poster

Alenka v říši divů: Za zrcadlem

 • USA

  Alice in Wonderland: Through the Looking Glass

 • USA

  Alice in Wonderland 2

  (neoficiální název)
 • USA

  Through the Looking Glass

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Alica v Krajine za zrkadlom

 • Nový Zéland

  Alice in Wonderland: Through the Looking Glass

 • Austrálie

  Alice in Wonderland: Through the Looking Glass

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie, 2016, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vxxx
  ***

  Tak Alenka nijak zvlášť neboduje ani napodruhé. Narozdíl od prvního dílu jsem tento viděla v kině, takže nehrozilo že film vypnu a půjdu dělat něco jiného. Ale doma by to asi hrozilo. Už v polovině filmu bylo jasné, že celý děj je vlastně úplně zbytečný a vůbec se nepotřeboval stát. SPOILERY... No vážně, kdybych žila ve Wonderlandu a měla za to, že moje rodina někde ještě žije, komůrka Srdcové královny by byla první, kde bych je hledala. Čas byl teda velký sympaťák a hodně filmu pomohl. Srdcová královna opět hlavní tahoun, ovšem velké množství pokusů o vtip se nepovedlo a upřímně jsem se zasmála pouze párkrát. Film jsem považovala za povinnost z několika důvodů. To že šlo o film Tima Burtona už pro mě takové lákadlo nebylo, přeci jen točí poslední dobou docela hovadinky. Ale Alan Rickman? Musela jsem vidět film, na kterém pracoval naposledy. A ano, řekl všeho všudy 1 větu ale co nadělám. Film jsem viděla, znovu ho vidět nepotřebuji, ale zpracován je to docela důstojně. 3*(27.5.2016)

 • Radiq
  **

  Ani první díl se mi moc nelíbil... a tady je fakt hodně postav z jedničky a plno věcí jsem si už nepamatoval a nechytal jsem se. Ale i kdybych si pamatoval a chytal, tak bych byl asi stejně znuděnej a celkem i zklamanej. Reuse těch postav byl totiž strašně nucenej. Ten děj úplně v prdeli, protože se tam cestovalo časem. Hromada digi efektů, mnohdy moc přeefektizovanejch a tak přeplácanejch, že to zahltí oko a mozek neskutečnou lavinou barev, pohybů a blbostí. Stejně je to s nápadama - je jich tam tolik, až to vadí. Ne nadarmo se říká, že někdy méně je více. Sacha Baron Cohen byl dobrej, i když jsem měl pocit, že v několika podobnejch rolích jsem ho už viděl. Helena Bonham Carter - až teď jsem si uvědomil, že tady vlastně vypadala dost jak Edith Piaf, chch. Johnny Depp dost tragickej a ostatní mě taky nebavili. Holt Alenka, říše divů a tohlencto všechno, mě fakt asi nikdy pořádně bavit nebude...(23.1.2019)

 • applause
  *****

  Ze začátku se mi to moc nelíbilo, přišlo mi to spíš pro děti, ale nakonec se mi to líbilo, jak to bylo všechno propojené a zapadalo do sebe. Děti si z toho mohou vzít, že nemají lhát a krást, protože vždycky se na to přijde a oni na to doplatí. Hlavně mají být sami sebou. Myslím, že je to skvělá podívaná pro malé i velké. Mně to přišlo dojemné, že jsem u toho i brečela :D. Za mě plný počet bodů. ♥(2.6.2016)

 • PKD
  ****

  Pro mě dost neuvěřitelné,páč jsem dostal,sice absolutně nealenkovský film o Alence a částečně i její matce (i když vzhledem k věku,spíš Aleně:),ale rozhodně o třídu lepší postavy+příběh. H.G.Wells by měl velkou radost. Chronosféra mi jeho geniální Stroj Času ihned,připoměla. A největší šok mě čekal,když jsem po shlédnutí zjistil,že mi v této 2,Depp po dlooouhé době vůbec nevadil (tak jako v 1),právě naopak. A Borat jako pán času+moře času (doslova!) a celé jeho sídlo i s přilehlým okolím,je bomba. Což jsem ostatně tak nějak očekával:) A dokonce je tam pár opravdu šťavnatých hlášek. To 1.film tedy nemá. Ale zase je alenkovský:) Takže verdikt je ten,že: kdo chce vidět Alenku,mrkne na 1.film. Kdo chce vidět neAlenku,zato s příběhem,vizualitou a postavami,mrkne (a několikrát),na tento film.(22.9.2017)

 • JohnMiller
  *

  Myslel som si, že sa mi to nebude páčiť, no predpokladal som, že aspoň farebná kompozícia vizuálnej časti ma nejako zaujme. No, a nie. Kontrast farieb ako balzam na oči v tejto snímke zbytočne hľadať, skôr ma z nepodarených efektov a zlého nasvietenia tieňov boleli oči. Príbeh prázdny ako pohár od piva tomu grády tiež nedodal. Pre deti sa mi to zdalo moc "gulášovité" s tými prechodmi v čase, a pre dospeláka zase zbytočne naťahovaná nuda. Predlohu som nečítal, tak neviem ako sa toho držali, ale predpokladám, že nijako.. Inak by to nebolo tak slávne. Skutočne nepodarený kúsok.(29.9.2016)