S kuchařem kolem světa (TV pořad)

• Česko

Francie, 2007, 30x53 + 1x96 min

Lionel Cohen

Laurent Baujard

Elke Hartmann

Nesnáším kuchařské show! Ještě tak na Emanuela Ridi se dalo chvíli koukat, než se mu tam nacpaly selebrity, ale teď, se zvláště v neděli večer vaří na všech kanálech (stále víc oceňuju toto slovo jako synonymum stoky, zvláště u Primy a Novy a všech zpravodajství) a vaří kde kdo včetně příšerného monstra Haliny Pawlowské, která dovedla TV vaření na samé dno. Proto jsem se ani na Globe-cookera nechtěla dívat, ale jednou jsem uviděla a moc se mi to líbilo, asi proto, že je to spíš cestopis a taky určitě kvůli nezdolnému nakažlivému optimismu Freda Chesneaua, i když je podle někoho ukecaný. Tohle není žádná bečka zavazející v kuchyni, ten kluk maká, jako třeba v indickém vlaku nebo v "kuchyni" na Bali, to byl díl! Klobouk dolů!(25.3.2015)

Díky tomu pozitivnímu cvokovi (dost mi připomíná hyperaktivního kámoše z učňáku:) se skvěle bavim, páč rozhodně nepatřim k voslům, co obdivujou Zdendu "dramatickýho kreténa" Pohlreicha, kterej je ale samozřejmě akorát zrcadlem český zaprděný společnosti... Francouzi umí správně zpomalit, jídlo má plnit především funkci duchovní očisty (jako smích) a o tom to je! PLUS eXotika všelijaký "Usrany-Nasraty" světa, ukrutně se linoucí pořadem jak závan připálený cibulky bytem.(31.1.2015)

jedna z mála vecí bežiacich v telke na ktoré sa dá pozerať... viac ako o gastronómii je to o cestovaní, väčšinu času je to o kecoch, aj keď je pravda že sem-tam niečo zožerie...keď sa nemotorný Fred snaží s niečim akože pomôcť, väčšinou to pos...e ako sa dá. inak je to skôr o poznávaní kultúry krajiny, viac či menej súvisiacej s jedlom a ochutnávka klasických neznámych jedál... žiadne extrémy ako čerstvé žabie srdce ktoré ešte bije na vidličke...na takéto veci odporúčam Andrewa Zimmerna(17.3.2014)

Afektovaný buzík navštěvuje fakt zajímavý destinace. V ulítlosti ho překonala jen Thajská kuchařská celebrita. Fred celou dobu nezavře hubu, dívím se, že ho někdo nemajznul po palici. Ze všeho je vydřený jak puberťák z orgastický šukanice. Osobně si myslím, že jeho vaření stojí za prd, dle rozpačitých výrazů pohoštěných. Jeho výkony na mopedu nebo člunu ukazují, že je taky totální nemehlo. A hysterická scéna s tarantulí v Kambodže mě přivedla k záchvatu smíchu, chudáček vyklepaný Fredík. :-) Fred je prostě unikum této cestopisné seriálové vařečky.(13.5.2014)

• Wartord

Vždycky, když to omylem jenom zahlídnu, tak se mi chce zvracet z toho, čím se 90 % světové populace krmí. Ještě, že ta naše křesťansko-židovská civilizace si zachovala alespoň nějakou kulturu. Chtěl bych vidět, kde u nás dneska vraždí prase tupým nožem, nebo umlacuje slepici k smrti, aby údajně líp chutnala..... Hvězda za sympatického Freda.(9.7.2015)