Zabijáci

• Dánsko Fasandræberne (více)
Krimi / Mysteriózní / Thriller
Dánsko / Německo / Švédsko, 2014, 119 min (Alternativní 115 min)

Kdo stojí za 20 let starou sérií vražd a znásilnění? Všechny stopy vedou ke skupině studentů prestižní internátní školy, jako pachatel byl však odsouzen místní podivín. Složka s případem se dostává do speciálního kriminálního oddělení Q na stůl detektiva Carla Mørcka (Nikolaj Lie Kaas). Carl a jeho asistent Assad (Fares Fares) okamžitě poznají, že v případu něco nesedí a znovu jej otevřou. Ve složce najdou poznámku o tísňovém volání zoufalé mladé dívky. Ta však zmizela beze stopy. Brzy se ukáže, že Carl a Assad nejsou jediní, kdo se snaží najít dívku, jejíž svědectví by mohlo nepříjemně zasáhnout ty nejvyšší vrstvy uhlazené dánské společnosti. (Aerofilms)

BarryLyndon

Neznám předlohu, ale tipnul bych si, že u druhého připadu byla daleko slabší, než u Ženy v kleci. Zoufale mne nezajímal osud postav a mimo Assada s Carlem mi byl každý opravdu volný, což je u vyšetřování spletitého (zdánlivě) případu docela problém. Ty knížky opravdu neznám a je možné, že tvůrci hodně vyškrtával, ale osobně si nemyslím, že by předloha byla tak super, jako u jiných seveřanů. Ale natočeno je to o to ještě možná lépe, jak Žena v kleci a dost možná i závěrečný díl Millenia. Špičková kamera, nádherná hudba! Skládal ji Uno Helmersson, který pracoval i na prvním dílu a Broenu, kde jsem si toho tolik nevšiml, ale evidentně umí. Ale hlavně ta atmosféra, ta atmosféra to neskutečně tahá. Tohle mimo seveřany umí kdo? True Detectvie a s přivřením obou očí možná Killing a to je ještě remake seveřanů. :-D Koukám, že letos půjde do kin ještě Flakenpost, který triviou zní náramně, těším se moc! 7/10 ()

bourec

Těšil sem se moc,krimošky mám rád,a tahle je opravdu hodně kvalitní.Pomalu se rozjíždějící mysteriózní příběh za zvuků až parádně naléhavý hudby.A nebejt těch scén z cely,kdy to snad vypadalo,že polda Kaas padne Kimi kolem krku,tak sem šel na plnou palbu,O dost lepší než Žena v klícce..80%. ()

joker.george

Zabijáci by nemohli být odlišnější oproti tomu, jak jsem hodnotil a komentoval předchozí díl. Zápletka není jednoduchá ani přímočará a přinese plno zvratů a upřesnění jsou dávkovány postupně. Viníci, ať už skuteční nebo domnělí, jsou odhaleni už v prvních minutách, ale dosáhnout na ně a nepodlehnout zoufalství je obtížné. Film si nebere servítky a nabídne i explicitní scény. A i když se podaří případ objasnit, tak se nikdo nezvítězí. ()

Lanark

Syrové po všech směrech. Norgaard se nebojí zatlačit na pilu, když je to nutné a tak každá udělená nebo obdržená rána vám zarezonuje ve vašich kostech. Bohužel zápletka knižní předlohy podráží filmovým Zabijákům nohy. Některé důležité detaily jsou zmíněny jen na okraj a některé dějové zvraty proběhnou tak rychle, že je divák nemá pořádně šanci vstřebat. Nicméně vizuál je uhrančivý, atmosféra napjatá a mezi postavami to pěkně jiskří. Jsem zvědavý na další Q. ()

dubinak

Tak a mám za sebou můj poslední chybějící díl trilogie a musím říct, že ho považuji za velice povedený, ba velkolepý. Příběh je tentokrát vcelku zamotaný, vrah není vyřčen hned na začátku, a tak se vám dostane i nějakého toho překvapení. Druhý díl v pořadí oplývá i lehkou zvráceností, je zde více explicitnosti i násilí. Nejslabším bodem tu pro mě bylo jasně finále, které bylo moc rychle odbyté, nevymazlené a navíc obsahovalo i pár nelogických postupů. Jinak je dějově tento díl nejspíš asi ten nejzajímavější. I když zrovna u této trilogie bych měla opravdu velký problém určit vítěze. ()

