Alenka v říši divů: Za zrcadlem

Alice in Wonderland: Through the Looking Glass

• Nizozemsko

Alice Through the Looking Glass

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie, 2016, 113 min

Tak Alenka nijak zvlášť neboduje ani napodruhé. Narozdíl od prvního dílu jsem tento viděla v kině, takže nehrozilo že film vypnu a půjdu dělat něco jiného. Ale doma by to asi hrozilo. Už v polovině filmu bylo jasné, že celý děj je vlastně úplně zbytečný a vůbec se nepotřeboval stát. SPOILERY... No vážně, kdybych žila ve Wonderlandu a měla za to, že moje rodina někde ještě žije, komůrka Srdcové královny by byla první, kde bych je hledala. Čas byl teda velký sympaťák a hodně filmu pomohl. Srdcová královna opět hlavní tahoun, ovšem velké množství pokusů o vtip se nepovedlo a upřímně jsem se zasmála pouze párkrát. Film jsem považovala za povinnost z několika důvodů. To že šlo o film Tima Burtona už pro mě takové lákadlo nebylo, přeci jen točí poslední dobou docela hovadinky. Ale Alan Rickman? Musela jsem vidět film, na kterém pracoval naposledy. A ano, řekl všeho všudy 1 větu ale co nadělám. Film jsem viděla, znovu ho vidět nepotřebuji, ale zpracován je to docela důstojně. 3*(27.5.2016)

• kaylin

Tohle už opravdu ne. Johnny Depp tady není ani dobrý, ale prostě otravný, stejně jako příběh, Deppa v podobné roli už prostě vidět nechci... Aha, oni vlastně budou další "Piráti". Cestování v čase je klišé a tady to prostě nevychází, je to jen natahování něčeho, co se mohlo podat i zajímavěji, třeba detektivněji. Ještě že to netočil Burton. Na druhou stranu, on by to asi udělal stejně...(15.10.2016)

Pokračování Aleny není zrovna něco, z čeho bych se měl posadit na zadek, na druhou stranu je to takové milé odlehčení na večer, kdy nechcete vůbec přemýšlet na něčím složitým. Nebo když už vám dojde inspirace na co se podívat. Nešel jsem tedy do toho s nějakým velkým očekáváním, proto nemám důvod být nějak extra zklamaný z předminezovaných efektů a podprůměrných výkonů jinak skvělých herců. Za mě krásný průměr.(29.1.2017)

• Djkoma

Bez Burtona je pryč jakákoliv vizuální podmanivost a vynalézavost a vše je pouze barevné a kýčovité. Přesto má Alenka několik kladů. Největším je nádherná (dívčí, citlivá, ale i odvážná a půvabná) Mia Wasikowska a vtipný Sacha Baron Cochen. Tahle dvojce ve filmu válí a daleko za sebou nechává někdy až zbytečné "staré známé" (Helena Bonham Carter) a především stále tragičtějšího Johnyho Deppa. Toho by pár let nikdo neměl obsazovat do drahých filmů, aby dostal možnost si vylepšit svou aktuální pověst. Alenka jako druhý díl nedává příliš navíc, oproti prvnímu dílu a osobně bych ve sledování této série pokračoval jen kvůli Mie a myslím, že má na víc. Těším se, kam tohle děvče bude směřovat.(23.3.2017)

Druhá Alenka se mi líbila víc než ta první. Ano, je to divné, jenomže mně šílená potrhlost prvního dílu zkrátka neseděla a dvojka už na ní tolik nestaví. Samozřejmě je otázka, zda si měli tvůrci zahrávat s časem. Já osobně odsuzuji nedotažená časová dobrodružství a následně vzniklé díry v příbězích, protože dělají z lidí pitomce... Buď to vezmeš, jak to je, nebo si trhni, vážený diváku. Nikoho nezajímá, že se postavy chovají nelogicky (někdy až extrémně hloupě) a samotný čas taky. Jednička byla praštěná a nestyděla se za to, dvojka je sice serióznější, ale pořád Alenka, tedy film primárně pro děti. Tím se dají některé ty příšernosti alespoň částečně omluvit. 57%(17.10.2016)