz si zlá, no ukáž aká si zlá, vŕŕ vŕŕ!". Aspoňže meno Alice s britským prízvukom znie pekne, užijete si ho dosýta.(12.10.2013)

 • VanTom
  ***

  Prostá rodinná pohádka míchající Říši divů s arabským světem Tisíce a jedné noci (a Anglií předminulého století v epizodní úloze). Čistá láska překoná všechna protivenství, každého záporáka zformovaly dřívější tragické zážitky a může se polepšit, zkrátka klasická "emerická" limonáda. Chvílemi přímo ohavné "greenscreenové" prostředí a srandovní pokusy o akci vezmi čert, podstatnější váhu přikládám slušně napsaným postavám s energicky umíněnou Alenkou v čele. Chvatné ukončení po 13 epizodách kvituji s povděkem, už mne to přestávalo bavit.(17.4.2014)

 • erased
  odpad!

  Seriálová Alenka je ukázkovým příkladem naprosté deformace předlohy. Zatímco podobně volně adaptovaní Mušketýři si i přes moderní feel zachovávají i to nejlepší z klasické předlohy a špatné jméno jim rozhodně nedělá ani jistá produkce BBC, zde tvůrci tlačili na pilu tolik, že výsledný neforemný a nepovedeně pohádkový kýč postrádá jakoukoli poetiku původního cesty do Říše divů. Jeden na druhý neuvážlivě navršili podivné prvky a postavy, které snad svět měly obohatit, ale místo toho z něj udělaly fantasy mišmaš bez špetky nápadu. Ale v Říši divů je přece možné vše! Pche... Výsledek pak kromě Džin Vadera, "Bloody hell" srdcového spodka, kdovíproč růžové královny i ostatních bezezbytku nesympatických postav (všichni mimochodem otřesně zahraní) stahují ke dnu také idiotské dialogy a žaludek zvedající levné vizuální efekty, výjimkou budiž poměrně slušný bílý králík. Týden po přetrpění této tortury si už nedokážu vzpomenout na jediný klad, snad kromě nečekaně povedené hudby a včasného ukončení. Jakékoli závany pomyšlení na milosrdnější hodnocení ale okamžitě přebíjí vzpomínka na zdejší verzi Tlachapoudky, za kterou by tvůrcům nebyl žádný trest dost krutý.(28.4.2014)

 • MsUtahraptor
  ****

  Seriál spíše vyloženě pohádkový, než fantasy, s jednou velikou výhodou oproti svému "staršímu sourozenci". Tvůrci si uchovali dostatek zdravého rozumu na to, aby vše definitivně uzavřeli po "pouhých" třinácti dílech, díky čemuž se divák nepřesytí prostředím, případnými iritujícími postavami a hlavně oním neustálým "Pravá láska překoná všechny překážky a pak už jsou to samé duhy a růžoví jednorožci.". Člověk pak rád přimhouří oko nad bezkrevnými souboji a papundeklovými, respektive levně animovanými, kulisami.(6.4.2014)

 • Eawy
  ****

  Once upon a time in Wonderland, je presne taký typ seriálu aký ja preferujem. Niekoľkosériové počiny terajšej kinematografie, ma častokrát prinášajú na koniec mojich síl a tým pádom moja pozornosť a oddanosť príbehu upadá. Všetci tento príbeh porovnávajú s originálnym OUAT, ani ja nebudem výnimkou. Je cítiť, že na počiatku tvorcovia verili, že by mohol seriál konkurovať pôvodnému OUAT, ale to žiaľ nie je možné. Kokurovaťmu nemôže, ale môže ho pekne doplniť. Myslím, že túto úlohu seriál splnil a ja môžem dať palce hore. Ak by som pred tým nebola fanúšičkou OUAT a toto by bol prvý seriál, čo by som pozrela, možno by som ho považovala za omnoho lepší. Prečo? Chémia medzi hlavnými hrdinami funguje priamo dokonale. Sophie a Peter sú dokonale vybraní, nie je to nútená okázalosť ich vzťahu a problémov. Krásne vysvetlená láska v ich podobe je presne to, čo som očakávala. Musím priznať, že na tých efektoch si mohli sať viac záležať, ale až takým problémom to nie je. Pre mňa 75% A tá krásna Angličtina....!!! Och!(21.8.2014)

 • - Seriál je silně inspirovýn legendární počítačovou hrou "Alice Madness Returns". (marketagarai)

 • - Díky malému rozpočtu se tvůrci s efekty moc nepárali a tak dochází k mnoha zábavným chybám při použití zeleného plátna. Alenka (Sophie Lowe) často nosívá téměř neviditelné boty či dokonce levituje. To samé se jí děje s obličejem a vlasy. (Peccoskaify)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace