Alenka v říši divů: Za zrcadlem

Alice in Wonderland 2

• Nový Zéland

• Austrálie

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie, 2016, 113 min

Tak Alenka nijak zvlášť neboduje ani napodruhé. Narozdíl od prvního dílu jsem tento viděla v kině, takže nehrozilo že film vypnu a půjdu dělat něco jiného. Ale doma by to asi hrozilo. Už v polovině filmu bylo jasné, že celý děj je vlastně úplně zbytečný a vůbec se nepotřeboval stát. SPOILERY... No vážně, kdybych žila ve Wonderlandu a měla za to, že moje rodina někde ještě žije, komůrka Srdcové královny by byla první, kde bych je hledala. Čas byl teda velký sympaťák a hodně filmu pomohl. Srdcová královna opět hlavní tahoun, ovšem velké množství pokusů o vtip se nepovedlo a upřímně jsem se zasmála pouze párkrát. Film jsem považovala za povinnost z několika důvodů. To že šlo o film Tima Burtona už pro mě takové lákadlo nebylo, přeci jen točí poslední dobou docela hovadinky. Ale Alan Rickman? Musela jsem vidět film, na kterém pracoval naposledy. A ano, řekl všeho všudy 1 větu ale co nadělám. Film jsem viděla, znovu ho vidět nepotřebuji, ale zpracován je to docela důstojně. 3*(27.5.2016)

• Radiq

Ani první díl se mi moc nelíbil... a tady je fakt hodně postav z jedničky a plno věcí jsem si už nepamatoval a nechytal jsem se. Ale i kdybych si pamatoval a chytal, tak bych byl asi stejně znuděnej a celkem i zklamanej. Reuse těch postav byl totiž strašně nucenej. Ten děj úplně v prdeli, protože se tam cestovalo časem. Hromada digi efektů, mnohdy moc přeefektizovanejch a tak přeplácanejch, že to zahltí oko a mozek neskutečnou lavinou barev, pohybů a blbostí. Stejně je to s nápadama - je jich tam tolik, až to vadí. Ne nadarmo se říká, že někdy méně je více. Sacha Baron Cohen byl dobrej, i když jsem měl pocit, že v několika podobnejch rolích jsem ho už viděl. Helena Bonham Carter - až teď jsem si uvědomil, že tady vlastně vypadala dost jak Edith Piaf, chch. Johnny Depp dost tragickej a ostatní mě taky nebavili. Holt Alenka, říše divů a tohlencto všechno, mě fakt asi nikdy pořádně bavit nebude...(23.1.2019)

Ze začátku se mi to moc nelíbilo, přišlo mi to spíš pro děti, ale nakonec se mi to líbilo, jak to bylo všechno propojené a zapadalo do sebe. Děti si z toho mohou vzít, že nemají lhát a krást, protože vždycky se na to přijde a oni na to doplatí. Hlavně mají být sami sebou. Myslím, že je to skvělá podívaná pro malé i velké. Mně to přišlo dojemné, že jsem u toho i brečela :D. Za mě plný počet bodů. ♥(2.6.2016)

Pro mě dost neuvěřitelné,páč jsem dostal,sice absolutně nealenkovský film o Alence a částečně i její matce (i když vzhledem k věku,spíš Aleně:),ale rozhodně o třídu lepší postavy+příběh. H.G.Wells by měl velkou radost. Chronosféra mi jeho geniální Stroj Času ihned,připoměla. A největší šok mě čekal,když jsem po shlédnutí zjistil,že mi v této 2,Depp po dlooouhé době vůbec nevadil (tak jako v 1),právě naopak. A Borat jako pán času+moře času (doslova!) a celé jeho sídlo i s přilehlým okolím,je bomba. Což jsem ostatně tak nějak očekával:) A dokonce je tam pár opravdu šťavnatých hlášek. To 1.film tedy nemá. Ale zase je alenkovský:) Takže verdikt je ten,že: kdo chce vidět Alenku,mrkne na 1.film. Kdo chce vidět neAlenku,zato s příběhem,vizualitou a postavami,mrkne (a několikrát),na tento film.(22.9.2017)

• JohnMiller

Myslel som si, že sa mi to nebude páčiť, no predpokladal som, že aspoň farebná kompozícia vizuálnej časti ma nejako zaujme. No, a nie. Kontrast farieb ako balzam na oči v tejto snímke zbytočne hľadať, skôr ma z nepodarených efektov a zlého nasvietenia tieňov boleli oči. Príbeh prázdny ako pohár od piva tomu grády tiež nedodal. Pre deti sa mi to zdalo moc "gulášovité" s tými prechodmi v čase, a pre dospeláka zase zbytočne naťahovaná nuda. Predlohu som nečítal, tak neviem ako sa toho držali, ale predpokladám, že nijako.. Inak by to nebolo tak slávne. Skutočne nepodarený kúsok.(29.9.2016)