poster

Alenka v říši divů: Za zrcadlem

 • USA

  Alice in Wonderland: Through the Looking Glass

 • USA

  Alice in Wonderland 2

  (neoficiální název)
 • USA

  Through the Looking Glass

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Alica v Krajine za zrkadlom

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie, 2016, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ***

  ,,KLOBOUČNÍKU, TVOJE RODINA PŘECE UMŘELA. UŽ DÁVNO. SÁM JSI MI TO ŘEKL. NIKDO TI JE NEVRÁTÍ.“ … „ALE TY BYS MOHLA…" /// Alenka na cestě do minulosti (Kloboučníkovi). Začalo to dobrodružně, pak šup – zrcadlo a …. něco tomu kurva chybí…(nu což, aspoň mám víc prostoru o bloumání o svým dnu Naprdlajs…). Film spíš pro ty mladší, který pobaví barevnost, záplava CGI (3D) a rozličnost postaviček. Zřejmě tak bezelstně chroupnou hozenou udičku s „dramatickou“ zápletkou o odpuštění. Já už (dávno) vím, že každej den je dar, takže je mi celkem líto, že jsem projebal dvě hodiny času u pohádky, která vůbec nemusela bejt vo Alence, ale vo komkoliv (kdo se chce usmířit). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 1872 napsal Lewis Carroll, číst nebudu. 2.) Všechno sežeru a svádím to na ségru. 3.) Thx za titule „mark82“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ne(29.10.2016)

 • hygienik
  **

  Prekvapivo najhoršou vecou filmu nebol scenár! Ale fakt, že hlavné herecké trio, by pokojne mohli nahradiť akíkoľvek neherci a nebolo by vidieť žiadny rozdiel. Film bol bez duše (animácie neboli pekné) a herecký prejav bez emócie. Bola Alica dobrá či zlá? Ťažko rozhodnúť, lebo sa správala rozporuplne. A poučenie z tohto "rodinného" filmu? Buď vždy svojhlavý a priebojný, to ostatné už príde samo. Toť alfa a omega dobrého kapitalistu.(18.6.2016)

 • applause
  *****

  Ze začátku se mi to moc nelíbilo, přišlo mi to spíš pro děti, ale nakonec se mi to líbilo, jak to bylo všechno propojené a zapadalo do sebe. Děti si z toho mohou vzít, že nemají lhát a krást, protože vždycky se na to přijde a oni na to doplatí. Hlavně mají být sami sebou. Myslím, že je to skvělá podívaná pro malé i velké. Mně to přišlo dojemné, že jsem u toho i brečela :D. Za mě plný počet bodů. ♥(2.6.2016)

 • VasaX
  ***

  Alenka je zpět, jen tentokrát nahradila lyrické kouzlo světa za zrcadlem cestováním v čase. Ne, rozhodně to není zlé, a to i na blockbuster. Ale ta poetická různorodost a uhozenost je ta tam, nahrazena spíše akcí a s tím spojenými efekty. Ano, opět je to milé, hezké a solidně odehrané a když tomu člověk jde trochu naproti, tak je to vlastně hezký a poutavý film. Ale tak nějak je cítit tuctovostí a u mě asi nenaplnil očekávání něčeho nového, kouzelného a ztřeštěného, jako tomu bylo u první Alenky. Ale i přes poměrně nízké finální hodnocení si myslím že se jedná o kousek, jenž má smysl vidět, obzvlášť pokud jste takovýmto filmům nakloněni.(30.10.2016)

 • JohnMiller
  *

  Myslel som si, že sa mi to nebude páčiť, no predpokladal som, že aspoň farebná kompozícia vizuálnej časti ma nejako zaujme. No, a nie. Kontrast farieb ako balzam na oči v tejto snímke zbytočne hľadať, skôr ma z nepodarených efektov a zlého nasvietenia tieňov boleli oči. Príbeh prázdny ako pohár od piva tomu grády tiež nedodal. Pre deti sa mi to zdalo moc "gulášovité" s tými prechodmi v čase, a pre dospeláka zase zbytočne naťahovaná nuda. Predlohu som nečítal, tak neviem ako sa toho držali, ale predpokladám, že nijako.. Inak by to nebolo tak slávne. Skutočne nepodarený kúsok.(29.9.2016)

 • - Alenka v říši divů: Za zrcadlem byla natočena po šesti letech od natočení prvního dílu - Alenky v říši divů (2010). Kniha, podle které byl tento film natočen, byla vydaná po šesti letech od vydání knihy první, stejně jako u filmu. (ElleK)

 • - Film je věnován Alanu Rickmanovi (hlas Absolema), který zemřel 4 měsíce před premiérou. (oli009)

 • - Rhys Ifans, který hraje otce Johnnyho Deppa (Kloboučník), je ve skutečnosti o čtyři roky mladší než Johnny. (IvcaSammet)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace