Reklama

Reklama

Alenka v říši divů: Za zrcadlem

  • USA Alice Through the Looking Glass (více)
Trailer 1

Alenka Kingsleighová se ujala řemesla po svém otci a strávila několik posledních let na divokých vlnách světových oceánů jako mořeplavkyně. Po svém návratu do Londýna objeví kouzelné zrcadlo, skrz které se dostane zpět do fantastické Říše divů, kde se znovu shledá se svými starými známými: Bílým králíkem, houseňákem Absolemem, kocourem Šklíbou a potrhlým Kloboučníkem, který není ve své kůži. Kloboučník totiž ztratil svou svoucnost a tak Bílá královna Mirana vyšle Alenku zapůjčit si Chronosféru, cože je kovová koule uvnitř Velkých hodin, jež stanovují veškerý čas. Cestou do minulosti se Alenka setkává se svými přáteli – i nepřáteli – v různých dobách jejich životů. Alenku čeká nebezpečná cesta, během které musí zachránit potrhlého Kloboučníka dřív, než jí vyprší všechen čas. (Falcon)

(více)

Videa (29)

Trailer 1

Recenze (329)

Gwaihir 

všechny recenze uživatele

Alenčina druhá návštěva v podivuhodné říši za zrcadlem je podobně krásně barevnou a trochu bláznivou pohádkou, jako její předchozí výprava, na rozdíl od níž je však o něco více spíše popcornovou podívanou. Na druhou stranu, je ale stejně nápaditá, hudebně zajímavá a obsahuje i nějaké to ponaučení, nejen z minulosti. Identickou chybičkou je volba závěrečné písně, která znovu naprosto dokonale nezapadá do jinak čarovné atmosféry. 70 % ()

berny2468 

všechny recenze uživatele

Pro mě je to celkem zklámání. Trailer se mi vcelku líbil, ale film se moc nepovedl. Nepovedl se zejména příběh, který byl nedomyšlený, docela nudný a trochu i naivní. Na druhou stranu, i přes svoji délku to uběhlo pro mě rychle. Škoda, že zde už Říše divů trochu nudí, protože vlastně neukáže skoro nic nového a zajímavého. Samozřejmě vyjma skvělého Cohena, který jako jediný dokázal bavit vtípky. Povedla se ale také hudba a hlavně skvělí herci v hlavních rolích. Škoda, ale myslím si, že ve schopnějších rukou by to dopadlo mnohem lépe....49%. ()

Reklama

BMW12 

všechny recenze uživatele

Dávám stejné hodnocení jako prvnímu dílu. Opět bych řekl, že se jedná o průměrný film. Příběh mi nepřišel moc dobře vymyšlený. Johnny Depp si mi také více líbil v prvním dílu, tady mi nepřišel nějak extra zapamatovatelný. I tak ale film dokáže jistým způsobem zaujmout a divák ty necelé 2 hoďky zvládne zkouknout bez problémů. Co bych však chtěl pochválit, je soudntrack, který se povedl a závěrečná píseň je mňamózní. ()

filmsim 

všechny recenze uživatele

Velké zklamání. Nejsem fanda prvního dílu, ale dokážu na něm ocenit výtvarnou stránku a povedený živý svět, který zároveň s divákem poznávala výborná Mia Wasikowska. Tady už herečka působí znuděně, dospěla a fantazijní prvek filmu už nepůsobí neokoukaně. Vše, co se ve snímku nachází jsme už vlastně až na pár drobností viděli. Vizuál a triky jsou stále excelentní, ale spíš než dechberoucím dojmem působí jako laciná atrakce pro diváka, kterého nemá šanci zaujmout okoukaný svět, jednoduchý dej či stupidně se chovající postavy, které nemají co hrát. Scénář je vycucaný z prstu a ani jako pohádka pro děti film vlastně nepůsobí. Cestování do minulosti ničím nevynikne a ani odkrývání zásadních životních okamžiků jednotlivých postav není ničím překvapivé. Celé je to mdlé a k uzoufání nudné, kdyby nebylo bravurních triků a povedených kamerových jízd skrze barevný svět, nic výjimečného či aspoň zajímavého by tu nezbylo. 3.5/10 ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Páčilo sa mi to narovnako s Burtonovým spracovaním Alenky z r. 2010. Po atmosferiickej a technickej stránke to možno nebolo až také dobré ako uvedený príklad, no zato sa mi viac páčila samotná dejová linka. Stále bolo všetko v pohybe, stále sa niekam utekalo, stále sa niečo riešilo a hlavne mám rád námet ohľadom cestovania v čase. Skrátka po obsahovej stránke sa mi to pozdávalo viac. Keby sa toho chytil Burton, mohlo ísť o veľmi kvalitnú fantasy rozprávku. 65/100 ()

Galerie (84)

Zajímavosti (11)

  • Stráže Červenej kráľovnej (Helena Bonham Carter) sú vytvorené podľa vzoru umelca Guiseppeho Arcimbolda (1527-1595). Tento taliansky maliar je najviac známy pre jeho portréty hláv vyrobených výlučne z objektov ako sú ovocie, zelenina, kvety, ryby a knihy. (Astonko)
  • Alenka v říši divů: Za zrcadlem byla natočena po šesti letech od natočení prvního dílu - Alenky v říši divů (2010). Kniha, podle které byl tento film natočen, byla vydaná po šesti letech od vydání knihy první, stejně jako u filmu. (ElleK)

Související novinky

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

V 69 letech nás dnes opustil Severus Snape a Hans Gruber, tedy legendární britský herec Alan Rickman. Hvězda Harryho Pottera a Smrtonosné pasti podlehla rakovině, zanechala po sobě však bohatou… (více)

Legenda o Mulan znovu a živěji

Legenda o Mulan znovu a živěji

31.03.2015

Hraná Popelka je v kinech necelé tři týdny a už má na kontě přes 300 milionů dolarů. Disneyovcům se tak znovu potvrdilo, že tenhle adaptační směr funguje. A v příštích letech z něj hodlají vyždímat… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává

14.06.2014

Geniální vědec Kapitán Nemo, známý z románů Julese Vernea, se v kinech naposledy objevil před 11 lety. U nás natáčená Liga výjimečných ale nebyla přijata zrovna kladně a mimo jiné ukončila hereckou… (více)

Reklama

Reklama