Alenka v říši divů: Za zrcadlem

Alice in Wonderland: Through the Looking Glass

Alica v Krajine za zrkadlom

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie, 2016, 113 min

• LEGACY

Nevkusná parodie, která nemá nic společného se suprovou jedničkou. Opuštění kina před koncem filmu jsem vždy považoval za jakýsi hřích vůči filmografii, ovšem v tomto případě jsem opravdu neměl jinou možnost. Jestli Carol jel na LSD během psaní Alenky, co proboha svatýho zobal Bobin a jeho spolupachatelé. Nudná, předvíatelná a hlavně nezáživná nuda bořící nemožnosti.(5.6.2016)

Viděl jsem ''dá se říci'' oba filmy po sobě a Za zrcadlem je o malinko slabší, než jeho předchůdce z roku (2010). Pokračování není špatné a přebíhá mnoho prvků z prvního filmu. Zápletka dává smysl, výprava a i triky jsou slušné. Ale vlastně tu není k vidění nic nového. Slušný standard, který je koukatelný a umí pobavit.(7.7.2017)

Pro mě to bylo docela zklamaní, po úžasném prvním díle, kterému jsem dala plný počet hvězdiček jsem čekala něco více, ale většinou pokračování dobře nedopadnou. Nicméně mě navnadil dokonale zpracovaný trailer, jenže film je něco jiného. Velkým problémem je příběh, který je jakoby nedomyšlený, místy nudný a hlavně Říše divů nenabídla nic nového, snad jen kromě Pána Času, kterého ztvárnil dokonalý Sacha Baron Cohen. Helena Bonham Carter v roli Srdcové královny nenabídla nic, čím by si mě získala, spíše mi připadla velice naivní. Škoda, že více prostoru v příběhu nedostali i vedlejší postavy jako Zajíc, Šklíba nebo houseňák Absolem, ale bylo to důstojné rozloučení s Alanem Rickmanem, akorát příběh nenabídl nic nového ani originálního.(28.5.2016)

Na pokračování Burtonovy Alenky jsem se těšil, i když jsem měl jisté obavy, aby to neskončilo jako neřízená taškařice bez jakéhokoli řádu a děje. Naštěstí to dle mého názoru dopadlo velice solidně a já jsem odcházel z kina spokojený. Zaujal mě nápad s cestováním v čase (pomocí chronosféry), což je sice velice ohraný prvek, ale i tak to bylo pojmuto originálně a jen jsem čekal, jak se to všechno bude vyvíjet. Celkem mě překvapila totožnost největšího záporáka filmu, protože trailery naznačovaly něco úplně jiného - což ale beru jako chytré matení diváka, kterému se dostane během projekce překvapení. Co se technického zpracování týká, tak je to v podstatě stejně pestrobarevné a až nepřirozeně umělé jako v jedničce, ale to mi vůbec nevadilo. Hudební stránka byla též nepřeslechnutelné a potěšil mě závěrečný song od Pink (v poslední době jsou ve filmech opravdu nádherné titulní písně - např. Zootropolis či Lovec: Zimní válka). Herecké obsazení bylo výborné, přičemž nováček Sacha Baron Cohen mě královsky bavil - nejhumornější scéna bylo jeho zdržování u čajového dýchánku. Zkrátka pokračování, které jedničce rozhodně nedělá ostudu, ba dokonce přináší i něco nového.(2.6.2016)

Ždímačka, která je sice docela dobře natočená a to co se týče především stylizace a vizuálu a samozřejmě poněkud ujetých postav a dialogů. Samotnej příběh, dá-li se to tak nazvat, točící se kolem cestování v čase je originální asi jako zapnutej stěrač. Sice to docela stírá nudu, ale i tak je tam spousta zbytečností, který v příběhu nehrajou roli a ani nezabaví a celý je to takový vlastně o ničem, prostě jen aby to bylo, protože na to přece máme práva.(25.1.2017)