S kuchařem kolem světa (TV pořad)

• Česko

Lionel Cohen

Laurent Baujard

Elke Hartmann
  • Peabody

kuchař, který se chová jako idiot - soudím dle pořadu o čínské kuchyni. Pokud někam jedu, alespoň základ si o tom přečtu, takže jeho údiv nad tím, že se v Číně pije hadí žluč s pálenkou vypovídá jen o tom, že je a) idiot sám b) natáčí pořad pro idioty, kde si na jednoho z nich hraje, aby byl sociálně blízký. To není můj šálek(13.1.2017)

I když se ten Frantík směje strašně idiotsky a v jednom tahu se pohihňává, jeho přístup k práci, vaření a kulturám je docela sympatický a zajímavý, stejně jako místa, která navštíví a kuchyně, kterou zkouší. Občas z toho pomrkává, že interakce s domorodci je trochu strojená, což mu velkoryse odpouštím. Pokud už máte plné zuby těch našich českých klohnilů nebo všech profláklých Britů, zkuste Freda. Třeba vám přijde k chuti.(21.5.2015)

Tohohle francouského kuchaře mám ráda. Fred se vloudí pod pokličku do lecjaké kuchyně, vždycky s respektem k místním lidem. Pro potěšení diváka sebou nechá házet v příboji o útesy při sběru korýšů nebo vyleze do koruny palmy a nabírá lektvar.. a třesou se mu ruce. Je svůj. Upovídaný a možná trochu afektovaný. Každopádně okouzlující. Skvělý cestopis.(29.6.2014)

Tenhle uřvaný skřet mi leze na nervy čím dál víc. Navíc už se čím dál víc děsím chvil, kdy tam nějakým "originálním" způsobem zabíjejí zvířata - a že jich tam je. Nejsem vegetarián a vím, že naše "vyspělá" Evropa v tomhle mnohdy není o nic lepší, není to ale něco, co bych s požitkem sledovala. Vrcholem byl díl Filipíny. Vím, že jiný kraj, jiný mrav, ale někdy je to vážně k zblití.(9.6.2014)

• Wartord

Vždycky, když to omylem jenom zahlídnu, tak se mi chce zvracet z toho, čím se 90 % světové populace krmí. Ještě, že ta naše křesťansko-židovská civilizace si zachovala alespoň nějakou kulturu. Chtěl bych vidět, kde u nás dneska vraždí prase tupým nožem, nebo umlacuje slepici k smrti, aby údajně líp chutnala..... Hvězda za sympatického Freda.(9.7.2015)