Reklama

Reklama

Alenka v říši divů: Za zrcadlem

  • USA Alice Through the Looking Glass (více)
Trailer 2

Alenka Kingsleighová se ujala řemesla po svém otci a strávila několik posledních let na divokých vlnách světových oceánů jako mořeplavkyně. Po svém návratu do Londýna objeví kouzelné zrcadlo, skrz které se dostane zpět do fantastické Říše divů, kde se znovu shledá se svými starými známými: Bílým králíkem, houseňákem Absolemem, kocourem Šklíbou a potrhlým Kloboučníkem, který není ve své kůži. Kloboučník totiž ztratil svou svoucnost a tak Bílá královna Mirana vyšle Alenku zapůjčit si Chronosféru, cože je kovová koule uvnitř Velkých hodin, jež stanovují veškerý čas. Cestou do minulosti se Alenka setkává se svými přáteli – i nepřáteli – v různých dobách jejich životů. Alenku čeká nebezpečná cesta, během které musí zachránit potrhlého Kloboučníka dřív, než jí vyprší všechen čas. (Falcon)

(více)

Videa (29)

Trailer 2

Recenze (329)

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Na pokračování Burtonovy Alenky jsem se těšil, i když jsem měl jisté obavy, aby to neskončilo jako neřízená taškařice bez jakéhokoli řádu a děje. Naštěstí to dle mého názoru dopadlo velice solidně a já jsem odcházel z kina spokojený. Zaujal mě nápad s cestováním v čase (pomocí chronosféry), což je sice velice ohraný prvek, ale i tak to bylo pojmuto originálně a jen jsem čekal, jak se to všechno bude vyvíjet. Celkem mě překvapila totožnost největšího záporáka filmu, protože trailery naznačovaly něco úplně jiného - což ale beru jako chytré matení diváka, kterému se dostane během projekce překvapení. Co se technického zpracování týká, tak je to v podstatě stejně pestrobarevné a až nepřirozeně umělé jako v jedničce, ale to mi vůbec nevadilo. Hudební stránka byla též nepřeslechnutelné a potěšil mě závěrečný song od Pink (v poslední době jsou ve filmech opravdu nádherné titulní písně - např. Zootropolis či Lovec: Zimní válka). Herecké obsazení bylo výborné, přičemž nováček Sacha Baron Cohen mě královsky bavil - nejhumornější scéna bylo jeho zdržování u čajového dýchánku. Zkrátka pokračování, které jedničce rozhodně nedělá ostudu, ba dokonce přináší i něco nového. ()

Helo 

všechny recenze uživatele

Ždímačka, která je sice docela dobře natočená a to co se týče především stylizace a vizuálu a samozřejmě poněkud ujetých postav a dialogů. Samotnej příběh, dá-li se to tak nazvat, točící se kolem cestování v čase je originální asi jako zapnutej stěrač. Sice to docela stírá nudu, ale i tak je tam spousta zbytečností, který v příběhu nehrajou roli a ani nezabaví a celý je to takový vlastně o ničem, prostě jen aby to bylo, protože na to přece máme práva. ()

Reklama

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

jednička byla na Burtona moc uhlazená,ale svým způsobem fajn.Dvojka není vyloženě špatná a v mnoha ohledech dost připomíná první díl,ale podobně jako druhý Huntsman i tady se dějově docela kulhá.Vlastně kdyby tam nebyli známé postavy tak by t mohl být jakýkoliv jiný film.Osobně mě hodně potěšil Cohenův Čas,ale jinak sem v určitých pasážích získal pocit jako by se právě čas zastavil.Krácení tak na 90 minut max by tady hodně pomohlo.Druhé Alence dám ještě časem šanci ve 3D,ale těsně po shlédnutí jsem nadšením nepřekypoval...60% ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Druhý díl se jeví jako občasné dětské dobrodrůžo. Koukat se na to rozhodně dalo víc než první díl, který měl na svědomí velký Tim. Johnny Depp stále neopouští maskérnu a zřejmě to už bude nějaká jeho závislost na silných vrstvách makeupu, co ho vede k tomu neustále přijímat tyhle role ve vyumělkovaných pohádkách. 50% ()

hous.enka 

všechny recenze uživatele

Tahle Alenka mi přijde dějovější a přece jen už nemám z Miy tak nepatřičný pocit, protože jsem s ní už pár filmů zhlédla. Co mi ale na Alence začíná hodně vadit - a nevěřila bych, že to kdy řeknu - je Johnny Depp. Pehrává, ksichtí se, má nepřirozený gesta a začíná vypadat, ač nalíčený zcela jinak, jak parodie na Jacka Sparrowa. Achjo, asi jsem už moc stará. Nesedla mi tu ani Helena Bonham Carter, která je příliš expresivní a její postava je plochá. Naproti tomu Sacha Baron Cohen tu má svou životní roli a jeho postava je propracovaná a zajímavá. Jak asi vypadá knižní předloha.. ()

Galerie (84)

Zajímavosti (11)

  • Ako prví potvrdili účasť Johnny Depp a Mia Wasikowska. (kacer4)

Související novinky

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

V 69 letech nás dnes opustil Severus Snape a Hans Gruber, tedy legendární britský herec Alan Rickman. Hvězda Harryho Pottera a Smrtonosné pasti podlehla rakovině, zanechala po sobě však bohatou… (více)

Legenda o Mulan znovu a živěji

Legenda o Mulan znovu a živěji

31.03.2015

Hraná Popelka je v kinech necelé tři týdny a už má na kontě přes 300 milionů dolarů. Disneyovcům se tak znovu potvrdilo, že tenhle adaptační směr funguje. A v příštích letech z něj hodlají vyždímat… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává

14.06.2014

Geniální vědec Kapitán Nemo, známý z románů Julese Vernea, se v kinech naposledy objevil před 11 lety. U nás natáčená Liga výjimečných ale nebyla přijata zrovna kladně a mimo jiné ukončila hereckou… (více)

Reklama

Reklama