poster

Alenka v říši divů: Za zrcadlem

 • USA

  Alice in Wonderland: Through the Looking Glass

 • USA

  Alice in Wonderland 2

  (neoficiální název)
 • USA

  Through the Looking Glass

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Alica v Krajine za zrkadlom

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie, 2016, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Maynard.
  ***

  Takle blbě to většinou dopadne, když je pokračování svěřeno do rukou jinýho rejži než první díl. JAsný, Burton, kterej nám ukázal perfektní rozmanitost fantasy Světa, tak s ním se nemůže bezejmenný rejža vůbec srovnávat. Ale přijde mi to uplně zbytečný. Mia Wasikowska je pro mě nezajímavá, nepěkná a špatně hrající herečka, na kterou se mi blbě kouká. Všechny ostatní postavy zůstaly, některý značně vyměkly (bohužel nejvíc HBC s mega hlavou :o) ). Dějově hrozně povrchní, sice se tam pořád něco děje, ale nějak sem se nemohl dostat do toho ukřičenýho a praštěnýho příběhu. Chyběl záporák. Depp se mi zdál taky nějak vyšumělej. Na tohle brzy zapomenu a už si to nebudu muset připomínat.(27.5.2016)

 • Stanislaus
  ****

  Na pokračování Burtonovy Alenky jsem se těšil, i když jsem měl jisté obavy, aby to neskončilo jako neřízená taškařice bez jakéhokoli řádu a děje. Naštěstí to dle mého názoru dopadlo velice solidně a já jsem odcházel z kina spokojený. Zaujal mě nápad s cestováním v čase (pomocí chronosféry), což je sice velice ohraný prvek, ale i tak to bylo pojmuto originálně a jen jsem čekal, jak se to všechno bude vyvíjet. Celkem mě překvapila totožnost největšího záporáka filmu, protože trailery naznačovaly něco úplně jiného - což ale beru jako chytré matení diváka, kterému se dostane během projekce překvapení. Co se technického zpracování týká, tak je to v podstatě stejně pestrobarevné a až nepřirozeně umělé jako v jedničce, ale to mi vůbec nevadilo. Hudební stránka byla též nepřeslechnutelné a potěšil mě závěrečný song od Pink (v poslední době jsou ve filmech opravdu nádherné titulní písně - např. Zootropolis či Lovec: Zimní válka). Herecké obsazení bylo výborné, přičemž nováček Sacha Baron Cohen mě královsky bavil - nejhumornější scéna bylo jeho zdržování u čajového dýchánku. Zkrátka pokračování, které jedničce rozhodně nedělá ostudu, ba dokonce přináší i něco nového.(2.6.2016)

 • T2
  *

  Rozpočet $170miliónovTržby USA $64,267,918Tržby Celosvetovo $216,795,918Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ čisté zúfalstvo, štúdio Disney po dlhšej dobe stúpilo úplne vedľa s touto prázdnou bezduchou omalovánkou, kde aj tá triková stránka je skôr na smiech o nejakom deji škoda hovoriť, bieda, bieda /videl v kine: 25%/(15.6.2016)

 • Gwaihir
  ****

  Alenčina druhá návštěva v podivuhodné říši za zrcadlem je podobně krásně barevnou a trochu bláznivou pohádkou, jako její předchozí výprava, na rozdíl od níž je však o něco více spíše popcornovou podívanou. Na druhou stranu, je ale stejně nápaditá, hudebně zajímavá a obsahuje i nějaké to ponaučení, nejen z minulosti. Identickou chybičkou je volba závěrečné písně, která znovu naprosto dokonale nezapadá do jinak čarovné atmosféry. 70 %(31.5.2016)

 • korbitch22
  ****

  Parádní pokračovaní které mě bavilo možná ještě víc než první díl.Mám prostě rád tyhle přebarvený fantasy od Disneyho.Příběh je super, Johny Depp se zase dokonale vyřádil a jeho kloboučník byl prostě skvělý.Nejvíc ale asi zaválel Cohen a jeho Čas.Za prvé perfektní postava, výtečně zpracovaná, zahraná a namaskovaná a za druhé jeho království, to bylo taky úžasné.Moc nerozumim řečem o prázdnosti příběhu, co byste chtěli pořád v těch pohádkách ty vole?Je to akční, napínavé, dojemné ani na chvilku se nenudíte, vizuálně fantastické a herecky parádní, ještě lepší než jednička.85%.(28.11.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace