Zabijáci

• Dánsko Fasandræberne (více)
Krimi / Mysteriózní / Thriller
Dánsko / Německo / Švédsko, 2014, 119 min (Alternativní 115 min)

Kdo stojí za 20 let starou sérií vražd a znásilnění? Všechny stopy vedou ke skupině studentů prestižní internátní školy, jako pachatel byl však odsouzen místní podivín. Složka s případem se dostává do speciálního kriminálního oddělení Q na stůl detektiva Carla Mørcka (Nikolaj Lie Kaas). Carl a jeho asistent Assad (Fares Fares) okamžitě poznají, že v případu něco nesedí a znovu jej otevřou. Ve složce najdou poznámku o tísňovém volání zoufalé mladé dívky. Ta však zmizela beze stopy. Brzy se ukáže, že Carl a Assad nejsou jediní, kdo se snaží najít dívku, jejíž svědectví by mohlo nepříjemně zasáhnout ty nejvyšší vrstvy uhlazené dánské společnosti. (Aerofilms)

rekkky

Complex, raw, beautiful editing with amazing pace. The whole storyline perfectly fits together so you can just relax and enjoy how the movie naturally flows in to the end. Stunning piece of art. ()

Evander

I druhý případ oddělení Q s názvem „Zabijáci“ je zajímavou detektivkou s netradičním a poutavým příběhem, ale osobně mi přijde malinko slabší než první díl. Jediné, v čem první díl překonává, je vyváženost postav. Zde jsem si narozdíl od prvního dílu dokázal poměrně snadno najít cestu i k detektivu Carlovi a nově přidělená asistentka dle mého soudu též okamžitě dobře zapadla a tým po celou dobu šlapal jako švýcarské hodinky. 72% ()

katmandzoo

Škandinávci začali v poslednej dobe natáčať veľmi kvalitné mysteriózne krimi-thrillery, čomu som veľmi rád, pretože filmy podobného druhu mám v obľube. Dánsky snímok Zabijaci je jedným z nich. Zahŕňa v sebe prvky popredných snímkov ako Zmiznutie, Stratené dievča, či De Behandeling. Zaujímavý príbeh, komorná a tajomná atmosféra, chladní a precízni vyšetrovatelia, psychopatickí záporáci a krásne škandinávske prostredie robia tento film originálnym a výnimočným vo svojom žánre. Počas celých 2 hodín sa ani na sekundu nenudíte a pozorne sledujete každý detail dokonale prepracovanej mozaiky úkladnej vraždy a jej následného opätovného vyšetrovania. Záver trochu prekvapujúci, nie však zlomový. Lepšie 4* ()

Rockerman

Jak jen to ti seveřané dělají, že dokážou natočit krimi-triller temný a studený, jak psí čumák a donutí vás tím přikovat se k sedačce tak, že napětím skoro nedýcháte? Podivín a arab pátrají po skutečných vrazích dvou sourozenců z před 20-ti lety. Nijak zvláštní nápad je vyprávěn se skvělým tahem na bránu prakticky bez scény, která by byla nezajímavá nebo zbytečná. Když mě něco zaujme jsem ochoten přimhouřit oči nad nějakými detaily. Mistrovský kousek! ()

DAPDO

Druhý příběh oddělení Q. Po výborné Ženě v kleci přichází neméně dobré pokračování dvou detektivů, kteří řeší odložené případy. Oba díly jsem zkouknul hned po sobě, takže můžu říct, že Zabijáci jsou o něco propracovanější než úvodní díl. Nejsem moc fanda filmů, kdy je pachatel nebo pachatelé, znám prakticky od začátku, ale v tomhle podání mi to ani trochu nevadilo. ()

chrispe

Zdařilá krimi, celkem dobře sledující knižní příběh, která je děsivá zejména svou všudypřítomností a reálností. Moc se těším na zfilmování dalšího dílu! ()

