Alenka v říši divů: Za zrcadlem

Alice in Wonderland: Through the Looking Glass

Alice in Wonderland 2

(neoficiální název)

Through the Looking Glass

(neoficiální název)

Alica v Krajine za zrkadlom

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2016, 113 min

Za mě říkám: lepší než první díl.. Animace a všechno stejné tak, jak s tím Burton přišel.. Příběhově ale lepší, víc vtipnějších momentů, Kloboučník mi tu méně leze na nervy, Sacha Baron Cohen příjemně překvapil, jako vždy výborná Helena a stále ta báječná hudba Elfmana. Prostě tady jsem se i pobavila a vím jistě, že si to pustím znovu:)(14.4.2017)

Je to překvapivé i pro mě, ale nemůžu jít v žádném případě pod pět hvězdiček, protože tohle pokračování mě opravdu překvapilo a můžu s klidným svědomím říct, že je stejně kvalitní a buňkyničící jako první Alenka od Burtona. Líbily se mi hrátky s časem a jak všechny efekty byly udělané do posledního detailu a je vidět, že i pověření lidé si dali práci s tím, aby byl příběh poutavý a zajimavý. Klobouk dolů.(26.11.2016)

• JohnMiller

Myslel som si, že sa mi to nebude páčiť, no predpokladal som, že aspoň farebná kompozícia vizuálnej časti ma nejako zaujme. No, a nie. Kontrast farieb ako balzam na oči v tejto snímke zbytočne hľadať, skôr ma z nepodarených efektov a zlého nasvietenia tieňov boleli oči. Príbeh prázdny ako pohár od piva tomu grády tiež nedodal. Pre deti sa mi to zdalo moc "gulášovité" s tými prechodmi v čase, a pre dospeláka zase zbytočne naťahovaná nuda. Predlohu som nečítal, tak neviem ako sa toho držali, ale predpokladám, že nijako.. Inak by to nebolo tak slávne. Skutočne nepodarený kúsok.(29.9.2016)

"Proč se s tím dějem vůbec obtěžujou?!", pronesl jsem znuděným a lehce naštvaným hlasem do potemnělého pokoje. Druhého pokračování rozpačité adaptace se chopil mně neznámý James Bobin a Burtonův svět okopíroval s překvapivou jistotou. A možná protože scenáristka zůstala stejná, okopíroval i sterilnost a zážitkovou prázdnotu. Po úvodu, který by mohl být úplně z jiného filmu, se příběh zlomil do zápletky, která by mohla být z úplně jiného světa. Cestuje se časem, prostorem a nebýt povědomých postav, šlo by o zaměnitelné dětské fantasy. Záměr byl asi ukázat co nejvíc roztodivných lokací a navštívit staré známé v jiných dobách, ovšem zvrhlo se to v exkurzi do vypiplaných krajinek a odfláknutého děje. Stejně jako v jedničce, i tady dojem zachraňují herci. Sascha Baron Cohen je vynikající jako téměř vždy a Mia Wasikowska snad nikdy nezklamala. Johnny Depp si už poněkolikáté v kariéře nanesl tlustou vrstvu líčidel a odehrál svůj průměr. Through the Looking Glass je tuctová disneyovka pro mladší děti, což není nutně zápor. Na zážitku se to ovšem projeví. Alibistické tři hvězdičky.(9.11.2016)

• Filmmaniak

Slaboučký odvar jedničky, jehož triviální děj je nudně natahován zbytečnou ukecaností, a který postrádá humor i napětí a dokonce i onu fantazijní, snovou a poeticky absurdní střelenou atmosféru Lewisovy knižní předlohy, kterou se Disneymu a jakžtakž i Burtonovi podařilo zachovat, a na níž Alenka v říši divů: Za zrcadlem nejen nenavázala, ale dokonce si to namířila proti ní, když se rozhodla spojit dětský a dospělý svět naprosto nefunkčním způsobem. Film sice v úvodu představuje Alenku coby vyspělou akční hrdinku a nechává ji řešit dospělá témata (zápletka je založena na tom, že Alenka cestuje v čase a postupně odhaluje, jakými traumaty některé postavy v Říši divů trpí, co je příčinou těchto traumat a jak by se to dalo vyřešit, aby jimi netrpěly), nicméně celkově má namířeno naopak k infantilnosti, takže Alenku vláčí nesmyslným příběhem, kde se vedlejší postavy buď trapně pitvoří nebo ze sebe dělají idioty. Zklamání a selhání na mnoha úrovních. Delší recenze ZDE.(11.6.2016)

• - Rhys Ifans, který hraje otce Johnnyho Deppa (Kloboučník), je ve skutečnosti o čtyři roky mladší než Johnny. (IvcaSammet)

• - Alenka v říši divů: Za zrcadlem byla natočena po šesti letech od natočení prvního dílu - Alenky v říši divů (2010). Kniha, podle které byl tento film natočen, byla vydaná po šesti letech od vydání knihy první, stejně jako u filmu. (ElleK)

• - Film je věnován Alanu Rickmanovi (hlas Absolema), který zemřel 4 měsíce před premiérou. (oli009)