Alenka v říši divů: Za zrcadlem

Alice in Wonderland: Through the Looking Glass

Alica v Krajine za zrkadlom

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie, 2016, 113 min

• Djkoma

Bez Burtona je pryč jakákoliv vizuální podmanivost a vynalézavost a vše je pouze barevné a kýčovité. Přesto má Alenka několik kladů. Největším je nádherná (dívčí, citlivá, ale i odvážná a půvabná) Mia Wasikowska a vtipný Sacha Baron Cochen. Tahle dvojce ve filmu válí a daleko za sebou nechává někdy až zbytečné "staré známé" (Helena Bonham Carter) a především stále tragičtějšího Johnyho Deppa. Toho by pár let nikdo neměl obsazovat do drahých filmů, aby dostal možnost si vylepšit svou aktuální pověst. Alenka jako druhý díl nedává příliš navíc, oproti prvnímu dílu a osobně bych ve sledování této série pokračoval jen kvůli Mie a myslím, že má na víc. Těším se, kam tohle děvče bude směřovat.(23.3.2017)

• LEGACY

Nevkusná parodie, která nemá nic společného se suprovou jedničkou. Opuštění kina před koncem filmu jsem vždy považoval za jakýsi hřích vůči filmografii, ovšem v tomto případě jsem opravdu neměl jinou možnost. Jestli Carol jel na LSD během psaní Alenky, co proboha svatýho zobal Bobin a jeho spolupachatelé. Nudná, předvíatelná a hlavně nezáživná nuda bořící nemožnosti.(5.6.2016)

• Patw

Prvních dvacet minut se neděje nic než, že Alenka obhajuje myšlenku říši divů. Aneb, že nic není nemožné pokud v to člověk věří. Jenže jakmile se Alenka ocitne v samotné říši divů (v ŘÍŠI DIVŮ!) najednou jde její přesvědčení, že nic není nemožné, stranou. Helena Bonham Carter nechala hraní a jen křičí, Anne Hathaway spoléhá až moc na nesmyslném mávání rukama, ze kterého bolí oči (a to nemluvě o tom, že i svou postavu hraje tak nějak nijak), Johnn Depp podle mě už neví jestli hraje Kloboučníka nebo Jacka Sparrowa... nebo jestli vůbec hraje.. Kdo by to byl řekl, že jeden z nejlepších ve filmu bude Sacha Baron Cohen? Jeho Pán Času se povedl a byl uvěřitelný, i když jeho uvedení na scénu by se bez onoho pádu určitě obešlo. Děj má spoustu, ale spoustu trhlin, Alenka si silně protiřečí, finální zápas "s časem" a rzí je sice hezkou podívanou, ale rozhodně to není uvěřitelná scéna - aneb scéna u které by se divák nějak bál o hrdiny ve filmu. Nedotažený scénář krásné efekty prostě nezachrání. Říše divů za zrcadlem mohla přitom být mnohem lepší, kdyby se na tom líp zapracovalo. Člověk by řekl, že když na to měli šest let vychytají mouchy... Nemohu jinak jak dvě hvězdy.(2.10.2016)

• Mr.Cinephile

IMAX, 3D s dabingem / Poprvé vytáhnu svou ségru do IMAXu, Alenka se jevila jako nejideálnější začátek pro devítiletou cácorku. Fajn, sestra nadšená, ohromená a konečně jí došla slova, ale ten film! Od začátku je to jen obyčejná nastavovaná kaše, kde se jede až příliš na jistotu a je to bohužel strašně moc vidět. Jednička byla relativně fajn, dvojka se veze na jejím (finančním!) úspěchu a nenabízí zhola nic. Vizuálně velmi poutavé, avšak příběh značně pokulhává a táhne se jak žvejka pod školní lavicí. Nic co bych chtěl vidět znova.(31.5.2016)

Ždímačka, která je sice docela dobře natočená a to co se týče především stylizace a vizuálu a samozřejmě poněkud ujetých postav a dialogů. Samotnej příběh, dá-li se to tak nazvat, točící se kolem cestování v čase je originální asi jako zapnutej stěrač. Sice to docela stírá nudu, ale i tak je tam spousta zbytečností, který v příběhu nehrajou roli a ani nezabaví a celý je to takový vlastně o ničem, prostě jen aby to bylo, protože na to přece máme práva.(25.1.2017)

• - Film je věnován Alanu Rickmanovi (hlas Absolema), který zemřel 4 měsíce před premiérou. (oli009)

• - Ako prví potvrdili účasť Johnny Depp a Mia Wasikowska. (kacer4)

• - Rhys Ifans, který hraje otce Johnnyho Deppa (Kloboučník), je ve skutečnosti o čtyři roky mladší než Johnny. (IvcaSammet)