Reklama

Reklama

Volejte Saulovi - Série 1

(série)
Trailer 1
USA, 2015, 7 h 54 min (Minutáž: 43–54 min)

Kamera:

Arthur Albert

Hudba:

Dave Porter

Hrají:

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Rhea Seehorn, Patrick Fabian, Michael Mando, Michael McKean, Julie Ann Emery, Jeremy Shamos, Miriam Colon, Raymond Cruz (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(10)

Obsahy(1)

Jimmy McGill býval neúspěšný právník, který měl co dělat, aby dal dvě a dvě dohromady. Ale při pátrání po svém osudu se jeho dráha protíná s příběhem Saula Goodmana. (Netflix)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (55)

kocik1 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Když nevíte kudy z nudy, brnkněte Saulovi. On vám to rád a hned zvedne. Teda jestli nebude mít zrovna telefon strčený v poštovní schránce.:-)) To se občas některým právníkům stává:-)). První série seriálu se rozjíždí pomalu a ve srovnání se starším bráchou z toho nevychází úplně nejlépe. Má několik hluchých míst, kdy se děj celkem zbytečně rozmělňuje a natahuje jak žvýkačka Pedro, když jste s ní chtěli být světoví. A pak mu chybí mnohovrstevnatost, což je to, co dělalo Breaking Bad výjimečným. Je zkrátka a dobře vidět, že zatímco příběh BB se rodil pomalu a byl díky tomu do detailu promyšlen, BCS vznikl "na objednávku" po úspěšném a nedostakovém produktu. Přesto to není seriál špatný, ve srovnání se současnou TV produkcí drží laťku pořád ještě dost vysoko a závěrečný díl mě dokonce přivedl na myšlenku, že se možná více vrstev ještě dočkáme. Kdo ví? ()

BROKEN_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jak žil Saul Goodman před události seriálu Breaking Bad? Myslím, že spin-off Better Call Saul je důstojný navázání na nejlepší seriál ever - Breaking Bad! Rukopis Vince Gilligana jde cítit, a proto se Better Call Saul může pyšnit kvalitním scénářem. Bob Odenkirk dokazuje, že dokáže utáhnout vlastní seriál, a jeho postava je jedna z mála ze seriálu Breaking Bad, která si zaslouží vlastní show. Takže, jestli máte rádi Breaking Bad, určitě nebudete zklamáni tímto dílem. Já jsem spoko. :) ()

Reklama

Soweek 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tento spin off Breaking Bad jsem chtěl původně vynechat, už jen proto, že postava Saula Goodmana mi v originálním seriálu prostě nesedla. Hodnocení kritiků byla výborná, ale čsfd se stále pohybovalo na úrovni 80%, což tu popravdě řečeno, má skoro každý druhý seriál. S každou další sérií se zde ale hodnocení šplhá strmě nahoru, a tak budu předpokládat, že BCS má našlápnuto stejně jako Breaking Bad, kde první série byla nudnější, ale zbytek byla neskutečná jízda. Uvidíme, co tedy příběh Saula Goodmana přinese dál, zatím to bylo komornější, ale zábavné. ()

BrooksW.Here 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Hey, I just talked you down from a death sentence to six months' probation. I'm the best lawyer ever." Saulova prvá séria je veľmi pohodovým návratom do novomexického mesta Albaquerque, kde sa odohrával aj príbeh jedného z najlepších seriálov všetkých čias, ale v tomto prípade to nemá s BREAKING BAD takmer nič spoločné... A v tom podľa mňa tkvie čaro tohto spin-offu... To, že stojí samostatne a zároveň perfektne dopĺňa pôvodný seriál. Veľmi ma potešilo aj to, že tvorcovia sa rozhodli priviesť naspäť aj niektoré z najlepších postáv BREAKING BAD - Tuca Salámku (😄), v podstate aj Saula/Jimmyho, ale najväčšiu radosť mi spravilo to, že sa na scénu vrátil aj Mike, ktorý v prvých piatich častiach síce pôsobí ako vedľajšia postava, ale v druhej polovici série si pre seba ukradol dokonca až dve epizódy a tým podľa mňa naznačil to, že v nasledujúcich sériách by mohol byť dôležitý, čo ma naozaj potešilo. S čistým svedomím môžem povedať, že na prvé tri epizódy sa mi pozeralo dokonca lepšie ako na BREAKING BAD, čo som od Saula ani v najmenšom nečakal, ale v konečnom dôsledku som rád, že ma takto milo prekvapil. Ale aby som iba nechválil, po brilantnom úvode s Tucom nasleduje niekoľko častí plných právnickej vaty, ale v závere si ma táto séria opäť naplno získala a poslednou čerešničkou na torte bol koniec s "Deep Purple" a ich Smoke on the Water, ktorý ma totálne odrovnal a aj keď je to už iba záverečná bodka, myslím si, že zafungovala výborne... Určite môžem povedať, že z tejto série som mal po dopozeraní ten správny päťhviezdičkový pocit a presne to isté tvrdil aj môj priemer, ale ja si jednoducho nemôžem pomôcť, keď si to v hlave všetko pospájam tak mi z toho vychádzajú veľmi dobré štyri hviezdy, inými slovami 8,5/10, ale silno dúfam, že každou ďalšou sériou bude toto hodnotenie rásť... No a na záver ešte jedno veľké plus: Konečne tu máme nejakú sympatickú ženskú postavu - Kim, zatiaľ čo v BREAKING BAD mi nesadla ani jedna žena, všetky mi v niečom vadili, jedinou výnimkou je Andrea, ktorá z nich bola ako jediná úplne v pohode 😉. To by bolo odo mňa asi všetko... "I didn't say you're a bad guy. I said you're a criminal." ()

El-Barto 

všechny recenze uživatele

Mnohem lepší než jsem čekal. Better Call Saul není jen čekání na to, jestli se v záběru mihne Jessie nebo Walt. Je to zajímavý a vtahující samo o sobě. Stejně jako u BB skvělá režie, super POV záběry, práce s muzikou a hlavně už od atmosferickýho černobílýho úvodu první epizody je z toho na míle daleko cítit gilliganovská komplexnost a promyšlenost. Důležitý je, že Saul není jen komickou figurkou jako v BB. Je plnohodnotnou a propracovanou postavou. A Mike? Ten je snad ještě lepší. Když člověk najednou pozná jeho minulost (6. epizoda je dokonalá), zjistí proč v BB dělá všechny ty věci a ví, jak to s ním nakonec dopadne, je to prostě srdceryvný. Do budoucna čekám velký věci. ()

Galerie (286)

Zajímavosti (10)

  • Ke konci epizody hraje píseň „Find Out What's Happening“ od Bobbyho Barea. (CinemaRanger)
  • Jimmy (Bob Odenkirk) v závere epizódy sleduje seriál Matlock (1986-1995), podľa ktorého hlavnej postavy si modeluje svoj nový oblek. V nasledujúcej epizóde Five-O ho už má na sebe aj jeden z policajtov na stanici poznamená, že vyzerá ako Matlock (Andy Griffith). (Real Tom Hardy)

Reklama

Reklama