Alenka v říši divů: Za zrcadlem

Alice in Wonderland: Through the Looking Glass

Alica v Krajine za zrkadlom

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie, 2016, 113 min

• dO_od

// "The past is already written. The ink is dry." Cestování časem jsem teď měl v GoT, bylo to zhruba jen o nekonečně moc úrovní lepší a nesral mě tam dvě třetiny stopáže polodementní šašek s tunou make-upu. Neříkám, že se u nové Alenky nedá chvílemi bavit, je jich ale zatraceně málo a za ten "čas" vám to rozhodně nestojí. 4/10(26.5.2016)

Dejová línia v krajine zázrakov super, mám rád toto fantasy prostredie, všetky jeho postavičky, podobný pocit som mal naposledy pri slečne Peregrinovej, tiež super fantasy svet, aj herecky ma to bavilo, Johnny Depp ako Klobúčnik, Sacha Baron Cohen ako Time, Helena Bonham Carter s tou jej veľkou hlavou, maskéri odviedli dobrú prácu. Potešilo aj že film je venovaný môjmu obľúbenému hercovi Alanovi Rickamanovi, ktorý tu daboval jednu fantasy postavu, avšak premiéry sa už nedožil. Vadila mi však stupidná dejová linka mimo krajiny zázrakov, našťastie jej však nebolo veľa a taktiež presladený koniec - tvorcovia tam mohli dať trochu viac temnoty. 90 percent.(25.12.2016)

• hygienik

Prekvapivo najhoršou vecou filmu nebol scenár! Ale fakt, že hlavné herecké trio, by pokojne mohli nahradiť akíkoľvek neherci a nebolo by vidieť žiadny rozdiel. Film bol bez duše (animácie neboli pekné) a herecký prejav bez emócie. Bola Alica dobrá či zlá? Ťažko rozhodnúť, lebo sa správala rozporuplne. A poučenie z tohto "rodinného" filmu? Buď vždy svojhlavý a priebojný, to ostatné už príde samo. Toť alfa a omega dobrého kapitalistu.(18.6.2016)

Tak Alenka nijak zvlášť neboduje ani napodruhé. Narozdíl od prvního dílu jsem tento viděla v kině, takže nehrozilo že film vypnu a půjdu dělat něco jiného. Ale doma by to asi hrozilo. Už v polovině filmu bylo jasné, že celý děj je vlastně úplně zbytečný a vůbec se nepotřeboval stát. SPOILERY... No vážně, kdybych žila ve Wonderlandu a měla za to, že moje rodina někde ještě žije, komůrka Srdcové královny by byla první, kde bych je hledala. Čas byl teda velký sympaťák a hodně filmu pomohl. Srdcová královna opět hlavní tahoun, ovšem velké množství pokusů o vtip se nepovedlo a upřímně jsem se zasmála pouze párkrát. Film jsem považovala za povinnost z několika důvodů. To že šlo o film Tima Burtona už pro mě takové lákadlo nebylo, přeci jen točí poslední dobou docela hovadinky. Ale Alan Rickman? Musela jsem vidět film, na kterém pracoval naposledy. A ano, řekl všeho všudy 1 větu ale co nadělám. Film jsem viděla, znovu ho vidět nepotřebuji, ale zpracován je to docela důstojně. 3*(27.5.2016)

Druhý díl Alenky bez Tima Burtona strádá po diváckém zájmu o postavy. Divák by si je měl pamatovat dokonale z prvního dílu, protože jinak mu zde poslouží pouze jako podivné figurky předvádějící trochu humoru. Jen nová postava Času dostane více prostoru, aby si ji divák mohl oblíbit. Ze starých "známých" stojí za zmínku jen zlá potvora s velkou hlavou, která je v podání Heleny Bonham Carter boží. Místo práce s postavami a rozplývání se nad krásným prostředím se druhý díl tedy zaměřuje spíše na motání se v čase a prostoru. A to je docela nuda. Epický souboj ze závěru prvního dílu by se těžko překonával, ale tady o to není ani snaha. A triky, které mi jediné vadily v prvním dílu? Bohužel stejné. Je jich moc a některé ani dobře nevypadají.(5.10.2016)

• - Ako prví potvrdili účasť Johnny Depp a Mia Wasikowska. (kacer4)

• - Alenka v říši divů: Za zrcadlem byla natočena po šesti letech od natočení prvního dílu - Alenky v říši divů (2010). Kniha, podle které byl tento film natočen, byla vydaná po šesti letech od vydání knihy první, stejně jako u filmu. (ElleK)

• - Film je věnován Alanu Rickmanovi (hlas Absolema), který zemřel 4 měsíce před premiérou. (oli009)