Alenka v říši divů: Za zrcadlem

Alice in Wonderland: Through the Looking Glass

Alice in Wonderland 2

(neoficiální název)

Through the Looking Glass

(neoficiální název)

Alica v Krajine za zrkadlom

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie, 2016, 113 min

Parádní pokračovaní které mě bavilo možná ještě víc než první díl.Mám prostě rád tyhle přebarvený fantasy od Disneyho.Příběh je super, Johny Depp se zase dokonale vyřádil a jeho kloboučník byl prostě skvělý.Nejvíc ale asi zaválel Cohen a jeho Čas.Za prvé perfektní postava, výtečně zpracovaná, zahraná a namaskovaná a za druhé jeho království, to bylo taky úžasné.Moc nerozumim řečem o prázdnosti příběhu, co byste chtěli pořád v těch pohádkách ty vole?Je to akční, napínavé, dojemné ani na chvilku se nenudíte, vizuálně fantastické a herecky parádní, ještě lepší než jednička.85%.(28.11.2016)

Viděl jsem ''dá se říci'' oba filmy po sobě a Za zrcadlem je o malinko slabší, než jeho předchůdce z roku (2010). Pokračování není špatné a přebíhá mnoho prvků z prvního filmu. Zápletka dává smysl, výprava a i triky jsou slušné. Ale vlastně tu není k vidění nic nového. Slušný standard, který je koukatelný a umí pobavit.(7.7.2017)

Na pokračování Burtonovy Alenky jsem se těšil, i když jsem měl jisté obavy, aby to neskončilo jako neřízená taškařice bez jakéhokoli řádu a děje. Naštěstí to dle mého názoru dopadlo velice solidně a já jsem odcházel z kina spokojený. Zaujal mě nápad s cestováním v čase (pomocí chronosféry), což je sice velice ohraný prvek, ale i tak to bylo pojmuto originálně a jen jsem čekal, jak se to všechno bude vyvíjet. Celkem mě překvapila totožnost největšího záporáka filmu, protože trailery naznačovaly něco úplně jiného - což ale beru jako chytré matení diváka, kterému se dostane během projekce překvapení. Co se technického zpracování týká, tak je to v podstatě stejně pestrobarevné a až nepřirozeně umělé jako v jedničce, ale to mi vůbec nevadilo. Hudební stránka byla též nepřeslechnutelné a potěšil mě závěrečný song od Pink (v poslední době jsou ve filmech opravdu nádherné titulní písně - např. Zootropolis či Lovec: Zimní válka). Herecké obsazení bylo výborné, přičemž nováček Sacha Baron Cohen mě královsky bavil - nejhumornější scéna bylo jeho zdržování u čajového dýchánku. Zkrátka pokračování, které jedničce rozhodně nedělá ostudu, ba dokonce přináší i něco nového.(2.6.2016)

Alenka je zpět, jen tentokrát nahradila lyrické kouzlo světa za zrcadlem cestováním v čase. Ne, rozhodně to není zlé, a to i na blockbuster. Ale ta poetická různorodost a uhozenost je ta tam, nahrazena spíše akcí a s tím spojenými efekty. Ano, opět je to milé, hezké a solidně odehrané a když tomu člověk jde trochu naproti, tak je to vlastně hezký a poutavý film. Ale tak nějak je cítit tuctovostí a u mě asi nenaplnil očekávání něčeho nového, kouzelného a ztřeštěného, jako tomu bylo u první Alenky. Ale i přes poměrně nízké finální hodnocení si myslím že se jedná o kousek, jenž má smysl vidět, obzvlášť pokud jste takovýmto filmům nakloněni.(30.10.2016)

Rozpočet $170miliónovTržby USA $64,267,918Tržby Celosvetovo $216,795,918Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ čisté zúfalstvo, štúdio Disney po dlhšej dobe stúpilo úplne vedľa s touto prázdnou bezduchou omalovánkou, kde aj tá triková stránka je skôr na smiech o nejakom deji škoda hovoriť, bieda, bieda /videl v kine: 25%/(15.6.2016)

• - Alenka v říši divů: Za zrcadlem byla natočena po šesti letech od natočení prvního dílu - Alenky v říši divů (2010). Kniha, podle které byl tento film natočen, byla vydaná po šesti letech od vydání knihy první, stejně jako u filmu. (ElleK)

• - Film je věnován Alanu Rickmanovi (hlas Absolema), který zemřel 4 měsíce před premiérou. (oli009)

• - Rhys Ifans, který hraje otce Johnnyho Deppa (Kloboučník), je ve skutečnosti o čtyři roky mladší než Johnny. (IvcaSammet)