Charlie84

Dvojka obsahuje pár hodně divných míst, které možná v knížce dávají smysl, ale tady se jej moc vykřesat nepovedlo. Ten smysl. Doplňoval jsem si tenhle film až po třetím dílu, který mě dosti navnadil...takže zklamání. Tři dávám za objektivní kvality a ne úplně špatně rozehranou partii s podivnými kousky prominentních dánských teenejdžrů. Což už jsme taky párkrát viděli. Tady je to hezky propracované, ale čím více se vše sune kupředu, tím zvláštněji se všichni chovají, což kupříkladu postavu Morcka, která je za hranou už někde v druhé třetině filmu, posunuje...no rozhodně ne ke kvalitativně hodnotnému závěru. První díl jsem neviděl, třetí se povedl, tohle spíše ne. Hmm...takže tři asi nedávám...fakt škoda... ()

anitae

Profesionálnější detektivové řeší starý případ vražd. Dostávají se i k znásilnění fyzikáře pro udržení milence na škole a další kratochvíle skupiny poněkud zvrácených studentů na internátě. Povedená proměna Kristen z bedomovkyně na kočku a vraždící superženu. ()

KafuR

Film, který vás každou další minutu nutí záporáky nenávidět víc a víc, aneb ukázka toho, jak si můžou krátit nudu mazlíčkové rodičovské smetánky, když je jednoduše chlastání a fetování přestane bavit. Komplikovanější případ než první úkol oddělení Q a se zajímavými postavami je navíc podkreslen surovými a fyzicky intenzivními scénami, které postupně gradují až do samotného závěru. Ústřední postavy působí sehraným dojmem a dokonce se nebojí ovlažit trochou toho suchého humoru. Bylo by docela zajímavé vědět, kolik podobně znuděných gaunerů se ukrývá jenom v naší společnosti. ()

papaguy

Jako by se tvůrci chtěli poučit a naservírovat divákovi kus masa. Zůstává styl vyprávění - flashbacky a současnost. Jinak jsou ale Zabijáci výrazně akčnější - se všemi klady i zápory, postavy jsou vykreslenější... a zajímavější. Děj je hutnější, syrovější, intenzivnější. A hlavní hrdina ještě umanutější. zkrátka vše, co v minulém díle bylo napůl, najdete v Zabijácích o stupínek výše. ()

Kingjiri

Detektivka s tou správně drsnou severskou atmosférou a zajímavym námětem i postavama. Je ale škoda, že divák musí občas zápolit s delší stopáží, Carlova starost o Kimmie nepůsobí vůbec přesvědčivě (proč mu vůbec ležela na srdci?) a závěrečnej útěk z cely zbytečně pokazí finále, který mimochodem mohlo být i delší. Třetí silná hvězda za atmosféru a námět, přičemž v případě střídmější stopáže a propracovanějšim závěrem bych se čtvrtou hvězdou moc neotálel. ()

Torgal

Poctivé krimithrillery sú za veľkou mlákou ohrozený druh, ešteže na pomoc prišla škandinávia. Zabijaci sú druhou časťou série, a hoci som prvý diel nevidel, nemal som pocit, že by mi niečo chýbalo. Je tu všetko, čo fanúšik žánru potrebuje - zarputilý vyšetrovatelia, beštiálne zločiny, inteligentný záporáci a temný záver. Kvalitná filmárčina i herci, dobrá atmosféra aj gradácia smerom k drsnému finále, spokojnosť. 8/10 ()

Biopler

Filmu veľmi nepomáha, že chce ohúriť minimálne tak ako sfilmovanie diela Millennium Stiega Larssona. Berie si od neho tému, avšak so zreteľom odloženého prípadu spred 20 rokov, kedy sa jedna žena chce stále pomstiť, len je jej to veľmi ťažké po tak dlhej dobe a živote v ústraní uveriť... a to je boľačka príbehu, ktorý je ináč zaujímavo rozvetvený. Dvaja hlavní zabijaci i spolužiaci si dnes žijú ako-tak pohodlný život, jeden dokonca na panstve, avšak za celú stopáž sa nedozvieme prečo počas štúdií konali to čo konali. A miera násilia mi prišla až ustrelená. Ústredné duo detektívov z prvého filmu sa mení na trio, no vskutku neviem načo to bolo dobré. Aj tak sa v teréne pohybujú dvaja a bohato mi stačili, predviedli i po hereckej stránke štandard. Zadumaný Carl v podaní Lie Kaasa je typ detektíva, ktorého mám rád a dám prípadom z oddelenia Q ešte ďalšiu šancu. ()

