Tři bratři

Režie:

Jan Svěrák

Scénář:

Zdeněk Svěrák

Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Kateřina Kosová, Sabina Rojková, Gabriela Míčová, Oldřich Kaiser, Zuzana Norisová, Kamil Halbich, Zdeněk Svěrák (více)

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska... Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. (Bioscop)

Karlas

Čistý elixír Svěrákovsko-Uhlířovské klasiky, tak jak ji známe, se zpěvy a verši pohádkového muzikálu. Rozhodně ve svém žánru vzácná a příjemná podívana s vyprávěním a poučením pana učitele Svěráka, u které se určitě zasmějete :-). Velké ocenění i v tom, že jde o další pohádku s puncem české a slovenské spolupráce. ()

Praxis

Tenhle film je teda pořádný ultra bizár se vším všudy. Dlouho se mi nestalo abych se u pohádky takhle pekelně nudil a ještě při tom stačil zdvihat obočí, jako že někdy to při tom vším WTF, kterých bylo ve filmu požehnaně, se stávalo. Písničky většinou z ranku peklo, největší hrůza při červené karkulce, kterou chce jeden pedofil, a k tomu nesympatický Klus. Tahle pohádka mě teda vážně opravdu těžce nebavila a kromě pár podařených vtípků a výborné kameře i trikům , uvažoval bych o odpadu. 35% ()

ArsenalEagle

Nápad možná zajímavý, neboť 3 pohádky v jednom a ještě s méně než hodinu a půl dlouhou stopáží přece nudit nemohou... omyl. Mohou. Film se spoustou zvučných jmen, ale byl jsem opravdu zklamaný. Nejen, že se zrovna nepovedly ani písničky, na kterých to mělo stát - což o to, některé rýmy se opravdu povedly a zvedají hodnocení, ale celkově nic moc. O pedofilní části s Karkulkou, co je červená, mluvit radši nebudu, ta to zabila úplně. ()

Laxik

Svěrák si udělal prdel z pohádek i českého diváka. Vznikla naprosto švihlá parodie, která se nebojí ani pedofilních vtipů. ()

UncleG

Muzikálová komedie Tři bratři mě na všech frontách přesvědčila, že je Jan Svěrák jediným současným českým režisérem, který dokáže natočit plnohodnotnou a chytrou pohádku. A abych demonstroval, že se nejedná o nějaký osobní sebeklam, kterému bych podléhal čistě z důvodu "protože se mi chce", mám k tomu tvrzení hned několik argumentů: ... 1) Svěrák rozumí humoru. Je totiž až s podivem, na kolika komických úrovních Tři bratři fungují. Od klasického gagu, přes vtipy pro děti, jednoduché i sofistikované hlášky až k několika docela whatthefuckozním absurditám. A přestože film obsahuje převážně fóry, které musí pochopit i nejmenší divák, necítí se při jejich konzumaci trapně ani dospělec. Humor ve Třech bratrech plyne přirozeně, s jakousi nonšalantní elegancí, s tím, že autoři vědí, že některé vtipy v druhém nebo třetím plánu můžou nechat vyšumět do ztracena, aniž by si jich vlastně někdo všiml. Tři bratři zkrátka nikdy úplně netlačí na pilu - nekřičí na diváka "Hele, tohle je vtip, tak se směj! A dělej!" Což je v současné české komediální produkci téměř hojivý balšám na duši. ... 2) Svěrák rozumí nadsázce a umí přehánět. Například přepálená podoba vlka, okaté použití vycpanin nebo některé hudení rýmovánky se strženým závitem, které působí "záměrně blbě", to je způsob, jak mrknout na diváka a říct "víme svoje, že jo?" ... 3) Svěrák udělá z mála hodně. To samozřejmě souvisí i s předchozím bodem: Chytrá a umírněná střídmost, která v momentech, kdy nedovolil rozpočet, přechází do záměrné srandy. Na druhou stranu pohádka má i svoje velkolepé momenty. Ještě navíc perfektně podtržené soundtrackem ... 4) Film se záměrně vyhýbá trikům, které už z dálky smrdí průšvihem. Panebože, díky za ten pocitvej animatronickej latex u vlka nebo proměnu krajiny v ilustracích. Staré filmařské postupy budou vypadat pořád dobře - ani za dvacet let se nikdo neušklíbne nad tím, jak jsou ty digitály trapný. Opět: v době, kdy se všechno šudlá ve smradlavým tři-déčku je tohle hřejivej obkladek. ... 5) A poslední: Svěrák umí udržet tempo vyprávění. A to tak, aby řekl vše podstatné, ale zároveň ve funkční zkratce. Příběh takříkajíc Odesejpá plynule a hladce, přičemž mazivem, po kterém to celé klouže, je humor. ... Nu, abych ale jenom nechválil, tak přiznávám, že jsem úplně nepochopil, proč zapomětlivý Klus krákorá o tom, jak ho za princeznou žene nekonečná láska, když dotyčnou předtím nikdy neviděl. Já než se zamiluju do princezny, tak ji zpravidla musím okem popatřit. A druhá věc: Závěr mi přišel poněkud předčasný, jakoby filmu na konci chybtěly tak 2 - 3 minuty k pocitu, že "pohár příběhu byl naplněn". Celkově hodnotím na pomezí 4 a 5 hvězd, ale protože vidím, jak se tady směřuje k nespravedlivé šedesátce, napaluji tímto plný počet. (A maličkej spoiler nakonec: Dva nej vtipy z filmu: Geniálně blbé umírání krysáka... A málem jsem si učůrnul u superwtf momentu, když Matěj zpívá, že až bude Karkulka v rozpuku, tak ji požádá o ruku. Načež děcko jenom nechápavě zamžourá očkama a spustí svou obvyklou frázi: "Říkají mi červená..." Ha! :) () (méně) (více)

Pierre

Všichni tři bratři jsou obsazeni výborně, hlavně Dykovi pohrk Pepa sedl. Jenomže ta pohádka nemá prakticky nic čím by vás překvapila.Začátek kdy vyjíždí bratři do světa je ještě (k tomu opět vděčná role pro Lábuse.) Ale potom už to je docela nudné, všechny tři pohádky z filmu jsme totiž už viděli v určitě mnohem lepších zpracováních a písníčky jsou už staré a provařené. Je mi to líto, ale tohle se Svěrákům toiik nepovedlo. Chybí tam jejich moudrost, myšlenka, originalita a tak nějak všechno, co bych tam chtěl vidět ()

Sawyer815

Prvních 40 minut svěží Svěrákovina se zábavnou "povídkou" o Růžence. Poté pro mě nepochopitelný obrat v nesourodou slátaninu, kde písničky vystřídali nezajímavé opakující se recitály.Vrcholem je otřesná "povídka" o Karkulce. ()

pevico

Už od dětských let jsem miloval humor Zdeňka Svěráka a písničky, které tvořil s Jaroslavem Uhlířem..ale časy se mění a lidi očividně blbnou. Naprosto nudná, místy dokonce pedofilní záležitost s nucenými uhozenými texty ve formě tzv. "písní". ()

Tony.cs

I když je to příběhově opravdu zkratkovité, Svěrák stále ukazuje své osobité a vypracované umění. Celá pohádka byla fajn, ale Maruška a dvanáct měsíců, to byla perfekt darda. Každou návštěvu u toho keltskýho kruhu jsem si vyloženě užíval. ()

ABLABLABLA

Prostě tři pohádky, které normálně trvají hodinu a půl každá, narvali do jedné veliké, která trvá těch 90 minut a k tomu spojili bratrským poutem hlavní mužské postavy. Z čehož Matěj aka myslivec byl jasný pedofil, když si nabrnknul Červenou Karkulku a taky schizofrenik, když slyšel mluvit laň "Myslivečku, kde je tady ten nový krmelec? - Jděte k modřínům a pak doleva. - Jo díky moc. My už ho tady hodinu hledáme jako blázni." Neeee... ale upřímně úsek s Matějem a Červenou Karkulkou byl nejvtipnější... Holuba (myslím zvíře) daboval Liška (myslím herec) a říká: "To jsem zvědav, jestli se přidá i vlk, ale počítám, že se nepřidá. - Holube, vlci se v naších lesích nevyskytujou. - Jeden se tu vyskytuje. Říkal jsem mu: Vlku jdi se vyskytovat jinam. - To je mi novina. Lišky jo, ale vlk?" Prostě tohle bylo nabité humorem. No a Pepa? Ten furt hledal a hledal až z toho furt jen zpíval (jako všichni ve 2/3 pohádky) "To myslíte jistě dceru tuhle, co má oči čené jako uhle. - Jak se tak na ni koukám, nejspíš ne. Spletl jsem si číslo popisné. Spletl jsem si, spletl jsem si, spletl jsem si číslo popisné." A dvanáct měsíčků mě taky lehce pobavilo. "Na místa. Někdo jde. Přepočítáme se. Leden zde. Únor zde. Březen zde. - Kde je duben. - Tady musel jsem na malou. Byla to jen taková přeháňka. - Tak dost, pěkně důstojně." No ale v závěru to byla prostě konina. Sice místy vtipná konina, místy ale trapná. 3* jsou adekvátní hodnocení dle mého. ()

Alementina

Tak jsme cela rodina s uzasem sledovali, jakou Sverak dokazal natocit slataninu a casto jsme ani nemohli verit vlastnim ocim, co vidime... A nejvetsi ulet byl pedofilni myslivecek s Karkulkou. Zdenek Sverak senilni a nikdo mu to asi nedokaze rict. ()

slunicko2

Rozpaky... 1) Spoiler. Tři bratři jsou ve filmu jenom proto, aby se nějak pospojily tři vzájemně nespojitelné pohádky: nudná Šípková Růženka, zábavná Červená Karkulka a opět nudných Dvanáct měsíčků. Že se bratři zbavili svých špatných vlastností (zapomětlivosti, zbrklosti a mladické naivity) se jsem se dozvěděl od pana Svěráka. Ještěže tak, jinak bych to nepostřehl. 2) Červená Karkulka je asi nejlepší. Vlk je směsí hrůzy a parodie a Karkulka si podmanivě zpívá. Vůbec písničky jsou na celém snímku to jediné, co mě baví. 3) Abych vyvážil mnohé až nenávistné divácké reakce a projevy zaprděného čecháčkovství, cítím se povinnen uvést přehlíženou nicméně zřejmou skutečnost. Pan Svěrák totiž NENÍ autorem této pohádky. Tím je nám dobře známý největší Čech génius Jára da Cimrman. Vyzbrojeni tímto poznáním, jistě nyní nebude problém správně zařadit do kontextu Mistrovy tvorby mladičkou Karkulku i jejího nápadníka, slintajícího vlka, babu z bažin mužského pohlaví, shřehotající pěvecké výkony a další prvky, jejich pochopení dosud zmíněným komentátorům dělalo tak velké potíže. 4) 78letý Zdeněk Svěrák napsal scénář, jeho syn 49letý Jan Svěrák to zrežíroval, prince představují 29letý Vojtěch Dyk, 28letý Tomáš Klus a 16letý Zdeněk Piškula. 4) Vtipný koment: Dadel****. ()

blackrain

Zdeňka Svěráka mám jako vyprávěče pohádek moc ráda. Vzpomněla jsem si na Grinche. Je opravdu zajímavé, co všechno si člověk uloží do hlavy a pak to vyplave na povrch. Tři bratři nejsou nijak originálním počinem. Je to taková veselá blbina, slepenec pohádek pospojovaný písničkami. Písničky jsou geniálně jednoduché a dost vlezlé. Člověku se snadno dostanou pod kůže a pak se jich nemůže dlouho zbavit. Hrátky s českým jazykem jsou úžasné. Několikrát jsem se přistihla, že si zpívám s nimi. Jednu chvíli jsem si dokonce myslela, že nesedím pěkně doma v obýváku, ale v divadle Kalich. Kam často chodím právě na muzikály. Možná, že by se tam tohle dílko hodilo. Klus mě štval. Jirku Lábuse bych nechtěla potkat v noci na ulici. ()

gogos

Nemám rád tyhle moderní vyzpívané rádobyherce, nelíbilo se mi pojetí pohádky, většina písniček mě doslova otravovala a film sám o sobě navíc nepřinesl nic nového. Tři bratři jsou úchylně zobrazené klasické pohádky. Ne! ()

rt12

Již v ,,Lotrandovi a Zubejdě" si pan Svěrák vypůjčil námět od pana Čapka, že pohádka dopadla na výbornou všichni víme. Byla to originální, vtipná a poučná podívaná, písničky neobtěžovaly naopak dodaly pohádce šťávu. Což se nedá bohužel tvrdit o tomto paskvilu ve kterém przní klasické pohádky, vše ,,obohacuje“ senilní rádoby vtipný vypravěč. Postaveno na pěkných tvářích a urostlých postavách hlavních herců- zpěváků, kteří se sice svlékli do půlky těla, ale nějak jim nevěříte a vyznívají až trapně. Ostatní dobří herci (Kaiser, Lábus,Liška) nic nezachránili ač se snažili sebevíc, protože s tímhle scénářem to nešlo. Samotný děj není ničím zajímavý a prošpikování písničkou – odrhovačkou (70 minut stejná melodie) mi po chvilce lezlo na nervy , na muzikál slabé úrovně jsem tedy neměla náladu. Většina příběhů vykrádá náměty a postavy z jiných pohádek. Zda se rýmovačky stanou opravdu populárními tak, že si je děti budou spolu s rodiči zpívat, prověří čas. Já bych na to nesázela, dle mého názoru to takový tahák jako třeba ,,Dělání“ to nebude. Jedno vím jistě, že se o vánocích ráda podívám už po sté na Pyšnou princeznu a na všechny další klasické vánoční pohádky co dávají každý rok v TV, ale ,,O třech bratřích“ už nechci ani slyšet natož je vidět. ()

DH3Factor

U tohoto filmu se něco hodně porouchalo! Tři bratři jsou naprosto ne-Svěrákovská uřvanina slepující tři klasiky do nechutného pseudomuzikálu. Navíc je to infantilní i na děti. Nevím jestli byli páni Svěrákové na workshopu u Zdenína Trošky, ale tohle se fakt nedalo. Pohádkový epic fail roku a stoprocentní kandidát na spálení všech svých nosičů. Kdo nemusí, tak ať raději nekouká. ()

suicide

U pár věcí jsem se i zasmál, což o to, bohužel většina nízko nákladových televizních pohádek z produkce české televize je lepší než toto dílo. Výběr tří bratrů nic moc, zpěvy většinou dost špatné. Jediný jakž tak úsek byl s dvanácti měsíčky. Každé pohádce se musí odpustit leckteré zjednodušení, ale tady šlo o více věcí. Například nevím, proč se za cenu vymýšlení křečovitých vtipů o smlouvě budoucí musí z myslivce udělat skoro až pedofil? ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015