Alenka v říši divů: Za zrcadlem

Alice in Wonderland: Through the Looking Glass

Alice in Wonderland 2

(neoficiální název)

Through the Looking Glass

(neoficiální název)

Alica v Krajine za zrkadlom

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2016, 113 min

Druhá Alenka už mě neokouzlila tolik, jako ta první. Ne že by příběh nebo režie byly nějak výrazně horší, ale to je prostě osud spousty filmových "dvojek", že pokud nejsou výrazně lepší/zajímavější než "jedničky", nevzbudí už tolik nadšení. Každopádně je to krásná, bizarně poetická oddechovka. Pro malé prcky sice samozřejmě opět není, ale starší děti by ji měly přežít bez nočních můr a dospělým pak, i těm jednodušším, její paradoxy cestování časem určitě nezamotají kedlubny tolik, jako leckterá překombinovaná scífka.(16.6.2016)

Je to takový chudší příbuzný Alenky 2010, kdy v podstatě ve stejných kulisách probíhá podružný děj, obsahující víc CGI a barviček, víc zbytečných návratů do reality a těžce očekávatelný konec. Malé plus za poodkrytí historie některých postav, větší plus za Cohena a jeho tak trochu smutně tragickou postavu. Musím ale uznat, že jsem čekal větší pošlapání předchozího fantaskně pohádkového světa, tenhle byl trochu temnější, ale hlavně vyzníval lehce příliš vypočítavě a strojově. Holt Robin není Burton a za sebou zatím nemá nijak silné portfolio předchozích prací - a bylo to znát. --- 2,5*(2.6.2016)

• MoiJe

Minusy: Mia, typ vizualu, dialogy, stale postavy. Chvilami som nevydrzala a prehravanie zrychlila. :( Plusy: Sacha, Helena, prevedenie vizualu, este naposledy hlas Alana.(19.6.2016)

• Jenda

Mnohobarevná nuda je výsledkem megalomanské hamižnosti korporátního studia, které se snaží podojit tu Burtonovu dojnou krávu, dokud to jde. Zbytečný film.(3.3.2017)

• Vishnar

Velké zklamání. Od horšího hodnocení film zachránila hudba Dannyho Elfmana a Helena Bonham Carter. Ta si svojí roli určitě užívala. Příběh mne nezaujal, postava Čase nevadila, ale neohromila, Depp mi vyloženě vadil při každé své scéně a Alan Rickman namluvil snad jen jednu nebo dvě věty. Škoda.(2.1.2017)

• Johnny Depp