S kuchařem kolem světa (TV pořad)

• Česko

Francie, 2007, 30x53 + 1x96 min

Lionel Cohen

Laurent Baujard

Elke Hartmann

Tohohle francouského kuchaře mám ráda. Fred se vloudí pod pokličku do lecjaké kuchyně, vždycky s respektem k místním lidem. Pro potěšení diváka sebou nechá házet v příboji o útesy při sběru korýšů nebo vyleze do koruny palmy a nabírá lektvar.. a třesou se mu ruce. Je svůj. Upovídaný a možná trochu afektovaný. Každopádně okouzlující. Skvělý cestopis.(29.6.2014)

I když se ten Frantík směje strašně idiotsky a v jednom tahu se pohihňává, jeho přístup k práci, vaření a kulturám je docela sympatický a zajímavý, stejně jako místa, která navštíví a kuchyně, kterou zkouší. Občas z toho pomrkává, že interakce s domorodci je trochu strojená, což mu velkoryse odpouštím. Pokud už máte plné zuby těch našich českých klohnilů nebo všech profláklých Britů, zkuste Freda. Třeba vám přijde k chuti.(21.5.2015)

Tenhle uřvaný skřet mi leze na nervy čím dál víc. Navíc už se čím dál víc děsím chvil, kdy tam nějakým "originálním" způsobem zabíjejí zvířata - a že jich tam je. Nejsem vegetarián a vím, že naše "vyspělá" Evropa v tomhle mnohdy není o nic lepší, není to ale něco, co bych s požitkem sledovala. Vrcholem byl díl Filipíny. Vím, že jiný kraj, jiný mrav, ale někdy je to vážně k zblití.(9.6.2014)

Přes počáteční lehký antipatie si mě nakonec tenhle ukecanej gurmán a "preafektovaný francúzsky homosexuál, ktorý je navyše nehorázna vtěrka", díky svýmu zmatkářství, dětinskýmu nadšení a upřímný lásce k jídlu a lidem získal. Stolování navíc neprobíhá v nóbl restaurantech, ale na ulicích, trzích, rybářských lodích a domácnostech prostýho lidu, což je fajn a takhle mi to chutná. 4 říhnutí.(26.2.2015)

Fred Chesneau, lehce bláznivý francouzský průvodce, který diváka provází rozmanitostmi kuchyně celého světa. Na můj vkus někdy až příliš vysmátý, ale ty momenty dávají skvělému cestovatelskému dokumentu ještě něco navíc. Odlehčí to a člověka to příjemně obohatí. Líbí se mi, že je to celkově pojaté dost neortodoxně. Rozhodně 5 hvězd v porovnání s konkurencí v podobě laciných TV show's.(10.8.2015)