Alenka v říši divů: Za zrcadlem

• USA Alice Through the Looking Glass (více)

Alenka Kingsleighová se ujala řemesla po svém otci a strávila několik posledních let na divokých vlnách světových oceánů jako mořeplavkyně. Po svém návratu do Londýna objeví kouzelné zrcadlo, skrz které se dostane zpět do fantastické Říše divů, kde se znovu shledá se svými starými známými: Bílým králíkem, houseňákem Absolemem, kocourem Šklíbou a potrhlým Kloboučníkem, který není ve své kůži. Kloboučník totiž ztratil svou svoucnost a tak Bílá královna Mirana vyšle Alenku zapůjčit si Chronosféru, cože je kovová koule uvnitř Velkých hodin, jež stanovují veškerý čas. Cestou do minulosti se Alenka setkává se svými přáteli – i nepřáteli – v různých dobách jejich životů. Alenku čeká nebezpečná cesta, během které musí zachránit potrhlého Kloboučníka dřív, než jí vyprší všechen čas. (Falcon)

Mistr119

Nevím, v jakém paralelním vesmíru to žiju, že se údajně bez Tima Burtona nemůže natočit skvostné pokračování úspěšného filmu. :) Mne film dostal snad ještě víc než jednička. Vysvětluje totiž ony animační záhady, proč má Srdcová královna velkou hlavu, proč se chová tak, jak se chová, je "alenkovsky" plný fórů o čase, ale i poučný ("Minulost se nedá změnit, ale dá se z ní poučit") a nakonec je to velký film o odpouštění, té lidské vlastnosti, které kdyby bylo více, bylo by o tolik méně zla a boje ve společnosti. :) ()

Sireen

Absence Burtona je vidět. Bohužel. Protože, ač jsou všichni herci pořád skvělí a příběh vás baví, chybí tam to "kouzlo", kterým se vyznačovala první Alenka. Zasmála jsem se, byla jsem napjatá, nové postavy mě příjemně překvapily, hudba opět nadprůměrná...ale pro mě to už není plnohodnotné pokračování. A i když se na to ráda podívám znovu, stejně víc než 3* nedám:/ ()

Chlo0opek

Po grafické stránce je to opět parádní. Po hudební to už tak dobrý není, stejně tak příběh je už lehce horší. Ale 4* tomu stejně dám. ()

nudlis

Není to Burton, jeho původní vizuál a nápady se už jen recyklují, ale myslím, že jak Bobin, tak scénáristka se s tím popasovali dobře. 3 a 1/2* ()

draxxi

Krasna, vypravna pohadka, plna fantazie a roztodivnych postav. Chvilemi je toho moc, ale celkove fajn podivana. 27/10/2022 73% ()

onik95

You are not my Alice! Aspoň to zrnko Burtonovy poetiky je fuč. To co jsem měl rád na jeho filmu se tentokrát změnilo na infantilní bezduchou záležitost, která má za úkol vysát peníze ze všech platících diváků, rozžvýkat je a vyflusnout do záchodu. A ještě něco, už nikdy Johnny Depp jak jsem ho viděl 26.5.2016, nikdy! PS: Aspoň na tu Miu se dá pořád dívat... ()

eldedkus

Od filmu jsem nečekal žádnou velkou zápletku a ani se nekonala. Za to jsem čekal strhující vysuál, přehlídku drobných bizarností a celkem přívětivé jednoduché pokoukání. A přesně to Alenka nabýdla. Film, který je takový, jak se tváří si čtyři hvězdy zasluhuje. Pro potěchu oka a nezaměstnání mozku lze doporučit. ()

sewe

Od zacatku je znat,ze Burton to neni. Je to velika skoda jeho pojeti jednicky bylo vynikajici,ale i presto se mi dvojka libila. ()

KcarlosK

Sice to není taková pecka jako jednička, ale vyložená tragédie také ne. Příběh je ucházející, Čas je skvělá postava, Bílá královna je opět božsky éterická. Dočkal jsem se i solidního twistu. Ale ten mě spíš naštval. A celkem mě už začínají pít krev ty silné hrdinky, co všechno zvládnou a nikoho k tomu nepotřebujou. Příliš mnoho emancipace škodí. ()

Orech

ako tu vtipne niekto poznamenal - "The past is already written. The ink is dry." Všetkého príliš. Príliš dlhých pohľadov, príliš akcie, príliš sentimentu, príliš preskáčiek. Množstvo krásnych detailov, ale keď sú podávané v šialenom tempe - stratia pointu a rozčaruje vás tá stratená šanca na pekný film. A tu sa to stalo. Snaha ohromiť diváka prešla príliš dlhou stopážou týchto mínusov do vraždy pasie z filmu. Jednoducho - príliš veľké sklamanie. Škoda, lebo či Alica, či Cohen, veľké hodiny, Klobučník - mohli mať svoj ďalší dobrý film... ()

adelfilm

po dlouhé době se tento film vrací do kin. v kině jsem na něj sice byla, ale musím uznat, že to byly trochu vyhozené peníze. je dobře natočen, to ano. jsou tam super efekty, ale děj nic moc. návrat královny se mi taky příliš nezamlouval. přesto má čtyři hvězdičky, hraje v něm můj nejoblíbenější herec. za to já nemohu :D ()

Mountain

Po delší době jsem chtěla zajít do kina na nějaký oddechový film s pěkným vizuálem a špetkou humoru. V Alence jsem viděla příležitost jak na 100 minut zapomenout na to, co je a co není možné a příjemně se v kině odreagovat. Mně osobně to tento film dal. Nečekala jsem nějaké epické pokračování s výborným dějem (jinak bych byla určitě zklamaná), ale je to taková digitální kravinka, která nikoho neurazí (i když znalcům knihy musí nyní řádně stoupat tlak) a pomůže vám zapomenout na vaše problémy. Stručnější verdikt: Po vyprchání prvních emocí si stále myslím, že jde o solidní pokračování. Pěkný vizuál, jako obvykle kvalitní Depp a výborné duo Cohen a Carter spolu i s ostatními postavami z říše Divů vám zaručí, že film vás bude bavit, i když vám po příběhové stránce vlastně nic nedá. ()

Lubess.Knopp

Dle mého druhý díl odflákly. Přidali pouze jednu postavu za celý jeden film. Jednu!! jinak byly všichni v jedničce. To se nemůže stát. Film nám nic nenabídnul krom rozšířeného příběhu kloboučníka a královen. To je vše nic víc. Pří cestování chronosférou se dalo objevit spoustu dalších věcí..První díl dle mého mnohem lepší. ()

Ashleen

Panebože. Alenka 2 aneb 'Snaha o vyždímání emocí a peněženek'. Příběh stál totálně za nic a pokračování Alenky mě neskutečně zklamalo. Tvůrci si nejspíš řekli "máme malý časový limit" (haha, vidíte to? časový!) ale stejně tam musíme nacpat co nejvíc postav z jedničky, ať to za něco stojí. Tentokrát jsem se na to dívala s titulkama a musím říct, že mě představitelka Alenky svými hereckými výkony neskutečně lezla na nervy. Kvůli těmto faktorům snímek celkově působí neskutečně lacině a uboze. Pokračování nikdy nevytáhnou nad první díl a tady je to hluboce, hluboce pod čarou. ()

DobraVila

Po prvej časti som si druhú nedokázala predstaviť. Po druhej by som určite privítala aj trojku! Už jednotka bola skvelá ale toto je masterpiece! Nič nechýba a nič nie je naviac. Super! ()

KT_2011

Bohatá produkce a výprava. Bohužel nic moc výtvarně nového oproti prvnímu filmu. Příšerný neherec S. B. Cohen. Jeden z nejhůře napsaných scénářů. Průměrná režie. ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

Legenda o Mulan znovu a živěji

Legenda o Mulan znovu a živěji

31.03.2015

Hraná Popelka je v kinech necelé tři týdny a už má na kontě přes 300 milionů dolarů. Disneyovcům se tak znovu potvrdilo, že tenhle adaptační směr funguje. A v příštích letech z něj hodlají vyždímat… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává