Alenka v říši divů: Za zrcadlem

• USA Alice Through the Looking Glass (více)

Alenka Kingsleighová se ujala řemesla po svém otci a strávila několik posledních let na divokých vlnách světových oceánů jako mořeplavkyně. Po svém návratu do Londýna objeví kouzelné zrcadlo, skrz které se dostane zpět do fantastické Říše divů, kde se znovu shledá se svými starými známými: Bílým králíkem, houseňákem Absolemem, kocourem Šklíbou a potrhlým Kloboučníkem, který není ve své kůži. Kloboučník totiž ztratil svou svoucnost a tak Bílá královna Mirana vyšle Alenku zapůjčit si Chronosféru, cože je kovová koule uvnitř Velkých hodin, jež stanovují veškerý čas. Cestou do minulosti se Alenka setkává se svými přáteli – i nepřáteli – v různých dobách jejich životů. Alenku čeká nebezpečná cesta, během které musí zachránit potrhlého Kloboučníka dřív, než jí vyprší všechen čas. (Falcon)

CrazymanM

Spíše takové infantilní,kýčovité,netvrdím že předchozí snímek byl něco extra,ale tohle je o něco horší!Přesto si své diváky určitě najde,je to nenáročné,odpočinkové,barevné,prostě pohádka! ()

blondboss

Alenka sa vracia a s ňou aj magický fantasy svet, ktorý ulahodí duši každého diváka s bujnou fantáziou a s prepracovanými vizuálnymi efektami. Mia Wasikowska sa neskutočne na túto rolu hodí a Srdcová kráľovná je proste na zahryznutie. Oproti jednotke badám jemný posun kvality smerom nadol, hlavne čo sa týka prepracovanosti deja a možno nejakých prekvapivých rozuzlení, avšak ako oddychovka to poslúži celkom fajn. 60 % ()

HellFireFery

Asi budu mít s ostatními trochu rozepře, ale mně se dvojka líbila skoro stejně jako jednička. Johnny Depp se drží poměrně v pozadí a děj filmu je na dnešní poměry zajímavý. Já se bavil a proto uděluji stejné hodnocení jako u prvního dílu. ()

moviefan4

Druhé pokračovanie Alenky je pre mňa úžasné ako prvý diel. Skvelý Johnny Depp a krásny vizuál, do toho dobrý príbeh a je to na svete. Túto seriu mám neskutočne rád a nikdy jej neodolám. ()

MIchael90

Mě film sedl na výbornou, až jsem se divil a nechápal. Opravdu mě to drželo téměř po celou dobu v pozornosti, příběh super, návraty do minulosti a dovysvětlení souvislostí z prvního dílu parádní. Excelentní Depp, výborný Cohen a gradace příběhu na jedničku. ()

pafka

Rekl bych, ze pokracovani je daloko srozumitelnejsi a prehlednejsi, nez uvodni film. Velmi zajimava podivana pro celou rodinu, ktera zabavi, pobavi a nenudi. ()

Bossi123

Je nutné podotknout, že i přes stejně hvězdné obsazení, které známe z prvního dílu, byla dvojka slabší než jednička. Samozřejmě, kombinace herců ztvárňujících hlavní postavy nezklamala, nicméně po vizuální stránce byl zajisté snímek slabší a také po příběhové stránce nebyl zrovna nejsilnější. Je patrné, že režisér James Bobin se tak trochu svezl na popularitě prvního dílu, kterou zajistil Burton. Když se ještě vrátím k tomu obsazení, nejvíce bych ocenil Sashu Barona Cohena, který mě velmi pobavil, dále pak Miu Wasilowskou, která má v sobě jakýsi dívčí půvab, který mě vždy přitahoval a nakonec samozřejmě Johnnyho Deppa, který byl ovšem v tomto díle mnohem více tragická postava, ale dle mého ji zahrál parádně. ()

GejmronCZ

Další díl, další wow. Tentokrát řekl bych lepší provedení, protože ty postavy více znám a mám k nim nějaký vztah a tak nějak vím, co od nich očekávat a chápat jejich rozhodnutí, ale celkový příběh je... ah. O tom, že má jedna královna komplexy z dětství. Nicméně bych řekl, že to je asi to jediné, co tomu tady skutečně škodí. Ostatní věci jsou jako z prvního dílu a možná ještě lepší hudba. Joo, ten soundtrack je prostě boží a hrozně chytlavej. Nemůžu si pomoct, ale jsem na něj teď docela ujetej. Konkrétně na skladbu Kingsleigh & Kingsleigh. Opět hezká podívaná v pokračování stylu Tima Burtona, coby vzhledu ačkoliv jej nerežíroval, ale jen produkoval. A... opět musím vypíchnout asi 2 vtípky, ze kterejch jsem prostě vyprsk smíchy. Nevim jak, ale tohle se jim fakt povedlo. Fakt radši méně vtipů, ale o to kvalitnějších jako tady. Ještě dodám, že i tady jsem ze začátku cítil silnou inspiraci Pirátama z Karibiku a určitě za to nemůžeme vděčit nikomu jinému než Johnnymu. Na jednu stranu celkové hodnocení chápu, ale zase nemůžu říct, že by se tomu daly upřít jisté kvality. ()

