Zabijáci

• Dánsko Fasandræberne (více)
Krimi / Mysteriózní / Thriller
Dánsko / Německo / Švédsko, 2014, 119 min (Alternativní 115 min)

Kdo stojí za 20 let starou sérií vražd a znásilnění? Všechny stopy vedou ke skupině studentů prestižní internátní školy, jako pachatel byl však odsouzen místní podivín. Složka s případem se dostává do speciálního kriminálního oddělení Q na stůl detektiva Carla Mørcka (Nikolaj Lie Kaas). Carl a jeho asistent Assad (Fares Fares) okamžitě poznají, že v případu něco nesedí a znovu jej otevřou. Ve složce najdou poznámku o tísňovém volání zoufalé mladé dívky. Ta však zmizela beze stopy. Brzy se ukáže, že Carl a Assad nejsou jediní, kdo se snaží najít dívku, jejíž svědectví by mohlo nepříjemně zasáhnout ty nejvyšší vrstvy uhlazené dánské společnosti. (Aerofilms)

octopuska

Rovnou dávám plnej počet a ani nemrknu okem. Vzhledem k vysoké laťce severské kinematografie, jsem se moc těšila a jsem nadšená, tohle je parádní kriminálka. U mě to snad předčilo i Milenium . Je to tak syrový a studený, jak psí čumák. Nikdo si s nikým nebere servítky. Hlavní hrdina pohlcený svou prací s kterým se v podstatě nedá vydržet, jeho věrnej snědej parťák a konečně asistentka, která to peklo možná vydrží. Spousta neuvěřitelnejch parchantů, kterým jsem měla chuť rozkopat ksichty!!!! A pak Kimmie nehorázná čubka, která tvrdě platí za své hříchy, a která mi tak přilne k srdci, že jí fandím a přeju jí, aby ten svůj boj vyhrála. Ale nejsme v Americe a tak dostaneme pořádnou porci té nejtvrdší reality, až do morku kostí. ()

chelseaman22

Jak již bylo řečeno níže, tak 2/3 jsou super a poslední 1/3 je kvalitativně na úrovni Ulice. Věčná toť škoda, že výborné ÁNTRÉ je zohyzděno nevkusným koncem, jež je asi tak reálný, jako radost prodejce z vydávání daňových dokladů. Oproti prvnímu jednání značné zklamání. 45% ()

andrii

"Hodné" dětičky, ošklivě si pocákaly nedělní šatičky. Hanebně bezcitní, zvrácení, od té doby jsou. Kam se hnou, rudá skvrna "zdobí" jejich ručičky. ()

Johnny.ARN

Pokračovanie oddelenia Q. V dvojke sa zaoberajú vyšetrovaním série záhadných vrážd. Mňa potešil príchod Asbaeka, hviezdy posledných dánskych filmov. Síce je páchateľ skoro od začiatku jasný, oveľa viac sa pracuje s prostredím, myslením a atmosférou. Škoda len toho "úteku z väzenia", ktorý vyznel maximálne nelogicky a dogabal tak niečo, o čo sa celý film režisér snažil. V dvojke sa už kašle na ústrednú dvojicu, nerozoberá sa ich minulosť a vzťahy ale plne sa sústreďuje na iné postavy a dej. Veľmi dobré. Silné 3 z 5 ()

SimpanzJi

Zabijáci je dánský film. A všichni ví, že dánské, norské a švédské se od jiných odlišují. Někteří je považují za výjimečné, druzí za nudné. Já se přiklaním k druhé variantě. Zabijáci jsou pro mě chladným, nezábavným a utahaným snímkem, který jsem musel po půlhodině sledování vypnout. Plusem pro mě byl dobrý střih a scénář. 25. 10. 2015 ()

LadyPupu

Celkově lepší než Žena v kleci. Příběh, zpracování, herecké výkony, atmosféra. Nevím proč, ale u sledování tohohle filmu jsem si vzpomněla na Mechanický pomeranč... ()

viperDavid

Hodně mi to připomínalo, muže co nenávidí ženy, ale jinak naprosto skvělé. Nikolaj se do toho opřel a vedl celý film. Pěkně propracovaný děj, skoro nemám co vytknout, až na ten konec ()

Mrkvič

Sérii sleduji od třetího dílu zpět a hrdinové jsou díky tomu hned od začátku fajn. Opět nejde o moc velkou detektivku, když asi od třetiny filmu divák zná pachatele. Opět se spíš dobíráme tomu, jak nakonec sklapne past. Zde trochu krkolomně a náhodně, ale zase prolínání s minulostí ději svědčí a vůbec to poslední je hodně povedené, když se konečně dozvíme, co se a jak stalo. ()

Lachtaan

Nemůžu se ubránit pocitu, že Carl Mørck je splácaný podle stejného mustru jako norský Harry Hole. Ony ale tyhle tvrdošíjné povahy k těm severským detektivům patří, tudíž o tom nelze mluvit jako o chybě či nedostatku. Důležitější je, že mě případy oddělení Q začínají zajímat natolik, že se budu muset poohlédnout i po knižních předlohách. Pilou Asbæk by vedle sviňáka z GOT nemohl dostat věrohodnější roli. ()

filmmovier

Za mě rozhodně nejlepší díl. Mnohem depresivnější, mnohem zajímavější po všech stránkách, skutečně poctivá detektivka. Zápletka je opravdová lahůdka - sice to na začátku vypadá, že je před vámi dvouhodinová nezáživná nuda, ale absolutní opak je naprostou pravdou - film je strhující, působivý, fantastický obsazený, postavy působí reálně, jsou sympatické (i když nejsou ani trochu sympatické) a doprovodná hudba je naprosto prvotřídní. Velmi působivý divácký zážitek, ve kterém všechno perfektně funguje. Radost sledovat. 85%. ()

venison

Knihy z pera Jussi Adler-Olsena mám velmi ráda - patří k těm zatím nejlepším severským detektivkám, které jsem zatím přelouskala.. Hlavně ústřední dvojice Carl a Assad mě velmi baví.. Rozhodně nejsem zklamaná obsazením, protože Nikolaj Lie Kaas a Fares Fares moje nároky bohatě splňují.. Trošku v "Zabijácích" pokulhává děj a rozchází se s knihou.. Když jsem zjistila, že se rozhodli dostat tento díl na plátna, tak sem zaplesala nad hromadou exotických zvířat, které uvidím (s dnešními filmovými efekty je to hračka), ale bohužel nakonec upravili scénář k obrazu svému (asi málo finančních prostředků).. Film není špatný, jen bohužel srovnávám s knihou.. Kdo ale nečetl, rozhodně se nenechte odradit.. Je velmi dobrý, srovnatelný s Hollywoodem, jen mnohem syrovější a temnější ;-) ()

rockwoman

Zlomená princezna přichází vyrovnat účty a definitivně tak spálit svou minulost. Další zajímavý případ z oddělení Q, které se rozrostlo o dvě nové kočky... "Kdo dělal kafe? Rosa. Sláva!" ッ ()

pytlik...

Morck je boží, je jasný, že tohle by si žádnej americkej režisér natočit nedovolil. Páč by mu bylo jasný, že by do hlavní role nesehnal ochotného herce, anebo by mu musel zaplatit odškodnění za drahý plastiky na odstranění hlubokejch vrásek z obličeje, když se Morck celou dobu musel tvářit tak hluboce nešťastně. Dánští herci tohle evidentně neřešej. Jinak se mi líbila ohleduplnost jednoho padoucha, kterej do Morcka nalil alkohol, ale u Asada respektoval jeho náboženství a nechal ho v tomhle ohledu na pokoji. ()

lucascus

Scénář perfektní, skandinávská mrazivost dokonalá, flashbacky do minulosti mají spád a posouvají a ujasňují děj filmu. Celý film provází určitý, ale těžko popsatelný noir nádech, který mu dává tajemnou atmosféru, což je hlavní přednost filmu - tedy i důvod návštěvy kina. Neokoukané herecké tváře jsou pak třešinkou na dortu. Doporučuji. ()

Nyck

Četl jsem předlohu, takže mohu srovnávat. Myslím si, že filmoví Zabijáci jsou velmi povedeným zpracováním, chybí mi možná větší prostor pro Rose a celkově vztahy Carla s jeho spolupracovníky i s rodinou a pak možná větší dávka humoru, který v knihách Olsena bývá charakteristický. Pochválit musím výběr herců do rolí, ať slizkého Ditleva, krásné Thelmy, či zoufalé Kimmie. ()

zdenny

Tak toto je přesně podle mého gusta. Odloučená internátní škola pro děti rodičů z vyšší společnosti a mezi nimi pár hajzlů, které baví ubližovat jiným. Nezastaví se ani před vraždou, kterou po x letech vyšetřuje duo detektivů ze speciálně vytvořeného oddělení Q. Výše popsaná lokace s mysteriózním aroma. Fakt dobré. ()

lykan9

V prvních deseti minutách jsem si myslel, že Zabijáci nebudou dosahovat takové kvality a míry napětí jako Žena v kleci. Když se však příběh rozběhl měl jsem pocit, že tento díl je ještě dokonce lepší. Zabijáci jsou prostě stejný nářez jako předchozí film a proto také stejné hodnocení. ()

Tomatáš

Skvělá atmosféra, tak typická pro severské filmy, je opět přítomna a rozhodně nezklame. Oproti Ženě v kleci je ale scénář dost předvídatelný a my pouze hodinu a půl přihlížíme tomu, jak Carl dostává přes držku a dánská policie si nechá utéct bezdomovkyni s tvrdou hlavičkou z cely. Já nevím, proč z ochránců veřejných práv dělají takové loosery. Koukatelné tři hvězdy. ()

JohnSmith

Druhý případ oddělení Q je snad ještě zajímavější než ten první. Je to hodně drsná krimi, u které jen tak něco nepředpovíte. K tomu opravdu zajímavý závěr. Prostě parádní krimi. ()

Kinokavárna na Rock for People

Kinokavárna na Rock for People