S kuchařem kolem světa (TV seriál)

• Česko

Globe Cooker

• Francie

Les Nouveaux Explorateurs

• Francie

Le Globe Cooker

S kuchárom okolo sveta

Dokumentární

Francie, 2007–2014, 228 h 20 min (Minutáž: 50 min)

Jérôme Delafosse (prův.), Diego Buñuel (prův.), Manuel Herrero (prův.), Frédéric Chesneau (prův.), Christophe Cousin (prův.), Maïténa Biraben (prův.), Alexandra Leroux (prův.), Priscilla Telmon (prův.), Sébastien Lafont (prův.), Olivier Aubert (prův.), Layla Demay (prův.), Laure Watrin (prův.), Axel Ferrault (prův.), Emmanuelle Han (prův.), Roland Théron (prův.), Sébastian Perez-Pezzani (prův.), Marc Dozier (prův.), Julien Malland (prův.), Céline Hue (prův.), Delphine Aurès (prův.), Françoise Spiekermeyer (prův.), Perrine Crosmary (prův.), David Walters (prův.), Erik Mootz (prův.)

Upřímně mě přijde, že název trochu klame tělem. Spíš by se hodilo pořad nazvat za chutěmi světa nebo tak nějak, protože Fred Chesnau je spíš gurmán, který vychutnává různé pochutiny v různých koutech světa. Nakonec i něco uvaří, ale to mi přijde už tak trochu navíc. Pořad je to zábavný a i když je chvílemi Fredův afektovaný přednes trochu protivný, vetšinu času zůstává zajímavým a poučným pořadem.(28.5.2015)

jedna z mála vecí bežiacich v telke na ktoré sa dá pozerať... viac ako o gastronómii je to o cestovaní, väčšinu času je to o kecoch, aj keď je pravda že sem-tam niečo zožerie...keď sa nemotorný Fred snaží s niečim akože pomôcť, väčšinou to pos...e ako sa dá. inak je to skôr o poznávaní kultúry krajiny, viac či menej súvisiacej s jedlom a ochutnávka klasických neznámych jedál... žiadne extrémy ako čerstvé žabie srdce ktoré ešte bije na vidličke...na takéto veci odporúčam Andrewa Zimmerna(17.3.2014)

Tak jestli se mi zacnou líbit dokumenty o vaření tak už nevím. Tohle je docela dobrá podkresovka, ve který se každou chvíli objeví něco zajimavyho. Lovení 4 kilovejch žab? Wít. F! A k tomu pripoctu jak frantik chodí a vysira domorodce, tomu nelze nezafandit! Edit: po dalších dílech du nahoru, typek si dovolí hrozně moc a je to zábava sledovat(4.6.2016)

Viděl jsem díl o cestování Vietnamem. Předem bych rád uvedl, že vysoké hodnocení jsem pořadu dal proto, že rád cestuji a atmosféra cestování po tramtárii byla z tohoto dílu poměrně příjemně cítit. Zpracování České televize, která zvolila metodu rychlodabingu, mě neuvěřitelně sralo, protože kontrast toho, jak v originále Fred Chesneau furt vášnivě vykřikuje francouzsky své dojmy a český dabér do toho poměrně nezúčastněně něco mele česky, je opravdu obludný. Ostatně osoba Freda Chesneau mi na tom pořadu taky trochu vadila, protože vzrušeně křičí své poznatky i tehdy, když zjistí, že se zpotil na prdeli. Zjevně se snaží zalíbit divákovi, mě to ale sralo. Pořad taky ukazuje největší vietnamská klišé, ukazovaná porůznu ve všech jiných dokumentech, to mě celkem zklamalo.(20.2.2015)

Přes počáteční lehký antipatie si mě nakonec tenhle ukecanej gurmán a "preafektovaný francúzsky homosexuál, ktorý je navyše nehorázna vtěrka", díky svýmu zmatkářství, dětinskýmu nadšení a upřímný lásce k jídlu a lidem získal. Stolování navíc neprobíhá v nóbl restaurantech, ale na ulicích, trzích, rybářských lodích a domácnostech prostýho lidu, což je fajn a takhle mi to chutná. 4 říhnutí.(26.2.2015)

• - Každá epizoda si vyžádala přibližně 1 měsíc příprav, 3 nebo 4 týdny natáčení a následně dalších cca 6 týdnů editace pořízeného materiálu. (Posheidon)

• - Při každé cestě, kterých se zvládlo pouze čtyři až pět ročně, cestoval Frédéric Chesneau pouze s malým týmem, který tvořil pouze on, kameraman a jeho kontakt v daném místě, který sloužil zároveň jako údržbář, řidič a zároveň i jako překladatel. (Posheidon)

• - Frédéric Chesneau tomuto projektu zasvětil více než sedm let svého života. V rozmezí let 2007 až 2014 celkem vzniklo třicet 52 minutových epizod + jeden 96 minutový speciál. (Posheidon)