Franc1s

Ještě lepší než předešlí díl Žena v kleci. Napnutý od začátku do konce, všechny postavy měli dost prostoru, flashbacky nebyli jako páté kolo u vozu. Více temnější, ponurejší, násilí a krve se režisér nebál. Déla filmu se protáhla na dvě hodky a furt se na to dalo dívat, nenudilo, zvraty přicházeli v pravou chvíli, za mě super kriminálka. 9/10 a Závěrečný díl se doufám povede minimálně tak dobře. ()

Adiemus

Nesympatický Carl, Assad, který se na hony liší od knižní předlohy, dost zásadních motivů zmizelo bůhvíkam, suma sumárum nepovedená adaptace předlohy, kterou ponurá atmosféra nezachrání. Upřímně - nudila jsem se. A propos - že by se jakýkoliv detektiv v časovém presu probíral jednotlivými důkazy, když může popadnout všechny naráz? Ale divák míní, režisér mění. ()

netWoor

Je to asi naposledy, kdy jsem krátce před shlédnutím filmu četl i knižní předlohu. Protože se prostě nedokážu vyhnout srovnání. Film je určitě fajn, ale až moc věcí (ještě víc než v prvním díle), je tam zkrátka jinak nebo dokonce úplně obráceně. A to mě docela ruší a nedokážu si film vychutnat. Na druhou stranu, snímek mi tak trochu připomíná nějaký díl seriálu komisař Rex (dobře, místo psa je tady neméně chytrý ... cizinec), byť poněkud v delší stopáži. Takže ... ano, určitě fajn, seveřani jsou na vlně, ale zase na zadku z toho nesedim (ale na další díl se fakt těšim :)) Téměř čtyři ... ()

Henry Morgan

Nechápal jsem diametrální odlišnost postav od knižní předlohy, dokud Nesbo nezakázal natočit Sněhuáka, aby si v dalších dílech s Harry Holem čtenáři nepředstavovali nějakého herce. A pak to potvrdili v Jacku Reacherovi, kam obsadili Cruise, čímž absolutně znemožnili knižního hrdinu propojit s nějakou hereckou tváří. Myslím si, že je to dobrá taktika a rozhodně filmu neubírá, pokud neznáte originál. Navíc v tomto případě to obsáhlo vcelku dobře veškeré dějové linky knihy, dovedlo je zdařile propojit a rozuzlit v typicky severském rytmu, kde dynamické, zběsilé scény střídají ty zádumčivé, temně pomalé úvahy nad čímkoliv relevantním. Takhle nějak si představuji, že by měl fungovat a vypadat film, natočený podle kvalitní knihy, aniž by kdokoliv cokoliv zkracoval, překrucoval konce nebo bagatelizoval zápletku a posílal ji do jiných dimenzí či končin. Hezké to bylo, viditelně nehollywoodské!! ()

ER

Temná atmosféra podbarvená tlumenými barvami,hudbou a povětšinou tmavými ,velmi pečlivě vybíranými lokacemi (interiéry). K tomu dost drsný příběh u kterého musím kvitovat hořký konec. Jenže samotný děj má jednoduchou dějovou linku a občas i "jednoduché" scény (útěk dívky z cely),tudíž jde spíše o klasiku,která aspoň nezahlcuje zvraty. Důležité je,že děj dokáže udržet pozornost a slušné napětí až do konce. ()

Kinokavárna na Rock for People

Kinokavárna na Rock for People