Tři bratři

Režie:

Jan Svěrák

Scénář:

Zdeněk Svěrák

Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Kateřina Kosová, Sabina Rojková, Gabriela Míčová, Oldřich Kaiser, Zuzana Norisová, Kamil Halbich, Zdeněk Svěrák (více)

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska... Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. (Bioscop)

Chrustyn

Pokus o klasickou muzikálovou pohádku, která je natolik zvláštní, že není úplně jasné, zda to byl záměr, či nikoliv. U Svěráka si nemyslím, že by se jednalo o chybu a možná o to víc mě to mrzí. ()

korbitch22 odpad!

Jeden z nejdebilnějších českých filmů a jednoznačně nejpříšernější pohádka aneb zlatej Troška (recese) .Nejen, že už tu všechno bylo dávno a líp, ale ono to nemá vůbec žádnou atmosféru, tempo je zběsilé, herecké výkony naprosto strašné, písničky jak od retarda po mrtvičce, takový texty sem skládal na základce hovada.Klus děs, Dyka bych nejradši umlátil lopatou.Povrchní a iritující debilita, za kterou kdybych vypláznul jediný haléř v kině, do smrti bych si to neodpustil.Svěrák je namyšlenej blbeček a tak ubohý film je moc i na něj.Opravdu musí hrát zlou čarodějnici Lábus?Opravdu musíme poslouchat ty stupidní písničky?Opravdu je třetí bratr pedofil, co si počká až Karkulce vyroste první chlup na kundě? Příšerný filmový zážitek.Ten vlk byl vtip?Už v roce 1984 udělal Petersen děsivějšího vlka v Nekonečném příběhu a to je 30 let, vy ubožáci!0%. ()

marhoul

Uznávám, s tou Karkulkou to bylo hodně nevkusné, ale když vidím, jak moc mají pohádku moje děti rády, čtyři hvězdičky dám. Je to určeno především pro ně a kdo jsem já, že ano? Koneckonců, natočily se pro děti mnohem horší kraviny viz. Žito nebo Slíbená princezna... ()

heyda

Furt nevím, jak tuhle pohádku uchopit. Na jednu stranu je z ní cítit ta strašně sympatická Svěrákovská poetika, ale na druhou stranu mi tam citelně chybí nějakej děj. Každá ta pohádka mi přišla jen jako sled více či méně povedených a humorných písniček. Nicméně spousta těch momentů působí opravdu roztomile a vtipně, takže lze konstatovat, že to není až tak špatné na současné poměry a vlastně pro děti to může být naprosto dostačující. Hodnocení je zde myslím naprosto adekvátní (okolo těch 65%) ()

helianto

Příliš mnoho motivů pro nic, abych parafrázovala klasika. Rozhodně lepší průměr v naší současné tvorbě, ale přišla mi ta pohádka taková... příliš zvuková pro můj vkus :o) ()

triatlet

"Kravičko, kravičko, přišla jsem si pro mlíčko." Svěráci, Svěráci, kam se vloudila chybička? Na každého bratra sotva jedna hvězdička... ()

Stanislaus

Tři bratři sice nedosahují kvalit pohádek z minulého století (Hrátky s čertem, Tři oříšky pro Popelku, S čerty nejsou žerty, ...), ale i tak jde o vcelku slušný filmařský počin, který zaujme zejména pestrým hereckým obsazením a hudební stránkou. Dokonce i technické zpracování bylo na vysoké úrovni. Jak už bylo řečeno, tak největším nepřítelem filmu bylo sloučení tří různých pohádek do jednoho příběhu - sice nápadité, ale ve výsledku to tak nějak vyšumí. Zkrátka snímek, který nenudí, ale ani neohromí - nicméně je povšimnutíhodný v rámci české tvorby posledních let a svého žánru. ()

VášaVF

Tvůrčí duo Svěrák & Svěrák má určitě velký potenciál udělat kvalitní originální film (a již jsme se o tom několikrát přesvědčili), tak proč se tentokrát snaží recyklovat klasiky? Do 90 minut narvané 3 všem známé pohádky, které jsou propojené díky 3 sourozencům je bohužel minimálně přidaná tvůrčí hodnota, kterou nezachránilo ani dobré herecké obsazení. Nějak jsem ale nepochopil, proč Jirka Lábus hraje ženskou postavu babu z mokřin. ()

BMW12

To byla blbost. Oceňuji snahu autorů udělat pohádkový muzikál, ale vůbec to nevyšlo. Ty písničky byli hrozné. A ten příběh, splácali několik pohádek dohromady, to nebyl vůbec dobrý nápad. Navíc dvě z těchto pohádek se v posledních letech natočili, takže bylo úplně zbytečné je točit znova. Navíc mají daleko lepší zpracování než tohle. Zaujala mě vlastně jenom pasáž kdy byli bratři na statku a chystali se do světa. Jo a to neustálé skákání Svěráka do děje bylo hrozně otravné. Ale jak říkám oceňuji alespoň snahu udělat muzikál. Ale upřímně, tu pohádku jsem ani nedokoukal. ()

MontyBrogan

Tři bratři mi pripomínali amerického Grincha. Ten bol tiež ambiciózny, netradične tradičný a predimenzovaný. A možno išlo len o podvedomú spojitosť kvôli Svěrákovmu hlasu, ktorý v dabovanej verzii Howardovho filmu robil rozprávača. ()

honajz odpad!

Ufff. To takhle vezmete tři pohádky, nic nového nevymyslíte, propojíte je volně třemi bratry, kteří postupně půjdou zachránit Růženku, Karkulku a Marušku, ukážete pro statečné gaye něco odhaleného Klusova těla, pro pedofilně orientované zaranžujete smlouvu o svatbě budoucí s Karkulkou, prošpikujete muzikálovými písněmi, resp. odrhovačkami nedosahujícími kvalit lidových říkadel, a přidáte takovou tu českou, líbivou kameru, a hrdě s tím vlezete na plátna kin, jací že jste kingové a natočili jste super českou, hezkou a milou pohádku. Že je to každý pes jiná ves, písničky spíše otravují, že se zlem se zde vůbec nebojuje, ani zlo neklade překážky, to je jedno. Po nelogičnostech se neptejte, protože vám každý řekne, že jde o pohádku, no ne? A co měly znamenat ty vsuvky s rozhodováním dětí ve stylu kuchaře Kuřátka? Pro mne znamením měřítka bylo, že ani jedno z našich dětí tu pohádku na DVD nedalo, nevydrželi, odpadli, nudilo je to na n-tou. Takže něco je ale vážně špatně. ()

rikitiki

Co mají společného Šípková Růženka, Karkulka a Maruška od dvanácti Měsíčků? Že na jedno mluvené slovo jich dvacet dalších zazpívají. Film je tak prošpikován písněmi sólovými i sborovými a v nejhorším případě i otravnými recitativy, že jsem si připadala jak v Hudebním divadle v Karlíně. ____ Ozvláštnit notoricky známé pohádky tím, že jsou prakticky celé zpívané, je cesta do pekel totální nudy a omrzelosti.____ Ještě první Šípková Růženka ušla, v té se zpívalo nejmíň a měla i cosi jako pokus o obohacení děje - ale byla z toho cítit až příliš silná inspirace pohádkou Jak se budí princezny. V té však měla zlá královna mnohem větší motivaci k prokletí království než tady Lábusova baba z bažin, která vypadala spíš jen potrhle než záštiplně. A také princ ze starší varianty měl skutečný důvod princeznu zachránit, zatímco fešného mladíka v podání Kluse vedlo k záchranné zahradnické akci leda mámivé poblouznění nějakou legendou.____ Vlkodlačí Vlk se vydařil, stejně jako malá Karkulka. Horší už to bylo s nedomrlým myslivcem a zejména s tím, že autoři už se úplně utrhli ze řetězu a zpívalo tam kde co, včetně lesní havěti. ____ Maruščiny strastiplné výpravy za sezóně nedostupným zbožím měly hezký vzhled opravdu kruté, zabijácké zimy, ale příběh z toho nevytloukli žádný. ____ Ostatně, ani jeden z trojice příběhů nenabídl aspoň trochu zajímavý milostný motiv. Mladík a dívka se vždycky jen potkali a bylo hotovo (což je ostatně slabost mnoha pohádek z posledních let, že je romantická linka úplně zanedbatelná). ____ Svěrák dokáže natočit nádherné záběry přírody a krajiny, ale příběhy mu z toho vyšly nevýrazné a ještě protivně podané neustálým prozpěvováním, které ve mě vyvolávalo dojem, že slouží jen k natahování řídkého děje. /12. 1. 15./ ()

Ivoshek

Už ne, prosím. Zejména Klus. Já samozřejmě znám původní asi čtvrthodinovou verzi, kde zpívají a hrají děti. A moc nerozumím, proč se z toho snažili Svěráci udělat film na hodinu a půl a ještě ke všemu s Klusem. ()

Janek

Ještě chvíli bych poslouchal: "Milá kravičko, jdu k tobě pro mlíčko," a asi bych se zbláznil. Nezapamatoval jsem si jedinou melodii, což je u filmu, kde se v 80% zpívá a veršuje, celkem velké mínus. Je to infantilní a přelíbeznělé, ale, jak říká Norville Barnes ve filmu Záskok: "Však víte... pro děti!". Je to pro děti a dětem se to bude líbit. Ale kam se poděl humor nebo nějaké pomrkávání? Kino se smálo nejvíce, když se Dyk praštil (dvakrát) o futra. Jan Svěrák odvedl bravurní technickou práci, která ale nakonec jako celek působí dost splácaně a z toho Uhlíře vám ke konci začne cukat oko... 50% ()

borsalino

Tato pohádka v podstatě není nová. Základní tři linie, včetně textů v jednotlivých linií, jsou doslova vytaženy ze Svěrákových dětských operetek, které jsou velmi poetické a textově hravé. Příběhy byly spojeny do jednoho celku a přibyly nějaké veršíky, ale sakumprdum tak do deseti procent celé pohádky. Platí, že zatímco operetky byly vysloveně pro děti, tak tato pohádka je již svým zpracováním pro větší a může oslovit více diváků. ()

eraserhead666

Uf. Asi takhle, klasická atmosféra české pohádky je pohlcující. Exteriéry, výprava, kamerové nálety krajinou, domácká atmosféra spojená s příjemnou mluvou, to prostě strhne a minimálně starší Svěrák v tomhle šlape jako hodinky. Spojení tří klasických pohádek je fajn, sice jsem si říkal, proč zrovna přežvýkávat ty nejznámější, ale nakonec to všechno dopadlo fajn. Až nás se ženou napadlo, že je to vlastně první filmové zpracování O dvanácti měsíčkch, co jsme viděli a že je to hodně fajn, protože i v našem okolí tuhle pohádku moc lidí už nezná (a já na ní vyrůstal, děda mi ji vyprávěl před spaním opakovaně). Trošku by mě potěšila alespoň jedna originální, přímo ze Svěrákova pera (a vůbec bych se nebál, že by to nedal). Všechny tři pohádky jsou takové zvláštní. Šípková Růženka je asi nejvýpravnější, má skvělé obsazení (Lábus, Norrisová a hlavně Matásek překvapil). Zaskočilo mě ve dvou případech opisování z Jak se budí princezny, to myslím ani jeden ze Svěráků nemá zapotřebí. Karkulka mi obecně přišla nejlepší. Vlk je naprosto parádní, využití a zapojení zvířat taky a i ten lehce pedofilní podtext se dá nakonec přežít. Měsíčci jsou na jednu stranu nejslabší - hlavně díky až trapnému Dykovi, klasickému nešvaru pohádek, tzv. repetitivnímu opakování, aby to bylo třikrát a v této pohádce přímo vygradovala negativnost zpívaných pasáží, respektive jejich násilné zapracování do děje. Opravdu nemuseli zpívat všechno, protože tady to přímo tahalo za uši, jak provedením (Maruščina sestra byla horší než zadřená pračka), tak i hodně "levným" veršováním. Na druhou stranu, ztvárnění 12 měsíčků bylo parádní. Takže nakonec je to lepší průměr. Ty laciné rýmovánky a nucený zpěv v situacích, kdy nebyl vůbec třeba to dost kazili. ()

penylane

Čekala jsem hezké spojení pohádek, jaké bylo v Lotrandovi a Zubejdě, ale tohle? 3 pohádky za sebou, absolutně nenavazující. První ještě šla, byla příjemná, hezká, přesně to, co jsem čekala. Za tu také dávám tu hvězdu. Další jedním slovem - katastrofa. Úchylně pedofilní 17ti letý myslivec si namluví 7letou Karkulku, že se mu líbí a že si ji jednou vezme, do toho mu její táta řekne, ať si prohlédne mámu, že alespoň uvidí, co bude mít jednou doma, takže okukuje mamku - cože?????? Nechtěli do toho tvůrci přidat ještě náhodou dětské porno? No šok na n-tou, rodiče s dětmi sedící kolem nás byli víc než v rozpacích. No a poslední měsíčkové neurazili, ale ani nenadchli. Shrnutí - myslela jsem si, že po Kukym už nic tak otřesného přijít nemůže. Omyl. ()

Havenohome

Vedel som, že niekto má problémy s libidom, ale pedofilná interpretácia červenej čiapočky, tak to je teda úlet! :D Je sranda sledovať, kam sa uberá svěrákovské gýčiarstvo a namyslenosť. Hneď na začiatku nám oznámi senior, že je šikovnejší ako my ostatní hlupáci v sále a zároveň, že nebude rozprávať tragédie. Potom už nikoho neprekvapí, že vlk sa na konci Červenej čiapočky neutopí, ale si ho nechá babička ako psa na stráženie. :D Inak bábka vlka dodáva už aj tak dosť úchylnej prostrednej časti ešte podvratnejšie grády. Jeho dlhý tenký jazyk, s ktorého kvapčí tekutina a je teplý až sa z neho parí, tak to už nemá ďaleko od žánru pedofilného porna, najmä keď sa stále mihá nebezpečne blízko okolo tváre desaťročného dievčatka. Paráda. Viac hezkých českých filmov! Začína ma to baviť. ()

claudel

Když někdo kritizuje, shazuje a dezinterpretuje obsahově a formálně vynikající film, který posbíral řadu cen, měl by si dát zatraceně záležet se svým příštím filmem. Dodnes jsem nerozdýchal, jak nevkusně a hloupě se Jan Svěrák otíral o 12 let v řetězech. Prozradil tak na sebe, že je závistivý, nízký a totálně neznalý historie. Jeho nepochopitelná vyjádření bych si dokázal vysvětlit snad pouze tak, že byl opilý, zdrogovaný anebo, že ten film vůbec neviděl. Ale nyní k Třem bratrům. Kdybych se snížil na Svěrákovu úroveň, tak pokud 12 let v řetězech bylo maskované sadomasochistické porno, Červená karkulka byla zase skrytým pedofilním pornem. K takovým závěrům však sklouzávat nechci. Když má Svěrák o sobě vysoké mínění, mohl zkusit přijít s něčím úplně novým, originální, původní pohádkou, s bohatým dějem a pěknými kostýmy. Místo toho nám naservíroval zmatený slepenec tří notoricky známých pohádek, které překroutil a doslova zprznil. Scénář je jedna velká tragédie, nudou jsem se mohl ukousat a zoufale jsem posouval čas, abych to měl už za sebou. V první pohádce sklouzává do nejhlubšího propadliště nechtěné parodie, trapnosti a dějové zmatečnosti. Jelikož se mi příčí být negativní a sázet odpady, jednu ušmudlanou hvězdičku uděluji za jediné světýlko v podobě Jiřího Lábuse a uznávám, že vizuální stránka snímku je poměrně slušná. Míčová a Kaiser jsou excelentní herci, již si zaslouží naprosto jiné role. 3. nejhorší film roku 2014. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015