Jana548

Celou říši divů a herce v Alence v říši divů jsem si v prvním díle velice oblíbila, takže jsem se letos rozhodla jít na toto pokračování i do kina. Je jasné že je to spíš rodinný film takže jestli čekáte nějaké náročný příběh, jste na špatném filmu. Já se při tomto filmu skvěle bavila, obdivuji zpracování sídla času to bylo opravdu úžasný, postavy mě bavili, příběh tu byl trochu potrhlý nakonec jsme si z něho ale mohli vzít i nějaké to ponaučení. Postava "Času" taktéž skvělá. Těžko říct jestli je lepší 1. díl nebo tohle pokračování, já byla spokojená s obojím :)). ()

TonoM

Po praxi v kině jsem viděl několik nových filmů mezi které patřila také Alenka. Tuto sérii příliš neobdivuji a tak jsem se koukal jen na oko jako uvaděč, důvodem bylo, že mě film nedokázal oslovit. Pár povedených scén vyšlo vniveč, protože převládali scény nepovedené a rádoby vtipné. Zajímavé bylo, že film lákal spíš dospělé i když je to film dělaný pro děti tak třeba až mi bude 30 let tak také přijdu na chut'. No ale zatím prostě ne. 40% ()

LencaN

Naprosto rovnocenné pokračování prvního dílu. Děj je rozvinut. Víc se noříme do minulosti. Zjistíme, proč je největší záporačka Alenky taková jaká je, že nic není černobílé. Nahlédneme i do vzpomínek Kloboučníka, který strádá žalem pro svou ztracenou/mrtvou rodinu. Potkáme ale i novou významnou postavičku - Čas, jehož hruď skrývá samotnou podstatu běhu času. Musím smeknout před Sachou Baron Cohenem, který mi tady vůbec nevadil, naopak působil velmi sofistikovaně a odpovědně (ne tak, jak si ho pamatuju z nejpotrhlejšího filmu všech dob Bruna). Alenka je starší, je ještě nebojácnější a impulzivnější. Svým způsobem se mi to líbilo víc než jednička, přece jen jsem tady nacházela víc logických prvků, které zapadaly i do toho, co jsme viděli v prvním dílu. ()

jakubi

Pokračování Alenky se mi líbilo více než první film. Ovšem bez něj by dvojka neexistovala, takže nechci primárně srovnávat. Johny Depp, mistr "ujetých" rolí, opět nezklamal. Od chvíle, kdy jsem film viděla, mám pro Kloboučníka slabost. Čas svou roli také sehrál výborně. A role modrého motýla je jako šitá pro Alana Rickmana. Objeví se na začátku a na konci, zdánlivě malá role, ale bez něj by příběh neexistoval. Celý příběh je dynamický, není v něm hluché místo, sympatický humor a propracovnání všech postav je opravdu vynikající. Myslím, že jde o velmi zdařilý pokus oživit Carrollův příběh a zprostředkovat ho dnešní mladé generaci. ()

rigby

Vizuální zpracování dopadlo na výbornou, stačí jen pustit zbytek fantazie na špacír a plně se ponořit do barevného světa za zrcadlem. Možná na můj vkus až moc barevného, ale nakonec jsem to putování časem ustál ve zdraví. Film je hodně akční a děj se nezastaví. Herecké obsazení jsem nevnímal, stejně je to nakonec jedno. Z mého pohledu určitě povedenější než první film. ()

Sherty

Así mi zde chyběl tak znatelný rukopis Tima Burtona. Mia Wasikowska je až moc stará na roli Alenky a to je problém, který mě občas vytrhával z konceptu celého filmu. První počin zůstává nepřekonán - 55% ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

Legenda o Mulan znovu a živěji

Legenda o Mulan znovu a živěji

31.03.2015

Hraná Popelka je v kinech necelé tři týdny a už má na kontě přes 300 milionů dolarů. Disneyovcům se tak znovu potvrdilo, že tenhle adaptační směr funguje. A v příštích letech z něj hodlají vyždímat… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává