Alenka v říši divů: Za zrcadlem

Alice in Wonderland: Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie, 2016, 113 min

• JohnMiller

Myslel som si, že sa mi to nebude páčiť, no predpokladal som, že aspoň farebná kompozícia vizuálnej časti ma nejako zaujme. No, a nie. Kontrast farieb ako balzam na oči v tejto snímke zbytočne hľadať, skôr ma z nepodarených efektov a zlého nasvietenia tieňov boleli oči. Príbeh prázdny ako pohár od piva tomu grády tiež nedodal. Pre deti sa mi to zdalo moc "gulášovité" s tými prechodmi v čase, a pre dospeláka zase zbytočne naťahovaná nuda. Predlohu som nečítal, tak neviem ako sa toho držali, ale predpokladám, že nijako.. Inak by to nebolo tak slávne. Skutočne nepodarený kúsok.(29.9.2016)

• Djkoma

Bez Burtona je pryč jakákoliv vizuální podmanivost a vynalézavost a vše je pouze barevné a kýčovité. Přesto má Alenka několik kladů. Největším je nádherná (dívčí, citlivá, ale i odvážná a půvabná) Mia Wasikowska a vtipný Sacha Baron Cochen. Tahle dvojce ve filmu válí a daleko za sebou nechává někdy až zbytečné "staré známé" (Helena Bonham Carter) a především stále tragičtějšího Johnyho Deppa. Toho by pár let nikdo neměl obsazovat do drahých filmů, aby dostal možnost si vylepšit svou aktuální pověst. Alenka jako druhý díl nedává příliš navíc, oproti prvnímu dílu a osobně bych ve sledování této série pokračoval jen kvůli Mie a myslím, že má na víc. Těším se, kam tohle děvče bude směřovat.(23.3.2017)

• rikitiki

Z původní Carrollovy Alenky nezbylo nic jiného než průchod zrcadlem a jeden hmyz ve tvaru houpacího koníčka. Přeplácaná podívaná nemá Alenčinu škodolibost ani zábavnou hru na nesmysly. Jen vrší vizuální atrakce, které nemají žádnou oporu v ději, kterýžto je hloupoučký a mravokárný. Tohle není Alenka, tohle je nějaká úplně cizí holka, která chce dospět, vyrůst a potýká se přitom s nějakým prapodivným chlápkem, který vládne časem. A tahle holka mě nezajímá.(4.4.2017)

Alenka je tu podruhé. Sice už je to o něco slabší, ale pořád to má šťávu. Absence Tima Burtona trochu zamrzí, ale co už. Mohlo to dopadnout hůř... Opět se vracíme do onoho kouzelného světa. Tentokrát se to dost točí kolem Kloboučníka, který hledá svou ztracenou rodinu. Najdeme tu i nové postavy, jako je například Čas v podání Sachi Baron Cohena. Celkem dost se tu cestuje čas. Jeho pojetí je docela originální. Mia Wasikowska je okouzlující jako vždy. Ale jinak už asi snímek nemá mnoho co nabídnout. Snad už nebude pokračování. "Za jak dlouho je brzy?"(7.10.2016)

Viděl jsem ''dá se říci'' oba filmy po sobě a Za zrcadlem je o malinko slabší, než jeho předchůdce z roku (2010). Pokračování není špatné a přebíhá mnoho prvků z prvního filmu. Zápletka dává smysl, výprava a i triky jsou slušné. Ale vlastně tu není k vidění nic nového. Slušný standard, který je koukatelný a umí pobavit.(7.7.2017)

• - Rhys Ifans, který hraje otce Johnnyho Deppa (Kloboučník), je ve skutečnosti o čtyři roky mladší než Johnny. (IvcaSammet)

• - Film je věnován Alanu Rickmanovi (hlas Absolema), který zemřel 4 měsíce před premiérou. (oli009)

• - Alenka v říši divů: Za zrcadlem byla natočena po šesti letech od natočení prvního dílu - Alenky v říši divů (2010). Kniha, podle které byl tento film natočen, byla vydaná po šesti letech od vydání knihy první, stejně jako u filmu. (ElleK)