Alenka v říši divů: Za zrcadlem

Alice in Wonderland: Through the Looking Glass

Alica v Krajine za zrkadlom

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie, 2016, 113 min

• JohnMiller

Myslel som si, že sa mi to nebude páčiť, no predpokladal som, že aspoň farebná kompozícia vizuálnej časti ma nejako zaujme. No, a nie. Kontrast farieb ako balzam na oči v tejto snímke zbytočne hľadať, skôr ma z nepodarených efektov a zlého nasvietenia tieňov boleli oči. Príbeh prázdny ako pohár od piva tomu grády tiež nedodal. Pre deti sa mi to zdalo moc "gulášovité" s tými prechodmi v čase, a pre dospeláka zase zbytočne naťahovaná nuda. Predlohu som nečítal, tak neviem ako sa toho držali, ale predpokladám, že nijako.. Inak by to nebolo tak slávne. Skutočne nepodarený kúsok.(29.9.2016)

Rozpočet $170miliónovTržby USA $64,267,918Tržby Celosvetovo $216,795,918Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ čisté zúfalstvo, štúdio Disney po dlhšej dobe stúpilo úplne vedľa s touto prázdnou bezduchou omalovánkou, kde aj tá triková stránka je skôr na smiech o nejakom deji škoda hovoriť, bieda, bieda /videl v kine: 25%/(15.6.2016)

• hygienik

Prekvapivo najhoršou vecou filmu nebol scenár! Ale fakt, že hlavné herecké trio, by pokojne mohli nahradiť akíkoľvek neherci a nebolo by vidieť žiadny rozdiel. Film bol bez duše (animácie neboli pekné) a herecký prejav bez emócie. Bola Alica dobrá či zlá? Ťažko rozhodnúť, lebo sa správala rozporuplne. A poučenie z tohto "rodinného" filmu? Buď vždy svojhlavý a priebojný, to ostatné už príde samo. Toť alfa a omega dobrého kapitalistu.(18.6.2016)

Dejová línia v krajine zázrakov super, mám rád toto fantasy prostredie, všetky jeho postavičky, podobný pocit som mal naposledy pri slečne Peregrinovej, tiež super fantasy svet, aj herecky ma to bavilo, Johnny Depp ako Klobúčnik, Sacha Baron Cohen ako Time, Helena Bonham Carter s tou jej veľkou hlavou, maskéri odviedli dobrú prácu. Potešilo aj že film je venovaný môjmu obľúbenému hercovi Alanovi Rickamanovi, ktorý tu daboval jednu fantasy postavu, avšak premiéry sa už nedožil. Vadila mi však stupidná dejová linka mimo krajiny zázrakov, našťastie jej však nebolo veľa a taktiež presladený koniec - tvorcovia tam mohli dať trochu viac temnoty. 90 percent.(25.12.2016)

Recyklace šíleně dobrých nápadů Burtona pro na můj vkus trochu překombinovaný sequel a prequel v jednom. Scenáristicky není Alenka za zrcadlem úplně silná, ale Carollův osobitý humor atypický pro pohádky zabaví diváky všeho věku. Lahoda je to aspoň pro oči, přestože místy moc přeplácána, ale nemohl jsem si pomoct cítit, že ten film je zbytečný. Odpovídá na zbytečné otázky a celý se točí jen kolem hledání Kloboučníkovy rodiny.(31.5.2016)