C0r0ner

I napodruhé mě oddělení Q uchvátilo svým příběhem, který je jak maximálně realistický, tak především napínavý a zajímavý. Ústřední dvojice detektivů je zároveň špičkově napsaná a zahraná, takže mi ke spokojenosti nechybí vůbec nic. Kéž by takových filmů vznikalo víc, protože jinde se bohužel jede spíš na zisk než na kvalitu. 95% ()

DruidKarel

1785. hodnocený film: Tohle je můj druhý viděný film, který byl natočený na motivy knihy Jussiho Adler-Olsena. Kdo jednou sáhne po jeho knize, tak věřím, že si zamiluje i knihy další. To samé platí i o kniha Jo Nesboa, či Larse Keplera. V případě dvou zmiňovaných autorů bych se však přimlouval za větší míru zfilmování. Tohle byl opět skvělý snímek, u kterého si přijdou na své i fanoušci severských snímků. 5* za skvělý námět, parádní herecké výkony a také za hudbu. 5* ()

Flynn

Po jedničce si myslím pořád to samé... nějak si moc neumím představit, že by to byl film na který bych šel do kina. Skutečně je to pro mě spíše jako skvělý pilotní díl k nějakému našlapanému seriálu z dílny HBO. Kvalitní filmařina, ale nějak mi nejde na chuť to kino. Nevím.. rozhodně po 1. dílu ještě kvalitnější kousek, dvojice hrdinů se posunula o kus dál a řeší další velmi zapeklitý případ... už ted se budu těšit na 3. díl... a Lie Kaas je správný týpek.... ()

PROCESOR

Nemám rád násilí a tady je ho požehnaně. Čekal jsem zajímavý thriller, ale toho jsem se nedočkal, zato bitek a krve požehnaně, ani, jako kriminálka, kdo, že je to tedy vrah, se nemuselo řešit. Je to setkání se severskou kriminálkou, který jsem zatím nepřišel na chuť a proto snímek nebudu hodnotit... ()

Juto

Film ,,Zabijaci" je oveľa lepšia ako prvá časť ,,Žena v klietke". Pútavý príbeh, ktorý si divák vryje do pamäti. Film má skvelú atmosféru. Amíci by sa mali učiť ako severania točia detektívky. 7,5/10 ()

c.tucker

Od knihy se to ubírá trochu jinou cestou, ale je to znatelně lepší cesta než u Ženy v kleci. Jen mne trochu zamrzelo, že to finální odhalení není to co v knize, to by byla pecka. ()

alchac

Hon 2 aneb nedotknutelní smradi nám rostou až z nich všichni rostou. Případně umírají. Povedené. A obsadit do hlavní role přešitého šarpeje byl výtečný nápad. Naučit ho nosit kravatu se povedlo, odnaučit vrčet a štěkat již nikoliv. ()

flyboyeda

Rozhodne po vsech strankach o level lepsi nez predchozi Zena v kleci. Pribeh se toci kolem nevyjasneneho pripadu nekolika sadistickych zrudicek. Jedna z nich ale naleza svedomi a komplikuje beztrestny zivot tem ostatnim. Kolem severskych krimi je ted pomerne velky hype, ale Zabijaci jej nepotrebuji. Uz se moc tesim na nasledujici dil serie - Flaskepost Fra P. ()

dr.fish

Výborná kriminálka velmi podobná Milenniu, což je taky jediný důvod, proč nedávám plný počet. Určitě ale stojí za vidění. Nemá hluchého místa. 80% ()

Radiq

No jó, skvělá severská atmoška v kriminálním příběhu plným násilí, krve, šokujících odhalení a mrtvejch. Ale ne ve smyslu přehnaně plným, ale plným tak akorát. Prostě kvalitou si to nezadá s kvalitou prvního příběhu s ženskou v kleci. Tady máme rovnou dvě dějové roviny a až na to, že herci tenkrát a teď vzhledově moc neseděli, to byl koncert napětí a postupného odkrývání pravdy. A herci i režisér to prostě dotáhli na jedničku. Ale jenom na čtyřhvězdičkovou jedničku. ()

Kinokavárna na Rock for People

Kinokavárna na Rock for People