S kuchařem kolem světa (TV pořad)

• Česko

Le Globe Cooker

S kuchárom okolo sveta

Dokumentární

Francie, 2007, 30x53 + 1x96 min

S kuchařem kolem světa je super pořad o vaření a všem co za vařením stojí a to i pořádný dřiny, který pořadu Fred Chesneau obětuje.Za mě je Fred výborný, on není jako ostatní arogantní a namistrovaný kuchaři,líbí se mi, jak je přátelský a bere všechno s humorem, ale věřím, že v dnešní době věčně nasraných lidí, je ten člověk musí žrát k nenávisti :D , proto palec na horu Frede :D Jinak je to skvělí cestovatelský kolotoč, s pořádnou náloží různých místních kuchyní, bohužel jen, že člověk může ochutnávat jen očima a radil bych, koukat se jen po jídle :D 95%(13.1.2017)

Tak jestli se mi zacnou líbit dokumenty o vaření tak už nevím. Tohle je docela dobrá podkresovka, ve který se každou chvíli objeví něco zajimavyho. Lovení 4 kilovejch žab? Wít. F! A k tomu pripoctu jak frantik chodí a vysira domorodce, tomu nelze nezafandit! Edit: po dalších dílech du nahoru, typek si dovolí hrozně moc a je to zábava sledovat(4.6.2016)

I když se ten Frantík směje strašně idiotsky a v jednom tahu se pohihňává, jeho přístup k práci, vaření a kulturám je docela sympatický a zajímavý, stejně jako místa, která navštíví a kuchyně, kterou zkouší. Občas z toho pomrkává, že interakce s domorodci je trochu strojená, což mu velkoryse odpouštím. Pokud už máte plné zuby těch našich českých klohnilů nebo všech profláklých Britů, zkuste Freda. Třeba vám přijde k chuti.(21.5.2015)

Velmi zábavný gurmetský cestopisný dokuseriál, který generuje celkem příjemnou atmosféru a ač je jeho cílem popsat a přiblížit Evropanovi lokální exotické kuchyně celého světa, ve výsledku dobře ilustruje dnešní globální svět a kulturu. Hlavní postava Fred je silně extravertní, navíc gurmet a profesionální kuchař, a navíc ještě takřka učebnicový příklad kosmopolity, což je asi souhrn ideálních předpokladů pro účinkování v takovémto typu projektu. Vyzdvihnout nutno i příjemnou kosmopolitní hudební stránku...(4.1.2019)

Podle komentářů je zde rozdělený tábor na ty co Freda vzali na milost a je jim téměř sympatický a ty kteří ho až nenávidí. Patřím do první skupiny. moje sympatie si získal Fred tím, že netradičním způsobem upozorňuje na různorodost kuchyní po celém světě. Je nekonfliktní, přátelský a jde do všeho. S domorodci zabíjí zvěř pro Evropana brutálními způsoby, vše ochutná a popíše chutě. Snaží se zjistit jak vaří domorodci a jaké jsou jejich zvyky. To mě baví, shlédla jsem 22 dílů a těším se na další.(22.6.2014)

• - Frédéric Chesneau tomuto projektu zasvětil více než sedm let svého života. V rozmezí let 2007 až 2014 celkem vzniklo třicet 52 minutových epizod + jeden 96 minutový speciál. (Posheidon)

• - Při každé cestě, kterých se zvládlo pouze čtyři až pět ročně, cestoval Frédéric Chesneau pouze s malým týmem, který tvořil pouze on, kameraman a jeho kontakt v daném místě, který sloužil zároveň jako údržbář, řidič a zároveň i jako překladatel. (Posheidon)

• - Každá epizoda si vyžádala přibližně 1 měsíc příprav, 3 nebo 4 týdny natáčení a následně dalších cca 6 týdnů editace pořízeného materiálu. (Posheidon)