poster

Alenka v říši divů: Za zrcadlem

 • USA

  Alice in Wonderland: Through the Looking Glass

 • USA

  Alice in Wonderland 2

  (neoficiální název)
 • USA

  Through the Looking Glass

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Alica v Krajine za zrkadlom

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie, 2016, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • korbitch22
  ****

  Parádní pokračovaní které mě bavilo možná ještě víc než první díl.Mám prostě rád tyhle přebarvený fantasy od Disneyho.Příběh je super, Johny Depp se zase dokonale vyřádil a jeho kloboučník byl prostě skvělý.Nejvíc ale asi zaválel Cohen a jeho Čas.Za prvé perfektní postava, výtečně zpracovaná, zahraná a namaskovaná a za druhé jeho království, to bylo taky úžasné.Moc nerozumim řečem o prázdnosti příběhu, co byste chtěli pořád v těch pohádkách ty vole?Je to akční, napínavé, dojemné ani na chvilku se nenudíte, vizuálně fantastické a herecky parádní, ještě lepší než jednička.85%.(28.11.2016)

 • Stoka
  ***

  Viděl jsem ''dá se říci'' oba filmy po sobě a Za zrcadlem je o malinko slabší, než jeho předchůdce z roku (2010). Pokračování není špatné a přebíhá mnoho prvků z prvního filmu. Zápletka dává smysl, výprava a i triky jsou slušné. Ale vlastně tu není k vidění nic nového. Slušný standard, který je koukatelný a umí pobavit.(7.7.2017)

 • Stanislaus
  ****

  Na pokračování Burtonovy Alenky jsem se těšil, i když jsem měl jisté obavy, aby to neskončilo jako neřízená taškařice bez jakéhokoli řádu a děje. Naštěstí to dle mého názoru dopadlo velice solidně a já jsem odcházel z kina spokojený. Zaujal mě nápad s cestováním v čase (pomocí chronosféry), což je sice velice ohraný prvek, ale i tak to bylo pojmuto originálně a jen jsem čekal, jak se to všechno bude vyvíjet. Celkem mě překvapila totožnost největšího záporáka filmu, protože trailery naznačovaly něco úplně jiného - což ale beru jako chytré matení diváka, kterému se dostane během projekce překvapení. Co se technického zpracování týká, tak je to v podstatě stejně pestrobarevné a až nepřirozeně umělé jako v jedničce, ale to mi vůbec nevadilo. Hudební stránka byla též nepřeslechnutelné a potěšil mě závěrečný song od Pink (v poslední době jsou ve filmech opravdu nádherné titulní písně - např. Zootropolis či Lovec: Zimní válka). Herecké obsazení bylo výborné, přičemž nováček Sacha Baron Cohen mě královsky bavil - nejhumornější scéna bylo jeho zdržování u čajového dýchánku. Zkrátka pokračování, které jedničce rozhodně nedělá ostudu, ba dokonce přináší i něco nového.(2.6.2016)

 • VasaX
  ***

  Alenka je zpět, jen tentokrát nahradila lyrické kouzlo světa za zrcadlem cestováním v čase. Ne, rozhodně to není zlé, a to i na blockbuster. Ale ta poetická různorodost a uhozenost je ta tam, nahrazena spíše akcí a s tím spojenými efekty. Ano, opět je to milé, hezké a solidně odehrané a když tomu člověk jde trochu naproti, tak je to vlastně hezký a poutavý film. Ale tak nějak je cítit tuctovostí a u mě asi nenaplnil očekávání něčeho nového, kouzelného a ztřeštěného, jako tomu bylo u první Alenky. Ale i přes poměrně nízké finální hodnocení si myslím že se jedná o kousek, jenž má smysl vidět, obzvlášť pokud jste takovýmto filmům nakloněni.(30.10.2016)

 • T2
  *

  Rozpočet $170miliónovTržby USA $64,267,918Tržby Celosvetovo $216,795,918Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ čisté zúfalstvo, štúdio Disney po dlhšej dobe stúpilo úplne vedľa s touto prázdnou bezduchou omalovánkou, kde aj tá triková stránka je skôr na smiech o nejakom deji škoda hovoriť, bieda, bieda /videl v kine: 25%/(15.6.2016)

 • - Alenka v říši divů: Za zrcadlem byla natočena po šesti letech od natočení prvního dílu - Alenky v říši divů (2010). Kniha, podle které byl tento film natočen, byla vydaná po šesti letech od vydání knihy první, stejně jako u filmu. (ElleK)

 • - Film je věnován Alanu Rickmanovi (hlas Absolema), který zemřel 4 měsíce před premiérou. (oli009)

 • - Rhys Ifans, který hraje otce Johnnyho Deppa (Kloboučník), je ve skutečnosti o čtyři roky mladší než Johnny. (IvcaSammet)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace