S kuchařem kolem světa (TV pořad)

• Česko

Le Globe Cooker

S kuchárom okolo sveta

Dokumentární

Francie, 2007, 30x53 + 1x96 min

Díky tomu pozitivnímu cvokovi (dost mi připomíná hyperaktivního kámoše z učňáku:) se skvěle bavim, páč rozhodně nepatřim k voslům, co obdivujou Zdendu "dramatickýho kreténa" Pohlreicha, kterej je ale samozřejmě akorát zrcadlem český zaprděný společnosti... Francouzi umí správně zpomalit, jídlo má plnit především funkci duchovní očisty (jako smích) a o tom to je! PLUS eXotika všelijaký "Usrany-Nasraty" světa, ukrutně se linoucí pořadem jak závan připálený cibulky bytem.(31.1.2015)

Tenhle uřvaný skřet mi leze na nervy čím dál víc. Navíc už se čím dál víc děsím chvil, kdy tam nějakým "originálním" způsobem zabíjejí zvířata - a že jich tam je. Nejsem vegetarián a vím, že naše "vyspělá" Evropa v tomhle mnohdy není o nic lepší, není to ale něco, co bych s požitkem sledovala. Vrcholem byl díl Filipíny. Vím, že jiný kraj, jiný mrav, ale někdy je to vážně k zblití.(9.6.2014)

Je libo třeba osmahlou tarantuli z Kambodže nebo Filipínské nadívané selátko,naservírované u stolu přátelům v idylickém prostředí chýše, a taktéž vůbec nepochybuji že za přijatenou umírněnou cenu) narozdíl od zdejších nevyvedených končin, které doslova hltám obrazovkou a neváhal bych měnit ani minutu.(19.3.2017)

Tak tenhle kulinářský seriál mě vážně hodně baví. Fred je neuvěřitelný komik a jeho smích je nakažlivý až hrůza, vždy se perfektně pobavím. Nejvíc se smál asi v díle, kde po nocích chytali úhoře. Jeho radost, když se mu konečně povedlo nějakého chytit, byla podobná dítěti, když dostane svou první hračku. :D Potěšil mě díl o Mexicu, což je má vysněná destinace, kam bych se rád jednou podíval a ochutnal tamní speciality. Při pohledu na všechny ty tortily a omáčky a masové směsy a pálivé papričky...uááááááá. :D Každý díl má něco do sebe, v každém díle se dozvím něco zajímavého a pokaždé se skvěle bavím. 90%(3.4.2015)

Podle komentářů je zde rozdělený tábor na ty co Freda vzali na milost a je jim téměř sympatický a ty kteří ho až nenávidí. Patřím do první skupiny. moje sympatie si získal Fred tím, že netradičním způsobem upozorňuje na různorodost kuchyní po celém světě. Je nekonfliktní, přátelský a jde do všeho. S domorodci zabíjí zvěř pro Evropana brutálními způsoby, vše ochutná a popíše chutě. Snaží se zjistit jak vaří domorodci a jaké jsou jejich zvyky. To mě baví, shlédla jsem 22 dílů a těším se na další.(22.6.2014)